0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #320 -: Декември 02, 2008, 13:40:23 pm »
Мда, аз. Но май е важно при кого. Даже повече от къде. Моята я прави д-р Даскалов.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #321 -: Декември 04, 2008, 13:49:06 pm »
Здравейте мили дами! Мен също ме насочиха за лапаро. Смятам да го правя във Варна, защото ми е по- близо. Препоръчиха ми д-р Живко Жеков от Медицински център Св. Анна.Притеснявам се, че не намирам много мнения за него като специалист. Моля, накой с лични впечатления да се включи. Блягодаря..... :P


 
*

    lawyer

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #322 -: Декември 18, 2008, 10:27:05 am »
Здравейте, момичета. Мойто лапаро беше на 24 Ноември. Два дни след операцията ми дойде (на 17 ден от цикъла, а моят по принцип е 26 дни), докторът каза, че е нормално. Та, въпросът ми е следният: след лапароскопията промени ли ви се цикълът като продължителност, съответно и денят овулацията?
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #323 -: Декември 18, 2008, 12:50:09 pm »
При мен не се промени нищо в цикъла,а ти сигурна ли си че е било твоето цикъл,а не кървене след операцията,защото аз кървих няколко дни след лапарото,но си ми дойде на 28-я ден.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #324 -: Декември 18, 2008, 13:37:53 pm »
На мен след лапарото ми дойде 2 пъти в един месец и после...изобщо не ми дойде :D

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #325 -: Декември 18, 2008, 14:37:50 pm »
след второто лапаро ми дойде с няколко дни закъснение .А на втория месец въобще не ми дойде . :DДовери се на лекаря си .
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #326 -: Декември 18, 2008, 16:01:41 pm »
колко струва лапорото, някой знае ли? А някоя от вас да е правила такова в Майчин Дом, мен таме насочиха  и ми препоръча мойто доки Проф. Налбански.Дайте мнения ,моля ви!

*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #327 -: Декември 18, 2008, 16:54:08 pm »
в майчин дом правих лапаро, което мина по здравна каса, но платих 450 лв. за избор на екип, но за професора, незнам
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #328 -: Декември 18, 2008, 17:11:16 pm »
в майчин дом правих лапаро, което мина по здравна каса, но платих 450 лв. за избор на екип, но за професора, незнам
Ти при кого я прави? И доволна ли си от отношението?

резултати (след лапаро) - бел. мод.
« Отговор #329 -: Декември 18, 2008, 18:15:52 pm »
Здравеите,Бях на лапароскопия и находката е от ляво сраснат яичник със срасната тръба ,пропускаща контраст и запазен фибрален апарат,В дясно добър яйчник с овулация ,пропускаща тръба със запазен фибрален апарат ,но раздута и без подвижност-някой може ли да ми обясни и възможно ли е да забременея?
« Последна редакция: Декември 18, 2008, 19:22:27 pm от rally_pat »
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #330 -: Декември 19, 2008, 08:57:36 am »
в майчин дом правих лапаро, което мина по здравна каса, но платих 450 лв. за избор на екип, но за професора, незнам
Ти при кого я прави? И доволна ли си от отношението?

доволна съм от отношението! при д-р Начев. само че условията на 9-я етаж бяха повече от ужасни
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #331 -: Декември 19, 2008, 09:31:58 am »
доволна съм от отношението! при д-р Начев. само че условията на 9-я етаж бяха повече от ужасни
[/quote]
 Можеш ли да ми дадеш някакви координати, аз се опитах да намеря проф. Налбански но телефона който намерих в нета не отоговаря  :(

*

    lawyer

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #332 -: Декември 19, 2008, 10:53:46 am »
При мен не се промени нищо в цикъла,а ти сигурна ли си че е било твоето цикъл,а не кървене след операцията,защото аз кървих няколко дни след лапарото,но си ми дойде на 28-я ден.
Докторът ми каза, въпреки че е на 17-тия ден, да си го броя като първи ден от цикъла, а от тогава не съм кървила вече 24-ти ден. Та затова се чудех дали от този необичаен първи ден да си броя 26 дни и дали ще започне пак нормален цикъл, че да се ориентирам кога да дебна ову-то?
При мен лапароскопията беше назначена като диагностична, установи се, че и двете тръби са ми идеално проходими, но имаше ципести сраствания от външната страна, което би могло да бъде пречка. Отстраниха ги и сега с нова надежда продължаваме опитите.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #333 -: Декември 19, 2008, 20:50:12 pm »
Здравейте, момичета! Да се включа и аз.Правих лапаро в майчин дом в София - при д-р Емил Филипов - 2 етаж - тубарен стерилитет.Медицинския персонал беше много любезен, аз лично съм доволна от отношението на сестрите, санитарките, акушерките.Условията са....., абе гадни, все пак базата е от бай Тошово време, но пък постоянно чистеха.Лапарото ми мина много леко, възстанових се много бързо.Но, не съм доволна от лекаря си, защото не получих от него почти никаква информация.Каза ми само, че си имам 2 запушени тръби, препоръча ми след 2 цикъла да правя операция за отпушване. Но каква точно операция - не стана ясно.През целия си престой ходих като конска муха след него да ми обясни, но уви - все беше зает.Накрая като ме изписваха успях да говоря с него за 5 мин., през които не успях да взема думата и не разбрах почти нищо съществено.Повечето неща изписани в протокола разбрах какви са от интернет :?.А относно Налбански - ами из другите теми не видях много ласкави изказвания за него - някои момичета се оплакваха, че се държал гадно.Но аз нямам наблюдения.Вижте в другите теми - има инфо.
Извинявайте, че толкова дълъг ми стана поста :oops:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #334 -: Декември 21, 2008, 11:01:42 am »
След моето лапаро цикълът дойде с около седмица закъснение, на втория месец и на мен изобщо не ми дойде :D
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #335 -: Януари 07, 2009, 16:03:46 pm »
Здравейте момичета,
пиша за първи път във форума. Имам операция от киста и ми отстраниха едната тръба. Правих и едно ин-витро без успех. Лекаря ми не ме посъветва да правя лапароскопия. Всъщност нищо не знам за тази процедура ... може ли да ме посъветвате къде да прочета повече за тази процедура?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #336 -: Януари 07, 2009, 16:25:02 pm »
Здравейте момичета,
пиша за първи път във форума. Имам операция от киста и ми отстраниха едната тръба. Правих и едно ин-витро без успех. Лекаря ми не ме посъветва да правя лапароскопия. Всъщност нищо не знам за тази процедура ... може ли да ме посъветвате къде да прочета повече за тази процедура?

http://www.invitro-bg.com/display.php?page=m5
Лека и в повечето случаи резултатна процедура!
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #337 -: Януари 08, 2009, 10:37:45 am »
ЗДРАВЕЙТЕ И ОТ МЕН!ПРЕДСТОИ МИ ЛАПАРОСКОПИЯ НА 28.01.2009 В ПЛЕВЕН ПРИ ПРОФ.ГОРЧЕВ,КОЯТО ЩЕ МИ Е ВТОРА.ПЪРВАТА БЕШЕ В ШЕЙНОВО ПРИ Д-Р ПОПОВ.НАДЯВАМ СЕ ТАЗИ ДА МИ БЪДЕ ПОСЛЕДНА!


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #338 -: Януари 08, 2009, 16:39:47 pm »
Здравей. Успех ти желая! Защо избра проф.Горчев в Плевен? Лекарят е по-добър или ти е по-удобно в Плевен? Аз мисля, че допускам грешка, че постоянно да търся различни лекари ... вече съм объркана и не знам на кого да вярвам. Чаках бебе 12 години...  :D сега с оптимизъм реших да приложа нова тактика и смених мъжа ... /истината е че предишния просто не понесе ходенето по мъките.../
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Цикъл след извънматочна и лапаро?
« Отговор #339 -: Януари 16, 2009, 11:48:50 am »
Здравейте мили момичета! Пиша, защото съм доста притеснена до срещата с доктора. Моята история е следната на 09.09.2008 с тест се установи бременност на 14 започна кървене и ходене по мъките всеки доктор имаше различна теория, но като цяло мнението на всички беше че е спонтанен аборт. В крайна сметка на 28.10.2008 ме приеха и след абразио се установи че изобщо не е имало маточна бременност. На другият ден 29.10.2008 лапаро и премахване на тръбата с гниещото  smile3518 човече.... тръбата е била спукана  smile3518. Няма да разказвам повече подробности защото положението наистина беше СТРАШНО... Кървене повече от 60 дни...  Първият нормален М ми дойде на 18.12.2008 кървене 3 дни като на втория ден си беше направо кръвоизлив. Този месец се случи още по-странно дойде ми пак на 26 ден /горе долу в граници при среден цикъл 28/ - на 13.01.2008 - следобед - слабо течение, 14.01.2008 - кръвоизлив с припадане, 15.01.2008 - слабо кървене до обяд. И край. Толкова с цикъла ми. Гърдите не спират да ме болят, кръст, корем, повръщане,гадене, температура, супер изнервена, всичко ми смърди адски гадно .... / а бе все едно съм бременна/ и никакви сили за нищо - с две думи се чувствам адски зле. Някоя от вас имала ли е подобен проблем след извънматочна, и последвалите  абразио и лапаро???? / пропуснах да кажа, че останалата ми тръба е с пластика - другата седмица съм на док да я видим става ли аз нещо изобщо....