0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #20 -: Октомври 15, 2007, 14:01:49 pm »
Хайде добра седмица и от нас с Мия.
За температурата вкъщи, на мен лично ми е студено на 18 градуса, така че не мога да оставя бебето да спи на такава и отоплявам до 22 градуса. тя спи с памучна пижамка и я завивам с одеалце -пак памучно.
Стефи, как без отопление имате 23-24 градуса, направо завидях. :D Нашият апартамент е супер студен, ама и изложението му е някакво северозападно или нещо подобно.
Мари, ужасна случка си изживяла. Слава Богу, че всичко се е разминало и Господ си знае работата!
Мия миналата зима шапка търпеше, ама сега е ужас -единственото дете без шапка в парка е тя. Направо не знам какво ще я правя. С по-тясна качулка спасяваме малко положението, ама когато е широка качулката я сваля веднага. Обувките вече не ги сваля, иначе ако е по чорапи, то чорапът се задържа 20 секунди и вече сме без него.
Да се оплача от моята дъщеря малко - идва миналата седмица на гости вкъщи моя много близка приятелка, която е и кръстница на Мия и малкото шило не ме остави 5 приказки да си кажем на спокойствие. Тя плачеше при всеки опит от страна на кръстницата да й каже нещо, все протягаше ръце да я гушна, гушкам я, стои 2 минути и хайде да ходим, направи 2 крачки и пак гушкане, направо ужас. Не мога да разбера защо се държи така, навън е супер дружелюбна, усмихва се на всякакви хора и познати и непознати.  Оказва се, че аз с нея не мога да се видя с никой нито навън, нито вкъщи :(. Та такива неволи.
<br />[link=http:
*
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #21 -: Октомври 15, 2007, 14:22:52 pm »
Мари, Деси спи със спално чувалче сега, а миналата зима я завивах с олекотено юрганче, защото тя не се развиваше, така че ако имаш пробвай с него.
Мешко, ами аз ходя по къс ръкав в къщи още, просто апартамента ни е вътрешен и хола и детската са източни и затова са топли, но за сметка на това спалнята е супер студена, но аз обичам да спя на студено. :)

А да ви споделя вчера какво видях в МОЛ-а, едно детенце на не повече от 10-11 м., та, облечено с ватирани дънки, с дебело яке, с ушанка на главата и чисто босичко, но тя и майката беше по джапанки, а дебело облечена иначе. Мисля че си имаше някакви такива последователи, ама не се сещам как се казваха.
« Последна редакция: Октомври 15, 2007, 14:25:28 pm от StefiZ »
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #22 -: Октомври 15, 2007, 14:32:29 pm »
Мари, Деси спи със спално чувалче сега, а миналата зима я завивах с олекотено юрганче, защото тя не се развиваше, така че ако имаш пробвай с него.
Мешко, ами аз ходя по къс ръкав в къщи още, просто апартамента ни е вътрешен и хола и детската са източни и затова са топли, но за сметка на това спалнята е супер студена, но аз обичам да спя на студено. :)

А да ви споделя вчера какво видях в МОЛ-а, едно детенце на не повече от 10-11 м., та, облечено с ватирани дънки, с дебело яке, с ушанка на главата и чисто босичко, но тя и майката беше по джапанки, а дебело облечена иначе. Мисля че си имаше някакви такива последователи, ама не се сещам как се казваха.
Направо ме разби, ама като се замисля, преди години бяхме в Дания, та там по същия начин ходеха - със зимно яке с качулки, панталони и по джапанки или по потници, поли и ботуши.
Луда работа 8O
*
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #23 -: Октомври 15, 2007, 14:57:36 pm »
Нинче, космонафтите са zа бебета, а ние вече сме големи  :wink: :P. Шегичка  :D. Иначе ги има и в наШта големина, но аz предпочетох да я облека в яке и панталон zа zимата. Купила съм и чувалче zа количката.

Иначе как спи Мелката. След 2 месец zапочнах да и слагам пижама. Когато успяваШе да спи в коШа беШе в чувалче, а иначе по едно време zапочнах да я вzимам при мен в леглото (докато я кърмех), zа да можех и аz да поспя малко и я zавивах с моята zавивка. Иначе zимата zавивам и с тънко одеалце отгоре ако ми се струва, че е много студено.
В къЩи не навличам. По_свободно, та да му е удобно и на детето.

А това с босите крака на бебетата _ трябва да видите англичанките  8O. Вчера направо ми увисна ченето. Майката беШе с ботуШи и потник, а бебока бос по боди и панталонче. А си беШе доста студено (ние бяхме с кожени якета). Ама те тук малко слънце да видят и веднага се събличат  :D.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #24 -: Октомври 15, 2007, 16:04:17 pm »
привет и от нас, много се радвам на прогнозите, защото едва оцеляхме в къщи няколко дни без разходка. детето пощръкля, всичко го дразни, скучно му е, не знаехме вече с какво да го забавляваме.

да се похваля - почнахме истеричния период. от 2-3 дни, за най-малкото нещо, което не му е угодено или разрешено, започва истеричен рев с надуване, ляга по очи на пода и започва да се тръшка. мислех, че това го правят след 2 години, ама май сме подранили нещо с бебешкия пубертет?

има ли друг с такива наблюдения? какво правите. аз засега редувам игнориране с отвличане на вниманието. понеже сме двете с баба му, той ходи да й се жалва на нея, баси малкия хитрец...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #25 -: Октомври 15, 2007, 17:44:39 pm »
Таман днес се чудех кой с какво си облича детето като захладнее...
Джамке, уха, какво готино близнче имаш. Ми да се оплаче на баба си, какво пък! Сигурно го е страх от тебе!  :lol:
Мари_ПЗ, Господ да пази всички деца по света живи и здрави!
Аз сядам да пиша подмазваческо писмо на свеки, за да прати малко дрешки насам.
Лека седмица на всички, много бременни момичета и здрави бебета да имаме във форума!
Alexandra
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #26 -: Октомври 15, 2007, 20:20:26 pm »
Цитат
Джамке, уха, какво готино близнче имаш. Ми да се оплаче на баба си, какво пък! Сигурно го е страх от тебе!
Ай стига с тия страхове от Джамата - реални или витруални :lol:
Аз си мисля, че трябва да бъде пресечен всяки опит детето да се жалва от родителя, тъй като според мен родителят трябва да бъде авторитет за детето си. Искам да кажа, че бабата трябва да има съответното поведение на игнориране на оплакванията , а не да съжали детето и да му обясни колко е лоша майка му /примерно/.

По въпроса със зимните дрешки : купих космонавтче. Вече за втори път извеждам Вики с него и му е добре.
Нашето парно /локално/ е пуснато, тъй че си живуркаме на топличко. Вътре го обличам със боди, ританки и горна блузка /на баби, която го гледа за няколко часа през деня и е по-удобно за преобличане от гащеризон и аз се съобразявам/ и терлички. 

Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #27 -: Октомври 15, 2007, 20:39:01 pm »
Джамка - нормално е да е сега! Не за пазено територия на 2-те години! А опведението ти е правилно - започваш ли да обръщаш внимание по-лошо става!

Мери, изтръпнах - Господ ги пази дребосъците!
Матей - 1.04.2006 г
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #28 -: Октомври 15, 2007, 21:06:23 pm »
Мдааа, айде и аз да се оплача! :x
Джамка, това определено не е само при вас. Моята гад го почна тоя период от около 2 седмици. С него не може да се ходи изобщо по магазините. Започва се едно мрънкане, ама наистина мрънкане, реване, викане и ако случайно решим да го свалим от пазарската количка - тръшкане, хвърляне по пода и пищене. Като се ядоса ходи да събаря разни неща, тряскат се врати на шкафове, късат се вестници, списания, книги... Изобщо купона е пълен. Та в събота беше пика на тръшкането и на гадостта - в един от магазините, нашия ляга по гръб на пода и почва да реве с пълно гърло. Баща му и още една приятелка му се въртят около краката и едва ли не го молят да стане, а това реве още по-силно и се тръшка. Казвам аз да го оставят и тръгвам да си ходя. Той обаче продължава да реве и да не иска да мръдне, защото те стоят край него. След кандърдисване, баща му решава че го е срам в магазина и го взема на ръце и нашия доволен се ухилва както ревеше като изтърван. Малко по-късно, баща му го качва на конче, защото не искаме да стоим в количката, не искаме да ходим и изобщо не знаем какво искаме :x И в един момент на нашия му писва и почва да удря шамари на баща си. Баща му естествено се ядоса, смъкна го от кончето и го плесна по дупето, след това му плесна един шамар и по лицето. И като скочи една немкиня да се кара с мъжа ми.... ужас и безумие... Моя ядосан, това чудо пищи, тая се кара... Кого по-напред да спасявам не знам. Потънах в земята от срам :oops: Сега не знам как да излизаме с него на пазар. В къщи не мога да го оставя сам, няма и кой да го гледа и не знам това на какво се дължи. Моето сравнително кротко до вчера дете сега е станало чудовище 8O Направо не знам как мога да се справя с това :(
Мариянка, добре че всичко се е разминало само с уплаха и че на малката нищо й няма!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #29 -: Октомври 15, 2007, 21:16:38 pm »
Гане  :bighug:, не ме убивай, че те бъзикам, но не се въздържах...Ся ще ти кажа нещо  :secret: (на уше):  Като вземеш каска на детето, за да се пази като скача като маймунка по мебелите, вземи и една на баща му, та като го носи на конче и дечко му бие шамари да не го боли и да не се ядосва :) Шегувам се, защото съм сигурна, че този период ще отмине и дечко ще се кротне. Важното е, че е жив и здрав, палавник.  :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #30 -: Октомври 15, 2007, 21:33:47 pm »
Не щат щото им се развалят къдриците :wink:
П.С. Той ще дойде видов ден :P
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #31 -: Октомври 15, 2007, 22:30:42 pm »
ми, не мога да се въздържа и аз да не се "похваля". джамо, нащ'о диване се тръшка от 3 месеца. при всяка ситуация, в която не му се зачете мнението, си взимаме белята. количката не я признава за нищо вече. ходи още за пръста, сам, ама да държи пръст. посока не може да му се задава! абсурд! извиване на дъги и писъци до луната. а най-големият екшън е връщането в количката за прибиране :help1:битка, която приключва с помощта на още 2-3 човека.
отмъщението му е дране и хапане :(в момента имам белези под лявото око, като да съм крала в розовия храст на съседите.
*
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #32 -: Октомври 15, 2007, 23:26:51 pm »
хайде сега, крадла, с детето се оправдава, нали го видях в неделя, ангелче милото :lol:
да го цункаш по дупето :wink:
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #33 -: Октомври 16, 2007, 09:39:18 am »
Хохо, много ме разсмяхте!
Моя, когато се тръшна, проблема дойде от сестра му, която се втурна да го утешава, макар че 1000 пъти и казах да го остави. Така че, това му е майката - не обръщаш внимание и това е! Гадното е, когато стане навън или в магазин - незнам какво правят тия европейци в такъв случай, честно?!
Матей - 1.04.2006 г
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #34 -: Октомври 16, 2007, 10:05:24 am »
Хохо, много ме разсмяхте!
Моя, когато се тръшна, проблема дойде от сестра му, която се втурна да го утешава, макар че 1000 пъти и казах да го остави. Така че, това му е майката - не обръщаш внимание и това е! Гадното е, когато стане навън или в магазин - незнам какво правят тия европейци в такъв случай, честно?!
Ми ходят им по гъзовете да ти кажа, поне това, което аз съм видяла. Голяма лиготия става!
*
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #35 -: Октомври 16, 2007, 10:53:15 am »
Мари, ужас! Господ си знае работата обаче.

Джаме, Гане, Манчо, Аз също се присъедниявам в отбора на тръшкащите се, само че ние сме на периоди... Обикновено лиготията го пипва към седем вечерта когато вече леееко му се приспива и не му се разхожда. Ако е с мен или с баща си много не му минава номера, защото го зарязваме на местотръшкането и се отдалечаваме на почтено разстояние за ужас на бабите в градинката. Ако се е тръшнал в близката кална локва (защото и това ми се случи оня ден)със стиснати челюсти и изпъкнали вратни жили, съскайки го вдигам на ръце и се опитвам да го натикам в количката, а той се извива като Лили Игнатова и крещи като Боримечката на Зли дол. Досега не съм го плясвала, ама като гледам не е далече и тоя момент.

В къщи също ми прави номера - захлупва си очите на някоя стена или шкаф и се разтърсва в ридания. Обаче тука нямам проблем - толкова е смешен и аз така се кикотя, че след минута и той започва да се подхилва.
« Последна редакция: Октомври 16, 2007, 10:54:46 am от Fussii »
В очакване ....
*
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #36 -: Октомври 16, 2007, 11:00:52 am »
леле малеее, като ви чета и ми настръхва косата какво ме чака, никак не обичам лиготии, ама явно няма да ми се размине :? Фанинце, това с локвата ме накефи, то не е за смях де ама си го представих... :lol:
Десислава за сега само крещи като нещо не е на нейната, особено ако някой от нас седне на компа и не й пусне кучетата. Боготворим всякакъв вид псета, направо са издигнати в култ, та баща й си нямаше друга работа и свали няколко снимки на компа и то се научи диването и като седна висва на стола и започва да крещи бау-бау-бау докато не й пуснеш.
*
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #37 -: Октомври 16, 2007, 11:21:18 am »
Лиготиите и ние ги умеем, само дето оЩе не се е научила да ляга по корем и да рита. Ама има време де, нека се научи да ходи, пък тогава  :wink:. Иначе ако неЩо не е на нейната такъв истеричен рев се почва, че ни чуват и на улицата (ако сме си в къЩи).

За това как реагират европейците в подобни ситуации _ аz съм била свидетелка на много малко такива сцени и обикновено ги оставят да пиЩят и викат и не им обръЩат внимание. Просто продължават. Пълен игнор.
Аz не бих се срамувала когато Мелани почне да с тоzи цирк. Все пак е дете, а и околните са били родители и zнаят как е. Да си мислят каквото искат, но аz няма да се чувствам "лоШа майка", само zаЩото детето ми е толкова артистично  8). Поне до сега бях така, когато тя пиЩеШе ужасно. Дебелокожа съм  :P.

Абе Гане, как се е иzпуснал Ангел да Шляпне Алекс на улицата. Нали ги zнаеШ какви са германците. Ей, детето Ще ви вzемат.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #38 -: Октомври 16, 2007, 11:24:52 am »
Да споделя набързо за две удачни покупки:
- памперси Клевър (на Билла марката) 17 лв пакета с бройките на джъбмо пакетите
моят сим досега правеше алергични реакции от евтини марки, но към тези няма реакция, ползваме ги вече втора седмица и няма инциденти, с холандски произход бяха май
- комлект шал, шапка и ръкавички с премятане на врата, пъхнати в сладурска торбичка - всякакви размери, три цвята, 10,50 Овиессе, Сити център, имаше и други хубави комлекти и трудно избрах

За тръшкането - Симеон е такъв инат, че се чудя като понатежи малко дали ще мога сама да се справям с него. Освен това е усвоил един гръмогласен рев, който звучи толкова стряскащо и правдоподобно, че още не мога да му свикна и му се връзвам :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: По-слънчева седмица - 15,10,2007-21,10,2007
« Отговор #39 -: Октомври 16, 2007, 11:42:56 am »
Гане, точно за едно такова невинно шамарче ( и то съвсем основателно - голямото момченце налага с раницата по главата малкото и не разбира от дума да спре) наш приятел го арестуваха в Щатите.