0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Цистита - проблем ли е за забременяване?
« Отговор #20 -: Октомври 14, 2005, 09:35:05 am »
Сетих се за един въпрос който искам да те попитам още. След тези процедури в настоящо време, позволяваш ли си да правиш секс и веднага след това да не се измиеш. Инструктираха ли те след тях да се пазиш по някакъв по-особен начин.
*
Цистита - проблем ли е за забременяване?
« Отговор #21 -: Октомври 16, 2005, 17:24:31 pm »
Цитат на: lili_78
Сетих се за един въпрос който искам да те попитам още. След тези процедури в настоящо време, позволяваш ли си да правиш секс и веднага след това да не се измиеш. Инструктираха ли те след тях да се пазиш по някакъв по-особен начин.



Откакто сме започнали опитите за бебе/вече 8 год./след секс лежа минимум 1 час,след което се измивам  и до сега не съм имала проблеми с цистита.
Когато ме изписаха ми препоръчаха да си правя външни промивки със слаб разтвор на калиев перманганат,да не ходя боса и винаги да съм добре обута,за да са топли краката.
Засега друго не се сещам.
П.П.Циститът е много неприятно и упорито заболяване.Мисля,че само  специалист-уролог може да назначи необходимото лечение и то след като направи всички необходими изследвания.
Докато се стигне до това лечение при мен ,бяха направени 2 рентгенографии,1 цистография , 1 цистоскопия и през месец микробиологични посявки.
Аз мисля,че най-бързо ще си решиш проблема с цистита е като посетиш уролог,който на базата на твоето състояние и резултати от изследвания,ще назначи адекватно лечение.
Стискам палци и успех :!:  :!:  :!:
Цистита - проблем ли е за забременяване?
« Отговор #22 -: Октомври 17, 2005, 20:49:48 pm »
И аз имах на два пъти цистит който го ликвидирам с ципрофлоксацин+фунголон задължително(разбира се назначението е от лекар),но със сигурност е най-добре да се изследва и партньора ти за разни гадинки и да се лекувате едновременно.И никакъв секс докато не се оправиш напълно. :wink:
Цистита - проблем ли е за забременяване?
« Отговор #23 -: Декември 26, 2005, 15:45:25 pm »
Здравейте,
циститът ми се появи откакто започнах половия си живот т.е.от около 7години. Последните две три години се хронифицира,защото имам постоянен партньор. Лежала съм в две болници, но пак се появява, винаги след полов контакт(а те вече са само с презерватив). Винаги се откриват Е-коли, които лекувам с антибиотици, защото с билки не изчезват. Последните две години изпих над 20 антибиотика, след което направих дисбактериоза в корема. Вече не трябва да пия антиб.,а съм с много слаба имунна система и постоянно се разболявам и от ангини. Сега не съм в криза, но един уролог ми предлага цистоскопия-за да види дали не се касае за склероза на тръбата към пикучния мехур т.е.стеснение, вследствие на което пикучният ми мехур е уголемен и задържа урина. Ако се окаже това, ще я среже ,за да я ушири. След това пак трябва да пия антиб.
Малко се съмнявам дали да се подлагам, защото ако теорията му е вярна, нямаше ли да получавам кризи и без полови контакти?
Някой изпадал ли е в подобна ситуация? Какъв е рискът от инфекции или сраствания след цистоскопия? Някой изобщо избавил ли се е от цистита? Вследствие на многото антибиотици получава ли се стерилитет? Изобщо бих ли могла да забременея някога, ако постоянно ме грози тоя скапан цистит?
Ако някой е минал по този път , бих била много благодарна , ако ми отговори. Предварително благодаря!
*

    Anonymous

Цистита - проблем ли е за забременяване?
« Отговор #24 -: Януари 08, 2006, 21:10:03 pm »
Здравей, при мен проблемът е същият. Но за мое съжаление, приятелят ми не може с презерватив и винаги си имам този проблем. Винаги след секс, ходя до тоалетната и се измивам иначе се възпалява. Решила съм да ходя на уролог и ще ти кажа какво ще ми каже!
*

    Anonymous

Цистита - проблем ли е за забременяване?
« Отговор #25 -: Януари 09, 2006, 18:06:22 pm »
Момичета здравейте,

и при мен е така, с хроничен цистит съм от близо 1 година, и точно през месец съм на антибиотици заради него.

Това, което пробвах и мога да ви дам съвет от личен опит е да ползвате овлажняващи кремове, при мен също се получава от полов акт, и причината е, доколкото съм говорила с лекари, възпаление на уретрата / но от вътрешния й край - ако мога така да се изразя / - поне при мен е така.
Цистита - проблем ли е за забременяване?
« Отговор #26 -: Януари 09, 2006, 23:14:30 pm »
Здравейте момичета! Чета какво сте написали за цистита и се чудя моето цистит ли е. При мен няма парене или кръв в урината, само някаква срязваща болка отвреме на време, а понякога продължава за няколко секунди. Не знам дали ще стане ясно, това е отскоро.
Цистита - проблем ли е за забременяване?
« Отговор #27 -: Януари 10, 2006, 08:53:11 am »
Направи си изследване на стерилна урина
*

    Anonymous

Цистита - проблем ли е за забременяване?
« Отговор #28 -: Януари 11, 2006, 08:53:35 am »
Вчера отидох и си взех направление за нефролог. Ще видя какво ще ми кажат, може пък да има някакво по радикално лечение за този цистит.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Цистита - проблем ли е за забременяване?
« Отговор #29 -: Март 21, 2006, 10:27:23 am »
здравеите и от мен дълго време съм се чудила дали наистина имам цистит като ту имам симптоми ту не в смисъл че нямам парене като пишкам и кръв във урината но по някога ( м/у другото аз много се стискам още от малка ми е) като се изпразва покучния мехур ме срязва доста. също като правя секс е не винаги ми се случва да ми пари след това задължително ли е да е от цистит. скоро правих лапароскопия и от катетъра след това дълго време ме болеше при пишкане възможно ли е според вас да е останало усещането от него. все пак мисля да си пусна една стерилна урина пък и скоро бъбрека ме наболяваше после си мина от самосебеси. страно е например вчера бях само на едно кафе и един сок и се спуках да ходя до тоалетна цял ден но без болки и тем подобни ( не се чувствам настинала, но може и да предшества )
*

    kamii

Цистита - проблем ли е за забременяване?
« Отговор #30 -: Март 21, 2006, 11:55:43 am »
И аз бях в това положение през 1-2 месеца цистит и антибиотици. Това продължи повече от 2г. когато ми установиха хламиди. Цистита е един от симптомите на хламидията и ако не сте правили изследване е добре да направите. От тогава не съм имала такива проблеми
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Цистита - проблем ли е за забременяване?
« Отговор #31 -: Март 22, 2006, 13:36:12 pm »
правила съм аз лично изследване за хламидии преди лапаро и беше отрицателен резолтата
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Цистита - проблем ли е за забременяване?
« Отговор #32 -: Март 24, 2006, 21:53:42 pm »
Здравейте момичета.
Преди няколко години имах често цистит но не го лекувах на време и стигнах до хроничен пионефрит.При цистит задължително трябва антибиотик!!!слет когато се овладее е хубаво няколко месеца да се пият билките .
Когато имате цистит може да премине инфекция и към гинекологичн.органи.Така че цистит непременно трябва да се лекува.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Цистита - проблем ли е за забременяване?
« Отговор #33 -: Март 24, 2006, 21:53:42 pm »
Здравейте момичета.
Преди няколко години имах често цистит но не го лекувах на време и стигнах до хроничен пионефрит.При цистит задължително трябва антибиотик!!!слет когато се овладее е хубаво няколко месеца да се пият билките .
Когато имате цистит може да премине инфекция и към гинекологичн.органи.Така че цистит непременно трябва да се лекува.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Цистита - проблем ли е за забременяване?
« Отговор #34 -: Март 24, 2006, 21:53:42 pm »
Здравейте момичета.
Преди няколко години имах често цистит но не го лекувах на време и стигнах до хроничен пионефрит.При цистит задължително трябва антибиотик!!!слет когато се овладее е хубаво няколко месеца да се пият билките .
Когато имате цистит може да премине инфекция и към гинекологичн.органи.Така че цистит непременно трябва да се лекува.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Цистита - проблем ли е за забременяване?
« Отговор #35 -: Март 24, 2006, 21:54:10 pm »
Здравейте момичета.
Преди няколко години имах често цистит но не го лекувах на време и стигнах до хроничен пионефрит.При цистит задължително трябва антибиотик!!!слет когато се овладее е хубаво няколко месеца да се пият билките .
Когато имате цистит може да премине инфекция и към гинекологичн.органи.Така че цистит непременно трябва да се лекува.
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Цистита - проблем ли е за забременяване?
« Отговор #36 -: Март 25, 2006, 13:50:28 pm »
Да споделя и аз своя опит. В деня, в който ми правиха цветна снимка, късно вечерта вдигнах температура, повръщах и при пишкане усещах парене (но кръв нямаше). Отидох на лекар, мислейки се, че е някаква реакция срещу контрастното вещество, тъй като дотогава не съм имала цистит. Преди цветната снимка, разбира се, ми направиха микробиология, беше чиста и лекарят ми каза, че не е нужно да пия антибиотик след ивършването и. Междувременно след като почувствах гореописаните симптоми, не успях да изчакам дори до сутринта и още през нощта бях в Пирогов, където ме изследваха и установиха лека форма на цистит, а повръщането и температурата така и не разбраха от какво са. Гинекологичните ми изследвания отново бяха ок. И така лекарят-уролог ми изписа антибиотик, а на място ми сложиха някаква инжекция, от която буквално след минути получих облекчение от болките в дясната част на кръста. Тъй като антибиотик не съм пила от дете и дори и да мра - не прибягвам до него, многократно увещавах лекаря да ми даде нещо хомеопатично или на билкова основа, но той бе категоричен, че цистит се лекува само с антибиотик и така, реших да го пия, беше ми изписан и чай за бъбреци на Ламбев (ако не се лъжа). Пих антибиотика в продължение на 5 дни, като още на следващия ден след започването му, нямах никакви признаци на цистит, т.е. парене при уриниране, но все пак го пих 5 дни, а чаят - докато не свърши, както бе казал док. Оттогава не съм имала оплаквания (това беше месец октомври 2005г.). Вероятно антибиотикът е повлиял мигновено, тъй като изключително рядко прибягвам до такъв тип лекарства, нямам представа, но при мен, вече година и осем месеца откакто със съпруга ми бебеправим, не са се появявали симптоми на цистит след полов контакт никога.
Успех момичета, след като аз съм се излекувала, значи е напълно лечимо, така че ви пожелавам скоро да се оправите, защото наистина е безкрайно неприятно.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6