0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Serophene Clomiphene Citrate
« -: Ноември 15, 2010, 18:33:15 pm »
Някой пил ли е от тия хапчета?
Лекарката ми днес ми ги предписа,и много взех да се притеснявам за тия хапчета:(
От днес ги почнах до 19-ти ще ги пия.Също така ми предписа свещички за влагалището(Овестин-естриол),и сега на 18-ти ще започна да ги слагам в продължение на 5 дни.
Моля ви помогнете ми!
*
Re: Serophene Clomiphene Citrate
« Отговор #1 -: Ноември 15, 2010, 18:56:15 pm »
Това е едно от най-често и най-погрешно предписваните лекарства при репродуктивни проблеми. С право се притесняваш.

  • Имаш ли доказана проходимост на тръбите с цветна снимка/хистеросалпингография?
  • Правена ли е спермограма на партньора ти?
  • Следи ли лекарката ти растежа на фоликулите на ехограф докато пиеш хапчетата?

Ако отговориш с "не" дори на един въпрос, по-добре изобщо не ги пий. Първо направи изследванията и настоявай да те следят на ехограф по време на стимулацията.

Ако ти откажат, сменяй лекаря.
Re: Serophene Clomiphene Citrate
« Отговор #2 -: Ноември 15, 2010, 19:16:31 pm »
Ами да ви обясня как стоят нещата.
Правих си хормонални изследвания във Варна,само че прогестеронът ми е нисък на 1.80nmo/l,а тестостеронът ми е висок на 4,15 nmol/l,и заради това нямам овулация.
Мъжа ми си прави спермограма и всичко е ок.Но проблема е в мен.И сега на 23-ти лекарката ми каза да дойда с мъжа си,незнам какво имаше в предвид.Просто незнам какво точно ще ми прави.И днес ме гледа на видеозон с надут мехур.И сега като ще трябва да ходя при нея,пак трябвало да сум с надут мехур.
*
Re: Serophene Clomiphene Citrate
« Отговор #3 -: Ноември 15, 2010, 19:49:32 pm »
Ако тръбите ти не са проходими, да се стимулира овулацията е безсмислено. Проходимостта не може да се установи при гинекологичен или ехографски преглед - прави се на рентген с контрастно вещество.

Кломифен цитрат се пие не повече от 6 пъти (месечни цикъла) в живота. Не ги пропилявай като пиеш лекарството нахалост.

Потърси добра клиника във Варна тук и не губете време и пари при лекари, които не са компетентни да лекуват репродуктивни проблеми.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=2.0
Re: Serophene Clomiphene Citrate
« Отговор #4 -: Ноември 16, 2010, 13:08:15 pm »
А ще може ли да някой да ми каже,за какво точно се пият тия хапченца?
И свещичките за какво точно се слагат?  osi_1
Re: Serophene Clomiphene Citrate
« Отговор #5 -: Ноември 16, 2010, 18:56:14 pm »
Пият се, за да ти порасне един или повече доминантни фоликули и да стане бебе от цялата работа. А вие бебе ли целите? Това си е хапче, по-известно като Клостилбегит,активната съставка е същата. Но ако нямате направена в момента спермограма, както и изследване за проходиомост на тръбите не се захващай с тези хапчета.
*
Re: Serophene Clomiphene Citrate
« Отговор #6 -: Ноември 17, 2010, 22:11:11 pm »
Написала е, че има, но е важно спермограмата да се направи в клиника по стерилитет. Иначе може да излезе фалшиво положителна така да се каже.
Вагиналните таблетки вероятно съдържат прогестерон, който да подпомага евентуална бременност. Но както ти е казала цигу, обърни се към репродуктивен специалист! Не си губи времето и парите при кварталните гинеколози. Недопустимо е да се изписва кломифен без снимка на тръбите.

Успех!