0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Колебая се къде да направя имунологичните изследвания-в Плевен или София-клиника Малинов
Моля за Вашето мнение
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
За мен в Плевен са по-добри, но ти си знаеш.
Успех, където и да решиш!
:wink:
*
Обаче д-р Стаменов предпочита своите имунолози - ти си решаваш!  :wink:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Стандартните панели и на двете цитирани клиники са различни.
Този на Клиника Малинов вкл. и лимфоцитните популации и АНА /мисля/, но в Плевен  можеш да си пуснеш и гетен. за тромбофилия, аз съм доволна и от двата центъра.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Mpia аз бих ти препоръчала доц. Конова в Плевен. Когато аз се колебае прочетох доста противоричиви мнения за имуноложките в клиника Малинов. Аз също съм пациентка на д-р Стаменов и мога да ти потвърдя, че той към нито един момент не е оспорил лечението ми, предписано от доц. Конова нито пък ме е препратил към неговите имуноложки. Съобразяваше се с него, макар, че не винаги беше съгласен с него. Желая ти успех!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
По ред причини се доверявам на резултатите от изследванията, направени в Плевен. Там съм правила генетичните, а имунологични - и в Плевен и в София. Изследвания, правени с ден-два разлика в двата центъра показаха драстични разлики.
Плевен, бих казала.

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Аз ги правих в клиника Малинов София д-р Балтаджиева
*
Благодара ви
Май ще ходим в Плевен
и аз съм за Плевен,там съм си ги правила,но като ги занесох на д-р Стаменов и той ми каза да направя при неговите имунолози,така че ти си решаваш!Но определено д-р Конова е много добър специалист
*
и аз съм за Плевен,там съм си ги правила,но като ги занесох на д-р Стаменов и той ми каза да направя при неговите имунолози,така че ти си решаваш!Но определено д-р Конова е много добър специалист
Това кога е било? Когато аз му занесох моите през февруари прие всички препоръки на доц. Конова без да ме кара да правя нови при неговите имуноложки.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
когато му занесох моите имунологични и генетични(самоназначени)усетих,че не му стана много приятно.малко се иадиса,че има според него изследвани излишни неща,а точно НК-клетки липсват.само ме накара да ги доизследвам и се съобрази с назначената терапия

аз съм за Плевен
Аз правих имунологични в Малинов, като слушам че на всички жени пускат едни и същи там:

1.Клетъчна популация %  от лимфоцитите
CD3+ Т cells
CD3+CD4+ T cells
CD3+CD8+ Т cells 
CD19+ В cells
CD3-CD16+56+ NK cells
CD3+CD16+56+ NKT cells
CD56+CD16+ NK cells

2.Серумен IgA    (RID)
3.Антифосфолипидни  антитела  IgG и IgM
4.Антинуклеарни антитела

Може ли някой да ми каже изследванията от точка 1 и точка 2 на кои изследвания от Плевенските (МЦ „КИРМ”)са аналог - нещо не се ориентирам.Т.е. не мога да разбера дали са ми изследвани:
НК клетъчна активност (NKa)
ембрионотоксичен тест (ETA)
репрдуктивен имунофенотип (RIP)
имуноглобулинов панел

Съжалявам ако въпросът ми е глупав.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Цитат
Може ли някой да ми каже изследванията от точка 1 и точка 2 на кои изследвания от Плевенските (МЦ „КИРМ”)са аналог - нещо не се ориентирам.Т.е. не мога да разбера дали са ми изследвани:
НК клетъчна активност (NKa)
ембрионотоксичен тест (ETA)
репрдуктивен имунофенотип (RIP)
имуноглобулинов панел
Към пакета в Плевен за ИМУНОФЕНОТИПИЗИРАНЕ НА ЛЕВКОЦИТИ - РЕПРОДУКТИВЕН ИМУНОФЕНОТИП, единствено CD3+ Т cells и CD3-CD16+56+ NK cells се дублират с тези в Малинов.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Evro, благодаря за отговора.

Какво означава-Серумен IgA (RID)
Re: Имунологични изследвания-Плевен или Соф&#
« Отговор #16 -: Февруари 21, 2008, 07:43:07 am »
И аз се питахсъщото, имам тема по-горе. Правих имунологичните в Малинов. Четох доста из форума, питах и Доц. Конова - оказва се, че Ig A /RID/има значение ако ти правят вливания. Ако стойностите са ниски - не ти правят вливане. Моят е повишен/всичко друго е в норма/ и Доц. Конова каза, че може да означава доста неща - прекарана инфекция, в момента инфекция или автоимунен процес. Трябва да се огледат и др. изследвания.Може да има отношение и към антифосфолипидните антитела. На 25 съм на консултация за тези изследвания и след нея ще знам повече.
Общи серумни имуноглобулини (IgG, IgM, IgA)
*
Имунологични можете да направите и в Институт по заразни и паразитни болести на бул.Янко Сакъэов на ПЪТИ ПО-НИСКА ЦЕНА от частните клиники.
*
Мисми,за което съм ти страшно благодарна,че ме насочи.И до колкото разбирам там са съвсем подробни.а цената от 49лв не мога да я коментирам изобщо.
 Пратиха ме допълнително в Ижан Рилски за антифосфолипидните и Б телата,Те пък са 40лв.До тук много под цените в клиниките...Остана ми да дам и антиовариялните,още не знам къде да го направя.Давайте мнения...
можеш да ги направиш в Плевен в центъра на доц. Коноваhttp://www.ivfpleven.com/index.php?l=54 както ще видиш цените са поносими - антиовариални - 20 лв. Кръвта може и по куриер да изпратиш.