0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Clomiphen Citrate
« -: Ноември 18, 2005, 16:59:32 pm »
Така донесоха ми това чудо. Реших обаче да се разровя в нет-а и не съм особено обнадеждена от това което прочетох. При 60 изследвания случая на стимулация с него, постигнати само 7 бременности. Освен това рискът от аборт бил голям... почвам да си мисля дали да не заложа на клостилбегита пак! Не можах да намеря Серофен -ако някой има идея от къде да си купя в Бг, моля да  я сподели!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Clomiphen Citrate
« Отговор #1 -: Ноември 18, 2005, 17:05:34 pm »
Ами това е едно и също.
Виж ТУК.
*
Ами...
« Отговор #2 -: Ноември 18, 2005, 17:09:35 pm »
... де да знам вече мацко. Уж едното давало по-големи резултати! Вече ще лудна да ти кажа! А нямам много време да решавам, ако ще правя нещо през декември. С колебанията ми, най-много да изпусна и този месец!
 :balk_153:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Clomiphen Citrate
« Отговор #3 -: Ноември 18, 2005, 17:14:53 pm »
Ама съдържанието е едно и също!!!
Просто различни търговски наименования.
*

    meshko106

Clomiphen Citrate
« Отговор #4 -: Ноември 22, 2005, 16:31:25 pm »
Цитат на: Lali
Ами това е едно и също.
Виж ТУК.


Според мненията на някои лекари кломифенът е по-пречистен като препарат и затова се отразявал по-добре на организма. Аз не можах да си намеря такъв в България, та затова не мога да спиделя личен опит. Но пък с клостила имам опит и мога да кажа как ми се отразяваше на мен - фоликулите ставаха явно по-твърди, защото не винаги се пукаха даже и с прегнила, лигавицата оставаше малка. При естествен цикъл фоликулът се пука без прегнил и лигавицата е била много добра.
След няколко стимулации ми се беше уголемил десният яйчник, но при лапароскопията го почистиха и се оправи.
И не на последно място резултат от стимулациите и последвалите инсеминации нямаше.
Моят съвет е да опиташ с кломифена и дано да ти е на късмет.
 :)