0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    na4ka

Godini?
« -: Септември 19, 2005, 18:06:53 pm »
Привет на всички тук.Много ми харесва вашият сайт.Страхотни сте!Толкова сила и вяра.
Имам проблем.На 38 съм.От няколко години правим опити с моят съпруг,но не се получава.Но не това сега е проблема.Страх ме е от аномалии,малформации,синдром на Даун и какво ли още не.Годините минават а риска се увеличава.Много ме е страх.И въпреки това не съм се отказала.Риска е 1:250 -това ме ужасява.Дали трябва да се откажа.Имате ли такива притеснения?Как се справяте с това?
Godini?
« Отговор #1 -: Септември 19, 2005, 18:15:58 pm »
Не се отказвай,риск винаги има,но аз познавам доста майки около 40 год.,които нямат никакви проблеми!УСПЕХ! :crib:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Godini?
« Отговор #2 -: Септември 19, 2005, 18:54:31 pm »
Виж ся - споделям частен случай - братовчетка на майка ми роди след 40 здрав и прав син и всичко е ок.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Godini?
« Отговор #3 -: Септември 19, 2005, 23:10:47 pm »
първо, на 38 години рискът, мисля, все още не е 1:250, и второ - това са средностатистически величини.
като забременееш и ти направят биохимичен скрининг, ще ти кажат точно колко е твоят риск.
и аз съм на 38. засега нямам никакви притеснения по този въпрос.
защо не става при вас, правихте ли изследвания и какви?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Godini
« Отговор #4 -: Септември 20, 2005, 11:36:13 am »
И аз имам позната, която роди жив и здрав син, а беше над 40години.Успех!!!!
Godini?
« Отговор #5 -: Септември 20, 2005, 12:15:20 pm »
1:250 голям риск ли е :roll:  Стига бе ...
Например, по статискика има риск 1:100 всяко дете (юноша) да развие шизофрения, да не дава Господ.
Благодаря ти, Бени!







*
Godini?
« Отговор #6 -: Септември 20, 2005, 14:24:04 pm »
Ама как така ще се отказваш?
Горе главата и мисли позитивно:)
*

    na4ka

Godini?
« Отговор #7 -: Септември 20, 2005, 17:00:11 pm »
Правени са ми всички възможни изследвания.Няма причина да не мога да забременея.Май сега причината е в главата ми със този страх.Броя си вече не годините , а месеците.
Godini?
« Отговор #8 -: Септември 21, 2005, 10:15:41 am »
Начка, не се притеснявай мила!

Нали има изследвания, които могат да се направят по време на бременността, за да се убедиш, че всичко е наред!

Риск винаги има от какво ли не ... не бива да се вманиячаваме върху някакви НЕ високи проценти на риск от едно или друго.

Успех!
Благодаря ти, Бени!







Godini?
« Отговор #9 -: Септември 21, 2005, 12:38:29 pm »
Начка,
И аз като Фрешбриз ще ти кажа, че не процентите са важни в случая. И аз съм в твоето положение, че даже и по-зле - скоро ще стана на 39, но се опитвам да остана оптимист. Друго не ми остава. Е, имам и доста моменти с мрачни мисли, неминуемо е. По-важното е да се концентиташ върху положителните, а не върху отрицателните неща (виж кой го казва, аз дето често си поревавам тайно от мъжа ми).
Не знам как да ти помогна. Ако факта, че има и други като теб те успокоява поне малко, е, аз съм такъв случай.
Петя
*
Godini?
« Отговор #10 -: Септември 21, 2005, 15:59:05 pm »
Не се отказвай! Познавам три майки, които родиха на 40 години и сега си имат здрави и прекрасни дечица. Едната от тях роди още едно след първото, а неможеше да забременее близо 20 години. То, Господ си знае работата. Ти само не се отказвай!
Успех! :babbycarrage: