0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Момичета здравейте,
Отдавна не съм писала тук,бих искала да споделя проблема който ме вълнува, ще се радвам да коментирате.
Пък дано стигна до някакъв извод.Накратко случая е следния :
В момента тече 4 ми опит инвитро.Вчера беше пунцията ,резултата е  8 яйцеклетки.Зарадвах се разбира се тъи като съм на 40г въпреки ,че отговора беше добър- знаем ,че броя на фоликулите /в случая 11/не отговаря на броя на яйцеклетките .
Тази сутрин отидох в клиниката да проверя как се развиват и за съжаление новините не са добри.Само една се е оплодила  :( Сащисах се,точно това не бях очаквала...всъшност до сега никога не сме имали проблем с оплождането. :?
Дори не можах да събера мислите си и да задам въпросите ,кото ме вълнуват.
Някои имал ли е подобен опит ?


*
Re: Оплождане на яйцеклетки ,моля за вашето мнение
« Отговор #1 -: Октомври 09, 2010, 14:04:48 pm »
Здравей, Divna
Аз имам няколко опита със стимулации.Не правя много фоликули 5-8 и винаги се оплождат само 2. Може би това се случва заради качеството на яйцеклетките или на сперматозоидите. Говорила съм с док и ембриолозите, но за съжаление точен отговор на  това не може да се даде.
Сега за теб е важно да си спокойна и дано тази оплодена яйцеклетка е твоят шанс за едно (или две) бебета!
Re: Оплождане на яйцеклетки ,моля за вашето мнение
« Отговор #2 -: Октомври 09, 2010, 17:54:58 pm »
Стискам палци и ВЯРВАМ в положителния резултат !
*
Re: Оплождане на яйцеклетки ,моля за вашето мнение
« Отговор #3 -: Октомври 09, 2010, 21:41:53 pm »
Здрасти, Дивна, домъчня ми за теб - от кога не си писала.
Ин витро или ИКСИ бяха оплодени и всичките ли?
Дано тази да е с много късмет, дано, дано. Прегръщам те, пиши какво става!
*
Re: Оплождане на яйцеклетки ,моля за вашето мнение
« Отговор #4 -: Октомври 10, 2010, 07:54:58 am »
Здрасти Cygnus,
Ами аз така се шашнах ,че попитах само -защо? Док ми отговори ,че природата си знае работата и годинките явно си казват думата  :) Че какво им е на годинките ми с тоз отговор дето си имам   :wink:.Мога само да предполагам...вероятно е било инвитро,а може качеството ....но това са само мои съждения.Ако оцелее до утре ще има трансфер.Ще разпитам при възможност.

vvi - само за сравнение-при предния ми опит изтеглиха 13 яйцеклетки и 12 се оплодиха.
Затуй и през ум не ми е минал този вариант...от всички дето си превъртях през главата.


Благодаря за хубавите пожелания и подкрепата Ви. :bighug:
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Оплождане на яйцеклетки ,моля за вашето мнение
« Отговор #5 -: Октомври 10, 2010, 10:35:32 am »
Не знам защо така се е получило, по-важното е сега ембриончето да се развие хубаво. Познавам една жена, извадиха 12 Я, оплоди се само 1, но това не попречи Е да се хване. Скоро ще ражда  :). Желая го и на теб!