0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Jiro

Vapros za spermograma
« -: Октомври 24, 2005, 14:15:49 pm »
Направих си спермограма ,но представа си нямам как се разчита помогнете ми-дали е добра:

обем 2.8 ml
pH  8.0
Сперматозоидна концентрация  11 250 000 млн/ml
Сперматозоиди с нормокинеза  44.0%
Сперматозоиди с хипокинеза   *%
Сперматозоиди с акинеза    56.0%
Левкоцити 3-4 на поле
Агултинати  няма
Общ брой нормокинетични сперматозоиди 14 000 000 млн.
Седимент  *** ***
*
Re: Vapros za spermograma
« Отговор #1 -: Октомври 24, 2005, 14:58:55 pm »
ako ima morfologiq, napishi q i neq
*

    Jiro

Vapros za spermograma
« Отговор #2 -: Октомври 24, 2005, 15:08:18 pm »
Няма :roll:
*

    Anonymous

Vapros za spermograma
« Отговор #3 -: Октомври 24, 2005, 15:09:55 pm »
прочети тук какви са долните граници на нормата за отделните показатели:

http://zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=202
*

    Jiro

Vapros za spermograma
« Отговор #4 -: Октомври 24, 2005, 15:11:04 pm »
Чел съм ги но нищо не разбрах :roll:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Vapros za spermograma
« Отговор #5 -: Октомври 24, 2005, 15:13:40 pm »
ами върни се в гимназията, тогава!!!

написани са показателите (които ги има и на твоето изследване) и в скоби пише ДОЛНАТА ГРАНИЦА НА НОРМАТА.
фащаш и си ги сравняваш с твоите цифрички - едно по едно.

само за пример,

концентрация на сперматозоиди - долна граница на нормата е 20 млн/мл. при теб са 11 млн/мл.

какво има толкова за разбиране??  8O
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Jiro

Vapros za spermograma
« Отговор #6 -: Октомври 24, 2005, 15:16:00 pm »
Е извинявам се явно форума е за всичкознаещи - помолих за помощ а вие ме изядохте с парцалите :roll:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Vapros za spermograma
« Отговор #7 -: Октомври 24, 2005, 15:20:19 pm »
Цитат на: Jiro
Е извинявам се явно форума е за всичкознаещи - помолих за помощ а вие ме изядохте с парцалите :roll:


извинявай, но реших, че след като ти дам въдица и ти обясня как се лови риба, ще се справиш и сам!

в крайна сметка, става дума за сравняване на 2 колонки с числа - това е елементарно действие!
ти идваш тук с твоя си въпрос, но не знаеш, че този въпрос са го задавали сто човека преди тебе. всеки идва, написва си цифричките от спермограмата и чака на готово анализ... ами ето, дали сме референтните стойности на нормата, толкова ли е трудно, аджеба, да си ги сравните???

не ти е читава спермограмата, с две думи да ти кажа.
а и явно не си я правил на читаво място, защото ако лабораторията беше читава:

1. щяха да ти напишат след твоя резултат в скоби какви са нормативите
2. щяха да ти напишат отдолу диагноза. а в твоя случай тя е олигоастенозооспермия. а може и друго да има, но не си дал цифри за морфология, та не знаем...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Vapros za spermograma
« Отговор #8 -: Октомври 24, 2005, 15:59:26 pm »
Здрасти, бройката е под нормата. Колко дни въздържание имаше? Подвижността също е малко под норма. Това, че няма повишени левкоцити и няма аглутинати е добре.

Успех :D

П.С. Ако имаш време да се разровиш в по-стари теми ще прочетеш полезни неща. Като на кое място да си направим спермограма, за да е доказано надежден резултата. На какъв специалист да отидем, ако сп-мата е под норма. Какви витамини и антиоксиданти да започна да пия. Кои билки помагат.

Има и много примери за подобрени резултати след прием на хранителни добавки и билки.

Ако имаш конкретни въпроси, питай :D
Благодаря ти, Бени!







*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Vapros za spermograma
« Отговор #9 -: Октомври 24, 2005, 16:30:35 pm »
Цитат на: Jiro
Направих си спермограма ,но представа си нямам как се разчита помогнете ми-дали е добра:
========
Седимент  *** ***


Някой изпрати ли те, или сам реши да си правиш изследването?
Ако те е изпратил, попитай го.
Ако сам - не си улучил мястото. Кажи от кой град си и ние ще те насочим.
Това нещо - седимент и после звездички - така ли е написано?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Jiro

Re: Vapros za spermograma
« Отговор #10 -: Октомври 25, 2005, 13:05:31 pm »
Много благодаря!
Сам реших да си го направя :roll:
От Варна съм , за седимент -така беше написано :roll: