0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
разширена спермограма
« -: Октомври 01, 2007, 21:09:58 pm »
искам да попитам вярно ли е, че ако резултатите не са добри - т.е. нормокинетични - ок.10% /другите са акинетични/ нямало смисъл да правим разширена спермограма??? Това го каза док. Каква е разликата м/у едната и другата и кга се прави нормална спермограма и кога разширена ???


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

*
Re: разширена спермограма
« Отговор #1 -: Октомври 02, 2007, 09:33:19 am »
Когато се прави спермограма най-добре е тя да е разширена - дава повече информация, т.е изследват се повече показатели. При Вашата спермограма имаше ли морфология - тя е много важен показател!

Нормокитенитичните наистина са твърде малко :( Но пък зависи и къде е правена спермограмата - в клиника по стерилитет или не?


"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: разширена спермограма
« Отговор #2 -: Октомври 02, 2007, 11:42:29 am »
По принцип знам от докторите и така са ми препоръчвали, за добри спермограми  да се ходи в клиниките по стерилитет - те знаели какви показатили да изследват и ако се наложи правят разширена. Но каква е разликата и аз не днам - може би ако Мели се включи, ще внесе яснота по въпроса.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: разширена спермограма
« Отговор #3 -: Октомври 02, 2007, 13:09:07 pm »
Мисля, че е добре да се направи разширена спермограма (задължително в клиника по стерилитет).
Това, че има проблеми с подмижността, не дава отговор на въпроса дали има проблеми с морфологията.
Подвижността може сравнително лесно да се подобри, докато с морфологията нещата са малко по-сложни. Разширената спермограма ще даде доста отговори и насоки за търсене на причините.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: разширена спермограма
« Отговор #4 -: Октомври 02, 2007, 22:35:11 pm »
Мисля, че е добре да се направи разширена спермограма (задължително в клиника по стерилитет).
Това, че има проблеми с подмижността, не дава отговор на въпроса дали има проблеми с морфологията.
Подвижността може сравнително лесно да се подобри, докато с морфологията нещата са малко по-сложни. Разширената спермограма ще даде доста отговори и насоки за търсене на причините.
Късмет.

Ами ние правихме спермограма в Щерев - тук по-долу ви давам резултатите:
обем 2 млл
рн нормална
левкоцити 9
брой в млл 67 200 000
нормокинетични/А+В/-26% = 17 472 000
/А/-със бързи линеарни постъпателни движения лпд 16%
/В/-с бавни лпд 10%
аглутинати -да
незрели-много
хипокинетични - 11%
акинетични 63%
общ брой нормокин. 34 944 444
заключение средна хубост

и една спермограма от друга /неспециализирана/ лаборатория са следните:
обем 4.4 млл
рн 7.5
брой в млл 118 750 000
общ брой 522 500 000
нормокинезис 20%
хипокинезис 15%
акинезис 65%
нормални форми 70%
патологични форми 5%
други форми 25%
8-10 левкоцита

Та как ви се виждат? Има ли показателите, които се правят на разш.спермограма? Защото аз не знам какво гледат там, но са много различни.
Какво мислите момичета - къде и какво да направим с тези резултати???


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

*
Re: разширена спермограма
« Отговор #5 -: Октомври 03, 2007, 10:00:40 am »
На какво въздържание е първата и втората спермограма, защото обемите са доста различни.
Левкоцитите - и в двете спермограми са доста - няма ли дадени някакви норми. Наличието на левкоцити не е никак желателно и ако са повече отколкото нормата, става лошо.
Брой в мл - много се различава, почти двойно .... Не знам на кое може да се вярва, но предполагам, че резултатите в клиниката на Щерев са по достоверни за съжаление ... :(
Нормокинетичните и в двата случая са малко :( Доколкото си спомням трябва да са над 50 %
Трябва ми мисля една разширена спермограма при Щерев, трябва да се види и морфологията. Доколкото виждам при втората спермограма има някакви нормални форми - 70% - мисля че това е морфологията. Хубаво е процента да е толкова висок, амам не знам дали е реален.

Дано и Мели се включи.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*
Re: разширена спермограма
« Отговор #6 -: Октомври 03, 2007, 21:32:18 pm »
На какво въздържание е първата и втората спермограма, защото обемите са доста различни.
Левкоцитите - и в двете спермограми са доста - няма ли дадени някакви норми. Наличието на левкоцити не е никак желателно и ако са повече отколкото нормата, става лошо.
Брой в мл - много се различава, почти двойно .... Не знам на кое може да се вярва, но предполагам, че резултатите в клиниката на Щерев са по достоверни за съжаление ... :(
Нормокинетичните и в двата случая са малко :( Доколкото си спомням трябва да са над 50 %
Трябва ми мисля една разширена спермограма при Щерев, трябва да се види и морфологията. Доколкото виждам при втората спермограма има някакви нормални форми - 70% - мисля че това е морфологията. Хубаво е процента да е толкова висок, амам не знам дали е реален.

Дано и Мели се включи.



Благодаря ти!!!

Проблемът ни е че сме от провинцията и ни идва доста далече, а и с тези предварителни часове ... но ще го направим - няма как - решили сме се.


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: разширена спермограма
« Отговор #7 -: Октомври 04, 2007, 08:18:40 am »
Мен ако питаш е желатено дори да е имунологична спермограмата, това е възможно най-обстойното изследване, кажи от къде си за да можем да те насочим.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: разширена спермограма
« Отговор #8 -: Октомври 04, 2007, 21:22:22 pm »
Мен ако питаш е желатено дори да е имунологична спермограмата, това е възможно най-обстойното изследване, кажи от къде си за да можем да те насочим.

От Бургас
Ама нямаме добра лаборатория нито пък клиника :-)))) за съжаление  :(


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: разширена спермограма
« Отговор #9 -: Октомври 04, 2007, 22:24:56 pm »
Варна, а защо не и Пловдив- сега с новата магистрала се спестява време
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит