0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #160 -: Септември 22, 2007, 20:34:14 pm »
ох Милена,много е трудно решението ти.От една страна при редукция можеш да изгубиш всички.Но пък ако се родят 3 преждевременно и после са с много увреждания....Наша позната роди преждевременно близнаци и сега и двете са с ДЦП.
 Когато аз загубих близнаците си,Димитрова ми каза че това е бил възможно най-добрият изход в моя случай.Тогава ми се струваше,че ми говори глупости,но все повече се убеждавам,че е била права.
 Каквото и да решиш,само ще ти пожелая да имаш живи и здрави дечица!
<br />
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #161 -: Септември 22, 2007, 21:53:15 pm »
Абе, да не е сезона на бъбречните кризи 8O ?
Аз в понеделник излязох от болницата заради това. Болка само в дясно, адски силна, не можех да вървя. Тази болка пък ми предизвикваше болезнени контракции. Два дена, докато не овладеят болката в кръста, контракциите просто не спряха. След това един ден бях добре и се почна на ново. Пуснаха ме и у дома го преживях за трети път. Днес съм значително по-добре, но не знам какво да очаквам утре :(
В болницата за по-сигурно ме лекуваха от бъбреци и от бактериална инфекция.
След две чисти урини в АГ-то, днес пак се оказа че има бактерии в урината. Вече не знам какво да правя :?
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #162 -: Септември 22, 2007, 22:12:47 pm »
Милена,аз се включвам с две ръце за МД. Нямам лични впечатления оттам, но преди 9 години снаха ми беше бременна с племенника ми и в първия ден от 7 месец, което ще рече около, че и преди 30 та седмица и изтекоха водите. Бяхме в провинцията, където вдигнаха ръце и казаха че нищо немогат да направят. С връзки успяхме да уредиме линейка да я закара до София - МД, като никой не ги беше предупредил и никой не ни чакаше, в същото време звъняхме на познати кой откъдето може да помага със читави лекари и пр. Та оказахме се ние пред Майчин Дом, а в същото време са ни чакали в Тина Киркова тогава. Няма да се отвличам надълго и широко, но племенника ми се роди 800 грама на 5 август и седя близо 3 месеца в кувьоз. Лекарите полагаха страхотни грижи и никой не е поискал за това дори 1 лев. В последствие се обадихме на лекаря в Тина Киркова който се е бил ангажирал да поеме случая. Той каза че много правилно сме постъпили, защото такива случаи ги препращат в МД.
И все пак това беше преди 9 години. Скоро бях в една клиника на "отворени врати" и стана отново на въпрос, къде са най - подготвени за недоносени бебета, всеобщото мнение беше за МД.
От все сърце ти желая да родиш 3 здрави бебока! Стискам силно палци и ти желая КЪСМЕТ! yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #163 -: Септември 23, 2007, 05:46:26 am »
Здравейте бъдещи майчета,
 Отдавна не съм писала, но бях доста заета. В понеделник ми е първия ехограф за да видим бебчето едно ли е или са две. Тук в Канада 1-вия ехограф винаги го правят в 6-та седмица. Малко съм се попритеснила дали всичко ще е наред. До понеделник 17 Септември ходих през няколко дни в продължение на 10 дена да ми следят ЧХГ дали се покачва и вървеше много добре, но аз пак си се притеснявам защото нещо нямам симптоми особено гърдите ми изобщо не ме болят, нито са се оголемили нито нищо, но така си е от самото начало, просто не се промениха и това ме притеснява. Можете ли да ми кажете момичета които вече сте минали през това, задължително ли е да има болезнени и оголемени гърди или не? При вас как беше? Постоянно чета, че на повечето гърдите им се оголемяват и стават много болезнени и чувсвителни, но моите хич ги няма. Иначе единствените симптоми които изпитвам е отпадналост, нямам никаква енергия, ако мога да спя, ще спя цял ден, на моменти особено слетобяд ми става леко лошо, апетита ми хич го няма, просто немога да ям, защото като видя храна и ми става гадно и ми се повдига, карам само на сокове и по леки неща. Днес даже като влязох в супермаркета и изведнъж като ми стана лошо и веднага изтичах навън и повърнах за първи път пред магазина, голям срам  :oops:. Горе доло това изпитвам като симптоми,само гърдите ме притесняват защото никакви ги няма, нито болят нито нищо. Ще се радвам на вашето мнение момичета и моля ви стискайте палци за понеделник.
Извинявам се за дългите писания, но много ми се искаше да споделя и чуя мнения.
Благодаря ви предварително.
Прегръщам ви.
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #164 -: Септември 23, 2007, 08:06:35 am »
Здравей sunnyflower,
поздравления за бременността - пожелавам ти да е лека и безпроблемна. Не се притеснявай за липсата на болки в гърдите - това е строго индивидуален симптом и не е задължително да е налице. Аз се чувствах точно по същия начин като теб в 6 г.с. и слава богу всичко е наред. Опитай се да не се тревожиш (знам, че е почти невъзможно! 
Пожелавам ти утре да видиш едно прекрасно плодно сакче, а може и две :crossfingers:
Пиши как е минало
Поздрави
Лина
« Последна редакция: Септември 23, 2007, 08:12:38 am от Lina2 »
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #165 -: Септември 23, 2007, 08:48:15 am »
Здравейте бъдещи майчета,
 Отдавна не съм писала, но бях доста заета. В понеделник ми е първия ехограф за да видим бебчето едно ли е или са две. Тук в Канада 1-вия ехограф винаги го правят в 6-та седмица. Малко съм се попритеснила дали всичко ще е наред. До понеделник 17 Септември ходих през няколко дни в продължение на 10 дена да ми следят ЧХГ дали се покачва и вървеше много добре, но аз пак си се притеснявам защото нещо нямам симптоми особено гърдите ми изобщо не ме болят, нито са се оголемили нито нищо, но така си е от самото начало, просто не се промениха и това ме притеснява. Можете ли да ми кажете момичета които вече сте минали през това, задължително ли е да има болезнени и оголемени гърди или не? При вас как беше? Постоянно чета, че на повечето гърдите им се оголемяват и стават много болезнени и чувсвителни, но моите хич ги няма. Иначе единствените симптоми които изпитвам е отпадналост, нямам никаква енергия, ако мога да спя, ще спя цял ден, на моменти особено слетобяд ми става леко лошо, апетита ми хич го няма, просто немога да ям, защото като видя храна и ми става гадно и ми се повдига, карам само на сокове и по леки неща. Днес даже като влязох в супермаркета и изведнъж като ми стана лошо и веднага изтичах навън и повърнах за първи път пред магазина, голям срам  :oops:. Горе доло това изпитвам като симптоми,само гърдите ме притесняват защото никакви ги няма, нито болят нито нищо. Ще се радвам на вашето мнение момичета и моля ви стискайте палци за понеделник.
Извинявам се за дългите писания, но много ми се искаше да споделя и чуя мнения.
Благодаря ви предварително.
Прегръщам ви.

Поздравления! Имаш типичните симптоми за една бременност - гадене и сънливост, както и непоносимост към храна и миризми!  Относно гърдите, аз смятам че е много индивидуално. Моите порастнаха, но не много, всъщност стават ми и старите сутиени, само подгръдната ми обиколка явно е доста увеличена, защото не ги нося именно по тази причина - убиват ме под гърдите. Инак чаките си ми стават! За 9 месеца има време да ти порастнат! Колкото до болката в гърдите при мен се проявяваше като тежест и то предимно при докосване  отстрани. Някъде четох че ако не те болят гърдите било причина за притеснение, но незнам колко е достоверно, а и не са ме боляли непрекъснато! Ще ти дам съвет, който е малко труден за спазване, но на мен много ми помогна:
Не се шашкай, гони лошите мисли и мисли позитивно!
Хайде, пожелавам ти леко бременеене! Чакаме да се похвалиш! :crossfingers: yahoo_17 :goodluck:
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #166 -: Септември 23, 2007, 10:33:53 am »
здравейте момичета, от една седмица имам запек. кажете какво да пия за разхлабване :oops:
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #167 -: Септември 23, 2007, 10:36:02 am »
Моята лекарка ми изписа дуфалак, но нека и другите си кажат мнението.
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #168 -: Септември 23, 2007, 10:38:24 am »
kisskotkata, благодаря. значи е разрешено щом лекар го е изписал
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #169 -: Септември 23, 2007, 11:01:07 am »
Фоксче, за запушения нос - просто и тази лигавица секретира по-усилено сега :wink: Ако ти пречи да спиш, може да пробваш да си капваш 1-2 капки физиологичен разтвор в носа преди лягане, има го в аптеките в едни малки пластмасови ампули, предвиден е за бебета, така че няма как да ти навреди, то си е солена вода. И моят нос постоянно е леко запушен, но ми помага като спя с високо повдигната глава (сгъвам си възглавницата на 2). Това ми го беше препоръчал педиатърът на Даниел, когато той имаше хрема, наистина работи. Така обаче биха се провокирали повече отоци по краката, така че този метод върви с още една възглавница под прасците и стъпалата, ама това да са ни проблемите...
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #170 -: Септември 23, 2007, 12:04:37 pm »
sunnyflower,
Не се шашкай. Явно и теб те е подгонила параноята. Имаш си всички симптоми. И на мен ми се спи по цял ден и се чувствам неработоспособна.
Относно повръщането ти пред супермаркета - и аз повръщам, където ме свари.  :) :)С първата бременност съм го правила и в Метро и в Кауфланд, но стигам до тоалетните :lol:. За гърдите - този път не са ме боляли въобще, а с първата ме боляха. Така че, спокойно! Много е индивидуално.
А вчера - голям майтап. Отбелязваме Деня на независимостта. По време на тържествата на централния площад в града ни, трябваше да поднасям венци от името на политическа партия, в която членувам и съм кандидат в листата. Но още в началото, докато зам. областната произнасяше реч, стана ми лошо, оттеглих се до едни кипариси в градината и си повърнах. :lol: Човещина! Сега, като го пиша това, се заливам от смях.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #171 -: Септември 23, 2007, 21:39:02 pm »
Здравейте и от мен. Аз току що си оправях дрехите в гардероба, прибирах летни вадех зимни и отделях какво ми става и какво не. Резултата е плачевен - 8 панталона купени миналата есен заминават в забрава, а останалит 3 ще мога може би още около месец да ги нося   
Вчера си купих един панталон от магазина на Пиротска, ама хич не му се радвам. Мерих 3 модела панталони и едни дънки. Картинката в огледалото беше......  Е, накрая взех панталона с който бях най-малко смешна.  Не знам защо ги правят така тея панталони - с едни мъъъънинки джобчета отзад дето и без това порасналото Д-ъ ти го правят още по-голямо????

« Последна редакция: Септември 24, 2007, 08:48:53 am от mim4o »
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #172 -: Септември 23, 2007, 22:57:41 pm »
Има отделна тема за количките http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=13632.0

А пък за дрехите за бременни - толкова се харесвам с корем, че чак ми е мъчно, че скоро няма да го има. Не мисля, че съм смешна в който и да е панталон. Толкова зор видях, за да стигна до тук, че да се оплаквам, че дупето ми е голямо или че дрехите ми са вече умалели.
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #173 -: Септември 24, 2007, 11:18:00 am »
Толкова зор видях, за да стигна до тук, че да се оплаквам, че дупето ми е голямо или че дрехите ми са вече умалели.
  :good_post:

Сега с риск да разбуня духовете, айде малко да се замисляме къде пишем, преди да пускаме теми като колко кг съм качила (ако не става въпрос за медицински проблем) или колко дрехи не ми стават (визирам постинга на Мим4о по-горе). Вярно, че това е подфорума за бременност и раждане, ама все пак форумът е за стерилитет! Всеки ден си повтаряйте какви късметлийки сме, че изобщо сме стигнали до тук. Куп момичета от съседните подфоруми душата си дават, за да приличат на син кит по точно тези причини, нищо не ни пречи да се съобразяваме малко повече с това.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #174 -: Септември 24, 2007, 11:42:31 am »
За пореден път се убеждавам че човек е добре дошъл в този форум САМО ако е лекувал стерилитет. Аз какво съм виновна че съм забременяла по-лесно? Искрено съчувствам на момичетата които имат проблеми, наистина. Аз също поради здравословни причини имах забрана да забременявам 4 години и не се знаеше дали въобще ще мога да забременея, но въпреки това не нападам никой със заядливи постинги. И мисля че никой няма право да ми казва как да се чувствам в този етап от живота си. Това че съм изпитала моментна слабост и съм се видяла смешна в огледалото с някоя дреха (смешна ми е дрехата, а не корема ми)си е изцяло мой проблем, все пак не съм извършила престъпление. И въобще не става въпрос за килограми, мога да кажа че досега съм качила само 4 и то само на корема. Забелязах много пъти че ако някое момиче не е на седмото небе през цялата си бременност и има НАХАСТВОТО ДА СЕ ОПЛАЧЕ за нещо свързано с бременността си тук в този форум, моментално бива нахоквана за това. Нищо лично към никой.
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #175 -: Септември 24, 2007, 11:45:11 am »
Куп момичета от съседните подфоруми душата си дават, за да приличат на син кит по точно тези причини, нищо не ни пречи да се съобразяваме малко повече с това.

И точно поради тази причина не съм си написала постинга в подфорум СТЕРИЛИТЕТ ПРИ ЖЕНАТА например.
« Последна редакция: Септември 24, 2007, 11:47:31 am от mim4o »
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #176 -: Септември 24, 2007, 12:01:05 pm »
За пореден път се убеждавам че човек е добре дошъл в този форум САМО ако е лекувал стерилитет.

ами че такъв е форума...
в интернет има форуми за най-различни "неща", където потребители с еднакви интереси, проблеми, нужди и т.н. обменят информация, мнения и т.н.
ти не си виновна, просто някои потребители посещават този форум за да намерят разбиране и съчувствие от хора в тяхното положение. те не влизат в други форуми, за а се дразнят, затова може да се подразнят от някои постинги, които не са съвсем "на място" тук...

*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #177 -: Септември 24, 2007, 12:21:32 pm »
Не съм против всеки да изказва чувствата си и намирам за уместно, ако все пак се съобразяваме по един или друг начин с болката на тези, които все още вървят по трънливия път за сбъдването на своята мечта. А и темата се нарича "Дългоочакваната бременност, раждане и майчинство след стерилитет", не разбирам какво лошо имаше в коментарите на момичетата, че думи като "смешно" и т.н по повод бременност са някак си неуместни в този форум.
Ето аз например, дори не съм си сложила лентичка, в стремежа си да не бъркам в раната. За целта съществуват бг-мама, бъдещи и нястоящи майки в дир.бг и т.н...
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #178 -: Септември 24, 2007, 12:25:16 pm »
Сия, Гане, много ви благодаря за полезните съвети "как да накараме бебо да се обади", следващия път ще ги приложа, за да не се шашкам излишно  :lol: Щото пускането на музика не го размърда ... :lol:

Милена, желая ти успех днес с Мазнейкова, тя все пак е голям специалист и дано ти предложи някакво решение. Иначе за болниците мисля, че момичетат вече са ти дали съвет за МД, виж какво ще те посъветва и Мазнейкова. Успех!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #179 -: Септември 24, 2007, 13:28:59 pm »
За пореден път се убеждавам че човек е добре дошъл в този форум САМО ако е лекувал стерилитет.
Подфорумът се казва "Дългоочакваната бременност, раждане и майчинство СЛЕД СТЕРИЛИТЕТ". Няма какво повече да обяснявам защо е добре да броим до 10 преди да се оплакваме от нормалните неща, свързани с бременността. Не си виновна, че си забременяла по-лесно, това е прекрасно и искрено се радвам за теб. Просто темите за дрехите, корема и т.н. са по-уместни в отчетните форуми на бг-мама. Никога, ама никога не съм правила забележка на някоя мама или бременна тук, ако пита за високо кръвно, правилно хранене, дали да пътува, как да захранваме, какви упражнения да правим на бебетата и т.н., защото тези бебета на всички ни са много ценни и е съвсем оправдано да сме много загрижени, даже и параноични понякога, по всякакви здравословни въпроси и такива на развитието на децата. Ама това с "дрехите не ми стават" просто е неуместно във форум, посветен на СТЕРИЛИТЕТА. За килограмите изобщо не визирах теб и ти се извинявам, ако си се засегнала. Визирах цялата тема, посветена на това. И не искам да съм груба нито с теб, нито с никой тук, повярвай ми; също толкова обаче не искам и ние неволно да засягаме другите потребители във форума с оплаквания като горните. Ако не беше горния ти коментар, нямаше да се намеся с по-подробни обяснения, просто темата няма нужда да се раздухва извън пропорции, нищо толкова страшно и непростимо не е станало. От сърце ти желая лека бременност и се надявам да си ме разбрала.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07