0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: шампоани
« Отговор #20 -: Октомври 26, 2007, 23:40:40 pm »
От каде мога да си набавя тези кристали? :?
*
Re: шампоани
« Отговор #21 -: Октомври 27, 2007, 11:55:33 am »
Продават ги  във  магазини за козметика или по фризьорските салони. Направо питай за кристали за коса.Мисля че са към 7-8 лв. като цена. Слагат се по дължината на косата ,не се слагат в корините. :)
*
Re: шампоани
« Отговор #22 -: Октомври 27, 2007, 12:39:03 pm »
Благодаря ти за информацията. Ще си взема и ще опитам. :thankyousign: :balk_64:
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: шампоани
« Отговор #23 -: Октомври 27, 2007, 16:23:34 pm »
Кажете нещо и за бухналите коси, които по никакъв начин нямат укротяване. Какви ли не балсами съм ползвала, но никакъв ефект.Даже след балсама бухват още повече!:)
  Мисля че кристали ще ти свършат работа. :)
Само, че кристалите са няколко вида: за сухи и накъсани краища; за приглаждане на бухнала коса, каквито искаш ти и др. Така, че гледай какво купуваш.
*
Re: шампоани
« Отговор #24 -: Октомври 30, 2007, 21:35:09 pm »
Nataly* :thankyousign: :flower:Ще внимавам да избера подходящите за мен. :balk_103:
*
Re: шампоани
« Отговор #25 -: Октомври 31, 2007, 12:04:37 pm »
За да не пускам нова тема искам да попитам тук.
Има ли вероятност косата да пада на нервна почва?
Мен винаги си ми е падала по малко, всеки ден имам по няколко косъма на четката.

В четвъртък беше голям шок за мен, след като получих резултатите си от Плевен (има го в Дневника ми -Инхибин 6.67)Такъв стрес не бях изживявал последните години.От петък сутринта косата ми взе да пада ама сериозно! :(Като се сресвам имам по цяла топка косми на четката.
Нямаше да пиша, но преди малко докато се къпах моя се прибра да хапне.Излязох от банята и започнах да се сресвам с четката (аз докато съм с балсам се сресвам с гребен, на него имаше доста коса).И на четката пак топка косми.Моя вика-абе последните дни забелязах, че косата ти направо на кичури пада, дай да ти сменим шампоана!Е, да, ама аз отдавна ползвам такъв шампоан, а падането на косата започна от петък...Незнам какво да мисля вече! :(
*
Re: шампоани
« Отговор #26 -: Октомври 31, 2007, 12:48:04 pm »
Чувала съм че може да има косопад следствие силен стрес.
« Последна редакция: Октомври 31, 2007, 13:21:09 pm от mpia »
*
Re: шампоани
« Отговор #27 -: Октомври 31, 2007, 13:07:45 pm »
 Мимка,не знам дали ще те успокоя,но съм чела,че през пролетта и през есента косопадът се усилва.
*
Re: шампоани
« Отговор #28 -: Октомври 31, 2007, 13:39:23 pm »
Мимка, може да е на нервна почва, но както Жекова е писала - през пролетта и есента също може да има такъв проблем.
На една позната беше започнала така да й пада косата и й се образува петно на главата без коса. Направи си изследвания и се оказа, че е на нервна почва.
Ако искаш може да я попитам какви изследвания е правила и какво са й предписали.
Но едва ли е от шампоана.
*
Re: шампоани
« Отговор #29 -: Октомври 31, 2007, 14:01:45 pm »
Да, това за есента и пролетта го знам, но просто наистина ще е голямо съвпадение,, че в четвъртъка бях подложена на стрес, а в петъка започна толкова силно да пада и да правя чак топка на четката.Ще изчакам още десетина дни и наистина ще отида на лекар!
*
Re: шампоани
« Отговор #30 -: Октомври 31, 2007, 14:30:39 pm »
Има много хубави ампули на ФИТО за косопад за жени,към тях на същата марка има и хранителна добавка и шампоан. На мъжа ми му купувам редовно шампоана и 2 пъти в годината ампулите. При него определено има ефект,като се има предвид че е генетично предразположен към оплешевяване. Това разбира се е информативно, най добре е да посетиш лекар.Успех!
*

    sbubi

  • ***
  • 178
  • красотата ще спаси света
Re: шампоани
« Отговор #31 -: Октомври 31, 2007, 16:56:25 pm »
използвам продуктите на тиджи в момента и съм супер доволна,шоколадовата им терапия е невероятна косата става мека като коприна
Re: шампоани
« Отговор #32 -: Ноември 01, 2007, 11:08:25 am »
Миме - твърдо на нервна почва е тази работа... Прекалено голям стрес ти се струпа... Ще мине, не се притеснявай :)

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: шампоани
« Отговор #33 -: Ноември 08, 2007, 12:01:40 pm »
Кажете нещо и за бухналите коси, които по никакъв начин нямат укротяване. Какви ли не балсами съм ползвала, но никакъв ефект.Даже след балсама бухват още повече!:)

за бухването - най добре пяна за коса след всяко къпане. Аз съм къдрава, ама много къдрава, косата ми е гъста.

Само пяна за коса ми помага, за да се радвам на къдриците си, а не вечно да се връзвам.

Разбира се, реша косата само мокра (така е при къдравите коси) иначе се къса зверски и .... това мн вреди на косъма.

хубав шампоан е този за къдрава коса на фито, но в 1 аптека ми казаха, че вече го няма. С ега ползвам елсев, червен и съм мн доволна.

дано съм била полезна, макар че не знам твоята коса дали е къдрава
Re: шампоани
« Отговор #34 -: Декември 10, 2007, 16:00:42 pm »
Аз използвам шампоаните на AVON - и двете сериии и съм много доволна.А за косопада аз също съм забелязала,че косата ми капе при емоционален стрес.
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: шампоани
« Отговор #35 -: Януари 04, 2008, 14:27:59 pm »
И аз да се включа в темичката. Моята коса е суха и дори 7-8 дена да не я мия не ми личи. Иначе я мия два пъти в седмицата, като в момента съм с Ревалид - доволна съм, тъй като есен ми капи косата (а моята е почти до кръста и много гъста) и от този шампоан спря да ми капе. Ползвам кристали за суха коса - едни италиански с ленено семе, като ги сменям с балсам без отмиване Gliss 19 за суха и изтощнеа коса. Преди Ревалид ползвах един професионален без аромат, който закупих от фризьорката си - нямаше име.
*
Re: шампоани
« Отговор #36 -: Ноември 20, 2008, 22:53:16 pm »
от серията Dusy Profesionel като го сменям с Wella
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: шампоани
« Отговор #37 -: Ноември 22, 2008, 18:36:30 pm »
За мазните коси има специални "сухи шампоани без отмиване", които са във формата на флакон и се впръскват корените с тях, но са по-скъпи и свършват бързо. Иначе аз от козметиката на Phyto съм доволна и много съжалявам, че спряха да я внасят в страната. В момента ползвам шампоан на Ducray. Като цяло предпочитам медецинските шампоани /от аптеките / .
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: шампоани
« Отговор #38 -: Ноември 24, 2008, 22:17:14 pm »
ето и дуси! до колкото разбрах, скоро ще има и още продукти на тази серия, аз лично съм доволна,а и във фризьорския салон в който ходя ги ползват и чувам все добри отзиви
http://www.feyashop.com/profesionalna-seriya-za-kosa/index.php
Re: шампоани
« Отговор #39 -: Ноември 25, 2008, 10:23:46 am »
Има ли вероятност косата да пада на нервна почва?
Мен винаги си ми е падала по малко, всеки ден имам по няколко косъма на четката.

Излязох от банята и започнах да се сресвам с четката (аз докато съм с балсам се сресвам с гребен, на него имаше доста коса).
От силен стрес косопада дори е по-силен от сезонния.Как си сега, мина време от този ти постинг.
Приемай витамини специални(Мерц, Пантогар,Ревалид). Шампоаните Фитовал са  много добри, жълтия е за силен косопад, аз съм ползвала и двата, лични  добри наблюдения имам.
Не реши косата мокра! Може и навик да е от години, недей,тогава косъма е мек, уязвим.
Сега има голяма гама ампули за косопад, от  куп ползвани  добра дума ще кажа за Клоран,след 2-рата ампула  космите по четката са драстично намалели.
Има маски с чесън, разни по-евтини   мазила срещу косопада(да речем Себорал Форте).
(В постинга си не съм обърнала внимание на хормонални изследвания като причина  за косопад, но всички знаем, че преди да дадем маса  пари за поддържаща hair-терапия сме намерили първопричината)