0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #200 -: Август 11, 2008, 10:00:41 am »
Мерси за отговора.
Датата я избрах преди един месец и се уговорих с доктора да се обадя на първи ден от цикъла да потвърдя. Обаче днес ми е 4 ден закъснение и няма и признаци, че скоро ще има МЦ. Та затова се притеснявам. Ако отменя датата не съм сигурна, че ще мога да се вредя този месец.


Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #201 -: Август 11, 2008, 12:47:24 pm »
На теб много рано са ти дали дата,мен док.ме извика ,като ми дойде цъкълът и според него ми насрочи датата за лапароскопията.
В тази болница часовете за операции се планират от 1 до 3 месеца напред, защото наплива е голям.

Maxi изчакай още малко за да потвърдиш, а обикновено като те приемат в понеделник лапарото е в следващите дни. Т.е както разпределят хората. Затова може да се обадиш да питаш за ден през седмицата. Поне така ми си мисля аз??? Ако не ти е дълъг МЦ може и да се вредиш, а пък може да се окаже и че си бременна вече :D. Ще чакаме инфо!!!
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #202 -: Август 11, 2008, 12:58:03 pm »
Дано, дано kalimera :D Преди малко попаднах на една такава тема, в която момичета с диагностицирани запушени тръби забремняли по естествен път.Не знам как става това, но в природата всичко е възможно.
Аз за себе си не се надявам :( нямам чак такъв късмет, но вчера се сетих че за първи път от три години не следя овулация, няма секс по график, няма нищо....само чакане на датата за лапарото. Та поне се успокоих малко.
Успех на всички! После ще пиша как са се развили нещата.


*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #203 -: Август 11, 2008, 18:14:25 pm »
Май ще е добре да си направиш тестче.
На мен 2 пъти ми отложиха лапароскопията и преди да се наложи да плануваме дата на 3 месец се оказах бременна.
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #204 -: Август 11, 2008, 18:50:40 pm »
Мерси Disi, аз за доктора съм много спокойна. Сега обаче ме притеснява друго: лапарото ми е за 18ти август, т.е. няколко дни след цикъла. Да, ама точно този месец взе че ми закъсня. Даже още никакъв го няма пустия цикъл. Та се чудя някой знае ли точно до кой ден от цикъла се прави лапаро. Дали да отменям датата или....?
Макси една моя приятелка прави предния месец лапароскопия и тя беше точно в първия ден от МЦ. Доктора й казал, че това, че е в цикъл, нямало значение.
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #205 -: Август 12, 2008, 14:43:23 pm »
За съжаление днес ми дойде и се разбрах с док на 17ти да съм в болницата. Много Ви благодаря за подкрепата и успех на всички! :D


*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #206 -: Август 20, 2008, 08:46:19 am »
Ейййййй, Макси, какво става с теб, мила? :bighug: Мина ли твоето лапаро? Аз не съм се включвала отдавна, но хвърлям по едно око на темата! :balk_56: Хайде, чакаме свежо инфо и хубави новинки от теб! :balk_46: И да дадеш подробности, че тези на които ни предстои лапаро ни треперят шортите от страх :rockon:
Аз вече реших да си правя лапарото в Плевен в Св.Марина. Вярно, че ще похарча маса пари, но в държавна болница малко ме е шубе относно компетентността на лекарите. А и то какъв ли избор имам - или София или Плевен! :balk_113: Затова реших Плевен -едно, че и клиниката по стерилитет е там и друго, че ей го на - до четирибуквието ми е! :cross:
Отнасяй се с околните така, както искаш те да се отнасят с теб!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #207 -: Август 25, 2008, 11:56:44 am »
Момичета,за да не пускам нова тема,ще ви питам тук.След лапарото кога е нормално да ми дойде горе-долу и изобщо повлиява ли се цикъла от операцията?Иначе ми е на 28 дни.Благодаря ви.

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #208 -: Август 25, 2008, 11:59:19 am »
Парси,на мен след лапарото ми дойде с нормалната за мен цикличност,т.е. на 26 ден.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #209 -: Август 25, 2008, 12:01:43 pm »
Благодаря ти.Защото доки не каза че ще имам някакви закъснения,та аз все пак да си попитам :)

*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #210 -: Август 27, 2008, 23:20:09 pm »
Момичета,за да не пускам нова тема,ще ви питам тук.След лапарото кога е нормално да ми дойде горе-долу и изобщо повлиява ли се цикъла от операцията?Иначе ми е на 28 дни.Благодаря ви.

Парси не би трябвало да има закъснение на цикъла след лапоро. При мен си ми доиде точно на датата


*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #211 -: Септември 03, 2008, 14:00:08 pm »
Здравейте момичета :D !!!
Ето ме пак тук. Лапарото мина и наистина страха беше доста по-голям от колкото болката. Всъщност болка нямаше, ако не се брои поставянето на катетъра.Неприятно усещане е. Една седмица след това ми бяха ограничени движенията - сядане, завъртане на една страна, скорост на ходене, но нищо страшно. Външно вече почти не си личи, че е имало разрези.
Успех на всички момичета, на които им предстои тепърва лапаро  смело напред!



Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #212 -: Септември 05, 2008, 08:41:53 am »
Здравейте момичета, предстои ми лапаро комбинирано с хистеро в клиника "Надежда" нека която е минала през такава операция на  скоро в тази клиника да каже повече подробности като например, колко трае процедурата, какво трябва да се носи при постъпването и въобще повече подробности може и на ЛС.
Благодаря випредварително.
Неуспеха не означава, че никога няма да успееш, просто ще ти отнеме повече време.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #213 -: Септември 05, 2008, 16:08:41 pm »
Здравейте момичета, предстои ми лапаро комбинирано с хистеро в клиника "Надежда" нека която е минала през такава операция на  скоро в тази клиника да каже повече подробности като например, колко трае процедурата, какво трябва да се носи при постъпването и въобще повече подробности може и на ЛС.
Благодаря випредварително.
аз наскоро правих само лапароскопия в клиника "Надежда", процедурата при мен беше около 40 минути.
нищо не носех, защото си забравих нещата в къщи, всичко ми дадоха оттам  :)
сутринта към 9 ме приеха, взеха ми кръв за ПКК и на следващия ден към 10 си бях в къщи
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #214 -: Септември 05, 2008, 16:49:06 pm »
Аз бях в бившата "Тина киркова".При мен процедурата също беше около час,само че до другия ден ме държаха в реанимация и ме изписаха на по другия ден.Иначе аз си носех пижама,бельо,тоалетни принадлежности,джапанки и кърпа.Това е в общи линий... :wink:

*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #215 -: Септември 06, 2008, 22:36:54 pm »
Вземи си и няколко дамски превръзки, ще ти потрябват.Успех.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #216 -: Септември 08, 2008, 12:53:00 pm »
Благодаря ви момичета за отговорите. А дали се е случвало на някоя от вас да прави лапаро или хистеро при наличие на раничка на шийката на матката и задължително ли трябва да се лекува преди операцията.
Неуспеха не означава, че никога няма да успееш, просто ще ти отнеме повече време.
*

    lawyer

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #217 -: Септември 08, 2008, 15:53:05 pm »
Здравейте и от мен.
И аз май вървя с бодри стъпки към лапароскопията. Нашият казус е лоша спермограма (но подобряваща се видимо всеки следващ месец след една шепа хапчета всеки ден  :wink: ). При мен проблеми - никакви за сега - хормони в норма, редовен цикъл и овулация по учебник, без пропуск, щитовидна жлеза отличник, рН на влагалищната среда - перфектна, нямам кисти на яйчниците, никога не съм имала каквито и да било гинекологични възпаления и проблеми от този род. 4 инсета - неуспешни  :( Та в резултат на това моя лекар каза, че препоръчва да направим още 2-3 инсеминации и в случай, че резултат отново няма да направя диагностична лапароскопия, да видим случайно да не би да има някой иначе невидим проблем. Позапознах се аз що е то лапароскопията, прочетох от начало тази тема и общо взето разбрах за какво иде реч.
Само че, (понеже малко ме е страх - до сега не съм преживявала никаква операция и упойка не са ми слагали дори и на зъб) иска ми се да ви помоля да ми разкажете малко повече - как минава процедурата, в съзнание ли си въпреки упойката, каква е вероятността за усложнения, лежи ли се в болнични условия, боли ли след процедурата, възстановяването как минава и за колко време, реално разрезите големи ли са, бързо ли заздравяват и на последно място остават ли белези от тях (това не безкрайно важно)...
При мен е само с цел диагностика... ако се стигне до там без грам колебание ще го направя, и двамата всичко бихме направили, за да имаме бебе. Но все пак имам нужда да си поговоря с някой, на когото му се е случвало.
Благодаря ви, момичета.
« Последна редакция: Септември 08, 2008, 15:57:14 pm от lawyer »
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #218 -: Септември 08, 2008, 19:13:25 pm »
.. в съзнание ли си въпреки упойката, каква е вероятността за усложнения, лежи ли се в болнични условия, боли ли след процедурата, възстановяването как минава и за колко време, реално разрезите големи ли са, бързо ли заздравяват и на последно място остават ли белези от тях (това не безкрайно важно)...
може би при различните хора е различно, ще напиша как беше при мен.
упойката беше пълна, усложнения нямах никакви, бях само 1 вечер в клиниката, не боли след процедурата, възстановяването мина бързо и лесно, на третия ден отидох да си занеса болничния на работа и се наложи да остана целия ден, разрезите са 3- един точно до пъпа и два отстрани, по около сантиметър са големи, около 2 месеца след лапароскопията и 2 седмици на море вече почти не се забелязават.
*

    lawyer

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #219 -: Септември 08, 2008, 23:55:47 pm »
Много благодаря за информацията, pop4o!  :balk_21:
Друго си е като някой изпитал личо разкаже, звучи успокоително.