0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
r
« Отговор #20 -: Октомври 15, 2005, 19:17:06 pm »
Цитат на: jam
Цитат на: Lali
Те неблагоприятните ефекти от хормоните идват след време, когато най не ги очакваш. :evil:


досега баш от Прогестерон не съм чула да има неблагоприятни ефекти!
аз пих дуфастон 2 месеца. На третия се появи киста, която не пожела да се пукне 3 месеца. Беше голяма 65мм. А между другото докторите онколози са върли противници на хормоните
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: r
« Отговор #21 -: Октомври 16, 2005, 09:56:01 am »
[ quote]аз пих дуфастон 2 месеца. На третия се появи киста, която не пожела да се пукне 3 месеца. Беше голяма 65мм. А между другото докторите онколози са върли противници на хормоните[/quote]

Не мисля че от прогестерона си получила киста.Вкаран от вън,той се задържа само няколко часа и се изпикава(образно казано) Затова степенувано видовете прогестеронови препарати са различни .Най -дълго(мисля че беше 4-5 часа в кръвта, но не твърдя със сигурност-това го четох преди много време) се задържа приет през устата(напр.Дуфастон). За глобулите беше по-малко време( те затова са май и по големи дози)
ТА..неможе кистата да е от това.Според мен.
Прогестерона оказва влияние най- вече върху лигавицата на матката.
Аз съм пила Дуфастон 6 месеца.Разбирасе(щом съм все още тук) полза нямах, но не ми и навреди.
Всеки месец от тогава до сега си имам овулация( е никой незнае какво е имало в пукналия се фоликул) Нищо в менст.ритъм не се е променило.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
r
« Отговор #22 -: Октомври 16, 2005, 13:30:31 pm »
da , не искам да плаша никой. Цитирам думите на гинеколог - онколога. Кой ти е предписал Дуфастон бе моми4е . Това е престъпление. Та искам да кажа, 4е хормоните не са безобидни , никак, пък ...и то4но тук в материалите 4етох , 4е хормон се предписва, само ако със сигудност се знае , 4е е необходимо , т.е. направениса ти необходимитве изследвания
 Успех на вси4ки моми4ета
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: r
« Отговор #23 -: Октомври 16, 2005, 14:16:51 pm »
Е малко се е попрестарал този колега - онколог. Хайде все пак да правим разлика между видовете хормони. Няма онкологичен риск, а аз престъпление пък изобщо не може да става дума.

Ти що не му каза кой ти го е предписал, да отиде на него да обясни.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
r
« Отговор #24 -: Октомври 16, 2005, 14:52:16 pm »
eй това е най - тъпото, 4е докторите понякога , по- скоро те побъркват, отколкото помагат / усмивка през сълзи /
Аз за себе си съм решила, 4ети ...и пове4ето мнения не вредят, а само помагат да отсееш правилното
Какви са ползите и рисковете от ползване на Дуфастон?
« Отговор #25 -: Октомври 25, 2005, 09:55:48 am »
Хормона Дуфастон , както и всеки друг хормон влияе на ензимите на черния дроб , аз пих Дуфастон по време на бременност , преди аборта и по- късно със стимуланти , пих и лекарства за смъкване на Пролактина , а след това за смъкване на повишените ми чернодробни ензими... това с хапчетата май няма край... :(
Може да загубиш битката , но важното е да спечелиш войната.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Какви са ползите и рисковете от ползване на Дуфастон?
« Отговор #26 -: Октомври 25, 2005, 15:48:45 pm »
Цитат на: anushka
Хормона Дуфастон , както и всеки друг хормон влияе на ензимите на черния дроб , аз пих Дуфастон по време на бременност , преди аборта и по- късно със стимуланти , пих и лекарства за смъкване на Пролактина , а след това за смъкване на повишените ми чернодробни ензими... това с хапчетата май няма край... :(


Такъв хормон като Дуфастон няма това е името на препарата който е хормонален препарат и съдържа прогестерон който вече е хормон!!! А и в листовката на Дуфастона и Утрогестана пише какви са предимствата и недостатъците за приема на лекарството перорално и вагинално. Ето защо при хора които имат проблеми с черния дроб или са имали проблеми с него се препоръчва вагинален прием. Не мисля че проблемите ти с черния дроб са вследствие на този хормон. Защото и всички антибиотици натоварват черния дроб по същия начин и в техните листовки почти винаги пише да се следят показателите на черния дроб ако има проблем с него.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Какви са ползите и рисковете от ползване на Дуфастон?
« Отговор #27 -: Октомври 25, 2005, 16:09:25 pm »
Цитат на: Dideto
Цитат на: wa_wa
Винаги съм се чудила защо повечето лекари изписват дуфастон, а не утрогестан? :roll:

Утрогестана е по-силен препарат.
Съгласна съм с Джам за това, че ако има нещо кофти, то то ще бъде описано в листовката.
Аз за сравнение ще дам листовка на протичозачатъчни.


Разликата между Утрогестана и Дуфастона е в активното вещество. В Дуфастона е: Dydrogesterone, а в Утрогестана е micronized natural progesterone. И двете вещества са прогестерон но в Утрогестана е натурален прогестерон, а дидрогестерона е съсдаден по синтетичен път. Въпроса е кой лекар с кое ще предпочете да работи защото все още се спори кой прогестерон от двата е по-добър за лечението и за здравето на пациента. Не че Утрогестана е по силен препарат. А доколкото знам от моята лекарка е и по-стар препарат.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Какви са ползите и рисковете от ползване на Дуфастон?
« Отговор #28 -: Октомври 27, 2005, 12:23:05 pm »
Starlet права си в бързината си съм се изразила неправилно , но относно чернодробните ензими - аз съм пила предимно стимуланти и хормонални препарати , не ползвам антибиотици , само след аборта за няколко дни... не пия не пуша и не съм имала увреден черен дроб, така че няма причина да смятам , че проблема не е в хормоналните препарати , който съм вземала година и половина ...и дуфастона съм го пила четири месеца общо :)
Може да загубиш битката , но важното е да спечелиш войната.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Какви са ползите и рисковете от ползване на Дуфастон?
« Отговор #29 -: Октомври 27, 2005, 12:28:10 pm »
Нямам точно в предвид че имаш увреден черен дроб. Може би и аз не съм се изразила правилно  :) . Просто това е страничен ефект на препарата да натоварва черния дроб. Аз например имам слаб стомах. Нямам язва но въпреки всичко от доста храни ме боли. Просто как да ти кажа всеки организъм си има слабо място може би твоето е там при условие че черният дроб преработва всички вредни вещества в организма може просто така да се е случило че тогава да си го натоварила. Аз лично не съм имала проблеми с него от лекарството а го пих 6 месеца. Всичко е доста индивидуално. Просто не се шашкай това имах в предвид.  :) ]
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    pavka

Какви са ползите и рисковете от ползване на Дуфастон?
« Отговор #30 -: Октомври 30, 2005, 18:13:22 pm »
Аз пих Дуфастон 3 месеца преди да забременея и още няколко след като забременях, лоши страни не съм видяла ,а хубавата трябва да се появи януари , така че смело напред.
желая успех на всички :P
*

    крис

Здравейте, пих Дуфастон само 10дни и резултата беше 12кг.нагоре.Вече две години се опитвам да ги сваля с много фитнес, много глад, но ефекта е никакъв.Лятото изкарах 13дни само на диня и череши - до 0.500кг на ден и всеки ден ходих на фитнес с инструктор уж - ефект - о кг по-надолу.Инструкторът беше потресен.Ходих на хормонални изследвания и се оказа че всички хормони са се объркали и проблема е оттам
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
пих Дуфастон само 10дни и резултата беше 12кг.нагоре.
Само за десет дни 12 кг??? 8OДУФАСТОН е прогестеронов препарат........немисля че точно от него могат да се разбъркат всички хормони 8O
Щитовидна жлеза изследвала ли си??
с 10 дневен прием едва ли е станало това чудо, и аз не харесвам прогестероновите препарати ама като се налаги си ги пия чинно и качвам само по 2 оки на цикъл. :lol:
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
  Не знам дали е от Дуфастона ,но аз го пих около 3 месеца.От както го спрях,имам зацапване  2-3 дни преди М. и цикъла ми стана по-къс.Преди никога не съм имала зацапване, а цикъла ми беше точно 27-28 дни.
  Преди също ми се е налагало да пия Дуфастон заради кисти по един цикъл и съм забелязала,че следващият ми цикъл(без Дуфастон) е така кратък и със зацапване,както съм сега от няколко месеца!Възможно ли е нашстина да е последствие от Дуфастона!?  :?  :(
Пила съм Утрогестан два пъти по три месеца и в двата случая напълнях с няколко килограма. А аз не напълнявам лесно. Ям повече от мъжа ми и все съм си слаба. В момента, в който спра лекарството, си връщам нормалното тегло.




*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
от както пия дуфастон единствено качих килограми, апетита ми се засили, но не съм убедена , че е от него. но при всеки е различно. успех на всички момичета :D :P :D
никога не отстъпвай на принципите си!
Момичета аз пия дуфастон от 3 дни , нямам бременност.Това е че ям като луда постоянно ям ,мислех си че съм напълняла, но се случи обратното отслабнала съм с 1 кг .Надявам се ефектите да не се появят по късно🤭