0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Здравейте, покрай грижите за Стефи направо бях изключила че имам скоро празник- така се увлича с детето човек. Ами спорна и весела седмица от нашето семейство!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #1 -: Август 13, 2007, 14:58:45 pm »
спорна и здрава и от нас, ние се завърнахме вече, така че пак ще досаждам :lol:
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #2 -: Август 13, 2007, 15:36:59 pm »
Мини какъв празник? Аз също скоро ще имам и то три!

Спорна седмица на всички! Тук сме до петък, когато пътуваме за Търново, там ще ни чака нашия татко и отиваме в Габровския балкан за почивните дни! После в неделя пътуваме за морето до следващата събота, когато се прибираме! Следват празниците!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #3 -: Август 13, 2007, 16:00:06 pm »
Хайде и ние да се запишем в новата темичка!
Мини какъв празник?
Тази седмица е Голяма Богородица! Празнуват Мария и Марияна!
Ние сме добре - Венци вече се опитва да ходи, казва мама, ам-ам, тата (много е готино). От няколко вечери му додавам по 90 мл АМ, та започна да спи по цяла нощ. Е, има едно събуждане, но само за вода. Не ми виси на гърдата както досега.
И ние следващата седмица отиваме на море, малко да сменим климата и обстановката.

Хубава седмица и от нас!
*
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #4 -: Август 13, 2007, 20:03:05 pm »
Лека седмичка и от нас  :D! Добре доШли на zавърнали те се и приятно иzкарване на zаминаваЩите  :). А при нас ниЩо ново...
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #5 -: Август 14, 2007, 08:10:11 am »
Здравейте и от нас в новата седмица.
Ние започнахме новия период със записване на ясла. Оказа се, че ако сега я запиша може и да се намери място другата година, а уж познати наши нямаха проблем да си запишат децата и веднага да ги вземат, но сега положението е яко объркано, а за детска кухня да не говорим.
Габи вече си ходи без проблем и скоро ще се наложи да разчистя в нас от опасни неща на долно ниво, че за момента съм на повишени внимание и не смея да я оставя сама, което е доста изморително.То и в другия случай няма да я оставям сама за дълго, но поне ще ми е спокойна душата.
Стефич, добре дошли от дълагата почивка.Дано сте си изкарали добре.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #6 -: Август 14, 2007, 08:13:22 am »
Силви, каква е тая ясла, в която можеш да записваш предварително?
От началото на годината, Столична община промени реда за записване в детски градини и ясли. Вече можеш да подаваш молба само през годината, в която детето ще тръгва на ДГ/ясла, а не както беше преди - 2-3 години по-рано, че да ти отлежава молбата и да пази ред.
Вашата ясла не спазва разпоредбите?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #7 -: Август 14, 2007, 09:45:01 am »
Силви, каква е тая ясла, в която можеш да записваш предварително?
От началото на годината, Столична община промени реда за записване в детски градини и ясли. Вече можеш да подаваш молба само през годината, в която детето ще тръгва на ДГ/ясла, а не както беше преди - 2-3 години по-рано, че да ти отлежава молбата и да пази ред.
Вашата ясла не спазва разпоредбите?

И аз това да попитам?
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #8 -: Август 14, 2007, 11:59:47 am »
и от нас весела и успешна седмица.
Вени имам въпрос към теб, като майка на по голямо дете.Ели вече клони към 3г и изпаднах в един много объркващ период - за мен естествено.Кажи на тази възраст какви занимания си провеждала.Ние в момента четем приказки, рисуваме т.е. драскаме с пастели и бои, пускаме приказки на компютъра и се заглежда.Струва ми се обаче,че всичко е много хаотично и безразборно.Вече е научила 3-4 песнички,познава печатните букви - няколко естествено.Дали да се купя подходяща литература или да се консултирам с педагот от детските градини незнам.Вече говори абсолютно всичко - има дни в които се задава поне 50 пъти въпроса - защо.абе бебешкия период май е песен пред това което предстои
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #9 -: Август 14, 2007, 15:10:56 pm »
Успешна и усмихната седмица и от нас.
 Моника вече се хваща и изправя сама. Малко залита като пиян морков, ама нали е права :lol:
До онзи ден ревеше в креватчето да я вдигна а сега се хваща за решетката, изправя се и пищи от кеф. Само в креватчето я оставях спокойно, сега това е невъзможно. Тя се опитва да се прехвърли през решетката с бойни крясъци :lol:. Не иска вече в количката, рови се в коша и и разхвърля каквото намери. Все едно на дупето си има трънче това дете. Днес за цял ден ако и се събира 1 час на ръце и 1 час в столчето за хранене. Където и да я оставя почва едно дупене и пъшкане докато не се хване някъде и не се изправи. А на мама кръста и ръцете вече са като изтръпнали. Представям си като проходи какво чудо ще е :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #10 -: Август 14, 2007, 16:13:01 pm »
УспеШна седми4ка на вси4ки,
Приятна ваканция на тези, който сега Ще по4иват :balk_177:
Лека работа на заварнали те се :balk_121:
И много положителни емоции и естественно по _ве4е  preggo :bfp:

4естит имен ден на вси4ки именници :kaos7:

Мини :balk_5:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #11 -: Август 14, 2007, 16:25:49 pm »
Знам за разпоредбата Джам, но се оказа, че народа си кара по стария ред.Всички си подават молби и записват децата, а като дойде новата година вместо сегасхните номера се раздавали други постоянни и така. А туй като се оказа че всички са си записали децата побързах и аз да го направя.Друг въпрос е какво ще стане.
*
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #12 -: Август 14, 2007, 21:07:05 pm »
Хора, ще ме уморите с тва миене на лицето - преварена вода, фризо кво си там, аз дет минавам за маниак сред роднини и колеги ги мия с водица от чешмата от малки бебета, докога ще е тва с вас, наборите им в морето пляскат. Сигурно ако имах повече време и аз щях да завия по такива пътечки ама нема. Лудницата в банята е пълна - излизам по-мокра от тях.
« Последна редакция: Август 14, 2007, 21:10:47 pm от cygnus »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #13 -: Август 14, 2007, 21:28:26 pm »
Хихи, Дони, и ние сме така :lol: Нашия задълже прави наводнение :lol:
Ние направихме първия сериозен плаж днес, направо в морето :oops: Както не ни харесваше пясъка и не искаше да стане от хавлията, така сега се изнася на бегом до морето и не можем да го изкараме навън. :lol: За наш късмет времето и водата са прекрасни, та поне не се страхувам от простудяване. Освен това вече опитахме и водораслите как са на вкус :lol: А това сме ние на плажа :lol:



Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #14 -: Август 14, 2007, 22:25:46 pm »
Ния, това, което пишеш ми звучи нормално и незнам защо ти е стихийно! Сега тепърва са учат да играят с друго дете и е хубаво да я събираш с други деца! Няма ли да посещава някое детско заведение? Иначе не бих казала, че това е по-лош период, напротив - през 3+ става все по-добре - детето разбира, можеш да разговаряш с него и да го убедиш в нещо, което искаш, да обясниш нещата и да бъдеш разбрана и т.н! Когато Лора стана на 3 направо се родих!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #15 -: Август 14, 2007, 23:08:45 pm »
права си, определено ме разбира повече сега.може би за мен е трудно да свикна ,че вече е по голяма и проявява характер.а аз все си мисля, че е вечното бебе  :oops:просто изведнъж започна да подбира дрехи с които да излиза,симпатизира определени деца,не мога да разказвам приказка по мой избор - а само по неин,песни също.явно прехода бебе-дете ме ошашка.за детско заведение още мисля и не съм го измислила.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #16 -: Август 15, 2007, 09:22:56 am »
Много е по-добре, повярвай, е, има го това със собственото мнение, но пък и разбира като му обясниш!

А за градина/ или там, както му викат/ - много съм за!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #17 -: Август 15, 2007, 10:03:17 am »
Четит имен ден на mini и Мария на Cygnus!Да сте живи и здрави!
Благодаря на всички, които ни честитиха рождения ден! Малката ни зарадва много приятно, като на партито за рождения си ден направи първите няколко неуверени крачки. Таткото също ме изненада много приятно като ми изпрати кошница с цветя в работата, което предизвика зависта на всичките ми колежки. Иначе аз сега с любопитство наблюдавам "пробуждането", за което говориха Вени и Jam преди време. Малката лъвица вече има собствено мнение по редица въпроси и следва рев, ако не стане на нейната. Добре, че все още е малка и може бързо да се разсее с нещо друго.


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #18 -: Август 15, 2007, 10:21:33 am »
Честит имен ден на Мини и малката Мария на Сигнус!
Да са много здрави, винаги усмихнати и да има много слънчеви дни в живота им!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #19 -: Август 15, 2007, 11:27:12 am »
Здравейте момичета,
Лека седмица на всички, приятни почивки на почиващите :D
Нуждая от вашия съвет.
Моето бебе, на 43 дена,  вече 2-3 нощи заспива около 22.30ч и не се пробужда до към 8ч сутринта. Храним я към 20.00 – 20.30ч / през деня е на ок 3,5часов режим на хранене/ и следващото, последно хранене би трябвало да е ок. 23.30ч. Тя обаче е дълбоко заспала и не мога да я събудя. Вече две нощи я храня спяща, т . е тя спи и същевременно дърпа от шишето. Едната нощ към 2ч, едната към 6ч. Струва ми се че това са много часове без ядене за такова малко бебе, ако я оставя чак до сутринта, докато се събуди.
Има ли някой с такъв случай. Такъв мъник да спи толкова дълго и как постъпвате в случая.
Благодаря Ви