0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ваксините - странични ефекти
« -: Април 15, 2007, 18:43:43 pm »
Предстои ни първата ваксинация за полиомиелит и ДТК. Чувам различни мнения за българската ваксина и за вносната (мисля че се казва Пентаксим)- имало много странични ефекти, освен това едната е безплатна, а другата доста скъпичка. Моля ви да споделите своето мнение и опит...коя ваксина е по-добра?


*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Ваксините - странични ефекти
« Отговор #1 -: Април 15, 2007, 18:48:17 pm »


Иначе, не бих правила  когато му дойде времето компромис със здравето на детето си и ще си купя Пентаксима.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Ваксините - странични ефекти
« Отговор #2 -: Април 15, 2007, 19:08:49 pm »
Деси, хубаво е да се информираш дали ще слагат жива или умъртвена. Навсякъде на запад практикуват ваксинация с умъртвени ваксини. Винаги можеш да имаш притеснения за ваксинацията. Каквато и ваксина да сложиш.
Ние слагахме Инфанрикс. Странични ефекти не е имало, не сме имали проблеми, нищо че беше 6 валентна.
П.С. Лейди, хубаво е да има една ковната тема за ваксините, а не да се пилеем по различните теми. Така всеки може да обсъжда всичко, което го интересува за ваксините и да споделя притеснения.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Ваксините - странични ефекти
« Отговор #3 -: Април 15, 2007, 20:00:56 pm »
Цитат
П.С. Лейди, хубаво е да има една ковната тема за ваксините, а не да се пилеем по различните теми. Така всеки може да обсъжда всичко, което го интересува за ваксините и да споделя притеснения.
Гане, не съм аз тази, която трябва да заковава теми. Иначе момичето можеше да си пусне търсачката и да намери темите по въпроса. Това исках да кажа.
Re: Ваксините - странични ефекти
« Отговор #4 -: Април 15, 2007, 20:02:59 pm »
Деси, хубаво е да се информираш дали ще слагат жива или умъртвена. Навсякъде на запад практикуват ваксинация с умъртвени ваксини. Винаги можеш да имаш притеснения за ваксинацията. Каквато и ваксина да сложиш.
Ние слагахме Инфанрикс. Странични ефекти не е имало, не сме имали проблеми, нищо че беше 6 валентна.
П.С. Лейди, хубаво е да има една ковната тема за ваксините, а не да се пилеем по различните теми. Така всеки може да обсъжда всичко, което го интересува за ваксините и да споделя притеснения.

Благодаря ти Гане. А каква е цената на тази ваксина? Тя комбинирана ли е за ДТК и Полио?


*
Re: Ваксините - странични ефекти
« Отговор #5 -: Април 15, 2007, 20:37:46 pm »
Инфанрикса е само ДТК с мъртъв щам. Цената й е около 25 лв. Отделно трябва да се постави полиомиелитна ваксина. Ако искаш и тя да е умъртвена, добър вариант е Имовакс полио. Но тогава трябва да боцкат мъничето два пъти. За цената не съм сигурна.

Ние лично поставихме 5-валентната Пентаксим - ДТК, полиомиелит и менингит. Менингита не е задължителна за бг имунизационният календар, но е препоръчителна. И трите пъти нямаше никакви странични реакции от ваксината. Аз лично съм много доволна. Също като Лейди за здравето на детето компромиси не правя. Ваксината е скъпа, но е качествена и ги нямаш тези притеснения, които ще ги имаш с живите ваксини, отпускани от нашата Здравна каса.

Каквото и да решиш, избора е само твой. Успех!

« Последна редакция: Април 15, 2007, 21:49:57 pm от heart »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Ваксините - странични ефекти
« Отговор #6 -: Април 15, 2007, 21:00:11 pm »
Лейди, права си, но за ваксините по принцип няма кой знае какво писано в нашия форум.
Деси, нямам представа каква им е цената, тъй като в Германия всичко е по каса и не съм се интересувала как е в България. Както Харт ти е обяснила вече можеш да си вземеш комбинирани ваксини. И аз не бих правила компромис и бих си закупила такава ваксина от аптеката, а не бих разчитала в случая на здравната каса.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Ваксините - странични ефекти
« Отговор #7 -: Април 15, 2007, 22:05:52 pm »
Пентаксим-а струва около 60 лв.
Аз също предпочетох да си купя трите ваксини, а не да ползвам тези по касата. Нямахме никакви проблеми при и след поставянето им.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ваксините - странични ефекти
« Отговор #8 -: Април 15, 2007, 23:10:26 pm »
странични ефекти след поставяне на ДТК и полио ваксина идват най-вече при поставяне на ваксина с жива коклюшна компонента. такава е безплатната ваксина, която се дава по каса. ефектите са висока температура, неутешим плач, раздразнителност, може да има и други.
навсякъде в развитите страни вече се поставя ваксина с инактивирана коклюшна компонента.
не бих пестила пари от здравето на бебето си.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Ваксините - странични ефекти
« Отговор #9 -: Април 16, 2007, 10:29:16 am »
Това са линкове към част от темите, в които аз и другите момичета сме писали доста по въпросите за ваксините -
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=7974.msg145022;topicseen#msg145022
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=7042.msg131679;topicseen#msg131679
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=7843.msg144193#msg144193
А и д-р Birdie ти е отговорил кратко и ясно в неговата тема.

В подкрепа на Лейди ще кажа, че всички тези линкове излизат с търсачката (както и доста други).

Иначе при всяка една ваксина съществува риск от странични ефекти, важното е да се избере по-малкото зло с по-съвременните ваксини.
*
Re: Ваксините - странични ефекти
« Отговор #10 -: Април 16, 2007, 12:03:33 pm »
Мисля, че с поставянето на мъртви ваксини не би трябвало да има някакъв проблем. Иначе аз така съм наплашена от живи ваксини, че не знам дали бих се съгласила да ваксинирам Никола с такава... Даже май съм сигурна, че няма.
Ние досега сме слагали 1 пентаксим, предстоят ни още 2
В очакване ....
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Ваксините - странични ефекти
« Отговор #11 -: Април 16, 2007, 23:46:25 pm »
Аз си платих 60 лв и си взех Пентаксим. Единствено на втория прием и стана бучка на крачето. Нямаше температура, нямаше рев втория път. Не бих сложила жива ваксина а и варянта с двете боцкания го отхвърлих веднага. На първия прием малката така рева, че ако трябваше да я бодат след минутка още веднъж... 8O
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Ваксините - странични ефекти
« Отговор #12 -: Април 17, 2007, 09:43:30 am »
Това са линкове към част от темите, в които аз и другите момичета сме писали доста по въпросите за ваксините -
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=7974.msg145022;topicseen#msg145022
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=7042.msg131679;topicseen#msg131679
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=7843.msg144193#msg144193
А и д-р Birdie ти е отговорил кратко и ясно в неговата тема.

В подкрепа на Лейди ще кажа, че всички тези линкове излизат с търсачката (както и доста други).

Иначе при всяка една ваксина съществува риск от странични ефекти, важното е да се избере по-малкото зло с по-съвременните ваксини.

Да, но с търсачката нещата са доста размити...трябва да имаш време да прочетеш всичко подробно. Затова пуснах отделна тема и благодаря на всички ви за бързите отговори.
Вече решихме...в никакъв случай няма да сложим жива ваксина на детето си. Днес ще я ваксинират и ще видим какво ще стане  8O


*
Re: Ваксините - странични ефекти
« Отговор #13 -: Април 18, 2007, 18:01:31 pm »
Пентаксим-а струва около 60 лв.
Аз също предпочетох да си купя трите ваксини, а не да ползвам тези по касата. Нямахме никакви проблеми при и след поставянето им.
И ние купихме Пентаксим. Днес сложихме третата и гледам, че както и при предишните ваксини няма признаци на детето да му има нещо- весело е, яде добре, има настроение.
 
Re: Ваксините - странични ефекти
« Отговор #14 -: Април 19, 2007, 12:13:58 pm »
Вчера й сложиха ваксината (Пентаксим). За сега всичко е наред...весела е, спокойна, не знам до колко време трябва да се появят странични ефекти, ако има такива. Днес бузките са й доста зачервени, но няма температура.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ваксините - странични ефекти
« Отговор #15 -: Април 19, 2007, 13:59:33 pm »
по принцип, за тая ваксина до 48 часа, но щом досега няма нищо...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!