0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #220 -: Септември 11, 2008, 13:11:26 pm »
Някой знае ли защо се слага Лукрин преди лапароскопия, защото ми е много притеснето и всъщност какво е действието на този препарат?
Неуспеха не означава, че никога няма да успееш, просто ще ти отнеме повече време.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #221 -: Септември 11, 2008, 13:19:20 pm »
Някой знае ли защо се слага Лукрин преди лапароскопия, защото ми е много притеснето и всъщност какво е действието на този препарат?
Той не е ли заместител на диферелина при лечение на ендометриоза?Не съм много запозната,на мен не са ми слагали при лапароскопията.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #222 -: Септември 11, 2008, 14:30:53 pm »
Някой знае ли защо се слага Лукрин преди лапароскопия, защото ми е много притеснето и всъщност какво е действието на този препарат?

Вероятно защото ще правите и хистероскопия, а не можете да се вместите в началните ти дни на мензиса ти, а с Лукрина няма да имаш производство на полови хормони за известен кратък период, което ще остави лигавицата ти тънка и подходяяща за хистерото, иначе за лапарото - няма отношение.
Късмет!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #223 -: Септември 12, 2008, 08:40:09 am »
evro :thankyousign:
Имам още един въпрос?
Колко време след поставянето на Лукрина ще бъде операцията, защото трябва да уведомя шефа за отсъствието си!
Май съм се шашнала напълно, но досега никога не са ми правили операция и съм изперкала тотално.
« Последна редакция: Септември 12, 2008, 08:54:16 am от lions »
Неуспеха не означава, че никога няма да успееш, просто ще ти отнеме повече време.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #224 -: Септември 12, 2008, 10:04:32 am »
Миличка,ти няма да отсъстваш само в деня на операцията,предупреди го поне за 2 седм.,поне аз толкова си стоях в къщи,инъче болничния е 1 мес.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #225 -: Септември 12, 2008, 14:16:04 pm »
Да знам, че поне седмица в най-добрия случай ще ми е нужно за възстановяване, но исках да знам от поставянето на инжекцията до операцията колко се чака за да си взема отпуска наведнъж а не разпокъсано. Ох, малко объркано стана.
Неуспеха не означава, че никога няма да успееш, просто ще ти отнеме повече време.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #226 -: Септември 12, 2008, 15:52:25 pm »
Че ти нямаш ли определена дата за лапарото?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #227 -: Септември 13, 2008, 10:12:17 am »
здравейте,момичета!
И на мен в понеделник ми предстои лапаро и малко се притеснявам- не толкова от самата операция ,колкото от това какво ще си открие и без това ще ми махат едната тръба.Та притеснямвам се да не излезе и нещо друго.Май стана малко объркано.Дано да сте ме разбрали.
Да ми стискате палци,момичета, а аз като се върна ще докладвам. :)
07.10.2009
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #228 -: Септември 13, 2008, 11:30:24 am »
power стискам палци и дано всичко е наред.И аз така се бях ошашкала щото доки ми беше казала че единствената ми тръба не се знае дали няма да я маха,обаче спасихме положението.Дано и при теб страховете са напразни :)

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #229 -: Септември 15, 2008, 08:23:56 am »
Аз нямям още определена дата!
Първо Лукрина и после ще ми кажат кога ще е операцията!
Неуспеха не означава, че никога няма да успееш, просто ще ти отнеме повече време.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #230 -: Септември 15, 2008, 19:00:02 pm »
Дано при power всичко е минало успешно :)

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #231 -: Септември 15, 2008, 20:19:42 pm »
Моята лапароскопия е насрочена за ноември.Доста съм се ошашкала,макар че за мен това ще е трета операция(имам две извънматочни бременности).Засега съм сравнително спокойна,защото има още време,но въпреки това,като се присетя и си ме хваща шубето,а не знам какво ще е като дойде време да ме оперират.Това,което налага тази интервенция, е наличието на хидросалпингс.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #232 -: Септември 16, 2008, 19:45:12 pm »
   
   моята също е насрочена за ноември,ще ми е първа операция и  ми е свито,но няма начин,иксито остава за февруари,март.доста далече  във времето ,надявах се,че ноември ще пробваме пак ,но нещата се отлагат.лошо е, че съм доста нетърпелива напоследък,само за следващия опит си мисля,като чили само за това живея напоследък,да правя опити,и опити.ох,извинете ме,доста се отнесох от темата,но така се чуствам.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #233 -: Септември 18, 2008, 15:25:29 pm »
Здравейте! Аз скоро не съм се включвала, но колкото повече ми наближава датата за лапаро, толкова повече изпитвам нужда да говоря с някого за това. Планирана съм за 02.10. пък да видим какво ще стане. МЦ трябваше да ми дойде на 6-7, а той взе че подрани и ми дойде на 01.09. и сега се притеснявам, че точно за операцията ще съм на червено. Той док каза да му звънна седмицата преди лапарото, за да се уточним. А така ми треперят мартинките от страх. Докато въобще не бях рязана, тази година ще ми станат две срязвания. То първото не е точно срязване, защото ми цепиха възпаление на лицето и бях с дренаж една седмица, но все си влизаш в операционна! И само се моля да не ми махнат тръбите или ако махат да е само едната, и аз не знам вече какво искам, но избръмчавам!!!! :crazy:
Отнасяй се с околните така, както искаш те да се отнасят с теб!
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #234 -: Септември 18, 2008, 17:44:19 pm »
Здравейте! Аз скоро не съм се включвала, но колкото повече ми наближава датата за лапаро, толкова повече изпитвам нужда да говоря с някого за това. Планирана съм за 02.10. пък да видим какво ще стане. МЦ трябваше да ми дойде на 6-7, а той взе че подрани и ми дойде на 01.09. и сега се притеснявам, че точно за операцията ще съм на червено. Той док каза да му звънна седмицата преди лапарото, за да се уточним. А така ми треперят мартинките от страх. Докато въобще не бях рязана, тази година ще ми станат две срязвания. То първото не е точно срязване, защото ми цепиха възпаление на лицето и бях с дренаж една седмица, но все си влизаш в операционна! И само се моля да не ми махнат тръбите или ако махат да е само едната, и аз не знам вече какво искам, но избръмчавам!!!! :crazy:
Не се притеснявай щом има упойка няма страшно аз така се бях шашнала за цв.снимка защото беше с пълна упойка.Но абсолютно нищо не усетих.Събудих се и всичко беше минало .Тогава много момиче от форума ми казваха че няма нищо страшно и щом е с упойка нищо няма да усетя но аз не вярвях .Чак след снимката им повярвах но страха и паниката си ги ронесох преди това.
*
ЛАПАРОСКОПИА ПРЕДИ ИН ВИТРО
« Отговор #235 -: Септември 18, 2008, 20:19:21 pm »
ЗДРАВЕЙТЕ,МОМИЧЕТА!ПРЕДСТОИ МИ ИКСИ ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ.ДОСЕГА ИМАМ 2-ВА НЕУСПЕШНИ ОПИТА,ПРИ ДРУГ ЛЕКАР.СЛЕД ДЪЛГО МИСЛЕНЕ И ЛУТАНЕ ПРИ КОГО ДА СЕ СПРА,ДАЛИ ПРИ Д-Р СТАМЕНОВ,ИЛИ ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ,СЕ СПРЯХ НА ПОСЛЕДНИЯ.ЧЕТОХ,ЧЕ КОГАТО СА ТИ ЗАПУШЕНИ ТРЬБИТЕ,ИЛИ ПО ТОЧНО,КОГАТО ИМАШ ХИДРОСАЛПИНГ,КОЛКОТО И ОПИТА ДА ПРАВИШ ЩЕ СА БЕЗУСПЕШНИ.ЗАТОВА СЕ ПРЕЩТИПВАЛИ ТРЬБИТЕ,ТАКА МИ КАЗА И Д-Р СТАМЕНОВ. НО КАКТО ВЕЧЕ ПИСАХ,АЗ СЕ СПРЯХ НА Д-Р ВЛАДИМИРОВ.МОЛЯ,ВИ АКО НА НЯКОЯ ОТ ВАС Е ПРАВЕНА ТАЗИ МАНИПУЛАЦИЯ,И Е ПАЦИЕНТКА НА Д-Р ВЛАДИМИРОВ,ИЛИ ПРОСТО ЗНАЕ НЕЩО ПО ТЕМА,НЕКА МИ ПИШЕ.
*
Re: ЛАПАРОСКОПИА ПРЕДИ ИН ВИТРО
« Отговор #236 -: Септември 18, 2008, 20:39:55 pm »
Доколкото знам, д-р Владимиров не прави лапароскопии. Но ще ти препоръча лекар при който да направиш, ако прецени.
Пристрастена към д-р Хаус!
*
Re: ЛАПАРОСКОПИА ПРЕДИ ИН ВИТРО
« Отговор #237 -: Септември 19, 2008, 09:50:49 am »
Здравей,

Аз съм по средата на дългия път - лапарото мина, следва ин витро. Обикновено се препоръчва при наличие на хидросалпингс отстраняване на маточните тръби. Течността, която се събира в тях, е токсична за ембрионите и предполага неуспешни процедури.
Не знам с колко се повишава шанса за успех, но имам лични наблюдения за успешни първи опити след премахване на хидросалпингсите. Та затова и аз се реших!
Успех! :D


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #238 -: Септември 19, 2008, 10:07:30 am »
Я не се стряскайте момичета!
Всичко ще бъде наред, ще видите. Аз си чакам новия цикъл, та да си планувам лапарото, че и тръба ще трябва да махам. Ама хич не ми пука, ще става каквото ще става. И това е.
Така, че пожелавам ви леки операции и бързо възстановяване!
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #239 -: Септември 19, 2008, 10:51:03 am »
Здравейте,момичета!
Мойта лапароскопия мина много добре.Трябваше да ми махнат едната тръба,защото ми бяха казали,че имам хидросалпингс,но на лапарото се оказа,че тръбата си е проходима-вярно,че пропуска по-бавно от другата,но е проходима.Направиха ми електрофенестрация на двата яйчника,защото както каза доктора били като порцелан- гладки и с много твърда обвивка.Сега вече трябва да имам овулация :)Казаха ми да НЕ меря БТ,да НЕ пия хапчета,а само да си взема тестове за ову.Следващите три месеца шанса за естествено забременяване бил над 85% :) и естествено този цикъл го пропускаме.
Ами това е при мен.Желая успех на всички,които им предстой лапаро- не е толкова страшно.Общо взето страха е по-голям.
07.10.2009