0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ji

моля за съвет
« -: Март 24, 2006, 10:13:43 am »
Здравейте,
Днес бях при гинеколожката ми с оплакване от болки в дясно-които се проявяват по време на М. и по средата на цикъла/може би съвпада с овулацията/.Погледна ме на ехограф и заключението беше уголемен десен яйчник с малка киста/не ми постави някаква страшна диагноза/,но ми изписа едно лекарство,което трябва да вземам три дни от М. Sumamed /мисля че правилно разчитам лекарския правопис/ и противозачатъчни Yasmin-за от3 до 6 мес.Моля за мнението Ви ако някой е пил това лекарство или пък е ползвал противозачатъчни дали имат ефект.Пирнципно съм против противозачатъчни,особено когато се изписват без хормонални изследвания.Засега нямам проблеми с цикъла.За бебе ще мислим след няколко месеца.
Благодаря Ви.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
моля за съвет
« Отговор #1 -: Март 24, 2006, 10:26:24 am »
Сумамед е антибиотик, защо ти е изписан - не ми е ясно.
относно кистата - какво значи малка? какви са размерите, написано ли е? уточнено ли е от какъв характер е кистата?

аз лично бих ти препоръчала и второ лекарско мнение, преди да започнеш с тези медикаменти.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ji

моля за съвет
« Отговор #2 -: Март 24, 2006, 10:49:09 am »
Кистата е малка 5-6 мм.Гинеколожката не ми постави диагноза поликистозни яйчници или нещо такова.Дори каза че с цикъла кистите се и изчистват-или по голама част.По скоро я притесни големия размер на яйчника.А и доста ме боли когато реши-за 1-2 дни.Но определено не  заради кистата ми изписа  лекарството.Sumamed върху кое влияе?
Другото което е засега съм много доволна от гинеколожката си.От 3 години и ползвам услугите и не ме е подвела.Поне засега
*
моля за съвет
« Отговор #3 -: Март 24, 2006, 10:54:55 am »
А на кой ден от цикъла е т.нар. киста 5-6 мм. :?
Защото с тези размери може да е всичко...
*

    ji

моля за съвет
« Отговор #4 -: Март 24, 2006, 10:57:20 am »
14 ден
*

    Ji

моля за съвет
« Отговор #5 -: Март 24, 2006, 10:59:00 am »
А и друг път са ми огкривали киста която се е пукала след време-ако мога да използвам този израз.Не знам колко е сериозно това и какви проблеми може да имам по-нататък като искам да забременея
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: моля за съвет
« Отговор #6 -: Март 24, 2006, 11:31:33 am »
Цитат на: Ji
Здравейте,
Днес бях при гинеколожката ми с оплакване от болки в дясно-които се проявяват по време на М. и по средата на цикъла/може би съвпада с овулацията/.Погледна ме на ехограф и заключението беше уголемен десен яйчник с малка киста/не ми постави някаква страшна диагноза/,но ми изписа едно лекарство,което трябва да вземам три дни от М. Sumamed /мисля че правилно разчитам лекарския правопис/


За пореден път пример за гинеколог който просто ей така за добър ден и за всеки случай изписва прекалено силен антибиотик. Сумамеда е антибиотик (азитромицин) има и български вариант на този антибиотик който се казва Азатрил. Антибиотик се изписва само след изследвания като МБ, кръвни изследвания на антитела, и PCR. Освент това при тези изследваня трябва да бъде направена и антибиограма от която да се разбере на кой точно антибиотик реагират съответните причинители (бактерии, микроби, микроорганизми). При теб както виждам има само ехография и никаква диагноза. Съветвам те да не пиеш антибиотик просто за профилактика или при евентуално съмнение от страна на лекаря. Това говори за непрофесионалност и немърливост от страна лекаря. Съжалявам че те разочаровам с този постинг, но поради такива изписвания на антибиотици голяма част от инфекциите се превръщат в хронични, а причинителите стават резистентни към лечението.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
моля за съвет
« Отговор #7 -: Март 24, 2006, 12:03:20 pm »
За кистата не мога да ти кажа нищо, но на мен също са ми нормализирали  яйчниците с противозачатъчни. Бяха ми изсписали Логест /мисля че така се казваха, беше доста отдавна/ за три месеца.



*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
моля за съвет
« Отговор #8 -: Март 24, 2006, 12:10:58 pm »
да не би да е възпален яйчника :?:
*

    Ji

моля за съвет
« Отговор #9 -: Март 24, 2006, 12:42:50 pm »
Не ми каза да е възпален.В последно време ме боли по-често,но и друг път когато са ме гледали на ехограф са ми казвали че при нормален ляв яйчник този е доста голям.
*
моля за съвет
« Отговор #10 -: Март 24, 2006, 13:03:38 pm »
Ами ако няма възпаление защо ти изписва антибиотик :roll:
*

    Ji

моля за съвет
« Отговор #11 -: Март 24, 2006, 13:11:34 pm »
Говорих с гинеколожката-яйчникът ми е бил възпален и тръбата се усещала.
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
моля за съвет
« Отговор #12 -: Март 25, 2006, 14:03:47 pm »
Ji, моето мнение се припокрива с това на Джами, посъветвай се поне с още един специалист. От това, което пишеш, т.е. възпален десен яйчник и тръба, най-вероятно проблема не е хормонален, т.е. кистата (неспукания фоликул) е здържан в резултат на инфекцията (поне така мисля) и няма нужда да пиеш противозачатъчни; моето мнение е, че те помагат при хора с поликистоза или с кисти, образувани по хормонални причини, а при теб, причината не е ясна, така че най-добре да изследваш хормони преди да пиеш каквото и да било хормонално лекарство, а пък ако има възпаление - първо излекувай него, пък тогава продължавай нататък с изследанията. Успех
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    ji

моля за съвет
« Отговор #13 -: Март 25, 2006, 15:06:20 pm »
А лечението на тази инфекция с антибиотик ли става?Затова ми е изписала антибиотика-заради възпалението.Апротивозачатъчните сигурно са за регулиране дейността на яйчника.
Тези възпаления на яйчника и тръбата от какво се предизвикват?
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
моля за съвет
« Отговор #14 -: Март 25, 2006, 15:46:26 pm »
Джи тези възпаления се предизвикват от инфекции от причинители като бактерии, вируси, микроби, микроорганизми. Но трябва да се установи точният причинител и на какъв антибиотик реагира. Това става с изследвания и антибиограма. Антибиограмата се прави както вече писах за да се види на какъв антибиотик реагират причинителите. При нас преди време беше открита микоплазма (и при мен и при мъжа ми) На моята антибиограма антибиотика беше Азатрил, а на съпруга ми беше Вибрамицин. Това са два различни антибиотика от две различни групи. Просто една и същи вид бактерия реагира на при двама ни на различни антибиотици. И трябва да се пие точнията антибиотик за да се постигне ефикасно лечение и за да не се налага повторно лечение. Успех с лечението!!! Поискай все пак второ лекарско мнение, защото колкото и да е възпалена тръбата тя е толкова тънка че ме съмнява да се усеща при преглед.  :grouphug2:  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
моля за съвет
« Отговор #15 -: Март 25, 2006, 17:40:53 pm »
И стигаме до вечния въпрос - защо пишман гинеколозите мразят да иследват пациентите си чрез МБ?
моля за съвет
« Отговор #16 -: Март 27, 2006, 17:33:21 pm »
Хей,Ji и аз съм с почти такъв проблем като твоя:и на мен ми откриха уголемен десен яйчник,но без киста.Имам и нередовен цикъл и бяло течение.На мен за възпалението ми предписа Флажил и Оргаментрил.Днес като минах на преглед ми каза,че сега нещата са наред с течението,но за яйчника нищо.Да ти кажа честно малко се притеснявам,затова съм си отворила една тема "Искам да попитам",в която очаквам отговори на по-запознати от мен.А на теб,Ji желая късмет!!!! :P
моля за съвет
« Отговор #17 -: Март 27, 2006, 17:33:49 pm »
Хей,Ji и аз съм с почти такъв проблем като твоя:и на мен ми откриха уголемен десен яйчник,но без киста.Имам и нередовен цикъл и бяло течение.На мен за възпалението ми предписа Флажил и Оргаментрил.Днес като минах на преглед ми каза,че сега нещата са наред с течението,но за яйчника нищо.Да ти кажа честно малко се притеснявам,затова съм си отворила една тема "Искам да попитам",в която очаквам отговори на по-запознати от мен.А на теб,Ji желая късмет!!!! :P