0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #40 -: Август 18, 2007, 17:07:15 pm »
lidia, аз не съм кърмила , а се цедях и то за кратко и после минахме на адапте, но това което знам е че почваш първо да намаляваш кърменията, за да намалее кърмата, а за да се прекрати нощното ставане и давай вода.Първо ще се бунтува, но бързо свикват. За да спреш кърмата, ако имаш такова желание можеш да ползваш хомеопатично лекарство Рициниус 30 СН, взема се по 5 гранулки 3-4 пути на ден.Това е най-желязното лекарство и действа супер бързо и безотказно, а няма и странични ефекти, като Бромокриптина и другите разни дето направо изпушваш от тях.
Дано съм ти била полезна.
*
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #41 -: Август 18, 2007, 21:46:06 pm »
И аз да питам. Как спряхте да кърмите, колко време не спахте нощем и какви проблеми изникнаха след това. Моника е на 8 месеца вече а и на мен ми писна все да ми виси на гърдата. :?Моля за малко съвети как най-лесно да прекратим тази дейност.

Лиде, кърмените бебета висят по циците по цели нощи.  :D Това е доста често срещано явление - искат да са близо до мама.
Венци беше по същият начин допреди седмица. От 8 вечери вече му давам по 90 мл АМ, след което го докърмвам - резултатът е събуждане само за вода около 3 ч., биба и моментално заспиване. Кърменето в 6:00 ч. си остана на този етап, въпреки че е доста кратко. Подозирам, че скоро ще се откаже от него. Спи до 8:00 ч.
За съвета за водата - пробвай, но може и да няма резултат. Понякога много реват, а като се разсънят няма заспиване с часове. Но има бебета и бебета. При вас може да има резултат отучването с вода, макар че аз лично се съмнявам. Аз с Венцислав пробвах да му давам само вода и след няколко поредни нощи носене и будуване по няколко часа се отказах. Сега още не мога да повярвам, че добавката от АМ даде този резултат.
Каквото и да предприемеш - успех!
Само не разбрах кое искаш да прекратиш - кърменето по принцип или само висенето на цицата посред нощите?
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #42 -: Август 18, 2007, 22:18:24 pm »
Вчера четох някаква статия за японското възпитание, която много ми допадна и ме разлюбопитства,

8O Силви, е ти направо ще го побъркаш тва дете бре... то не са конкурси, то не са японски възпитания 8O
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #43 -: Август 18, 2007, 22:36:28 pm »
Heart искам и двете да спра. И кърмата и малката да отуча да хапва нощем. Първо мисля да се справя с малката и нощното хранене и после кърмата. Лошото при нас е , че не допускаме до устата си биберони и залъгалки. Пие само вода когато е много топло. Не съм пробвала нощем да дам вода, ще пробвам. Давала съм Аптамил и категорично ми е отказвала винаги. И сега пробвам, не иска. Тази вечер и начупих две плазмонки в 60мл Аптамил и го хапна с удоволствие. Сега ще видя колко ще издържи. Но това сукане цяла нощ, направо ме убива. Пък и има зъби вече. :x


 Понякога много реват, а като се разсънят няма заспиване с часове.
Е това ме притеснява най-много.
А и да си кажа, май кърмата започна да ми намалява и едни нерви ме тресат, чак не мога да се позная 8O. Казаха ми след родилна депресия, ама 8 месеца след като родих 8O  Ще видим тази нощ какво ще постигнем. Лека нощ от нас.

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #44 -: Август 18, 2007, 22:43:48 pm »
Лиде, ако през нощта и предлагаш вода, вместо кърма, тя ще свикне и ще продължи да ти се буди за вода :(
при нас премахване на нощното хранене, докато се кърмехме, отне около 2 седмици :( а истината е, че започнах да спя, когато дадох АМ-а, тва е ... не беше лесно, да се научи от шише, ама кърмата каза - без мене...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #45 -: Август 19, 2007, 01:36:24 am »
И аз да питам. Как спряхте да кърмите, колко време не спахте нощем и какви проблеми изникнаха след това. Моника е на 8 месеца вече а и на мен ми писна все да ми виси на гърдата. :?Моля за малко съвети как най-лесно да прекратим тази дейност.

Лиде, кърмените бебета висят по циците по цели нощи.  :D Това е доста често срещано явление - искат да са близо до мама.

heart, на циците висят по цели нощи не кърмените, а само кърмените безразборно - т.н. "на поискване". за мен това е едно безумие, което щастливата начинаеща майка кърмачка сама си създава като навик у детето, а после се чуди как да го преодолее. справка - Вени и нейните консултации с детски психолог по същия проблем. кърменето "на поискване важи само за новородените, докато си регулират режима. как така на 8 месеца ще ти виси по цела нощ на цицата? ясно е, че не е от глад. чист навик. мислиш ли, че некърмените бебета не искат да са близо до мама, егати?! изумявате ме с такива твърдения, ей богу.

нощно хранене, независимо дали с кърма или с АМ, рядко се случва след 3-тия месец (освен епизодично, разбира се) и не е нормално да го има. питайте Birdie, като не вярвате на българските педиатри.

Лидия, питай Вени за нейния опит. 3 дена спане без мама, дране, рев и накрая свикна Мати. като си я научила лошо, ще се отучвате с рев, няма друг начин.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #46 -: Август 19, 2007, 09:05:28 am »
Тук съм съгласна изцяло с джам, и Деси е кърмена до 9 м., но далеч не е била пристрастено кърмаче. Ако ви кажа че нямахме никакъв проблем с отказването едва ли ще ми повярвате. Но тя наистина не е кърмена безразборно, а на 3 часа, след това на 3.5, на 4 и започнахме захранване, като постепенно едно по едно кърменията започнаха да отпадат докато остана сутрин и вечер само. През ноща тя се буди за биба по 2-3 пъти. Сама се отказа от вечерното, защото явно вече не й пускаше достатъчно и минахме на АМ, остана само сутришното към 5-6 часа и може би след 2-3 седмици и от него се отказа, защото кърмата намаля драстично. Това е, нямаше рев, нямаше проблеми никакви, не се е сещала след това изобщо да търси цица.
Лиде, моя съвет е започни вечер да й предлагаш по 80-90 гр. АМ, но след цицата, а не преди това, за буденето през ноща съм малко скептична, че с вода ще стане, но пробвай.
*
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #47 -: Август 19, 2007, 13:34:19 pm »
Моето дете не е безразборно кърмено дете, нито изключително - винаги е кърмен под режим. На 2,5 месеца отказа нощното хранене, на 6 месеца започна да се буди в 3 за кърмене. Беше за по няколко минути, но все пак го имаше. Носене и вода не помогна. АМ има ефект.
Лиде, и Венци в началото не признаваше биберона с млякото, но постепенно свикна. Така че упорствай. Ще свикне.
мислиш ли, че некърмените бебета не искат да са близо до мама, егати?! изумявате ме с такива твърдения, ей богу.

нощно хранене, независимо дали с кърма или с АМ, рядко се случва след 3-тия месец (освен епизодично, разбира се) и не е нормално да го има. питайте Birdie, като не вярвате на българските педиатри.


Джам, в случая съм имала предвид кърменото бебе на Лидия, но явно е прозвучало като обобщение, при тоява обидно  за всички бебета, било те кърмени или не. Най-нормалното нещо на света е бебето да иска да го гушкат и да е близо до мама. Колкото и да ти се иска да си гледаш бебето по правилата, това е човек и понякога не откликва с особено голямо желание на това, което искаш ти да постигнеш при неговото отглеждане. А колкото и да правя справки с педиатри, моето дете, както и на всяка от нас, са индивидуални и понякога общите правила не важат.

П.П. За себе си при писането в този форум правя извод да премислям и премислям по няколко пъти точния изказ на всяко свое изречение. Или се съгласяваш с групата и нападаш, или преставаш да пишеш и си отиваш.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #48 -: Август 19, 2007, 14:39:42 pm »
П.П. За себе си при писането в този форум правя извод да премислям и премислям по няколко пъти точния изказ на всяко свое изречение. Или се съгласяваш с групата и нападаш, или преставаш да пишеш и си отиваш.

това последното е 1. излишно, 2. невярно. често се твърди от хора с нисък праг на обидчивост.

бъди готова, когато пишеш в Интернет форум, да получиш различни коментари - както по смисъл, така и по емоционален заряд.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #49 -: Август 19, 2007, 14:56:49 pm »
Здрасти Джам, да питам, персонално теб, а дано се отзоват и други майки...Мини, Манхатън.

1. Колко пъти на ден трябва да се прави прясна водичка и чайче, да не се вманиачавам и да преварявам през два часа и като поизстине, т.е. седи на стайна темп. трябва ли да се подгряват?
2. Колко пъти на ден преобличате(хте) бебетата си, имам предвид им сменяхте дрешките, като изключим момента с напикването и наакването на дрешката (т.е. памперса е пропуснал) И дали си спят вечер с едни и същи пижамки, имам предвид ако има два три чифта, да се подменят, но принципно да си спи с пижамка бебето или как?
3. Нещо за колики? От опит да споделите, знам, че тука може и на камък да ударя. И до кога горе-долу продължават пустите му колики? Приблизително...

Сори, че малко точково питам, ама да съм подредена.
ще питам още неща, ама лалугера се разрева и отивам да го дондуркам....
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #50 -: Август 19, 2007, 17:50:56 pm »
Здравей Нина,
ще се опитам да ти помогна с отговори:
1.Не е нужно да преваряваш вода през два часа, направи си по-голямо количество, сложи си го в бутилка, която да е само за бебето и като намалее количество, правиш нова и доливаш.Мой съвет/пък ти както искаш/ е да не прекаляваш с даването на вода и чай, бебето ти е още малко и има нужда само от мляко.
2.Дрешките се сменят, когато се изцапат с нещо, било мляко или друго.За през нощта слагах винаги прани, т.е нови дрешки, макар, че ако от предната нощ са чисти, не виждам проблем пак да си ги облечеш.За спане през нощта ползвах, и сега де, само цели бодита с копченца отдолу, страшно практични.
3.За коликите има доста писано, но моите бебета нямаха и не знам какво конкретно да те посъветвам, сигурно и други мамчета ще се включат.Има капки разни и прочие, но това е период и трябва да се заредиш с търпение, ще отмине до около 4 месец , а може и по-рано.

Поздрави и целувки на малката

П.С Забравих за температурата - бебето няма претенции каква температура да е водата, само трябва да е еднаква, според мен няма нужда от затопляне, стайна температура върши работа, е ако е много студено в кухнята, може леко да притоплиш>по-добре да се привикната децата на по хладна т.
« Последна редакция: Август 19, 2007, 17:54:50 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #51 -: Август 19, 2007, 18:06:12 pm »
И аз да попитам:
* кажете как точно отказахте бебчето си от нощното хранене или то само като реши ще си се откаже. На мен ми се иска нощно време да спи поне по 5 часа, ама засега максимума, който сме постигали е 4 часа.
* и още нещо за храненето - за бебче, което е на 22 дена най-много по колко мл. АМ трябва да се дава?


*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #52 -: Август 19, 2007, 20:15:27 pm »
Цитат
1. Колко пъти на ден трябва да се прави прясна водичка и чайче, да не се вманиачавам и да преварявам през два часа и като поизстине, т.е. седи на стайна темп. трябва ли да се подгряват?
2. Колко пъти на ден преобличате(хте) бебетата си, имам предвид им сменяхте дрешките, като изключим момента с напикването и наакването на дрешката (т.е. памперса е пропуснал) И дали си спят вечер с едни и същи пижамки, имам предвид ако има два три чифта, да се подменят, но принципно да си спи с пижамка бебето или как?
3. Нещо за колики? От опит да споделите, знам, че тука може и на камък да ударя. И до кога горе-долу продължават пустите му колики? Приблизително...

Сори, че малко точково питам, ама да съм подредена.
ще питам още неща, ама лалугера се разрева и отивам да го дондуркам....

Виж ся, сватя, аз съм с твоя стаж като майка, ма да ти напиша кво правя аз , ако греша някъде, не се обиждам от корекции:
1. Варя всеки ден по веднъж вода и чай, сипвам в стерилизирано шише. Шишетата си стоят на стайна температура. По Бон апети споменаха, че трябвало да се затоплят, но педиатърът ми каза, че бебето е един малък човек - един обича по-топло, друг не и ако си пие водата на стайна температура без възражения, значи няма проблем. Аз лично заради коликите варя чай от копър и анасон, та все пак следя в жегите дали помътнява и съответно варя нов.
2. За дрешките - ние се къпем преди последното хранене за вечерта в 9.30. Тогава сменям с прани дрешките - включват ританки, камизолка и горна блузка /бодитата ни са прекалено големи и плуваме в тях, тъй че за сега ги пропускаме/ и чорапи . През деня ако детето е облечено неподходящо за времето, преобличам с по-топли или по-леки дрехи. Днеска примерно го бях разхвърляла по памперс, блузка и чорапи .
3. Минахме през Еспумизана, Саб симплекса, всички възможни хомеопатични - Хамомили и тем подобни и сега май има ефект от Долче Нанна на Бейби кучало. Все пак за даването им е нужна консултация с лекуващия педиатър заради съдържанието на глог.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #53 -: Август 19, 2007, 20:35:00 pm »
Денито, ама как така ще искаш да махаш нощното хранене на 3 седмично бебе? педиатърът ще каже дали и кога според теглото и темпа на наддаване.

за коликите - аз пак ще дудна за сешоара :D въпреки, че в тия
жеги ще е изтезание :dontknow:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #54 -: Август 19, 2007, 20:55:16 pm »
Цитат
Денито, ама как така ще искаш да махаш нощното хранене на 3 седмично бебе? педиатърът ще каже дали и кога според теглото и темпа на наддаване
Бе и аз тва си помислих, ма си мълча за да не излезе, че се изказвам неподготвена ...
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #55 -: Август 19, 2007, 21:25:16 pm »
Днес ще пробвам друго. Дадох и току що едно плодово пюренце и си го изпапка. След това малко кърмене и заспа. Сега ще видим дали ще ни засити и до колко часа ще издържи.
През ноща ще пробвам водичка пак. Мони си спазва режима на хранене. Висене по цяла нощ на гърда се получава когато ни растат зъби както сега или ни боли нещо. Тогава е неспокойна и се буди често през ноща. А че си е глезла и иска в кревата на мама да спинка изобщо не отричам  :). Исках да мине без рев и постепенно, но явно няма да стане. Ще пробвам различни варянти тази седмица, да налучкам най-неревливия.  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #56 -: Август 19, 2007, 22:13:05 pm »
Сватя lady_11 , едно към едно с теб процедирам и аз, ама сверявам, дане би да бъркам някъде. Само дето по "пампер" дет вика баба ми, не съм я разхвърляла. И сега като се замисля като е в стаята по-трудно заспива, може би и е въз топличко, а аз моля ви се я понмятам с одеало  8O Днес спа на терасата 3 часа без да мръдне през деня на сенчица (на чист въздух сме уж в къща). Явно и е по-прохладно. Незнам дали не и е множко толкоз на вън....ама и вечерта я изкарах на разходка.
И аз давам чай с лайка, копър и анасон, а за коликите Еспумизан, ама само на следобедните и вечерните хранения, ама нещо няма май ефект.  ще се консултирам за тези Бейби Нанна. Пък а дано отминат по-бързо тез колики, нали уж всички ме убеждават, че на момичетата по им били леки...
И за водата се успокоих, че и аз не я затоплям, давам я на стайна температура.
За праха за пране - ше пердаша с Персила за сега. Но това с допълнителните изплаквания го бях пропуснала, ще трябва да кажа на баба ми като пере и на ръка да се пусне и тя в програма с допълнително изплакване  :P

Ема2, благодаря за информацията.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #57 -: Август 19, 2007, 22:17:54 pm »
А това за нощните хранения, как да ви кажа, за сега Криси яде последно в 12 часа и след това в 6 сутринта, ако това в 12 е нощно - ок, ама ако не....Но пък тя не се буди, на сила ли да я будя. Пък и Бърди каза да не я карам като в казарма. Сега на 27 сме на ваксина и консултация и ше докладвам как вървим и ще преценим за храненията. Тя сега ака количества като за рекорд (вече два пъти се нааква и по гърба, почти до вратлето) а ако яде още  8O Кантара ше покаже.
*
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #58 -: Август 19, 2007, 22:27:39 pm »
Нина, за стоянето навън не се притеснявай изобщо. Това да не се извежда до 40 ден са митове и легенди, времето е хубаво и няма проблем да си спинка навън, стига само да не са големи жеги.
За храненето също е съвсем нормално да яде в 12 и след това в 6, ако яде през 3 часа това са 7 хранения в денонощие, което за 24 дневно бебе е идеално :D Още повече, че е на кърма, няма как да я прехраниш, тя си цоца колкото иска, ако е попрекалила ще си върне излишното :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #59 -: Август 19, 2007, 22:29:23 pm »
Нина, аз варях вода един път на ден. хубаво е освен бебето, и ти да си имаш режим - така не се забравя нищо. при нас варенето на вода ставаше вечер късно, водата си изстива през нощта и на другия ден се ползва. сипана вода в шишето за пиене на вода/чай стои не повече от 24 часа и се хвърля, а биберонът и шишето се стерилизират. през първите 6-7 месеца, при нас шишето с вода и чай бяха само за украса, даже по едно време бях престанала да сипвам изобщо.

преобличането при нас ставаше еднократно, вечер след баня - винаги си ляга с чисти дрешки. моят син не е имал на тая крехка възраст отделно дрехи, наречени пижами и други дрехи за през деня - всичко беше гащеризончета и бодита. с какъвто тип дреха е през деня, с такъв е бил и нощем, но чиста. изобщо, ако няма повръщане или памперсов пропуск, в тая възраст цапане няма, преобличаш си го за кеф, дет се вика...

за коликите съм давала Бебинос, Инфакол, Еспумизан, носила съм в поза тигърче (по коремче върху ръката) из къщата, пускала съм сешоар да бръмчи (не към него насочен! просто да бръмчи наоколо) сешоарът много помагаше, но късно го открих, защото ми се струваше глупост, а то излезе велика работа. обикновено минават към края на 3-тия месец, уви.

нощното хранене, което се пада седмо поред, обикновено педитата казват да се маха след първия месец, но аз не съм насилвала. Мартин до третия месец се будеше да яде нощем по часовник и си ядеше. не съм бутала вода, за да не яде нощем, а педиатърът ме гледаше с интерес, като казвах, че още яде по 7 пъти. към края на третия месец сам се отказа и почна да си спи по цяла нощ.



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!