0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Ще погледнете ли и моите резултати!
« -: Август 09, 2007, 09:51:02 am »
  Здравейте момичета!Вчера си взех резултатите от хормони ,направени на 5ти ден от МЦ:                   
                          реф.стойности за Фол.фаза:
  FSH       5.47mIU/ml          4-13miu/ml
  PRL       32.59ng/ml          1,39-24.20ng/ml
  Testostrn 0.20ng/ml           0.05-0.73ng/ml
  LH        5.01mIU/ml          1-18miu/ml
  Estradiol 44pg/ml             39-189pg/ml

  Бихте ли направили коментар при мите стойности.Искам да уточня,че не съм лежала и минутка преди вземането на кръвта :?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Ще погледнете ли и моите резултати!
« Отговор #1 -: Август 09, 2007, 10:22:43 am »
Цитат
Искам да уточня,че не съм лежала и минутка преди вземането на кръвта
а защо не?
Това с лежането за пролактина трябва да го разлепим по всички лаборатории... :x

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Ще погледнете ли и моите резултати!
« Отговор #2 -: Август 09, 2007, 10:38:44 am »
Повтори Пролактина като спазиш условията. Другите са супер.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Ще погледнете ли и моите резултати!
« Отговор #3 -: Август 09, 2007, 10:42:05 am »
  Благодаря ви милички,много ме успокоихте,сега отивам и док да ги "тълкува",а относно Пролактина,вчера в лабораторията спокойно ми заявиха ,че при тях това не се "практикувало"... :x
*
Re: Ще погледнете ли и моите резултати!
« Отговор #4 -: Август 09, 2007, 19:04:46 pm »
  Да кажа,че съм разочарована от моя гинеколог ще бъде много слабо казано.Представете си,отивам аз и той ми казва с упрек :АА ,пролактина -висок.Пита ме дали имам секреция от гърдите,аз отговарям не и внимателно го попитвам резултатът не се ли е повлиял от това че не съм си починала.Той крайно учуден ме пита от какво толкова съм била уморена и защо това не е повлияло на другите хормони?!Като чух това ,прецених че няма какво повече да говорим,другия месец ще си платя един пролактин и ще отида в друга лаборатория,като предварително ще я проуча. :)Та заключението на Док беше че не бил много завишен ,лесно можел да се "поправи".
  Извинявайте за подробностите,ама бях малко ядосана и исках да го споделя...
  Хубава вечер на всички!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Ще погледнете ли и моите резултати!
« Отговор #5 -: Август 09, 2007, 19:31:28 pm »
Прорактин можеш да си пущаш вс. ден, ако си по-нетърпелива пусни си тия дни пак, като спазите полово въздържание предната нощ и 30 мин . лежачка преди да те боцнат!
 :wink:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Ще погледнете ли и моите резултати!
« Отговор #6 -: Август 09, 2007, 21:29:37 pm »
Прорактин можеш да си пущаш вс. ден, ако си по-нетърпелива пусни си тия дни пак, като спазите полово въздържание предната нощ и 30 мин . лежачка преди да те боцнат!
 :wink:


Да не ми се изсмеят като кажа, че искам да лежа 30 мин. :wink:
*
Re: Ще погледнете ли и моите резултати!
« Отговор #7 -: Август 10, 2007, 09:08:40 am »
Прорактин можеш да си пущаш вс. ден, ако си по-нетърпелива пусни си тия дни пак, като спазите полово въздържание предната нощ и 30 мин . лежачка преди да те боцнат!
 :wink:

  Благодаря,Евро ,не знаех! :)
Re: Ще погледнете ли и моите резултати!
« Отговор #8 -: Август 10, 2007, 09:16:20 am »
според мен, това с лежането е индивидуално.
Аз никога не съм лежала преди това /съмо съм спазвала изискването за секса и опипването на гърдите/, дори съм се втурвала задъхана и затърчана, защото все бързам, и пролактина винаги ми е бил в норма ...  :wink:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Ще погледнете ли и моите резултати!
« Отговор #9 -: Август 10, 2007, 10:16:45 am »
Цитат
Пролактинът е женски полов хормон. Повишените количества на пролактин в женския организъм често са причина за стерилитет. Признаците на завишен пролактин в кръвта са: болезнени гърди, разконцентрирано зрение, болки в главата.

Когато провеждате изследване за пролактин, трябва да сте много внимателни. Изследването се прави в пълно спокойствие, както на тялото, така и психически. Починете поне 15-20 минути преди да Ви вземат кръв. Успокойте се! В никакъв случай не докасовайте гърдите си поне 24 часа преди изследването. Установено е, че това води до завишени нива на пролактина след изследването.



Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Ще погледнете ли и моите резултати!
« Отговор #10 -: Август 10, 2007, 10:33:21 am »
Евро,
Съгласна съм миличка. Само давам пример.
Още повече, че и в двете лаборатории /Кандиларов и Цибалаб/ в София, където съм си правила изследванията, няма никакви условия за този 30 минутен покой. Опашки, народ, лаборантките бързат, припряни са  ...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Ще погледнете ли и моите резултати!
« Отговор #11 -: Август 10, 2007, 11:09:45 am »
Това е недостатък на лабораториите. Чувала съм, че на времето дори са приемали пациентите за пролактин в болници за 1 нощ, и сутрин рано са им точили кръвчицата. Това е: за пролактин трябва лежачка, дори в Пловдив в една от лаб. има отделна стая, лежи се на тъмно. Последните пъти съм се изсл. в Писанец, и там се лежи, макар и в навалицата.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Ще погледнете ли и моите резултати!
« Отговор #12 -: Август 10, 2007, 12:03:49 pm »
Още повече, че и в двете лаборатории /Кандиларов и Цибалаб/ в София, където съм си правила изследванията, няма никакви условия за този 30 минутен покой. Опашки, народ, лаборантките бързат, припряни са  ...

Аз вече съм ги обучила. Казвам, че това е нареждане от моя лекар и толкова. Не съм имала проблеми в нито една от лабораториите. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Ще погледнете ли и моите резултати!
« Отговор #13 -: Август 15, 2007, 09:17:04 am »
Всички уважаващи себе си лаборатории трябва да поставят пациента да лежи 30 мин. преди вземане на кръв специално за пролактин. Това изискване е като 3-5 дневното въздържание за спермограма (при по-малко или по-голямо въздържание качеството се променя). Така е и за пролактина. Медицински е обосновано, че трябва да е така и толкова.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*
Re: Ще погледнете ли и моите резултати!
« Отговор #14 -: Август 24, 2007, 16:11:46 pm »
  Здравейте отново,момичета!
 Направих си отново Пролактин,спазвайки всички условия,с лежане около 20 минути(и този път не ядох вечерта хайвер с червено вино :) ,а само сирене и доматки)Това са ми новите резултати:
        22.91 ng/ml     при реф. стойности :    4.79 - 23.30
  Лаборантката каза ,че може и да ми е по-нисък от това по принцип ,като и споменах че на другия ден ме тръшна някакъв грип с температура  :oops:
  Сега мисля да продължа с щитовидната жлеза  :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Ще погледнете ли и моите резултати!
« Отговор #15 -: Август 24, 2007, 17:07:18 pm »
Радвам се за теб! Браво! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Ще погледнете ли и моите резултати!
« Отговор #16 -: Август 31, 2007, 14:45:11 pm »
  Прогестерона ми е правен на 8 ден ,след предположената Овулация(засичах с тестове  и БТ).
  15.30 ng/ml    3.28-38,63(реф. ст. за ЛФ)

Гинеколога ми каза че бил добре,вие какво мислите?
*
Re: Ще погледнете ли и моите резултати!
« Отговор #17 -: Август 31, 2007, 15:06:24 pm »
Според референтните стойности е добър,но не е лошо да направиш консултация с лекар от специализирана клиника.Такива предполагам знаеш в кои градове има.Успех!

Re: Ще погледнете ли и моите резултати!
« Отговор #18 -: Септември 02, 2007, 22:43:55 pm »
  Прогестерона ми е правен на 8 ден ,след предположената Овулация(засичах с тестове  и БТ).
  15.30 ng/ml    3.28-38,63(реф. ст. за ЛФ)

Гинеколога ми каза че бил добре,вие какво мислите?
И тука гледам и да кажа тестовете за овулация показват, покачването на ЛХ-хормона, но това не означава 100% овулация. За меренето на БТ, смятам че е "пристрастеност", остарял метод. Колкото до гинеколога ти дали е същия който си писала и в предната тема. Ендокринолог поне свестен ако още не си отишла някъде ти препоръчвам д-ра Пракова.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Ще погледнете ли и моите резултати!
« Отговор #19 -: Септември 03, 2007, 19:07:45 pm »
  Луничке,този месец ще правя фоликулометрия и ще се изяснят нещата около О.Разбира се ,знам че засега не може да се каже със сигурност дали е имало.А  при ендокринолог ще отида след като си направя щитовидните хормони,за да може да нося и тях.Това е моят план . :)
Re: Ще погледнете ли и моите резултати!
« Отговор #20 -: Септември 03, 2007, 19:14:14 pm »
Ами те се поемат от касата, лекарката, която посочих работи с касата, както решиш де ако имаш излишни пари за даване...
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Ще погледнете ли и моите резултати!
« Отговор #21 -: Септември 03, 2007, 19:59:01 pm »
 Не нямам! :D Значи ,да си взема направление за ендокринолог ,така ли ?!
Re: Ще погледнете ли и моите резултати!
« Отговор #22 -: Септември 03, 2007, 20:08:54 pm »
Ми разбира се, лекарката е много любезна.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]