0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #420 -: Октомври 20, 2007, 17:26:03 pm »
Айде и аз да се включа.

Докторе препдполагам сте затрупан от задачки, но ми се ще да ми отговорите на следните въпроси. Вие сте моят он лайн пътеводител в отглеждането на Тони и много ценя вашите мнения и съвети. Надявам, че ни Ви отегчавам и досаждам.

1.Иска ми се да му приготвя леща, но незнам каква леща да избера. Веднъж му приготвих с червена белена леща, не се хареса, пък и тя нещо много трудно се свари. Какъв вид леща е подходяща за малчо и трябва ли да бъде белена?
2.Ананас, манго, въбще за цитрусите знам след годинка, но кога е най удачно да дам? Сезонните плодове почти се изчерпват с ябълка, круша и банан.
3.В нашето семейство са на особена почит кестените, мога ли да дам сварени на дребоскъчко и ако е да, с какво е най добре да се комбинира?
4.Голям проблем имаме със спането на Антоан, притеснявам се, че вече свикна да спи сгушен в мен и ще бъде много трудно да спи в кошарата си. Това вече стана и със следобедният сън. Посъветвайте ме какво мога да направя и трябва ли да правя нещо въобще, за да го отуча. Забелязвам, че изпитва страх когато не съм в кръгозорът му. Това са нормални и моментни състояния знам и ще отминат, играем на дзаг,дзаг, много се забавлява, но щом се запътя към вратата, настава неистов рев. Ще наемам детегледачка и се страхувам, че поведението му ще я изплаши. :wink:, а вече трябва да се работи.
Благодаря  :)
1.Обикновена леща... защо да търсим друга?
2.Ананас може и сега, манго и актинидия- също.Последната в малки количества и предпазливо.
3.Не
4.Приспивате го в неовата стая и после излизате. Или приспивате и пренасяте на ръце в неговата стая. Малко трудно ще стане- но ще успеете с времето...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #421 -: Октомври 21, 2007, 15:20:40 pm »
здравейте докторе! Моето слънчице е само на 2,5 мес и вече има проблем! Снощи си събуди към 1,30 часа с леко покашляне! Помислих че въздуха е сух /и съпруга ми се оплака от това/  сложих мехлемче Нисита мисля беше, нахраних /тя е само на кърма/ я и заспа. Спа спокойно около 2-2,5 но пак изплака и се задави. Мерихме темп вечерта и сутринта няма темп! Към 5 часа пак се закашля- много се дави особено по гръбче докато сменям памперса! Като я вдигна или повдигна главичката се успокоява и заспива! Ще ви бъда благодарна за съветите! Тази сутрин тук е адска мъгла и отложих прегледа докато се вдигне!
Лек рефлукс, вероятно... спазвайте всички мерки против рефлукс...
"пак се закашля- много се дави особено по гръбче докато сменям памперса"
Това е типично...

Ходихме на лекар в петък ката се вдигна мъглата! ПЪРВА СРЕЩА С ВИРУС!!! Това беше диагнозата!   педиатърът изписа мехлемче на нисита, коралгол капки, панадол и вит. С. Снощи спахме добре около 6 часа за които насън 2-3 пъти се задави, но без да плаче и да се събуди! Страхувам се само да не се усложнят нещата! Според вас кога да отида пак да я чуе лекарката?!
 


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #422 -: Октомври 21, 2007, 16:04:54 pm »
Хм... вирусно заболяване без т-ра в тази възраст?
С рефлуксна по тип кашлица? не знам, не знам... ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #423 -: Октомври 22, 2007, 11:14:29 am »
Доктор Birdie, в сряда ще ваксинирам бебка с първата доза Превенар. Моля кажете ми какви странични ефекти мога да очаквам /напр. висока температура/, за да бъда подготвена, тъй като нашата педиатърка не е запозната с ваксината и следователно не мога да разчитам на нейните съвети.

Желая Ви приятен ден.


Re: Мнения на Birdie
« Отговор #424 -: Октомври 22, 2007, 11:37:04 am »
Здравейте докторе, моята дъщеря от раждането й сълзи едното око и събира секрет. Предписаха ни промиване с лайка и капки Торбин, но подобрение до днес (26 дни) няма. Какво ще ме посъветвате?
Да изчакате. Запушени слъзни каналчета се отварят сами в около 95% от децата до около 9-12 месец.
Не е практика, и не се сондират слъзни каналчета до 12м възраст! (освен по много редки и специални показания.

Много се радвам за този коментар, докторе!!!
Защото ние до средата на третия месец нямахме никакъв ефект от масажа и капките - сменихме 2 вида на Алкон. Накрая лекарката ми каза, да дойда следващия месец за сондажа. Изтъкна, че била рутинна процедура. Е, никой не можеше да ме убеди, че използването на пълна упойка на 3-4 месечно бебе е свързана с рутинна процедура - така я нарече лекарката (били правели по няколко на ден), още повече, че има вероятност, а никой не може да ти каже каква, да се наложи повтаряне на процедурата!
Лекарката (Детска офталмология на Александровска) обясни, че колкото е по-малко бебето, толкова по-добре или колкото по-рано - по-добре... ама по моята логика на невежа в медицинските работи, при по-малко бебе и каналите са по-малки, нали?
Някаква моя си интуиция ми казваше да не бързам и да не взимам вяра на 100 %...
Месец след това отидохме на контролен преглед и попаднахме на друг офталмолог, чието мнение се разминаваше с това на колежката му - смяташе, че до към петия месец бебето ми ще се оправи и че случаят не е за содаж, че той препоръчвал сондажа след 6-9-и месец.
Вече сме на 5 мес, едното око е напълно отпушено, а другото леекичко сълзи и прави малки
гурелчета. Сега отново сме на Цилоксан и мисля, че ще ни е за последно!
И ако мога да споделя с мамите за моя опит с масажите - аз ги правех/правя по време на кърмене. Бебето е прекалено заето с манджата и изобщо не обръщаше внимание. Иначе беше невъзможно -пищи, върти се...

И един въпрос за захранването, докторе: от кава възраст могат да се дават кестени?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #425 -: Октомври 22, 2007, 11:44:07 am »
Доктор Birdie, в сряда ще ваксинирам бебка с първата доза Превенар. Моля кажете ми какви странични ефекти мога да очаквам /напр. висока температура/, за да бъда подготвена, тъй като нашата педиатърка не е запозната с ваксината и следователно не мога да разчитам на нейните съвети.

Желая Ви приятен ден.
Лека температура, локално зачервяване...
Затопляте ваксината преди поставяне! до т-ра на тялото...
Поставя се по предно-страничната част на бедрото, ползвайки иглата, която е в опаковката. Не поставяме други игли! (по-дебели, например).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #426 -: Октомври 22, 2007, 11:47:16 am »
Благодаря Докторе  :D


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #427 -: Октомври 22, 2007, 18:22:02 pm »
Здравейте докторе, моята дъщеря от раждането й сълзи едното око и събира секрет. Предписаха ни промиване с лайка и капки Торбин, но подобрение до днес (26 дни) няма. Какво ще ме посъветвате?
Да изчакате. Запушени слъзни каналчета се отварят сами в около 95% от децата до около 9-12 месец.
Не е практика, и не се сондират слъзни каналчета до 12м възраст! (освен по много редки и специални показания.

Много се радвам за този коментар, докторе!!!
Защото ние до средата на третия месец нямахме никакъв ефект от масажа и капките - сменихме 2 вида на Алкон. Накрая лекарката ми каза, да дойда следващия месец за сондажа. Изтъкна, че била рутинна процедура. Е, никой не можеше да ме убеди, че използването на пълна упойка на 3-4 месечно бебе е свързана с рутинна процедура - така я нарече лекарката (били правели по няколко на ден), още повече, че има вероятност, а никой не може да ти каже каква, да се наложи повтаряне на процедурата!
Лекарката (Детска офталмология на Александровска) обясни, че колкото е по-малко бебето, толкова по-добре или колкото по-рано - по-добре... ама по моята логика на невежа в медицинските работи, при по-малко бебе и каналите са по-малки, нали?
Някаква моя си интуиция ми казваше да не бързам и да не взимам вяра на 100 %...
Месец след това отидохме на контролен преглед и попаднахме на друг офталмолог, чието мнение се разминаваше с това на колежката му - смяташе, че до към петия месец бебето ми ще се оправи и че случаят не е за содаж, че той препоръчвал сондажа след 6-9-и месец.
Вече сме на 5 мес, едното око е напълно отпушено, а другото леекичко сълзи и прави малки
гурелчета. Сега отново сме на Цилоксан и мисля, че ще ни е за последно!
И ако мога да споделя с мамите за моя опит с масажите - аз ги правех/правя по време на кърмене. Бебето е прекалено заето с манджата и изобщо не обръщаше внимание. Иначе беше невъзможно -пищи, върти се...

И един въпрос за захранването, докторе: от кава възраст могат да се дават кестени?
Не е практика, и не се сондира до 12м възраст, освен по много особени и редки показания.
Масажа не е ефективен-не го препоръчваме вече.
Основният проблем е че замърсяват очите на децата, от невнимателно манипулиране.
После се почват гнойни колекции с месеци. А това се избягва много просто- стерилна марличка и физ. разтвор.

Не е практика, и не се слагат очни капки (с различно съдържание, в зависимост от "фантазията" на всеки офталмолог)с месеци. Ползват се очни капки само за ден,два, за да се овладее остър момент. Иначе пак до замърсяване се стига. Аз не съм виждал офталмолог да може да сложи очни капки на дете под 4 месеца успешно, освен ако не го държат 3. Следователно- и тук умереност и разумен подход са нужни.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #428 -: Октомври 22, 2007, 18:57:17 pm »
Здравейте доктор Birdie,
дъщеря ми е на два месеца и три седмици.Храня я с АМ Фризолак две хранения,кърма две хранения и едно или две хранения смесени.
Притеснява ме това,че от около две седмици яде малко /според мен / - около 90 - 110мл и от два дни има слуз в изпражненията.Днес съм сменила 5 памперса и в петте имаше слуз като последния беше изцяло такъв.
Според GP- то нямам основания за притеснение, но като повечето тук не и вярвам на 100%.Затова бих искала да чуя вашето мнение. 
Благодаря Ви !
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #429 -: Октомври 22, 2007, 19:11:34 pm »
Здравейте доктор Birdie,
дъщеря ми е на два месеца и три седмици.Храня я с АМ Фризолак две хранения,кърма две хранения и едно или две хранения смесени.
Притеснява ме това,че от около две седмици яде малко /според мен / - около 90 - 110мл и от два дни има слуз в изпражненията.Днес съм сменила 5 памперса и в петте имаше слуз като последния беше изцяло такъв.
Според GP- то нямам основания за притеснение, но като повечето тук не и вярвам на 100%.Затова бих искала да чуя вашето мнение. 
Благодаря Ви !
Увеличете храненето...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #430 -: Октомври 22, 2007, 19:28:19 pm »
Благодаря ви за бързия отговор докторе!
НО как, като тя заспива и много рядко успявам да я събудя, дори да успея не дърпа от биберона - държи го в устата си и го ползва като залъгалка.Забравих да ви кажа, че изяждането на тези около 100 мл ни костват средно между 40мин и час.
На какво според вас се дължи слузта и по тъмния цвят на изпражненията?
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #431 -: Октомври 22, 2007, 19:34:11 pm »
Забравих и да спомена, че все още имаме колики, които отшумяват ,но ако намаля Еспумизана се появявят отново. /ако това има значение/
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #432 -: Октомври 22, 2007, 19:47:35 pm »
Забравих и да спомена, че все още имаме колики, които отшумяват ,но ако намаля Еспумизана се появявят отново. /ако това има значение/
Вие консумирате ли:

*ядки
*прясно мляко
*овесени ядки
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #433 -: Октомври 22, 2007, 20:04:51 pm »
Благодаря, докторе!
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #434 -: Октомври 22, 2007, 20:17:18 pm »
Забравих и да спомена, че все още имаме колики, които отшумяват ,но ако намаля Еспумизана се появявят отново. /ако това има значение/
Вие консумирате ли:

*ядки
*прясно мляко
*овесени ядки
Да консумирам и трите.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #435 -: Октомври 22, 2007, 21:19:37 pm »
Забравих и да спомена, че все още имаме колики, които отшумяват ,но ако намаля Еспумизана се появявят отново. /ако това има значение/
Вие консумирате ли:

*ядки
*прясно мляко
*овесени ядки
Да консумирам и трите.

Спрете ги! :) Те преминават директно в кърмата и са силни алергени.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #436 -: Октомври 22, 2007, 21:38:53 pm »
Забравих и да спомена, че все още имаме колики, които отшумяват ,но ако намаля Еспумизана се появявят отново. /ако това има значение/
Вие консумирате ли:

*ядки
*прясно мляко
*овесени ядки
Да консумирам и трите.

Спрете ги! :) Те преминават директно в кърмата и са силни алергени.

Да разбирам ли, че слузта може би е признак за алергия?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #437 -: Октомври 23, 2007, 15:21:16 pm »
Забравих и да спомена, че все още имаме колики, които отшумяват ,но ако намаля Еспумизана се появявят отново. /ако това има значение/
Вие консумирате ли:

*ядки
*прясно мляко
*овесени ядки
Да консумирам и трите.

Спрете ги! :) Те преминават директно в кърмата и са силни алергени.

Да разбирам ли, че слузта може би е признак за алергия?
При изключително кърмени деца и с тези симптоми-да...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #438 -: Октомври 23, 2007, 18:29:04 pm »
Здравейте докторе,
наШият педиатър ни предписа таблетки Fluoretten 0,25 mg ( активно веЩество Natriumfluorid) по една на ден zа zъбите. Има ли ефект таzи профилактика?
Другият ми въпрос е до каква въzраст въвеждаме бавно и постепенно новите храни на детето?
И накрая да попитам zа кивито. На каква въzраст мога да го давам сурово и пасирано?
Благодаря ви предварително.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #439 -: Октомври 23, 2007, 18:59:35 pm »
Благодаря, докторе!