0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Моля за съвет
« Отговор #20 -: Октомври 26, 2005, 13:01:11 pm »
Цитат на: sisi4
Мели, ето новите резултати:
Обем: 2,0ml;
Вискозитет: повишен;
Втечняване: 90min;
Концентрация: 70mln/ml;
Общ.брой: 140mln;
Кръгли кл.: 8-10
Подвижност: 53%добра, 7%слаба, 40%липсваща;
Морфология: 36%добра, 64%лоша
Концентрация на функц.сперматозоиди: 240mln!


e kak srawa "Общ.брой: 140mln;", a "Концентрация на функц.сперматозоиди: 240mln!" ???????????????? :roll:
Моля за съвет
« Отговор #21 -: Октомври 26, 2005, 13:01:33 pm »
Цитат на: sisi4
Мели, ето новите резултати:
Обем: 2,0ml;
Вискозитет: повишен;
Втечняване: 90min;
Концентрация: 70mln/ml;
Общ.брой: 140mln;
Кръгли кл.: 8-10
Подвижност: 53%добра, 7%слаба, 40%липсваща;
Морфология: 36%добра, 64%лоша
Концентрация на функц.сперматозоиди: 240mln!


Сиси, и аз подкрепям, че времето за втечняване изглежда много и вискозитетът е повишен. В първата какво беше времето за втечняване?
Друго: тази морфология по СЗО ли е, или по Крюгер? Има ли реф. ст-сти? Изглежда повече като да е по СЗО, а 36% е доста под нормата, която е 60%.
Подвижност и бройка - екстра сте :D

Иначе се случва показателита на сп-мата да варират. При вас има и фактор, че са правени на две различни места.
Благодаря ти, Бени!







Моля за съвет
« Отговор #22 -: Октомври 26, 2005, 13:53:30 pm »
Фреши, нормата по СЗО е над 30% нормални форми. От тази гледна точка е добре. Като изключим странностите в бройката, които, Сисич, непременно трябва да се уточнят...
Обема е на долната граница на нормата и това не е пречка, след като има достатъчно опашати в него.
Виж, втечняването - кофти работа...
Моля за съвет
« Отговор #23 -: Октомври 26, 2005, 14:22:51 pm »
Цитат на: little_rabbit
Фреши, нормата по СЗО е над 30% нормални форми.


Така ли, тогава се извинявам за дезинформацията :oops:
Благодаря ти, Бени!







*
Моля за съвет
« Отговор #24 -: Октомври 26, 2005, 23:40:48 pm »
Kaffee написа:
"e kak srawa "Общ.брой: 140mln;", a "Концентрация на функц.сперматозоиди: 240mln!" ????????????????"

Грешката е моя - Концентарацията е 24 mln/ml!!!
Момичета, а какво значение има втечняването! И изобщо не съм наясно какво означава! Ще бъдалагодарна ако някой ме просветли  :wink:
Моля за съвет
« Отговор #25 -: Октомври 27, 2005, 06:48:58 am »
Сисич, докато не се втечни материала, плувците са като капсулирани и не могат да тръгнат по пътя си. Нормата за втечняване е до 60 минути.
*
Моля за съвет
« Отговор #26 -: Октомври 27, 2005, 13:35:42 pm »
А на какво може да се дължи този проблем - да не би от храна...? Как може да променим нещата?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Моля за съвет
« Отговор #27 -: Октомври 27, 2005, 13:54:49 pm »
Цитат на: sisi4
А на какво може да се дължи този проблем - да не би от храна...? Как може да променим нещата?


забелязала съм, че когато има проблем с втечняването, Мели винаги съветва да се отиде на уролог и да се провери състоянието на простатата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Моля за съвет
« Отговор #28 -: Октомври 27, 2005, 13:57:39 pm »
Цитат на: jam
Цитат на: sisi4
А на какво може да се дължи този проблем - да не би от храна...? Как може да променим нещата?


забелязала съм, че когато има проблем с втечняването, Мели винаги съветва да се отиде на уролог и да се провери състоянието на простатата.


Мдам, то не аз лично го препоръчвам, а науката. Защото втечвняването зависи от ензими, които се отделят от простатната жлеза.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Моля за съвет
« Отговор #29 -: Октомври 27, 2005, 14:03:04 pm »
Благодаря за бързите отговори, но нямам представа къде мога да намеря добър уролог! Моля дайте ми някакви координати в София, може и в Пловдив, но на някой който работи в събота, защото си отиваме там през уикенда!
Моля за съвет
« Отговор #30 -: Октомври 27, 2005, 16:03:41 pm »
Цитат на: sisi4
Благодаря за бързите отговори, но нямам представа къде мога да намеря добър уролог! Моля дайте ми някакви координати в София, може и в Пловдив, но на някой който работи в събота, защото си отиваме там през уикенда!

Отидете в Пловдив. Попитай Мели при кого точно.
*
Моля за съвет
« Отговор #31 -: Октомври 28, 2005, 12:17:42 pm »
Мели, при кого можем да отидем още утре в Пловдив да погледне спермограмата на мъжа ми?