0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kami

проблем-операция на пениса
« -: Септември 02, 2005, 01:35:20 am »
здравейте!
искам да ви попитам понеже не съм запозната и мн се притесних- на приятеля ми ще му правят операция на пениса, понеже се оплаква, че кожичката му била прекалено тясна...това било често срещан проблем при мъжете...
може ли някой да ми разясни каква точно е тази операция, сложна ли е, и изобщо този проблем колко е сериозен?
мерси предварително
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
проблем-операция на пениса
« Отговор #1 -: Септември 02, 2005, 09:50:05 am »
Единственото притеснително нещо е, че майка му не е видяла навреме проблема. Няма нищо страшно, на бившия му правиха такава операция, бих я нарекла по-скоро козметична. Освобождава се тъканта, която при възбуда прерязва главичката на две и води до дискомфорт. Операцията трае по-малко от половин час и обикновено е с местна упойка. Превръзка е необходима около седмица, както и по-широки долни дрехи. След обрязването главичката е много чувствителна, защото е постоянно оголена. Трябва да се внимава при къпане, а секса е най-добре да се отложи за след месец (той човека сам ще си причини кога е в състояние). Гледай да не правиш нищо, което може да го възбужда, докато зараства раната - много е болезнено.
Съжалявам, но съм забравила медицинското наименование на интервенцията.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
проблем-операция на пениса
« Отговор #2 -: Септември 02, 2005, 10:04:23 am »
*

    kami

проблем-операция на пениса
« Отговор #3 -: Септември 02, 2005, 12:47:37 pm »
Цитат на: ultra
Единственото притеснително нещо е, че майка му не е видяла навреме проблема

ами доколкото знам, не че не е видяла, просто него го е било страх и чак сега се е решил
а седи ли се в болница 1-2 дни след това?
мерси за инфото (жалко че не разбирам руски, но ще се опитам да си го преведа)
Цитат на: ultra
След обрязването главичката е много чувствителна, защото е постоянно оголена.

а това за същия вид обрязване ли се говори, както при мюсюлманите, не нали? (според мен се разрязва частично тази кожичка, поне така си го обеснявам)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
проблем-операция на пениса
« Отговор #4 -: Септември 02, 2005, 13:06:54 pm »
В болница не се стои, веднага го пращат вкъщи, трябва да си намерите недрусащ транспорт.
За обрязването - не съм хирург и не смея да коментирам дали е същото, но намерих в един форум разни обяснения - виж ги и тях.
фимоза


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
проблем-операция на пениса
« Отговор #5 -: Септември 02, 2005, 13:20:59 pm »
Моята половинка се наложи да си прави, но не както описва Ултра - по скоро му срязаха кожичката, която свързва главичката с по-долната част, и аз много съжалявам, че забравих как се казва, но със сигурност е различно от обрязването при мюсолманите.
И на него му казаха, че свързваща кожа е малко по-къса. При нас се получи веднъж след по-бурни занимания :wink:  да се цепне частично, и беше болезнено. Изчакаха го малко, дали ще зарастне, но определено препоръчаха интервенцията. Като цяло Любимият е много доволен, че си я направи - преди все имал лека болка/дискомфорт, заради опъването. Трябва да ти кажа обаче, че раничката му зарастна много по-късно, откакто му бяха казали че ще е ОК. И това не помня точно, но ако му бяха казали, че ще е готов след 2 седмици, то отне 3 месеца :!:  Но предполагам това е индивидуално.

Не се притеснявайте, особено щом му пречи, ще му светне, когато проблемът се оправи!

Успех! :D
Благодаря ти, Бени!







проблем-операция на пениса
« Отговор #6 -: Септември 02, 2005, 13:22:36 pm »
Цитат на: ultra
След обрязването главичката е много чувствителна, защото е постоянно оголена.


Ето това при нас определено не е така, по същия начис си се прибира главичката, както и преди интервенцията.

Явно има различни видове корекции, за различни проблеми явно.
Благодаря ти, Бени!







*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
проблем-операция на пениса
« Отговор #7 -: Септември 02, 2005, 14:37:25 pm »
Да, има различни видове явно. От леко опъване и дискомфорт, както при вас, до абсолютна невъзможност за проникване и невероятни болки при ерекция, както беше при бившия. По тази причина и беше девствен на 21. Те лекарите си преценяват на място каква част трябва да се изреже явно. При бившия просто не беше останала кожа, която да покрива главичката, а сега на нудиския забелязах 4 мъже на плажа, обрязани по същия начин.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
проблем-операция на пениса
« Отговор #8 -: Септември 02, 2005, 16:18:40 pm »
В моя линк има снимки - разгледай ги.
*

    kami

проблем-операция на пениса
« Отговор #9 -: Септември 03, 2005, 15:58:30 pm »
благодаря ви за ценната информация и съветите ;)
аз допълнително ще се разтърся тук там, но поне ми дадохте обща представа и насоки ;)
а нещо като последен въпрос -
как би се отразило още едно отлагане на такава операция, защото много ясно че трябва да има разлика, ако става въпрос за момче на 14-15 примерно и мъж на 24-25- вашето мнение? и бихте ли препоръчали клиника, доктор (за софия)?
10х
*
hi
« Отговор #10 -: Септември 24, 2005, 13:57:51 pm »
Za kuso gem4e li govorite?Men me operiraha ot tova predi 2 sedmici plus varikocele ama ne vijdam goliam efekt ot tova.Nali na vsi4ki muje glavi4kata im stoi otvunka postoianno kato hobot4e.Na men e zakrita s koja.Ina4e pri erekcia se pokazva da kajem 90 % .Taia operacia mai triabva6e da napravi i moita glavi4ka da se pokazva cialata daje i pove4e kakto e normalno ama kato gledam si e su6toto.Sega otdolu mi se e subralo malko koja na edno miasto i ne e mnogo esteti4no.