0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
"Часът на мама"-по BTV
« -: Октомври 12, 2007, 12:29:34 pm »
Момичета много се чудех дали да пусна това съобщение като нова тема или да го съобщя в някоя от другите теми, но реших че пускайки нова тема ще имат възможност повече настоящи и бъдещи мами да разберат.

От 15.10.07г.(понеделник) по BTV ще се излъчва ново предаване с името "Часът на мама". Темите, които ще бъдат засегнати са свързани с това какво се случва след изписването от родилния дом и трудностите с гледане на бебето. В предаването ще гостуват и специалисти на които ще могат да се задават въпроси. Предаването ще се излъчва всеки делник от 15.30ч. Това е за всички, които се притесняват за това как ще се справят след прибирането вкъщи с малкия човек.

П.П. Ако темата не е за тук моля да бъда извинена и тя да бъде преместена от модераторите.
« Последна редакция: Октомври 12, 2007, 12:47:45 pm от janeta »
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*
Re: "Часът на мама"-по BTV
« Отговор #1 -: Октомври 12, 2007, 14:05:26 pm »
определено звучи интересно, благодаря за информацията жанета!
ама защо в 15.30 часа... явно смятат, че бременните не ходят на работа...

*
Re: "Часът на мама"-по BTV
« Отговор #2 -: Октомври 12, 2007, 14:13:52 pm »
Не бременните, а майките  :wink:
*
Re: "Часът на мама"-по BTV
« Отговор #3 -: Октомври 12, 2007, 14:26:16 pm »
  Тогава са им 'дали' ефирно време на хората  :wink:
*
Re: "Часът на мама"-по BTV
« Отговор #4 -: Октомври 12, 2007, 14:30:40 pm »
Много хубабо предаване ще да е :) Дано го има в нетерра-та за да се гледа от нета :)
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: "Часът на мама"-по BTV
« Отговор #5 -: Октомври 12, 2007, 14:35:40 pm »
Не бременните, а майките  :wink:

има и за бременните:

Темите, които ще бъдат засегнати са свързани с това какво се случва след изписването от родилния дом и трудностите с гледане на бебето.

но от нетерата сигурно ще става

Re: "Часът на мама"-по BTV
« Отговор #6 -: Октомври 12, 2007, 14:36:06 pm »
Благодаря за инфото, Жанета.
Ще се опитам да гледам, не всеки ден, но когато успея. В момента сме в данъчна ревизия. Но определено ще ми е интересно.

В нетеррата може да се гледа на живо. Пробвала съм.
« Последна редакция: Октомври 12, 2007, 14:37:54 pm от Милена б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: "Часът на мама"-по BTV
« Отговор #7 -: Октомври 12, 2007, 15:28:59 pm »
Аз също мисля, че времето в което ще се излъчва е неподходящо, но както е написала Ле явно тогава са и дали ефирно време. Предаването си мисля, че ще бъде интересно не само за родилите вече бебчета, но и за тези които скоро й предстои тази радост. Хубаво е да има предаване от подобен род, защото грижите за малкото човече след завръщане от родилния дом са много и ще е хубаво да има източник на информация. Надявам се темите и информацията да бъдат полезни за грижите, които ни предстоят.

П.П. Не зная дали ще го има в Нетерата, но се надявам, защото така ще може да е достъпно за голямата аудитория на работещите бъдещи майки.
Желая ви приятен ден момичета!
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*
Re: "Часът на мама"-по BTV
« Отговор #8 -: Октомври 12, 2007, 17:47:51 pm »
Ами то бременните трябва да гледат, защото като родят и ги изпишат да са малко по- спокойни.А ние ,които вече сме минали през този етап можем само да си спомняме за притеснениятя.Успех на всички.
*
Re: "Часът на мама"-по BTV
« Отговор #9 -: Октомври 12, 2007, 18:56:42 pm »
Нямам търпение да го гледам  :D. Надявам се наистина да е полеzно zа бъдеЩите майки, а гостите-специалисти да са съвременни педиатри, даваЩи раzумни съвети  :wink:.
*
Re: "Часът на мама"-по BTV
« Отговор #10 -: Октомври 21, 2007, 09:54:33 am »
Момичета,нещо не видях да има такова предаване...  :ask:
*

    lisiche

  • ***
  • 239
  • БОРКО СТАНА НА 2
Re: "Часът на мама"-по BTV
« Отговор #11 -: Октомври 21, 2007, 10:20:19 am »
всеки делник от 15.30 по БТВ
Блъскането на главата в стената изгаря по 150 калории на час. (Не правете това у вас ..... но може би на работа...

*
Re: "Часът на мама"-по BTV
« Отговор #12 -: Октомври 21, 2007, 18:11:14 pm »
всеки делник от 15.30 по БТВ

Делник или понеделник?
*
Re: "Часът на мама"-по BTV
« Отговор #13 -: Октомври 21, 2007, 18:13:28 pm »
делник
*
Re: "Часът на мама"-по BTV
« Отговор #14 -: Октомври 21, 2007, 18:15:22 pm »
Малиий,сега видях,че по БТВ...и аз чакам на канала  :oops:
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: "Часът на мама"-по BTV
« Отговор #15 -: Октомври 24, 2007, 13:07:32 pm »
Гледам "Часът на мама" и според мен има интересни неща, които са полезни и за бременната и за жената станала вече майка. В последните 2 предавания говориха за теми като: курс за бременни; присъствието на таткото на раждането; приема на фолиева киселина от бременната и родилката; грижи за косата на бременната жена и дори говориха за емоциите, вълненията и притеснинията на бременната жена.

Мисля, че човек може на научи много полезна информация. Дано да бъдат полезни с предаването на бременните и на жените с бебета и малки деца.
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*
Re: "Часът на мама"-по BTV
« Отговор #16 -: Октомври 24, 2007, 17:23:36 pm »
Ох аз гледах 2 предавания и ми се струва малко инфантилно... ами не знам, може би повечето от нас, които четат във форума ги знаят тези неща. поне аз не можех да разбера изненадата на едната водеща "колко била важна фолиевата киселина  8O 8O", но пък може би повечето момичета наистина не знаят...

А след като видях тази, която води училище за бременни се зарадвах, че така и не отидох на такова, умалителните определения, които използваше и тона й беше суупер дразнещ. Но иначе, съм съгласна, че като цяло, предаването е добра идея.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: "Часът на мама"-по BTV
« Отговор #17 -: Октомври 24, 2007, 17:32:00 pm »
Форум Зачатие-е по - полезен :)
Re: "Часът на мама"-по BTV
« Отговор #18 -: Октомври 24, 2007, 18:29:35 pm »
Гледам го това предаване, когато мога, но засега не ми е особено полезно. Дори не ми е много интересно, темите, водещите, гостите, нещо куца. В темата за фолиевата киселина, след като надълго и нашироко обясниха ползата от приема и още преди  бремеността, русата водеща обобщи: значи, когато майката приема фолиева киселина, няма опасност бебето да се роди със спина бифида 8O та се наложи да и дообясняват, че все пак става въпрос за превенция, а не за панацея. Все пак се надявам, че с времето нещата ще се променят и предаването ще заприлича на това, за което е замислено, защото е хубаво да го има.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: "Часът на мама"-по BTV
« Отговор #19 -: Октомври 24, 2007, 19:05:00 pm »
Цитат
Гледам го това предаване, когато мога, но засега не ми е особено полезно. Дори не ми е много интересно, темите, водещите, гостите, нещо куца.
На същото мнение съм. Като искам такива лиготии - отивам в да чета  в бг-мама, ТВ предаване ми идва в повече. Лошото е, че нашата баба го гледа с интерес и се прехласва колко било полезно.