0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #680 -: Октомври 30, 2007, 22:55:21 pm »
Здравей, Бърди! Нашите проб
леми още продължават :(. Дъщеря ми имаше заден секрет и кашляше повече от 10 дни. Тогава я заведох на УНГ и лекарката изписа антибиотик Далацин. Вие одобрихте започването на антибиотика, но не и вида.Аз започнах Далацина :oops:, тъй като беше късно вечерта и тряваше да чакам до сутринта, за да го сменя, а вече бях много притеснена, че детето се мъчише. Днес излезе резултата от гърления секрет - стафилококи ауреус, не пише количество /не знам дали трява де :wink:/. И сега ужасно се притесних и не знам какво да правя. Утре ще я водя на лекар,ако успея да взема час. Нищо не мога да разбера от антибиограмата. Моля, дайте съвет, сега може ли да се наложи да пие два антииотика едно след друго, много съм притеснена. Детето сега кашля по-малко, но все още не е напълно добре.
Ако изолираното е чувствително на Далацин сме добре. Ако не е?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #681 -: Октомври 30, 2007, 22:59:00 pm »
Здравей, Бърди! Нашите проблеми още продължават :(. Дъщеря ми имаше заден секрет и кашляше повече от 10 дни. Тогава я заведох на УНГ и лекарката изписа антибиотик Далацин. Вие одобрихте започването на антибиотика, но не и вида.Аз започнах Далацина :oops:, тъй като беше късно вечерта и тряваше да чакам до сутринта, за да го сменя, а вече бях много притеснена, че детето се мъчише. Днес излезе резултата от гърления секрет - стафилококи ауреус, не пише количество /не знам дали трява де :wink:/. И сега ужасно се притесних и не знам какво да правя. Утре ще я водя на лекар,ако успея да взема час. Нищо не мога да разбера от антибиограмата. Моля, дайте съвет, сега може ли да се наложи да пие два антииотика едно след друго, много съм притеснена. Детето сега кашля по-малко, но все още не е напълно добре.
Докторе, гледайки отново антибиограмата :o видях, че на клиндамицин пише "силно чувствителен", а в листовката на Далацина пише,че е клиндамицин. Това поне добре ли е? Писали сме едновременно!
« Последна редакция: Октомври 30, 2007, 23:00:47 pm от petya_shekerletova »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #682 -: Октомври 30, 2007, 23:04:52 pm »
Здравейте докторе, имам един по-общ въпрос, който може би ще е полезен за повече хора и който сме обсъждали в други теми, но не разбрах дали има отговор на него, ако има - ме извинете. И така, въпросът е:
Има ли някои медикаменти и консумативи, които задължително трябва да имаме под ръка, с които /не дай Боже!!!!!!!/ да реагираме в къщи при спешен случай, докато дойде лекар. С две думи бихте ли описали какво трябва задължително да има в една "бебешка аптечка".
Благодаря и поздрави,
Нина
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #683 -: Октомври 30, 2007, 23:26:27 pm »
Ако оставя Тони да спи само 1-1.5 ч. в рамките от 10 до 23 ч., то аз трябва да се ... неможе мъника да издържи. Спи му се, криви се, а като е крив не яде, реве и нито мога да го утеша, мога само да го приспя. Дори и да му се спи зверски, никога не е заспивал сам, удря си главата и пищи. Стигне ли се до това състяние, първо се успокояваме и след това се приспиваме и така минават час два.

Взе да ми става навик, ама пусто все се сещам да питам за нещо.

Как да преминем от АЛ110 на НАН, постепенно или не е нужно.

Писах Ви, че от по принцип безпроблемни храни, от време на време се появяват алергични симптоми. Например от броколите, два три пътя готвя няма проблем, на четвъртия има.С киселото мляко и млечните каши също, така и при други видове храни. Естествено аз ги спирам и ограничавам за седмица две, но по тази логика той с какво да се храни тогава? Възможно ли е, да съм му разстроила коремчето, след фреш от плодове? За първи път след като му предложих, се изпи със задоволство, но пък се появи проблем, който все още немога да разбера от какво е, но съвпада с предлаганият от мен фреш.
И още нещо, салатното цвекло какво действие има, разхлабващо, регулиращо или затягащо. Незнам защо, но все си мисля, че то ни докарва до трудно, твърдо и сухо изхождане, предполагам от голямото съдържание на желязо или се лъжа.

Извинете ме, но исках да въведа рибата, писах Ви но в бързината, сте пропуснали да ми отговорите. Коя според вас е най подходяща като за начало.

Лека вечер
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie
« Отговор #684 -: Октомври 30, 2007, 23:57:34 pm »
Здравейте,доктор Бърди!Първата ваксина Пентаксим я сложихме при навършени 3 месеца.Кога трябва да се бият следващите 3?
 Имам и още едно запитване-бебка е на 3 месеца и половина,само на кърма е и не е акала 4ти ден.По 3-4 дни задържаше,преди да има колики.После акаше почти водичка по няколко пъти на ден.Вече мисля,че коликите й минаха,но пак този проблем с акането...Всъщност проблем ли е?Трябвали да се вземат някакви мерки?Пръцка често и миризливо  :)Благодаря Ви?
Не, не е проблем от само себе си.
Изключително кърмените деца имат редки изпражнения, които попиват в памперса. Това НЕ Е диария и не изисква "лечения" от никакъв вид.
Благодаря Ви за отговора,ама аз имах пред вид,че не е акала вече 4ри дена.То аз така съм го написала,че да се чуди човек...Редките изхождания станаха кашави,ама дълго време не е акала.Та да питам-да вземам ли мерки и какви?
 Ето и информацията,която Ви бях написала-храни се 6-7 пъти,последно около 21ч и после към 3-4ч.Роди се 2,5кг и 47см,на 3 месеца беше 5,8кг и 61см.Сменям по 4-5 мокри памперса.Пухкавичка е,незнам,мисля,че не е гладна.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #685 -: Октомври 30, 2007, 23:58:48 pm »
Здравей, Бърди! Нашите проблеми още продължават :(. Дъщеря ми имаше заден секрет и кашляше повече от 10 дни. Тогава я заведох на УНГ и лекарката изписа антибиотик Далацин. Вие одобрихте започването на антибиотика, но не и вида.Аз започнах Далацина :oops:, тъй като беше късно вечерта и тряваше да чакам до сутринта, за да го сменя, а вече бях много притеснена, че детето се мъчише. Днес излезе резултата от гърления секрет - стафилококи ауреус, не пише количество /не знам дали трява де :wink:/. И сега ужасно се притесних и не знам какво да правя. Утре ще я водя на лекар,ако успея да взема час. Нищо не мога да разбера от антибиограмата. Моля, дайте съвет, сега може ли да се наложи да пие два антииотика едно след друго, много съм притеснена. Детето сега кашля по-малко, но все още не е напълно добре.
Докторе, гледайки отново антибиограмата :o видях, че на клиндамицин пише "силно чувствителен", а в листовката на Далацина пише,че е клиндамицин. Това поне добре ли е? Писали сме едновременно!
Потвърдете добрият резултат с посявка сега, под лечение, и седмица след приключването му. Дайте добра продължителност на лечението, а не 5 дена само.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #686 -: Октомври 31, 2007, 00:00:04 am »
Здравейте,доктор Бърди!Първата ваксина Пентаксим я сложихме при навършени 3 месеца.Кога трябва да се бият следващите 3?
 Имам и още едно запитване-бебка е на 3 месеца и половина,само на кърма е и не е акала 4ти ден.По 3-4 дни задържаше,преди да има колики.После акаше почти водичка по няколко пъти на ден.Вече мисля,че коликите й минаха,но пак този проблем с акането...Всъщност проблем ли е?Трябвали да се вземат някакви мерки?Пръцка често и миризливо  :)Благодаря Ви?
Не, не е проблем от само себе си.
Изключително кърмените деца имат редки изпражнения, които попиват в памперса. Това НЕ Е диария и не изисква "лечения" от никакъв вид.
Благодаря Ви за отговора,ама аз имах пред вид,че не е акала вече 4ри дена.То аз така съм го написала,че да се чуди човек...Редките изхождания станаха кашави,ама дълго време не е акала.Та да питам-да вземам ли мерки и какви?
 Ето и информацията,която Ви бях написала-храни се 6-7 пъти,последно около 21ч и после към 3-4ч.Роди се 2,5кг и 47см,на 3 месеца беше 5,8кг и 61см.Сменям по 4-5 мокри памперса.Пухкавичка е,незнам,мисля,че не е гладна.
Изчакайте... няма нужда от "мерки" ако детето е спокойно, не повръща, отделя газове и няма температура.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #687 -: Октомври 31, 2007, 00:05:55 am »
@Perdeto

Постепенно за около 1-2 седмици може да минем от Ал110 на АМ.
Затягащо е цвеклото по принцип...
Риба? каква има там? за съжаление имената на гръцки ги знам само... в Бг не бях научил имената на повече от 2-3 вида...всичките ми "рибни познания" са оттук :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #688 -: Октомври 31, 2007, 00:33:11 am »
Здравейте докторе, имам един по-общ въпрос, който може би ще е полезен за повече хора и който сме обсъждали в други теми, но не разбрах дали има отговор на него, ако има - ме извинете. И така, въпросът е:
Има ли някои медикаменти и консумативи, които задължително трябва да имаме под ръка, с които /не дай Боже!!!!!!!/ да реагираме в къщи при спешен случай, докато дойде лекар. С две думи бихте ли описали какво трябва задължително да има в една "бебешка аптечка".
Благодаря и поздрави,
Нина
Антипиретици-два, три вида.
Антибиотик-не отварян- Аугментин, Дурацеф.
Ипека-сироп,предизвикващ повръщане-за отравяния.
Диазепам за ректално приложение. В Бг май няма...

Добър педиатър ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #689 -: Октомври 31, 2007, 08:27:42 am »
Д-р Бърди,
Ректален диазепам няма със сигурност в бг и не може да се достави от друта страна, защото изисква зелена рецепта. Няма и фенобарбитал и пази боже от висока температура. Въпроса ми е Диазепам 5 мг таблетки може ли да се дава и как се дозира? А също и за ректалния, защото имам такъв на ALPHARMА от 10 мг, но е купуван от Италия и нищо не разбирам. Имам спомени ,че на баткото му правех половин апликация при покачване над 38,5 С и второто половина през нощта, защото той напрани фебрилен гърч на 1г и 2 м.
Благодаря предварително!
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #690 -: Октомври 31, 2007, 08:43:40 am »
Постепенно за около 1-2 седмици може да минем от Ал110 на АМ.

Как става това за две седмици и защо АЛ110 е само до 1 годинка с профилактична цел.

Риба? каква има там? за съжаление имената на гръцки ги знам само... в Бг не бях научил имената на повече от 2-3 вида...всичките ми "рибни познания" са оттук :)

Прясно филе и не само има сьомга, пъстърва, шаран, толстолоб, ципура, сафрид, чернокоп, лефер, карагьоз, останалите видове са замразени като хек, мерлуза и т.н.
Пъстървата или сьомгата съм си наумила като за начало?
А пак ли спазвам схемата на захранване с по 3-4 лъжички или мога и по смело?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #691 -: Октомври 31, 2007, 10:11:33 am »
Д-р Бърди,
Ректален диазепам няма със сигурност в бг и не може да се достави от друта страна, защото изисква зелена рецепта. Няма и фенобарбитал и пази боже от висока температура. Въпроса ми е Диазепам 5 мг таблетки може ли да се дава и как се дозира? А също и за ректалния, защото имам такъв на ALPHARMА от 10 мг, но е купуван от Италия и нищо не разбирам. Имам спомени ,че на баткото му правех половин апликация при покачване над 38,5 С и второто половина през нощта, защото той напрани фебрилен гърч на 1г и 2 м.
Благодаря предварително!
При кои случаи имате пред вид да се дават таблетки? при остър гърч ли ? нее...
Ума ми не го побира как така да няма Стезолид...(Stesolid)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #692 -: Октомври 31, 2007, 10:16:05 am »
Постепенно за около 1-2 седмици може да минем от Ал110 на АМ.

Как става това за две седмици и защо АЛ110 е само до 1 годинка с профилактична цел.

Риба? каква има там? за съжаление имената на гръцки ги знам само... в Бг не бях научил имената на повече от 2-3 вида...всичките ми "рибни познания" са оттук :)

Прясно филе и не само има сьомга, пъстърва, шаран, толстолоб, ципура, сафрид, чернокоп, лефер, карагьоз, останалите видове са замразени като хек, мерлуза и т.н.
Пъстървата или сьомгата съм си наумила като за начало?
А пак ли спазвам схемата на захранване с по 3-4 лъжички или мога и по смело?

Защо е с профилактична цел? защото чрез него се изчаква при благоприятни условия...

Може да направите това:

*за 180 мл АМ 3 мезурки НАН и 3 мезурки Ал110. Останалото АМ за деня- само Ал110. Така 3-4 дена.
*след това 5 мезурки НАН и 1 мезурка Ал110-пак 3-4 дена.
*след това само НАН в това хранене, в другите Ал 110.

и така сменяте всичкото Ал 110 за около 2 седмици.

Пъстърва? да, може. Може ципура също...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #693 -: Октомври 31, 2007, 10:27:50 am »
Страх лозе пази. Веднъж вече съм изживяла ужаса да ти направи детето гърч в ръцете и сега ако малката вдигне температура искам да предотвратя нещо такова. Знам, че не е задължително и тя да направи гърч ама майчините страхове .... Знам, че Диазепама се изхвърля от организма за около 2 часа, фенобарбитала действа около 12часа или бъркам. Та мисълта ми е ако няма човек ректален, който действа мигновенно, може ли на таблетки с цел предпазване от гърч.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #694 -: Октомври 31, 2007, 10:29:17 am »
Здравейте, докторе!
От няколко седмици синът ми се буди с подути торбички под очите. Отокът преминава за няколко часа. Необходимо ли е да предприемем някакви мерки?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #695 -: Октомври 31, 2007, 10:45:22 am »
Страх лозе пази. Веднъж вече съм изживяла ужаса да ти направи детето гърч в ръцете и сега ако малката вдигне температура искам да предотвратя нещо такова. Знам, че не е задължително и тя да направи гърч ама майчините страхове .... Знам, че Диазепама се изхвърля от организма за около 2 часа, фенобарбитала действа около 12часа или бъркам. Та мисълта ми е ако няма човек ректален, който действа мигновенно, може ли на таблетки с цел предпазване от гърч.
Няма как да ги дадете по време на гърч...
"Предпазно"? кога и как? при всяка температура?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #696 -: Октомври 31, 2007, 10:46:43 am »
Здравейте, докторе!
От няколко седмици синът ми се буди с подути торбички под очите. Отокът преминава за няколко часа. Необходимо ли е да предприемем някакви мерки?
Болен, хрема?
Има ли двойни гънки под долните клепачи? (Dennie-Morgan sign)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #697 -: Октомври 31, 2007, 10:50:01 am »
Ами например температурата не се повлиява от панадолче или нурофенче и стремително върви нагоре,а не на долу.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #698 -: Октомври 31, 2007, 10:52:40 am »
Здравейте доктор Бърди! Ето че отново се нуждая от Вашия съвет:
С майка ми живеем в едно домакинство. Тя от два дена е с вирусна инфекция - повръщане, разстройство и висока температура /около 39 градуса/. Старая се да поддържам хигиена, при бебето като влизам и го обслужвам задължително съм с измити ръце и лице, провертрявам често.
Въпросът ми е, за да предпазя детето мога ли да му дам нещо превантивно?
По съвет на педиатъра ми му дадох еднократно разтворен 1 доза осцилукокцинум, обаче аз нещо много не съм фен на тази хомеопатия.
Мислех си за неконцентриран чай от шипка също.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #699 -: Октомври 31, 2007, 10:55:29 am »
Не е боледувал изобщо, хрема няма, зъби не растат в момента, няма промяна в изхожданията.
Единственото ново нещо е, че вече има апетит и се храни нормално. Досега беше много злояд, упорито отказваше храна и наддаваше слабо. От един месец сме на детска кухня и се храни с удоволствие.
На контролното измерване на годинка беше 79 см, 8 800 и беше наддал 400 гр за месец. Спи спокойно цяла нощ, все още спи и сутрин и следобед по час и половина.
Други промени няма. Да давам повече течности? Да пуснем изследвания някакви?
Двойни гънки няма.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde