0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #20 -: Октомври 17, 2007, 19:06:46 pm »
daliana , ти при кой лекар ходиш? как така няма да те преглежда? нали все пак трябва да види как са нещата... мене например ме преглежда всеки път и тогава решава дали да ми бие инжекция , или не
*
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #21 -: Октомври 18, 2007, 17:23:45 pm »
Аз съм от Стара Загора и ходя тук при д-р Тодоров,от когото съм доволна Той преди няколко месеца е имал пациентка на Золадекс,която в момента е бременна В смисъл,че не му е за пръв път,освен това е преподавател в медицинския институт,и се надявам да знае какво прави
*
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #22 -: Октомври 18, 2007, 21:51:29 pm »
Аз съм от Стара Загора и ходя тук при д-р Тодоров,от когото съм доволна Той преди няколко месеца е имал пациентка на Золадекс,която в момента е бременна В смисъл,че не му е за пръв път,освен това е преподавател в медицинския институт,и се надявам да знае какво прави
дано да знае наистина! пожелавам ти успех! :bighug:
*
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #23 -: Октомври 19, 2007, 09:33:48 am »
съжалявам че се е получило така!    последно като ходих при д-р попов се установи че имам нещо съвсем мъничко на десния яйчник( на мене ми оперираха левия , а десния само надупчиха). биха ми 4-тата инжекция. д-ра каза че това не е ендометриоза според него . искам да те попитам колко е голяма кистат която имаш и колко време след лечението ти се е появила?


Здравей :D
Ами кистата е 6см и нещо,на 5см.и нещо.Еми то не се знае кога точно се е появила,защото на мен Попов ми беше казал след Диферелина на 3 месеца на контролен преглед последно ходих(преди да ми я открие)началото на Август и всичко беше ОК,но септември почна един дискомфорт -тежест в корема,постоянно ми беше подут,само ми се пишкаше и такива неща и аз реших да отида по рано на контролен преглед,а иначе аз от края на юли съм на противозачатъчни и не ги спирам.Отидох на преглед на 02.10 и тогава той ми каза ,че имам киста :( :( :(
А ти как си?
Какво имаш на яйчника?
 :bighug: :balk_104:
« Последна редакция: Октомври 19, 2007, 09:35:52 am от keaty »
*
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #24 -: Октомври 19, 2007, 20:54:49 pm »
keaty , на мене вече ми биха 4 инжекции и сега на 30.10 пак трябва да отида за да видим дали ще е нужна 5-та. аз имам нещо съвсем малко на десния яйчник , което според д-р попов не е ендометриоза. искам да те питам тези противозачатъчни той ли ти ги изписа и дали са задължителни , защото ние си мислехме след лечението да се заемем с бебеправене :bighug:
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #25 -: Октомври 21, 2007, 22:45:49 pm »
Ох, момичета, като чета как на всички им се появяват нови и нови кисти, ми се изправя косата. На мен едва сега ми биха първата инжекция.
rossy-pm, keaty, daliana - каква степен е вашата ендометриоза? Казаха ли ви вашите доктори, пише ли в протокола от лапароскопията? Чудя се това повторно появяване на кистите по време и след лечението, дали се случва при напреднала ендометриоза, или и в първа и втора степен също...


Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #26 -: Октомври 21, 2007, 23:26:38 pm »
сега ше ви кажа каво мисля аз,,,историята ми е дъгла и няма да я пиша пък някои от вас я знаят,,,Говоря за период от  година и половина.Киста 10/12см на ляв яйчник ендометриоза(образувана за 6 месеца)-оперативно лапаро, после киста на десн яйчник(образувами се за 2 месеца след лапарото)-премахване  на яйчника, следват ампули диферелин , през това време PAP 3,,а,,д,,и конизация,,,,та двама онколози ми казаха така- няма матка-няма проблеми !!!Има матка има и ендометриоза и рак на шийката,,,Аз съм на 29 ,,каквото и да си говорим това майче ще се окаже истина, остана ми само да вярвам и да се надявам!Дано вие да имате повече късмет !
« Последна редакция: Октомври 21, 2007, 23:40:15 pm от nandito78 »
*
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #27 -: Октомври 22, 2007, 12:55:07 pm »
Моята ендометриоза е четвърта степен,пише го в експертизата от операцията Извадиха ми две 7 сантиметрови кисти (ендометриозни) от двата яйчника Сега съм на Золадекс и си налагам да се чувствам добре,защото мисля,че с черни мисли до никъде няма да я докараме Стискам палци на всички,мислете положително,радвайте се на живота и всичко ,рано или късно ще си дойде на мястото Аз вярвам в това
*
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #28 -: Октомври 22, 2007, 14:00:56 pm »
моята киста беше 15 см в диаметър. мисля че 4-та степен. пемахнаха ми 1/2 от единия яйчник. красита не се отчаайвай има момичета във форума които имат вече деца след поставена диагноза ендометриоза 4-та степен. не се предавйте момичета! ще се борим , защото винаги има изход...
сега ше ви кажа каво мисля аз,,,историята ми е дъгла и няма да я пиша пък някои от вас я знаят,,,Говоря за период от  година и половина.Киста 10/12см на ляв яйчник ендометриоза(образувана за 6 месеца)-оперативно лапаро, после киста на десн яйчник(образувами се за 2 месеца след лапарото)-премахване  на яйчника, следват ампули диферелин , през това време PAP 3,,а,,д,,и конизация,,,,та двама онколози ми казаха така- няма матка-няма проблеми !!!Има матка има и ендометриоза и рак на шийката,,,Аз съм на 29 ,,каквото и да си говорим това майче ще се окаже истина, остана ми само да вярвам и да се надявам!Дано вие да имате повече късмет !

аз си мисля ,че не е това начина!
« Последна редакция: Октомври 22, 2007, 14:08:57 pm от rossy-pm »
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #29 -: Октомври 23, 2007, 00:26:25 am »
сега ше ви кажа каво мисля аз,,,историята ми е дъгла и няма да я пиша пък някои от вас я знаят,,,Говоря за период от  година и половина.Киста 10/12см на ляв яйчник ендометриоза(образувана за 6 месеца)-оперативно лапаро, после киста на десн яйчник(образувами се за 2 месеца след лапарото)-премахване  на яйчника, следват ампули диферелин , през това време PAP 3,,а,,д,,и конизация,,,,та двама онколози ми казаха така- няма матка-няма проблеми !!!Има матка има и ендометриоза и рак на шийката,,,Аз съм на 29 ,,каквото и да си говорим това майче ще се окаже истина, остана ми само да вярвам и да се надявам!Дано вие да имате повече късмет !

Не споменаваш проведено лечение, не ти ли предложиха инвитро, това също е вариант за лечение, имам предвид бременността. Не се съглясявай така лесно да ти махат матката, потърси и друго лекарско мнение, ако трябва и трето, но не действай прибързано.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #30 -: Октомври 23, 2007, 10:21:02 am »
След Диферелин съм, нямам цикьл още, било ми рано!
*
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #31 -: Октомври 23, 2007, 11:13:21 am »
След Диферелин съм, нямам цикьл още, било ми рано!

миличка разкажи нещо повече! колко време ти е било лечението?
*
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #32 -: Октомври 23, 2007, 11:22:04 am »
Красита моята ендометриоза е в 4 степен,пишеше ми го в протокола след лапарото,а и доктора ми го каза,пресметна точки според това което ми е направил по време на лапарото и така каза 4стпен :(А иначе за повторното появяване на кистите не мога да ти кажа дали има някаква зависимост
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #33 -: Октомври 23, 2007, 11:42:58 am »
Много е тъжно, че толкова много момичета имат вече 4-та степен ендометриоза. Коварна болест! Ако не я откриеш случайно, няма как да разбереш, при липсата на симптоми... Keaty, ти приключи ли лечението с диферелин?


*
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #34 -: Октомври 23, 2007, 12:11:50 pm »
О да приключих .На 9 март ми беше последната инжекция
*
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #35 -: Октомври 23, 2007, 12:17:29 pm »
nandinto,не двама,20 трябва да ти кажат,че нямаш шанс и пак да не им повярваш Отиди на друг доктор и успех
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #36 -: Октомври 24, 2007, 11:21:47 am »
 То да бяха двама - добре, само гледат куп оперативни протоколи и изследвания и цъкат..
*
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #37 -: Октомври 24, 2007, 12:24:44 pm »
Да не ти пука,че цъкат,продължаваш,докато намериш този,който ще ти даде надежда,защото доката има матка,има надежда-няма ли матка,всичко е безвъзвратно
*
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #38 -: Октомври 24, 2007, 13:03:17 pm »
да цъкат , така им е по-лесно! и на мен безмалко да им изкарат всичко , ей такива дето незнаят какво да правят ... потърси друго мнение и не се отказвай ! и ние сме с теб! :bighug:
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #39 -: Октомври 24, 2007, 13:33:50 pm »
Добре , че ви има момичета...определено хора , които нямат подобни проблеми не разбират колко е сериозно това, когато си купувах Диферелина ми казваха , да чакам защо да давам пари в отговор на това , че им исках на заем..добре , че не чаках касата 6 месеца , че по-зле, сега поне нямам нови кисти , но и цикъл нямам.Четох тук , че едно момиче е забременяло и без да и идва след Диферелина...късметлиика, сега след конизацията на шийката на матката съм се сдобила с кандида , благодарение на конците , които като се разлагали във влагалището се създавала среда за развитието на габички..аман!Едно лекуваш -друго изниква изневиделица и всеки те препраща в частния кабинет...дори в ракова болница ми взеха 2.60 за да проверят дали сам осигурена- смях голям...да печелят на гърба на болните (в Майчн дом е безплатно-проверяват по интернет) не е за двата лева , ама то не съм само аз!а отгоре на всичкото докато пребивавах там умря една 52 годишна жена ,,,защото след операцията нямаше кой да я наблюдава, там всяка стая е като интензивно отделение , всеки със катетри и дренажи и една голяма ужася..мъжа ми излезе по-стресиран и от мен.Каква държава само!