0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
пролактин.
« -: Ноември 08, 2005, 15:38:46 pm »
Здравейте.
Пролактина ми е 700,какво значи.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
пролактин.
« Отговор #1 -: Ноември 08, 2005, 15:41:56 pm »
А какви са референтните стойности :?:
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
пролактин.
« Отговор #2 -: Ноември 08, 2005, 15:42:03 pm »
Не съм лежала 15 минути преди това,бях на опашка да ми вземат кръв и закусвах.Това оказва ли влияние.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
пролактин.
« Отговор #3 -: Ноември 08, 2005, 15:42:44 pm »
До 511.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
пролактин.
« Отговор #4 -: Ноември 08, 2005, 15:44:58 pm »
Това със закуската не мисля, че оказва влияние. Но определено пролактина ти е завишен.
Прочети във съседната тема има много инфо по въпроса
пролактин.
« Отговор #5 -: Ноември 08, 2005, 15:58:03 pm »
ами ако е било непосредствено може и да оказва влияние, имам предвид яденето. Иначе за лежането - поне 15 минути, а още по-добре половин час. Какво като си чакала. Мен като разбраха, че съм за пролактин и ме сложиха да легна и засяко по часовник. И през това време си взимаха кръв от другите.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

пролактин.
« Отговор #6 -: Ноември 08, 2005, 16:13:07 pm »
Когато ми взеха кръв за пролактин за първи път( беше 600 и нещо при горна граница 511) бързах да стигна до лабораторията много се притеснявах и веднага ме боцнаха.
Втория път, (когато си беше в норма), отидох с такси, не бях притеснена, не бях правила кекс предишния ден и не бях яла месо.
Съветът ми е да повториш изследването. [/url]
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
пролактин.
« Отговор #7 -: Ноември 08, 2005, 18:14:01 pm »
Повтори го. Не бива да си закусвала, нито пила кафе, дори вечерята трябва да е била лека и навреме, а не късно през нощта, да не си правила секс, да не си тичала до лабораторията и т.н.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
пролактин.
« Отговор #8 -: Ноември 08, 2005, 18:45:49 pm »
Благодаря ви.
Мисля да го повторя,но ще спазвам инструкцията ви този път.А по принцип какво показват завишените стойности.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
пролактин.
« Отговор #9 -: Ноември 08, 2005, 20:17:57 pm »
Ако не си кърмачка показват, че трябва сериозно лечение. Първо се проверява на ЯМР за тумор на хипофизата(мисля).С две думи:повишеният пролактин подтиска овулацията.
пролактин.
« Отговор #10 -: Ноември 08, 2005, 20:18:54 pm »
И защо не ми излиза лентичката!? :oops:
*
пролактин.
« Отговор #11 -: Ноември 08, 2005, 20:28:16 pm »
Ми има някъв бъг, който не знам защо се получава, но по метода на пробите и грешките се научих да го оправям. Kaffee имаше същия проблем. Без нищо да пипам по профила ти но като просто го отворя през юзър-администрацията на форума и дам запази промените и се оправя, повтарям нищо не пипам в него нито в лентичката. Много странна работа, ако Добри може да обясни що така става - аз не знам :(
пролактин.
« Отговор #12 -: Ноември 08, 2005, 20:37:41 pm »
Благодаря ти, Сигнусче.
Ти не си ли почиваш сега? :)
*
пролактин.
« Отговор #13 -: Ноември 08, 2005, 20:40:25 pm »
Моля :) Ми то не се иска голям зор за това :)  :wink:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
пролактин.
« Отговор #14 -: Ноември 09, 2005, 08:00:30 am »
Абе това с пролактина много много не ми се вярва. Майка ми на времето е кърмила брат ми, който е бил на 4 месеца и е забременяла с мен. Силванчеце, спази всички изисквания за да не си навлечеш неприятности с прибързано лечение- има вече такива случаи. Първият път като изследвах моя, беше 833 при референтна 511. Следващия- в средата на референтните стойности. Освен това пролактина е динамичен хормон, влияещ се от много фактори и има както месечен, така и денонощен пик (доколкото ми каза една акушерка де).
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
пролактин.
« Отговор #15 -: Ноември 09, 2005, 09:00:56 am »
Това значи ли,че трябва да се изследва в определен ден от цикъла.Да го направя ли в началото на следващия.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
пролактин.
« Отговор #16 -: Ноември 09, 2005, 09:25:44 am »
Цитат на: cygnus
Ми то не се иска голям зор за това :)  :wink:

Аз миналата година като бях бременна ми беше много гадно да седя седнала пред РС-то, подпираше ме нещо. Амо то сигурно е било защото нещата не са се развивали както трябва.
Ти си знаеш, ама аз да кажа - да се пазиш де. Двойно да се пазиш :)
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
пролактин.
« Отговор #17 -: Ноември 18, 2005, 12:28:27 pm »
Правих си днес пак пролактин,в нормални граници,200 е,при максимум 600.Седях 15 минути.
Благодаря ви за съвета.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
пролактин.
« Отговор #18 -: Ноември 18, 2005, 14:27:36 pm »
Цитат на: silvanchence
Правих си днес пак пролактин,в нормални граници,200 е,при максимум 600.Седях 15 минути.
Благодаря ви за съвета.

 :) Браво!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
пролактин.
« Отговор #19 -: Ноември 18, 2005, 16:36:35 pm »
Аз мисля, че първият път е станала лабораторна грешка.
Аз когато си изследвах моя бях правила секс, бързах до лабораторията /всичко това от незнание/, веднага ми взеха кръв и беше в норма.
Вярно е, че правилата са такива, но не мисля, че оказват чак такова влиание.
Може и да не съм права.