0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

варикоцеле, хидроцеле и Olygoasthenozoospermia
« -: Октомври 04, 2005, 16:56:37 pm »
това последното (на латиницата) е от вчерашната спермограма. Имам лоши спомени от операцята ми от варикоцеле - неприятна интервенця, неуспешна операция и като капак се сдобих и с хидроцеле. Трябва ми име на лекар уролог - андролог, който може да ми помогне без да ме уврежда повече :(
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
варикоцеле, хидроцеле и Olygoasthenozoospermia
« Отговор #1 -: Октомври 04, 2005, 17:01:01 pm »
Откъде си?
варикоцеле, хидроцеле и Olygoasthenozoospermia
« Отговор #2 -: Октомври 04, 2005, 17:01:38 pm »
софия
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
варикоцеле, хидроцеле и Olygoasthenozoospermia
« Отговор #3 -: Октомври 04, 2005, 17:05:42 pm »
Кзават, че Кацаров е добър.
Виж ТУК.
Ти при кой ходи?
Къде прави сперомограмата?
И как започнаха проблемите?
варикоцеле, хидроцеле и Olygoasthenozoospermia
« Отговор #4 -: Октомври 04, 2005, 17:25:57 pm »
направих си операцията в казармата
(ВМА София)  и пердстава си нямах за риска от хидроцеле, като цяло информация нулева. Всеки уролог който ме беше преглеждал казва хубаво е да се оперираш, подобрява спермата и нищо повече ( е кой ще седне да ти обяснява на един войник). А проблеми до вчера нямах (незнаех че съм Olygoasthenozoospermia). От няколко дни се ровя в сайтове на тема варикоцеле и реших да си направя изследване. Сега очевидно ще трябва да се оперирам отново.
варикоцеле, хидроцеле и Olygoasthenozoospermia
« Отговор #5 -: Октомври 04, 2005, 17:29:09 pm »
относно спермограмата : Център по репродуктивна медицина и оплождане ин витро софия
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
варикоцеле, хидроцеле и Olygoasthenozoospermia
« Отговор #6 -: Октомври 04, 2005, 18:46:24 pm »
Колко време е минало след операцията?
И колко е зле спермограмата?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
варикоцеле, хидроцеле и Olygoasthenozoospermia
« Отговор #7 -: Октомври 04, 2005, 21:41:29 pm »
Мели какво е хидроцеле  :roll:
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
варикоцеле, хидроцеле и Olygoasthenozoospermia
« Отговор #8 -: Октомври 04, 2005, 21:45:16 pm »
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
варикоцеле, хидроцеле и Olygoasthenozoospermia
« Отговор #9 -: Октомври 04, 2005, 21:48:51 pm »
Благодарско 8)
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
варикоцеле, хидроцеле и Olygoasthenozoospermia
« Отговор #10 -: Октомври 05, 2005, 09:31:23 am »
операцията беше 2002. Веднага изчезна варикоцелето, но още на другия ден си имах хидроцеле (в последствие разбрах че били ме натиснали ? повреме на операцията и така се е образувало). Дълго време се чудех какво да правя. Ходех пак и отново същото никаква информация само било хубаво да се оперирам, да де ама как де се довериш отново на лекаря който не се е справил ? Отдруга страна нямам никакви оплаквания като болки или други. Има малък дискомфорт но той е толкова отдавна че съм свикнал.
варикоцеле, хидроцеле и Olygoasthenozoospermia
« Отговор #11 -: Октомври 05, 2005, 09:37:13 am »
Мели,
 незнам доколко зле е спермограмата, но от това което сравних с данните за нормална спермограма - никак не е добре.
Надиавам се да ми пратиш твойто компетентно мнение (катрината ти е на лекар  :wink: )
Благодаря

на еякулата:  4,2 мл                            рН: 7,5                                цвят :   нормален
вискозитет:     нормален                                              време на втечняване (мин.): 30  (37ºС)

концентрация на сперматозоидите:             7 х106   млн/мл
общ брой на сперматозоидите в еякулата:   29 400 000  млн
обща подвижност на сперматозоидите (%) : 39   % сперматозоиди с нормокинеза      14
                                                                                % сперматозоиди с хипокинеза     25
                                                                                % сперматозоиди с акинеза            61
брой нормокинетични сперматозоиди/мл :   980 000
общ брой нормокинетични сперматозоиди :    4 116 000
аглутинация на сперматозоидите (тип):  не
агрегация на сперматозоидите:   не
клетъчни елементи, различни от сперматозоиди (в зрително поле 10х40):
•   Левкоцити    2-3
•   епителни клетки  < 1
•   еритроцити и др   не
желатинови конгломерати  да

Заключение :    Olygoasthenozoospermia.
варикоцеле, хидроцеле и Olygoasthenozoospermia
« Отговор #12 -: Октомври 05, 2005, 11:23:09 am »
Валсимо, здравей!

Като гледам, основно е зле броят сперматозоиди. Нали спази въздържание преди изследването?

За такива операции казват, че Кацаров е много добър. Той се предполага че разбира и от спермограми и мъжки стерилитет. Можеш да отидеш да се консултираш и с него.

Не се притеснявай за спермограмата, ще ти се подобри, като вземеш необходимите мерки :D
Благодаря ти, Бени!







варикоцеле, хидроцеле и Olygoasthenozoospermia
« Отговор #13 -: Октомври 05, 2005, 18:40:05 pm »
Здравей FreshBreeze,
сигурен съм че проблема не е само в броя, защото диагнозата щеще да е друга.
 Въздържанието беше 6 дни. Знам (т.е. разбрах вече) че трябва да е между 3-5 дни, затова следващия път ще си я направя на 4 ден  :)  самниявам се обаче че излезе добра :(  
 След като имам резултати от две спермограми ще се консултирам, но имам нужда от повече информация за всичко. Какво значи че един лекар е много добър ? - брой успешни операции? / брой неуспешни операции?
 Моята операция реши временно (около един месец ) проблема с варикоцелето като създаде друг хидроцеле за мен това е неуспешна операция. И до сега немога да си обясня какво се обърка, но не бях единствения случай в моята стая имаше друго момче което чакаше за повторна операция  :!:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
варикоцеле, хидроцеле и Olygoasthenozoospermia
« Отговор #14 -: Октомври 05, 2005, 18:51:12 pm »
Цитат на: valsimo
в последствие разбрах че били ме натиснали ? повреме на операцията и така се е образувало


Не е това причината за образуване на хидроцеле.

Без операция едва ли ще се разминеш, а дали ще направиш повторно хидроцеле никой не може да каже. За съжаление, така е в медицината, никой не дава 100% гаранция.

Показателите на спермограмата не са добри, но не са и отчайващо лоши. По - добре гледай напред и мисли позитивно.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
варикоцеле, хидроцеле и Olygoasthenozoospermia
« Отговор #15 -: Октомври 05, 2005, 19:15:39 pm »
Мели,
какво значи да направя повторно хидроцеле 8O  аз си имам варикоцеле на левия тестис и хидроцеле на десния  :!:  няма място за повторно хидроцеле :)  :cry:
шегувам се  :wink:  значи се опитвам да мисля позитивно.
Сега сериозно:
и аз мисля че без операция няма да се размина притеснявам се обаче че май ще са две, за операция от хидроцеле незнам почти нищо, не че за другата знам повече от това на сайта. Защо обаче варикоцелето се появи отново малко след операцията? Какви са вероятните причини? нещо повече за периода на "пазене" след операцията: физически натоварвания, въздържание? или пък не е била достатъчно здраво "вързана" вената?
Благодаря предварително :)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
варикоцеле, хидроцеле и Olygoasthenozoospermia
« Отговор #16 -: Октомври 05, 2005, 19:21:11 pm »
А така, добре мислиш позитивно.  :)

Не всички операции са успешни. Понякога се налага повторно да се оперира. Или пък е била успешна, но се получава рецидив (повторно същото състояние). И две операции да са, пак не са много. Иначе операция като първата, нищо различно няма да усетиш или да ти се случи, евентуално даже може да е и по - добре.

Стандартно трябва да спазваш някакъв режим на физическа активност постоперативно. Но също така зависи и от оперативния достъп, техниката, дали са достигнали до голям венозен съд и прочие подробности, които няма как да разбереш.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    utro

А възможно ли е...
« Отговор #17 -: Октомври 10, 2005, 22:34:37 pm »
Възможно ли е някакво хомеопанично лечение на варикоцеле или единствената възможност е операцията :(  :oops:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
варикоцеле, хидроцеле и Olygoasthenozoospermia
« Отговор #18 -: Октомври 10, 2005, 22:41:02 pm »
Не, не е възможно никакво лечение, само операция.  Хомеопатия и лечение са взаимно отричащи се понятия.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: варикоцеле, хидроцеле и Olygoasthenozoospermia
« Отговор #19 -: Февруари 04, 2007, 23:51:46 pm »
  Moqt maj pravi operaciq ot hidrocele v sofiq pri dr.Botev klinika Vita.I sled tova mu predpisa tribestan.Sega chakame rezultat...
Re: варикоцеле, хидроцеле и Olygoasthenozoospermia
« Отговор #20 -: Януари 21, 2010, 01:21:29 am »
Здравейте
Наскоро обзет от притеснение реших да потърся малко информация за варикоцеле
поради причината , че от доста отдавна забелязвам ,значителна разлика в рамера на левият си тестис .Помислих си, че става въпрос за някакъв нормален резултат след варикоцелетомията която съм претърпял още когато съм бил в 1ви клас .
По моите наблюдения от изчетеното до тук , не става въпрос за варикоцеле ами според симптомите които забелязвам у себе си е 90 % по-вероятно да е хидроцеле , придобито след операцията от варикоцеле.
Доста се притеснявам защото е минало доста време от появата на този проблем при мен
варикоцелетомията я минах още когато бях на 7 годишна възраст а в момента съм на 19 години .
Възможно ли е да има някакви усложнения , единственото което разбрах е че размерът на хидроцелето може да се овеличава което води до закриване на половият член или до безплодие .
Ако някой е по-наясно
или може да даде някакъв съвет относно проблема
нека да пише !