0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: с една запушена тръба
« Отговор #80 -: Октомври 27, 2011, 18:07:07 pm »
Добре е да се запознаеш с факторите, които водят до ИЯР, както е казала и Мецани, има достатъчно инфо тук в сайта. Проблеми със забременяването /от твоя цитат/ не е равно на ИЯР.
Разбира се, че всеки човек се страхува от операции, но това не значи, че не трябва да се подлага на диагностики и лечения, само защото го е страх. А и това не е точно операция. Изобщо не може да се сравнява с коремната такава. Освен това, подлагайки се на такива интервенции, човек първо се информира за лекарите, които ги практикуват, не се хвърлят на първия срещнат доктор. Не на последно място - впечатленията от разговори не са факти. Това какво са ти казали и това какво ти си разбрала не е едно и също, а и зависи с кого си разговаряла все пак. То и аз съм говорила с лекари, уж специалисти гинеколози, които са ми дрънкали такива глупости, че.... Дори наскоро една лекарка, която работи в отделението по стерилитет в МД София /демек специалист се води жената/ ми разправяше как ФИБРАЛНИЯТ  :lol: :lol: :lol: апарат нямал общо със забременяването 8O Но да не навлизам в подробности.
Последно - рискове има от всяка една интервенция, това е нормално. И операторът е длъжен да уведоми пациента си за тях, преди да се подложи на манипулацията. Когато се избере внимателно лекарят, който я извършва, тези рискове се свеждат до минимум. Лапароскопията е един много щадящ, свеждащ до минимум страничните ефекти метод за диагностика и лечение, благодарение на който много жени вече се радват на здрави бебета.
В заключение ще кажа, че по пътя към нашите така мечтани деца се налага да поемаме доста рискове и да се подлагаме на не дотам приятни и полезни интервенции и манипулации. Въпросът е ние да решим кое ни е по-важно! Разбира се, нямам предвид застрашаващи живота случаи, нито опасно вредни в дългосрочен план методи и лечения, застрашаващи сериозно и доказано здравето ни, държа да е ясно!!!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: с една запушена тръба
« Отговор #81 -: Октомври 28, 2011, 10:25:48 am »
Вчера бях при д-р Ставрев и дори имам запазен час за лапароскопия след две седмици,разбрахме се от диагностична ,че може да премине към оперативна,но той спомена,че няма да ми прекъсне тръбата,а ще е почисти от сратванията и следователно да пробвам за споннтано забременяване,но и пак си подготвям документите за фонда.Но сега като си мисля,ако  не забременея до шест мес.,нали отново се запушват тръбите?тоест преди ин витрото нали трябва да са прекъснати?
Ох зная,че много въпроси зададох!
За инвитро не е задължително да са ти отстранени тръбите .Това се прави в случей че имаш хидросалпингс  който така или иначе пречи на забременяването и би възпрепятствало инвитро процедура.
Да в повечето случеи срастванията до 6,8месеца се появяват отново.
Успех на лапарото.
Re: с една запушена тръба
« Отговор #82 -: Октомври 28, 2011, 22:13:00 pm »
zarina,Зная че не е нужно да са отстранени тръбите при инвитро процедурата,а и  именно д-ра каза че имам хидросалпинг,затова не мога да си отговоря на въпроса ....евентуално след 6,8мес след неуспешно спонтанно забременяване,после преди инвитро дали ще последва отново лапароскопия?
Успех и на теб!
http:
*
Re: с една запушена тръба
« Отговор #83 -: Октомври 28, 2011, 23:13:22 pm »
....а и  именно д-ра каза че имам хидросалпинг,затова не мога да си отговоря на въпроса ....евентуално след 6,8мес след неуспешно спонтанно забременяване,после преди инвитро дали ще последва отново лапароскопия?

Не, не е задължително. Преди започване на ин витро процедура едно от първите изследвания, които се назначават е актуална ЦС. В зависимост от резултата й се назначава или не лапароскопия/хистероскопия.

anjela80 , обсъдете с д-р Ставрев добре нещата за тръбата с хидросалпинкс. На нея няма как да разчиташ за спонтанно забременяване, нали знаеш.

*
Re: с една запушена тръба
« Отговор #84 -: Октомври 29, 2011, 09:53:13 am »
zarina,Зная че не е нужно да са отстранени тръбите при инвитро процедурата,а и  именно д-ра каза че имам хидросалпинг,затова не мога да си отговоря на въпроса ....евентуално след 6,8мес след неуспешно спонтанно забременяване,после преди инвитро дали ще последва отново лапароскопия?
Успех и на теб!
Чудесно ,значи имате ясна диагноза . Отговора е че няма да се налага да правиш второ лапаро ако на диагностичното се отстрани повредената тръба . Както Мецани ти е писала ,"повредената тръба не става за нищо". Оставаш с една здрава тръба ,която ти гарантира ако всичко друго е наред 50% успех за естествено зачеване, от което си струва да се възползваш от тези 6,8 месеца след лапарото.
Ако се стигне до инвитро и тръбата ти е с хидросалпингс ,от самата клиника ще поискат отстраняване на тръбата за да ти стартират процедурата.
Поговори с лекаря си и обмислете всичко внимателно.
Успех и хубав ден.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: с една запушена тръба
« Отговор #85 -: Октомври 29, 2011, 10:23:40 am »
lili2011, напълно е възможно, "компетентните" точно това да са ти казали - че лапароскопията води до ИЯР. Така, че в този смисъл си права. Но това става ако по време на операцията въпросния специалист има навика да "надупчи" яйчниците, за по-лесно и бързо забременяване. Това обаче е метод, който не се препоръчва именно защото води да преждевременно изчерпване на яйчниковия резерв. И ако сте си намерили наистина добър лекар той не би ви го предложил. Или поне ще ви информира предварително и ако откажете, няма да го направи.
Re: с една запушена тръба
« Отговор #86 -: Октомври 29, 2011, 16:24:04 pm »
Anjela 80 преди 3г. и повече ми поставиха същата диагноза, но направо ми казаха че инвитрото е единствения ми шанс да имам бебе не са ме карали да правя лапароскопия или нещо друго. Отидох в клиниката на Щерев и там подготвихме всички документи за фонда, но малко преди да ме одобрят аз разбрах, че съм бременна и сега се радвам на 8 месечния си син. Така че събери повече мнения и смело напред. Желая ти успех.
*
Re: с една запушена тръба
« Отговор #87 -: Октомври 31, 2011, 13:15:08 pm »
lili2011, напълно е възможно, "компетентните" точно това да са ти казали - че лапароскопията води до ИЯР. Така, че в този смисъл си права. Но това става ако по време на операцията въпросния специалист има навика да "надупчи" яйчниците, за по-лесно и бързо забременяване. Това обаче е метод, който не се препоръчва именно защото води да преждевременно изчерпване на яйчниковия резерв. И ако сте си намерили наистина добър лекар той не би ви го предложил. Или поне ще ви информира предварително и ако откажете, няма да го направи.
Така е, това ми казаха, в момента търсим причините за лошите показатели, сочещи ияр. Когато преди няколко месеца правих лапароскопия изобщо не сме говорили за фенестрация, в епикризата също няма. А резултатите ми преди/след са... с голяма разлика, да не казвам по-силни думи. Седя си тук, побърквам се и чета линковете, които sixsens ми изпрати. Ако не ставам за арт (по причина лапароскопията, пък дори да не е така) ще ми бъде много тежко. :(
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: с една запушена тръба
« Отговор #88 -: Октомври 31, 2011, 14:48:47 pm »
Не знам защо така се е получило при теб и съжалявам. Но сама по себе си лапароскопията, особено диагностична, не би трябвало да доведе до ИЯР. Влизат, оглеждат, излизат. Грубо казано това е.
Re: с една запушена тръба
« Отговор #89 -: Май 31, 2012, 14:14:41 pm »
orchidea, за всички процедури, които се покриват от NHS имаш право да избереш къде да ти я направят: http://www.nhs.uk/servicedirectories/Pages/ServiceSearch.aspx
изключение правят само следене на бременност и спешни случаи, които се поемат от най-близкото болнично заведение до мястото, където живееш.
Направи си проучване и избери къде ще се чувстваш най-спокойна.
Успех! :P

Здравейте, момичета!

Не съм влизала във форума от много време, но реших, че е важно да споделя моя опит с лапароскопията, която ми направиха. Както Оливия предложи, аз си направих проучването и се записах за лапаро при Д-р Серидоган в Университетската болница в Лондон. Въпреки, че чакането при него е от порядъка на 6 месеца по здравна каса, реших, че е важно да се чувствам спокойна в ръцете на лекаря. Бях записана за края на Септември мисля, но ми се обадиха че мога да отида на 31 Август заради разместването в списъците. И така - направиха ми лапарото - на него са отстранили спаствания на едната тръба, която се е била увила на кравайче и залепнала за матката, и освен това са използвали случая да ми направят промивка на цялата система с нещо като лекарство, извинявам се, забравих вече термина за това нещо..

Възстанових се много бързо, след операцията почивах 1 ден и на втория бях в офиса, защото не бях казала защо си взимам 2 дни.. Важното в случая е, че на 9 Септември ми дойде първия цикъл след лапарото и на 23 Септември съм забременяла, с точно 1 път правене на секс във въпросната седмица! Аз даже си мислех, че сме го пропуснали този месец, защото и двамата пътувахме, а и по принцип овулирам на 12-тия ден, та така - беше голяма изненада и върховно шастие да разбера на 8 Октомври, че съм бременна! Сега вече съм отпуск по майчинство - остават ми 2 седмици до термина!!!

Като обобщение искам да препоръчам лапарото на всички като процедура, която върши чудеса! Не се отказвате и отчайвате - по-скоро елиминирайте емоциите и мислете рационално, което от опит знам, че не е лесно, и взимайте информирани решения - т.е. четете и си отваряйте очите на 8! В моя случай чакането беше дълго, въпреки, че можех да направя лапарото и в Сейнт Мерис хоспитъл, при "случаен" лекар, но смятам, че абсолютно си заслужаваше - златните ръце на Д-р Серидоган ми помогнаха да забременея след повече от 2 години активни опити, разочарования и какви ли не изследвания!

Ще се радвам да отговоря на въпроси за процедурата, ако имате такива!

От сърце пожелавам успех на всички!  :)

P.S. - Извинете ме, че не съм прочела цялата тема и пост-а ми може да не е съвсем релевантен, просто исках да споделя своя опит - знам колко е важно тук да се чуват и добри новини!  :wink:
*
Re: с една запушена тръба
« Отговор #90 -: Май 31, 2012, 15:25:10 pm »
orchidea, много се радва да прочета поста ти :P
Поздравления и леко раждане! Пожелавам ти незабравима среща с рожбата ти и да сте много здравички! :bighug:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: с една запушена тръба
« Отговор #91 -: Май 31, 2012, 21:40:46 pm »
Чудесни новини! Дано все по-често има такива постове :D Леко раждане!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!