0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    takali

достатъчно ли е?
« -: Септември 19, 2005, 20:43:12 pm »
При изследване на подвижността на сперматозоидите на мъжа ми се установи 60% подвижност-това достатъчно ли е?
достатъчно ли е?
« Отговор #1 -: Септември 19, 2005, 22:31:13 pm »
Зависи дали е обща подвижност или става дума само за бързоподвижните опашатковци. Напиши всички показатели на спермограмата, за да можем да ти дадем по-пълни отговори  :D
*

    takali

ето и всички показатели
« Отговор #2 -: Септември 19, 2005, 22:42:22 pm »
след полово въздържание 9 дни обем на еякулата 2.0 мл,
pH 7.9
цвят нормален
вискозитет нормален
време на втечняване 20 мин.
концентрация на сперматозоидите 92х10 на шеста млн/мл
общ брой на сперматозоидите в еякулата 184 000 000 млн.
обща подвижност на сперматозоидите 60 %
сперматозоиди с нормокинеза 43 %
сперматозоиди с хипокинеза 17 %
сперматозоиди с акинеза 40 %
брой нормокинетични сперматозоиди/мл 39 560 000
общ брой нормокинетични сперматозоиди 79 120 000
левкоцити 10-12 на поле
епителни клетки-не
еритроцити-не
желатинови конгломерати-не
[/i]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
достатъчно ли е?
« Отговор #3 -: Септември 19, 2005, 22:46:30 pm »
напълно достатъчно.

съветвам обаче да се направи едно микробиологично изследване на еякулата - има твърде много левкоцити и е вероятно наличие на бактериална инфекция.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    takali

достатъчно ли е?
« Отговор #4 -: Септември 19, 2005, 22:59:54 pm »
всичко е ок-правена е микробиология-от самото въздържане е
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
достатъчно ли е?
« Отговор #5 -: Септември 19, 2005, 23:13:06 pm »
Цитат на: takali
всичко е ок-правена е микробиология-от самото въздържане е


а не ви ли казаха, че 9 дни въздържание е прекалено много за изследване???
между 3 и 5 дни, не повече. иначе картинката не е реалистична!
освен това, не видях да пише нещо за морфология на сперматозоидите?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
достатъчно ли е?
« Отговор #6 -: Септември 19, 2005, 23:39:00 pm »
Не е достатъчно.

1. Срокът на въздържание не е спазен.
2. Процентът нормокинетични сперматозоиди е намален (астенозооспермия).
3. Морфология на сперматозоидите не е направена (а това е важен показател).
4. Микробиология от еякулат не е достатъчно показателна (трябва да се посява простатен секрет).
5. И други дребни подробности, но да не изпадаме в перфекционизъм.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    takali

достатъчно ли е?
« Отговор #7 -: Септември 20, 2005, 11:51:38 am »
какво представляват нормокинетични сперматозоиди ?и по-точно за какво служат??? :oops:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
достатъчно ли е?
« Отговор #8 -: Септември 20, 2005, 12:07:14 pm »
Цитат на: takali
какво представляват нормокинетични сперматозоиди ?и по-точно за какво служат??? :oops:

представляват сперматозоиди с нормална подвижност - бързо движещи се в посока напред.
служат за правене на бебета :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    takali

достатъчно ли е?
« Отговор #9 -: Септември 20, 2005, 12:18:02 pm »
a какво е астенозооспермия???извинявам се за незнанието си  :oops:  :?
*
достатъчно ли е?
« Отговор #10 -: Септември 20, 2005, 12:30:00 pm »
Намален процент нормокинетични сперматозоиди
*

    takali

достатъчно ли е?
« Отговор #11 -: Септември 20, 2005, 12:32:05 pm »
а колко е нормалния процент?? :oops:
*
достатъчно ли е?
« Отговор #12 -: Септември 20, 2005, 14:29:32 pm »
*

    takali

достатъчно ли е?
« Отговор #13 -: Септември 22, 2005, 23:23:20 pm »
Благодаря
*

    Anonymous

достатъчно ли е?
« Отговор #14 -: Септември 22, 2005, 23:32:09 pm »
И все пак мира не ми дава този въпрос: при референтни стойности на нормокинетичните сперматозоиди над 50% и стойност при изследване 43 % следва ли от това, че забременчването ми е невъзможно?Недейте така бе хора!!!
*
достатъчно ли е?
« Отговор #15 -: Септември 23, 2005, 02:34:06 am »
Не следва че е невъзможно - само че е по-малък шанса за естествено забременяване.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
достатъчно ли е?
« Отговор #16 -: Септември 24, 2005, 21:00:56 pm »
Цитат на: Anonymous
И все пак мира не ми дава този въпрос: при референтни стойности на нормокинетичните сперматозоиди над 50% и стойност при изследване 43 % следва ли от това, че забременчването ми е невъзможно?Недейте така бе хора!!!


Прочете ли какво ти написах?  :roll:  Не го ли разбираш?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    takali

достатъчно ли е?
« Отговор #17 -: Септември 25, 2005, 14:20:32 pm »
Да,прочетох го-и не  разбирам значи ли това ,че забременяването е трудно или невъзможно??? Да,не е спазен срока на въздържане,но...
достатъчно ли е?
« Отговор #18 -: Септември 25, 2005, 14:22:47 pm »
Значи - направете нова спермограма с въздържание 3-5 дни. Тогава, най-вероятно, показателите ще са в норма. А, искайте да се направи и морфология.
Споко, Такали, не се шашкай.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
достатъчно ли е?
« Отговор #19 -: Септември 25, 2005, 14:43:31 pm »
Цитат на: takali
Да,прочетох го-и не  разбирам значи ли това ,че забременяването е трудно или невъзможно??? Да,не е спазен срока на въздържане,но...


И аз така си помислих, че може би не ме разбираш.

Виж сега, Малък Зайо ти е казал, направете повторно изследване при спазен срок на въздържание, с морфология и на място, което предполага повторяемост на резултатите. И после се шашкай.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу