0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #20 -: Август 16, 2007, 16:21:22 pm »
eleonor, абсолютно си права. От килцата си е. Аз като забременях си бях 69 кг. на метър и 70см. А вече съм 78 кг. Добре че й е тесничко вече и като рита се усеща повече :lol: Иначе досега да съм си умряла от притеснения що не рита това дете.

Ха ха хаха, СИА голяма сладурка си бе :balk_21:

уАЙТ, приятна разходка и да разказваШ :balk_115:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #21 -: Август 16, 2007, 16:25:19 pm »
Сия, със сигурност ще черпя вода от извора. Сега само ще се наслаждавам на зяпане по магазините. Имам още много време до покупките.
В сряда се разбрахме с Каси около 13.30 да се видим в клиниката и после ще спретнем среща. Официално си поканена. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #22 -: Август 16, 2007, 16:31:47 pm »
Ще дойда с удоволствие. :D
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #23 -: Август 17, 2007, 00:37:20 am »
И аз!  :balk_70:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #24 -: Август 17, 2007, 09:04:00 am »
момичета,знаете ли нещо на Мишанта.Отдавна не съм я засичала и се притесних за нея.
<br />
*
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #25 -: Август 17, 2007, 09:07:43 am »
И аз скоро се замислих за Мишето,
но разбрах, че е добре :D.

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #26 -: Август 17, 2007, 10:02:06 am »
Здравейте момичета, от много работа немога да влизам и да пиша тук. Май ще раждам с лаптопа...
Имам следния въпрос към по напредналите с бременността или тия около моите седмици 32-33 г.с., ходихте ли вече да ви записват сърдечните тонове на бебето и колко долу горе са? На мойта бебка се движат около 120 и след седмица пиене на липов чай с мед по препоръка на лекарката сега успява да ги качи до 140, но в началото като ме вържат на апарта са си пак 120. Аз нямаше да се притеснявам, но по скоро лекарката изглеждаше леко притеснена, последно каза че ще го записваме всяка седмица и може все пак да е нормално да са толкова за моето бебе. Аз като ме подритва по цял ден и си мисля, че си е добре и се надявам да е така...
Приятен ден на всички! :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #27 -: Август 17, 2007, 10:51:11 am »
момичета,знаете ли нещо на Мишанта.Отдавна не съм я засичала и се притесних за нея.

Ами аз се чух с нея скоро, просто няма достъп до Интернет и сега не е в София, но е добре, сигурна съм, че като се върне ще докладва лично повече  :D
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #28 -: Август 17, 2007, 11:46:11 am »
Здравейте момичета, от много работа немога да влизам и да пиша тук. Май ще раждам с лаптопа...
Имам следния въпрос към по напредналите с бременността или тия около моите седмици 32-33 г.с., ходихте ли вече да ви записват сърдечните тонове на бебето и колко долу горе са? На мойта бебка се движат около 120 и след седмица пиене на липов чай с мед по препоръка на лекарката сега успява да ги качи до 140, но в началото като ме вържат на апарта са си пак 120. Аз нямаше да се притеснявам, но по скоро лекарката изглеждаше леко притеснена, последно каза че ще го записваме всяка седмица и може все пак да е нормално да са толкова за моето бебе. Аз като ме подритва по цял ден и си мисля, че си е добре и се надявам да е така...
Приятен ден на всички! :)
Здравейте Гери и всички останали. Аз съм в 32 седмица, за съжаление все още не са ми записвали тоновете. Лекарите при които ходя са в отпуск, и нищо по въпроса незнам.Всъщност на преглед бях миналата седмица, но не ми мериха тоновете, а следващия път е чак през септември. Задължително ли се прави меренето на тономете, от коя седмица и колко често? И аз все си мисля че като усещам движенията на бебето значи си е добре...за тоновете, явно ще чакам до септември.
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #29 -: Август 17, 2007, 12:07:22 pm »
На мен от 34 г.с ми ги слушат всяка седмица.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #30 -: Август 17, 2007, 12:20:53 pm »
Относно тоновете, на мен ми правиха запис на тоновете след 38 г.с. и то 3 пъти през два дни и като дойде термина ми казаха, всеки ден на тонове, но аз пък взех, че преносих само един ден. Незнам дали има твърдо установени правила, срок и време, в които се записват тоновете. Наблюдаващия лекар може би преценява....
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #31 -: Август 17, 2007, 12:50:01 pm »
благодаря ви,радвам се че Мишето е добре! :D
<br />
*
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #32 -: Август 17, 2007, 13:13:32 pm »
Благодаря и аз!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #33 -: Август 17, 2007, 13:21:09 pm »
А да добавя за тоновете. В Тина Киркова отивате, на регистратурата казвате, че сте за запис на тоновете, дават ви една бележка и сядате да си чакате реда, ако има и други майки за тонове. Не е нужно да ви е пратил лекар, само мисля трябва да сте здравно осигурени. Записа на тонове е безплатен, ако не сте си избрали лекар от ТК при който да раждате, казвате, че сте без избор на лекар, кабинета е точно до регистратурата, процедурата е 10-20 мин. прави я д-р Царичкова - много е симпатична и приветлива, макар да изглежда малко навъсена :) Тя след записа на тоновете ви дава диаграмата и ако има нещо притеснително, ще ви посъветва да се свържете с лекаря си.
 
*
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #34 -: Август 17, 2007, 14:57:54 pm »
Специални поздрави имате от Мишанта! И хич не я мислете. :lol:
Тя е екстра, беше на плаж край басейн като й се обадих днес :beach1:
Много я глезят, почива си активно и въобще звучеше много щастлива.
*
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #35 -: Август 17, 2007, 15:03:55 pm »
Сия, като я чуеш следващия път, да й кажеш, че чувството на парене по бузите й е от многото целувки, които й пращам. :D
Вчера ходих да гледам количките на Jane- испански са, но пак в Китай се произвеждат. Много лесно се управлява триколката. Доста лека ми се стори. Сравнявах я с Пег перего триколка. Цената е като на Плея, отделно има кош за новородено и столче за кола. Много приятна тапицерия ( на Пег Перегото не ми хареса хич). За Плей не смогнахме с времето.
Вносителите на Jane ще започнат да внасят от октомври Silver cross - английски колички и столчета. Разгледах им сайта и много ми харесват. Да ги видим на живо.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #36 -: Август 17, 2007, 15:16:50 pm »
уайт, а колко струват?

*
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #37 -: Август 17, 2007, 15:20:14 pm »
Вчера ходих да гледам количките на Jane- испански са, но пак в Китай се произвеждат. Много лесно се управлява триколката. Доста лека ми се стори. Сравнявах я с Пег перего триколка. Цената е като на Плея, отделно има кош за новородено и столче за кола. Много приятна тапицерия ( на Пег Перегото не ми хареса хич).

Уайти, за Jane Slalom ли говориш, защото и аз мисля да я проверя. Иска ми се да видя и Chico New Trio S3, страхотно изглежда в сайта им, но не мога да намеря в интернет, в кой магазин в София ги продават. Имате ли представа?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #38 -: Август 17, 2007, 15:39:40 pm »
Роби, S3 я има в Магазина на Чико срещу входа на южния парк, а също съм я виждала и в Премама. Но за мен е доста голяма и няма да влиза в асансьора. Пък и Чико имат гаранция само половин година.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Темата на бременните - 8ма част
« Отговор #39 -: Август 17, 2007, 15:41:15 pm »
http://www.pakostnik.com/bg/search.php


Roby, погледни тука евентуално.....