0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Коликите-как да се справим
« Отговор #20 -: Октомври 01, 2007, 23:39:38 pm »
Перденце,
извинявай, кажи моля те, какви изследвания би могло да се направят и за какво. При нас коликите уж бяха изчезнали, сега се появиха наново а след 4 дена ще стане г-зата на 3 мес, започвам да се притеснявам вече дали са само нормални колики или са обусловени от нещо.

*
Re: Коликите-как да се справим
« Отговор #21 -: Октомври 02, 2007, 15:19:57 pm »
Перденце,
извинявай, кажи моля те, какви изследвания би могло да се направят и за какво. При нас коликите уж бяха изчезнали, сега се появиха наново а след 4 дена ще стане г-зата на 3 мес, започвам да се притеснявам вече дали са само нормални колики или са обусловени от нещо.

На каква хране сте, кърма или АМ? За да се върнат коликите, то значи са били отминали, в такъв случай мисля, че нямате проблем. И все пак, защо и откакво са се появили и как разбрахте, че са отминали и появили отново. Проверете верно да не би да плаче от глад. Моят син имаше период, когато беше на 5-6 мес. и се хранеше през 2 часа или 7 пъти на ден.
Дай малко повече инфо, какви са ви изпражненията, зловонни или не, колко често се изхожда и ...
Мисля, че нямате проблем и ако детенце се храни с АМ, то АЛ110 (безлактозно мляко) може да свърши чудеса. В смисъл, че това мляко е лечебна и профилактична храна без лактоза и може да се ползва до 12 м., както ние си го ползваме все още, макар и да се храним вече с краве млечни продукти.
Ето  и медицински показания за приложение:
1. За хранене на кърмачета при лека и умерено тежка диария или остри гастроентерити.
2. Хранене на кърмачета, деца и възрастни с малабсорбация на лактоза, вследствие увреждане на чревната мукоза при:
- цьолиакия
- паразитни инфекции
- постоперативно след резекция на черва
- гастректомия;колостомия
- прилагне на някои антибиотици
3. Коремни болки, колики при кърмачета.
4. Захранване на кърмачета и деца, след остри или хронични диарии, като преход между протеиновите хидролизатни храни и стандартните адаптирани млека.
5. Късно отключен лактазен дефицит при деца и възрастни

П.П. Прочетох постовете ти към д-р Бърди, довери му се. Благодарение на неговите съвети, проблемите поотминаха.
« Последна редакция: Октомври 02, 2007, 15:54:10 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Коликите-как да се справим
« Отговор #22 -: Октомври 02, 2007, 16:19:00 pm »
И моето мишленце слава богу рядко го тормозят гадовете! Като усетя топля коремче с ръка и лекичко я движа по посока на часовниковата стрелка. Док педиатърката изписа еспумизан май бяха ама давам само ако усетя че много я боли и то вечер! Иначе за гушкането си я гушкам да се успокои!
Re: Коликите-как да се справим
« Отговор #23 -: Октомври 02, 2007, 16:34:27 pm »
Перденце, благодаря ти за изчерпателния отговор.
1, При нас коликите започнаха доста рано, до преди около 2 седмци имаше рев  всяка вечер, присвиване, почервенявяане на лицето, напъване и пъшкане /особено нощно време, тук в Германия лекарите ме убеждават, че всички бебета така правели нощно време, пъшка, ръмжи, вири крачета, надига цялото тяло.... докато спи... не знам, за мен това не е нормално/. От около 2 седмици беше затихнало, вечер бебто е доста по- спокойно, от няколко дена обаче отново, започна да се напъва и пъшка, особено вечер преди да я преспя, започва да се извива на дъга, почервенява и ревва, по за кратко минава, но явно са доста силни.
2. Да на АМ сме, Аптамил 1, ние сме в Германия, не знам изобщо има ли го това АЛ110 и дали мога да го взема без резепта. То на коя фирма е всъщност? И суква около 10-15 гр на ден
3. Ака един път на ден, понякога прескача един ден, изпражненията са  във вид на рядка каша, жълти, ми за зловонни не знам, то не мирише особено приятно :D, но си миришат горе-долу по този начин откакто се е родила.
Лек ден ти желая

Re: Коликите-как да се справим
« Отговор #24 -: Октомври 02, 2007, 16:38:16 pm »
Перденце,
аз като отнесена :D, пак забравих да допиша. Така и не разбрах какви изследвания се правят за този лактазен дефицит и  АБКМ, доколкото схванах това са две различни неща, или греша?

*
Re: Коликите-как да се справим
« Отговор #25 -: Октомври 02, 2007, 19:46:11 pm »
Перденце,
аз като отнесена :D, пак забравих да допиша. Така и не разбрах какви изследвания се правят за този лактазен дефицит и  АБКМ, доколкото схванах това са две различни неща, или греша?

Да различни са, АБКМ се прави с кръвен РАСТ тест, а лактазния дефицит ние го разбрахме чрез смяната от Нутрилон Комфорт 1 с АЛ110 (Nestle), по препоръка на д-р Бърди. Иначе пак е кръвен тест, но май само в София се прави в Бг.Д-р Бърди ме убеди, че е временен лактозния дефицит и се израства. Прав беше, защото до преди да се разболеем наскоро, ядеше всичко от ДМК (детска млечна кухня), а там храната се приготвя вече с прясно краве мляко, яде и кисело без проблем. Все още обаче, аз приготвям безмлечните каши с безлактозното мляко. Давам и млечни, но по рядко, та нямам наблюдение кой знае колко голям. Вечер се приспиваме с АМ-АЛ110.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Коликите-как да се справим
« Отговор #26 -: Октомври 02, 2007, 22:56:29 pm »
Ако имаш познати в Гърция или Англия да ти изпратят  INFACOLIC  Много са ефикасни!Гарантирано!!!
*
Re: Коликите-как да се справим
« Отговор #27 -: Октомври 02, 2007, 22:59:32 pm »
Ако имаш познати в Гърция или Англия да ти изпратят  INFACOLIC  Много са ефикасни!Гарантирано!!!

При коликите винаги е гаранция-франция  :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Коликите-как да се справим
« Отговор #28 -: Октомври 02, 2007, 23:21:02 pm »
Инфакол, Лефакс, Саб Симплекс, Еспумизан - всички тези са с абсолютно един и същи състав - СИМЕТИКОН. Различни са имената и производителите.
Не мога да рзбера, по пътя на логиката, защо някой майки казват Саба или Инфлакола ни помогна на нас повече от Еспумизана например. Странно

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Коликите-как да се справим
« Отговор #29 -: Октомври 03, 2007, 00:15:39 am »
Саба и еспумизана са си различни като действие. Освен това всяко дете има различна степен на колики и реагира различно на различните препарати.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Коликите-как да се справим
« Отговор #30 -: Октомври 05, 2007, 11:59:04 am »
При нас помагат Хомеопатични гранулки"Hamomila"15ch ако се свива бебчето и"Colocuntis 15ch ако се изпъва назад два пъти по 5 гранули/разтворени във малко водичка/ дневно и давам от второто и нямам грижи с коликите.
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Коликите-как да се справим
« Отговор #31 -: Октомври 05, 2007, 12:15:11 pm »
Не мога да рзбера, по пътя на логиката, защо някой майки казват Саба или Инфлакола ни помогна на нас повече от Еспумизана например. Странно

Симетикон е активната съставка на препаратите, сигурно помощните вещества са различни, защото ние сме точния пример за това, което се чудиш- Еспумизан давах 2 седмици- никакъв ефект, Саб симплекс като започнах- коренна разлика, почти не е плакала от колики.
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Коликите-как да се справим
« Отговор #32 -: Октомври 05, 2007, 12:34:52 pm »
Освен изброените тук капки, чайове и сиропи които се използват бих искала да включа в списъка с добрите помощници при колики и следното: вземате една хавлиена кърпа(добре е таткото да ви помага) или по точно таткото я взема и я затопля с гореща ютия. А вие през това време легнете и сложете бебчо по корем върху вас. Когато кърпата е вече нагорещена надигнете леко бебето и увийте кърпата около коремчето му. Докато вие гушкате бебчо таткото нагрява друга кърпа и я сменяте когато новата кърпа е достатъчно нагорещена. Топлата кърпа в комбинация с гушкането на бебчо по корем са един прекрасен начин за успокояване на коликите и бързото заспиване на бебето. Това е начин който аз лично съм изпробвала(не съм го чела никъде, просто зная че топлото успокоява болките в корема) и трябва да си призная добре действа. Дано да ви е в помощ!
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
Re: Коликите-как да се справим
« Отговор #33 -: Октомври 05, 2007, 12:57:47 pm »
Момичета след около 20 дена ще ставам майка и изчита всичко написано във форума(дори си правя записки)Провокирана от написаното за коликите вчера пообиколих аптеки и магазини и се обърках тотално.Чайче на ХИПП с копър,анасон и др.билки,които не запомних пише,че се дава едва,когато бебето е на 2м.,а до тогава само чай от копър.Така ли е наистина и не е ли анасона водещата билка за колики?А в аптеката като попитах за капки,аптекарката започна да ми се кара за невежеството и каза,че капки се дават чак след първия мес.,до тогава само топли компреси.Моля Ви "светнете"ме по тези въпроси,защото няма към кой друг да се обърна,а искам да съм подготвена,защото почти не остана време.
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Коликите-как да се справим
« Отговор #34 -: Октомври 05, 2007, 14:13:51 pm »
В началото започнах да давам чай от копър, шипки или джоджен и също купувах чай за колики от аптеката(Бебезан се казваше, сега незнам дали го има). Силни колики се появиха точно когато малкия направи 1 мес. Тогава детския лекар ми изписа да купим Babynos, но те изобщо не му помогнаха, имат много гаден вкус и малкия ги плюваше. Сменихме капките с други "Саб Симплекс" от които останах много доволна. Но най-помагаха, както писах по горе, топлете компреси с хавлиени кърпи. Не се притеснявай Баксиса коликите преминават за 2-3 седмици.
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
Re: Коликите-как да се справим
« Отговор #35 -: Октомври 05, 2007, 15:09:27 pm »
Жанета, благодаря ти за отговора.Аз малко нахлух в темичката,но скоро ще съм сред вас и може-би ще ползвам съветите ви и за рдуго освен коликите.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Коликите-как да се справим
« Отговор #36 -: Октомври 05, 2007, 21:18:34 pm »
преди всяко хранене капки Саб Симплекс. основата на всички гореизброени е еспумизан, но/ са с различна концентрация на активната съставка и различни съпътсващи компоненти.
и! сешоар! заради топлото на коремчето. всички кърпи, пелени и т.н. изстиват много бързо. сешоарът към коремчето да духа през ръката ти /за да не би да е горещо/. освен другото, мноооого се успиват от шума :D
на нас това ни помогна. а и се приспивахме със сешоара до 4 месец-толкова му харесваше.
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Коликите-как да се справим
« Отговор #37 -: Октомври 06, 2007, 13:22:57 pm »
Баксиса не се извинявай, защо казваш че си нахлула в темичката. Нали за това сме тук-да споделяме и да си помагаме с каквото можем. Ти съвсем скоро ще си майка и е нормално да се интересуваш. И аз съм бременна в 23г.с. и макар и да имам едно поотраснало момче и да съм минала през гледане на бебе не спирам да чета, да питам и да уча нови неща. Това е хубаво, с питане се научават много полезни неща-питай и не се притеснявай. Ти явно вече всеки момент ще ставаш майка така, че ти желая-Леко раждане и бързо възстановяване след това. И не се притеснявай за нищо, всяка ситуация с гледането на бебето се решава на момента, интуицията винаги казва какво да правиш за бебето си. Успех мила!
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.