0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте мили момичета!От много време посещавам сайта, но за първи път се престрашавам да Ви пиша! Накратко: тъкмо със съпруга ми бяхме започнали да се замисляме за бебче, но се случи следното - наложи се да му отстранят единия тестис. Всичко, Слава на Бога мина успешно, но поради премината лъчетерапия се налага да се изчака отново с опитите. Толкова е тежко! :balk_146: Като видя бебе или бременна изпадам в депресия. Е не чак де, но чувството е ужасно!Най-важното разбира се,че съпругът ми е в много добро здраве! Благодаря Ви предварително!Имах нужда да споделя!
Re: Чували ли сте за подобен случай или някой да е преживял
« Отговор #1 -: Септември 14, 2007, 12:03:17 pm »
мога да ти пожелая успех и недей да изпадаш в депресии!Всеки е минал по този път,опитай се да превъзмогнеш това чувство.То не води до нищо добро и колкото по-рано, толкова по-добре.  :wink:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Чували ли сте за подобен случай или някой да е преживял
« Отговор #2 -: Септември 14, 2007, 12:23:39 pm »
Не съм преживяла нещо подобно, но имам познато семейство, в което мъжът е с 1 тестис и си имат 2 здрави дечица. Важното е другият да функционира както трябва и да произвежда здрави "бойци" :), така че не се притеснявай, ако всичко е наред, ще имате дечица, колкото до майките с деца и бременните, всяка една от нас преживява нещо подобно.
Желая ти успех
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
Re: Чували ли сте за подобен случай или някой да е преживял
« Отговор #3 -: Септември 14, 2007, 12:31:08 pm »
Здравей, Краси!
На моя приятел му направиха същата операция, отстраниха му единия тестис, сега е на лъчетерапия. И аз се чувствам по същия начин. Искам да те питам твоя пи ли нещо за подсилване на имунната система?
*
Re: Чували ли сте за подобен случай или някой да е преживял
« Отговор #4 -: Септември 14, 2007, 12:57:10 pm »
Здравейте,
миналото лято преминахме през този ад. Мисълта, че вероятността да не можем да имаме свое биологично дете ни срина допълнително и двамата. Тежко е!Много!
Не знам защо всички споделяте за лъчетерапия, при нас бе назначена тежка химиотерапия. Още в началото бяхме предупредени, че лечението ще увреди сперматозоидите и е вероятно да е завинаги. Опитахме да замръзим материал,но вече беше подложен на различни лекарства,поради първоначална грешка в диагнозата и се оказа с лоши показатели. За повече опити нямаше време, последва операция.
След няколко месеца ще измине година от края на последната химиотерапия и според някои лекари това е периодът,за който трябва да се възстановят плувците. Други прогнозират две години, а някои пет. Не знам, моля се все пак да се възстановят, та било и след години.
Re: Чували ли сте за подобен случай или някой да е преживял
« Отговор #5 -: Септември 14, 2007, 14:11:43 pm »
Здравейте миличички! Не знам как да ви опиша как се чувствам за подкрепата от ваша страна! Благодаря ви! А Sie - напълно те разбирам за всичко, кеото пишеш, защото знам през какъв ужас преминахме! Важното е,че любимите ни са добре сега! На нас ни казаха 2 години /изчакване/. А спермограма още не сме правили да видим какво е положението сега.Прегръщам ви всички! :balk_64:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Чували ли сте за подобен случай или някой да е преживял
« Отговор #6 -: Септември 14, 2007, 16:30:48 pm »
Краси, а преди операцията правил ли е спермограма?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Чували ли сте за подобен случай или някой да е преживял
« Отговор #7 -: Септември 14, 2007, 19:30:37 pm »
Да правил е и беше 96 мил.
Re: Чували ли сте за подобен случай или някой да е преживял
« Отговор #8 -: Септември 15, 2007, 12:46:13 pm »
Здравейте! Относно спермограмата на  съпруга ми вчера отговорих по този начин, защото бланката не бе пред мен и това бях запомнила . Та както и да е.Правих ме я в СБАЛАГ "Майчин дом":
  Обем на еякулата  0,6           мл. /1,5-6,0 мл./
  рН                7,5               /7,2-7,8/
Вискозитет  - нормален, повишен -подчертано "нормален"
Брой на сперматозоидите  96       млн./мл.   /40-120 млн./
Подвижност 60                      % добре подвижни   
           10                      % слабо подвижни
           30                      % неподвижни
Скорост    19                      микрона/сек 
Метод на Хиние 100сп. - 1 мин. и 24 сек.
Морфология  60                     % нормални
Предимно в 10-12 и пише нещо, което не мога да разчета. Това е в общи линии. благодаря Ви!             





                               
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Чували ли сте за подобен случай или някой да е преживял
« Отговор #9 -: Септември 16, 2007, 08:55:23 am »
Това "предимно..." предполагам са левкоцити. Но като цяло на спермограмите от Майчин дом не може да се разчита- т.е все едно не сте си правили.
Спермограма се прави в специализирана клиника от ембриолог!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Чували ли сте за подобен случай или някой да е преживял
« Отговор #10 -: Септември 16, 2007, 11:58:35 am »
В крайна сметка ще заложим на факта, че е имал сперматозоиди преди операцията. Това е добре. Сега остава да изчака периода след лъчетерапията и да види дали има сперматогенеза.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Чували ли сте за подобен случай или някой да е преживял
« Отговор #11 -: Септември 16, 2007, 14:34:14 pm »
Благодаря ти Мели! Да така е - сега остава чакането и дано след отва сперматозоидите да са на лице /дотолкова, че да са достатъчни/.
Още веднъж Ви благодаря. Между другото, макар и само пет месеца да са изминали от края на лъчетерапията във вторник смятаме ей така да пуснем една спермограма и да видим. Пак ще се чуем.Чао за сега и  :bighug:
Явно и нашата група в Зачатие се увеличава :(
Краси, стискам ви палци!
Краси ,всичко ще се нареди ,имай вяра. :crossfingers:
*
Явно и нашата група в Зачатие се увеличава :(
За съжаление е така.Дано поне да сме от полза на другите.
Краси,какво става с вас?
*
Явно и нашата група в Зачатие се увеличава :(
:(
Здравейте отново мили приятелки от форума! Колко отдовно ноистина не съм влизала тук! В смисъл не съм писала - защото просто няма какво да кажа /имам в предвид конкретно за случая/Продължаваме да чакаме и това. Много е тежко  . Все още.  :balk_134: :balk_133:Опитвом се повече да се усмихваме и да се разсейвам, но това си е - тежи си. Но както и да . Радвам се,че ви писах и до скоро милички! :bighug:
*
Скъпа krasii, как ми се иска да имаше рецепта, да ти я напиша и да ти стане по-леко...
Чакаме и ние...Стараем се да си измисляме куп приятни занимания, екскурзии и интересни  дейности за разсейване, но... Тежичко е. Аз лично се страхувам да не се затворя във себе си. Много съм общителна по принцип, но усещам, че не ми се вижда много много с приятели и предпочитам да ми се говори по-малко за деца. Но когато видя детенце бързо му се усмихвам и се сприятеляваме за минути  :hug2:
Мечтаем. Мечтайте и вие, помага!
*
Краси,а направихте ли нова спермограма.При някои мъже сперматогенезата не се повлиява от лъчетерапията и химиотерапията,а при други се възтановява по-бързо от очакваното.
Момичета,искрено се надявам ншите да са от тях :D
 :bighug:
здравейте отново! Ами не - не сме правили още спермограма.А относно конкретно отговора ти Sie да знаеш все едно говориш за мене - и аз съм по принцип твърде общителна, но сякаш нещо се пречупи в мене - наистина. Но колкото и да е тежко,
 / само хора преживявайки го като нас знаят, че е така/ все се надяваме, макар и през невероятно много сълзи и усилия, че все пак чусдото ще стане.Не съм и предполагала, че ще стана такъв уязвим човек - може да ви звучи смешно, но няма да ви казвам как се почутсвах, когато миналия ден в училище 12 клас ме попитаха естествено на шега от тяхна страна "Абе госпожо вие скоро смятате ли да забременявате?" Шегата беше, защото предишните две забременяват есна след друга и  дали ще се повтори и с мен. Но доста се задълбах. Благодаря ви на всички и ви обичкам. Чао за сега милички.