0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #60 -: Март 04, 2014, 09:51:52 am »
Аз си гладя дрехите, въпреки че ги суша в сушилна. Смайл, има варианти да се сложи сушилната върху пералната. Мисля, че има някакви приспособления за целта.
Пералнята ми е с горно отваряне.
Като единствен вариант виждам нова пералня комбинирана със сушилня.

М-и
, с удоволствие бих спестила гладенето. Това ми е "любимата" домакинска работа.  :lol:
Предлагам да сложиш сушилнята отдолу и да си купиш стълба  :D :D :D

За началото и привикването и аз се притеснявах, но той за мой ужас постепенно успяваше да си събира чаршафчето, което съм постелила примерно върху нашето легло, че да не е в директен допир и да натика и нашите в устата си  :lol: същото беше с всичко, което докопа, та бързо ми минаха тия мераци  :)

Сушилнята няма нужда от канал, може да се сложи дори в антре, на тераса, чела съм за хора, които си я слагат в спалнята  8O в един момент нуждата от нея те принуждава на странно решения. Ще си прецениш сама дали или кога.
Аз обичам да гладя, успокоява ме, но толкова спокойствие започна да ме изнервя  :lol:
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #61 -: Март 04, 2014, 10:40:04 am »
Сушилнята е много полезен уред, особено когато има мъгла навън. Само че тя отделя доста топлина и пара (независимо, че събира изпарената вода в бункер, допълнително и отделя малко изпарена водичка). Нашата е в кухнята и проветряваме след това.
*
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #62 -: Март 04, 2014, 10:45:10 am »
И аз имам усещане, че отделя пара, но меря с влагомера и не мърда влажността. От как не гладя и суша в къщи у нас е доста ниска. Проветряването тъй или иначе си го правим де :)
*
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #63 -: Март 04, 2014, 10:58:42 am »
Момичета,

Като ви чета и направо оставам с впечатление, че без сушилня бебе не може да се гледа  8O :lol:
Аз място имам, макар че трябва малко да се поразместят нещата и да се смени бойлера с хоризонтален може би, но съвсем не е невъзможно..... но имам още време да ви почета и да убедя мъжа ми :lol:
*

    Crystal

Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #64 -: Март 04, 2014, 11:02:04 am »
Сушилнята е много полезен уред, особено когато има мъгла навън. Само че тя отделя доста топлина и пара (независимо, че събира изпарената вода в бункер, допълнително и отделя малко изпарена водичка). Нашата е в кухнята и проветряваме след това.
Топлина отделя, влага - не мисля. По-скоро изсушава въздуха според мен. Нашата е в кухнята, имаше малко мухъл в ъгъла на тавана, който откакто сложихме сушилната изчезна  :D
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #65 -: Март 04, 2014, 12:09:11 pm »
М-и, много ме разсмя с твоето предложение  :lol:
Даже и това няма да помогне, защото пък над пералнята имам вертикално монтиран бойлер.

Явно уредът наистина трябва да се купи, но трябва да изхвърля някоя мебел иначе не го виждам. Моят апартамент е ново строителство, т.е. всички стаи са малко умалени.
Коридор - от дългите и тесните (1.2 м. широк), ако сложа уред 0.6 м., ще има място около 60 см. за минаване, което е много неудобно
Баня - от малките ми е, имам душ параван, който я разделя на две още по-малки части, в едната е душът с мивката, а в другата WC.
Тоалетна - дълга и тясна, по дължината са наредени шкафа с мивката, WC-то и пералнята, остава една тясна пътечка за минаване, имам и монтиран бойлер над пералнята.
Спалня - в момента изнасям два единични гардероба, за да има място за бебешкото легло
Гостна/детска - и тя е пълна с обзавеждане (две легла, бюро, гардероби) - има място само в центъра на стаята
Холо-кухня - непрекъснато се боря в тази стая да няма много мебели и да е просторна, така че и тук не бих сложила сушилня. Освен това ще стои като "кютук"  :lol:. Живот и здраве ще сложим детска кошарка в тази стая, за да стоим с бебо през деня, тъй като е много слънчево (има прозорци и от двете страни на стаята).
Тераса - само една ми е - 1.8 м. на 1.8 м. с три открити страни (т.е. не е вътрешна). Не бих сложила нищо на нея, тъй като искам да ми е свободна и лятото да си излизам спокойно на нея.
Килер - той е целият в етажерки и там събирам много багаж. Ако искам да сложа сушилня, трябва да махна част от рафтовете, но не бих се лишила от това складово пространство.

Имам и друг вариант... Сестра ми живее със семейството си на горния етаж. Тя има сушилня. Освен да я ползвам като обществена  :lol:
*

    Crystal

Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #66 -: Март 04, 2014, 13:16:49 pm »
Имам и друг вариант... Сестра ми живее със семейството си на горния етаж. Тя има сушилня. Освен да я ползвам като обществена  :lol:
Това е решението за теб  :D
*
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #67 -: Март 04, 2014, 14:08:30 pm »
Имам и друг вариант... Сестра ми живее със семейството си на горния етаж. Тя има сушилня. Освен да я ползвам като обществена  :lol:
Това е решението за теб  :D
Мисля, че е решение :) Сега се сетих и за други варианти, но май ги нямаш - таван, мазе, гараж. Аз бих прежалила част от килера де, точно там мислих да сложа нашата, защото мъж ми не искаше машина и твърдеше, че в мокрото няма място. Сега такава пропаганда провежда на приятелите, че ще си помислиш, че със сушилнята е роден  :lol:
*
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #68 -: Март 04, 2014, 15:00:11 pm »
Момичета,

Като ви чета и направо оставам с впечатление, че без сушилня бебе не може да се гледа  8O :lol:
Аз място имам, макар че трябва малко да се поразместят нещата и да се смени бойлера с хоризонтален може би, но съвсем не е невъзможно..... но имам още време да ви почета и да убедя мъжа ми :lol:

Може да се гледа бебе без сушилня, но само през лятото и ранната есен  :lol: При нас се случи точно така, взехме я в началото на зимата /детето е родено през юни/. Около блока ни има много къщи, чиито коминчета така хубавичко пушат, че ако сложа дрехи да съхнат на терасата после се налага да ги пера отново. Преди детето слагах сушилник в едната стая, но после нямаше начин заради влагата. Единственото място беше на терасата, тя е с дограма, но целогодишно прозорците са широко отворени. Дори имаше вариант сушилнята да се качва с въже през терасата, но мъжа ми и един приятел успяха някак да я промушат през вратата  :D
     
*
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #69 -: Март 04, 2014, 16:34:21 pm »
Около нас няма комини и ние избутахме 2г без сушилня, но сега е времето на игрите. Аз не се карам като се цапа навън и той се възползва максимално :) Имам дни с по 2-3 ката дрехи, много сложно ще ми е без сушилня :)
*
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #70 -: Март 04, 2014, 17:13:39 pm »
Без да искам да отричам, че сушилнята е много полезна, но:
Аз досега нямах къде да сложа и нея, и дори и в много по-голямото жилище сега още не съм стигнала и до това оборудване; планирано му е място, но бюджета е нейде в светлото бъдеще :-)
И досега си се справям без проблеми, при непрекъснато пране на 2-ма възрастни, които не обличат каквото и да е втори път, и на един тотален прасчо. Мисля, че ще успея да вмъкна и новото попълнение в графика. Това за успокоение на бъдещи мами с тази грижа - може да се отгледа дете и без сушилня, споко :-) ААА, и да де: имаше 2 неща, които много помагат: да имате повечко дрешки е добре :-) + че едва дочаках Кай да стане на 6 месеца, за да спра да гладя каквото и да е (освен контешките му ризки, ама как да ходи сега с омачкана яка :-))