0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Микоплазма / лечение /
« -: Март 21, 2006, 15:10:34 pm »
Здравейте. Днес получих резултати от МБ и се оказа ,че имам уро-генитална микоплазма. Лекаря ми изписа лекарствата , но аз се чудя да почвам ли да ги приемам.Във втората половина на цикъла съм и имам някаква надежда , че може да сме "хванали" овулацията този път.Посъветвайте ме как да постъпя.
     
*
Микоплазма / лечение /
« Отговор #1 -: Март 21, 2006, 15:12:38 pm »
Щом имаш съмнения изчакай да ти дойде и тогава почни лекарствата.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Микоплазма / лечение /
« Отговор #2 -: Март 21, 2006, 15:59:50 pm »
И аз така мисля, едва ли е чак толкова спешно. Успех :D
Благодаря ти, Бени!







*
Микоплазма / лечение /
« Отговор #3 -: Март 21, 2006, 16:33:47 pm »
Благодаря ви. И без това трябва да изчакам заплатата , че нещо никак не са евтини тези лекарства :lol: . А пък седмица повече мисля , че няма да се отрази на гадинките. То сигурно си ги мъкна от години
     
*
Микоплазма / лечение /
« Отговор #4 -: Март 21, 2006, 19:04:37 pm »
Момичета, така или иначе съм тръгнала да питам , та да не пускам нова тема в "Стерилитет при мъжа", възможно ли е левкоцитите в спермата да се дължат на микоплозмата?Миналата седмица правихме спермограма и всичко е наред освен левкоцити- десет пъти над нормата.
     
*
Микоплазма / лечение /
« Отговор #5 -: Март 21, 2006, 19:06:06 pm »
Направете микробиология на еякулат.Може да са от микоплазмата,може да има и друго.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Микоплазма / лечение /
« Отговор #6 -: Март 21, 2006, 19:19:46 pm »
Цитат на: dani_j
Момичета, така или иначе съм тръгнала да питам , та да не пускам нова тема в "Стерилитет при мъжа", възможно ли е левкоцитите в спермата да се дължат на микоплозмата?Миналата седмица правихме спермограма и всичко е наред освен левкоцити- десет пъти над нормата.


Левкоцитите са отговор на някакво възпаление.От микробиологията може да се видят някои  видове причинители,но за микоплазмите се изисква да се вземе секрет и веднага да се постави в специална среда (хранителна среда).
Микоплазмите,много често се развиват безсимптомно.
А при теб как ги откриха,имаше ли някакви оплаквания?
Какъв антибиотик ти изписаха?

Сега видях ,че може да се направи посявка на секрета(МБ) и да се установят  и микоплазми.Но трябва да се действа много бързо,защото иначе се компрометирал резултата.
А мен ме накараха да обиколя цяла София,за да търся среда.И със нея да отида да ми вземат секрет(едно шишенче с течна среда).Въобще не се и коментира МБ изследване.Много ми е интересно???

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Микоплазма / лечение /
« Отговор #7 -: Март 21, 2006, 20:02:07 pm »
Цитат
А мен ме накараха да обиколя цяла София,за да търся среда.И със нея да отида да ми вземат секрет(едно шишенче с течна среда).Въобще не се и коментира МБ изследване.Много ми е интересно???


Стига бе, принципно влагалищния и цервикален секрет на сух стерилен тампон ли ти ги взимат?

Микоплазмата може да се развие безсимптомно. лекува се чрез избор на антибиотик от направената антибиограма. Полово предавана болест, тъй че може да бъде заразен и другия партньор. За мъжа ако има достатъчно финансови средства - МБ на еякулат, на уретален секрет и стерилна урина. Това мога да кажа по случая.

Бях, чела че микоплазмите могат да причинят ранен аборт.
*
Микоплазма / лечение /
« Отговор #8 -: Март 21, 2006, 21:23:18 pm »
Цитат на: denis

Микоплазмите,много често се развиват безсимптомно.
А при теб как ги откриха,имаше ли някакви оплаквания?
Какъв антибиотик ти изписаха?

Нямам никакви симптоми.Даже смело мога да кажа , че никога не съм имала някакво странно течение.Миналата седмица бяхме в Торакс - Пловдив и там ми пуснаха МБ.И днес получих резултата с гадинката.Съжалявам , че не пуснахме МБ на еякулат.Но така или иначе ще направим консултация с уролог за левкоцитите.Иначе пробата я взеха със сух тампон.
     
*
Микоплазма / лечение /
« Отговор #9 -: Март 21, 2006, 21:25:52 pm »
Забравих да кажа за антибиотика  :balk_132: - Дотур и Фасижин.
     
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Микоплазма / лечение /
« Отговор #10 -: Март 22, 2006, 08:02:52 am »
Заразяването с микоплазми може да стане и чрез поглъщане на 'спори'(условно казано).Заразоносител са кучетата.Ние имаме и аз затова и си правих това изследване.

Лаборатория Кандиларов ме насочиха към микробиолог, той да ми вземе материал ( той имал среда).трябвало от микробиолог да се вземе.
Доста лаборатории ми отказаха,защото нямали среда.
Нямах микоплазми.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум