0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #280 -: Юли 25, 2007, 21:50:30 pm »
Браво Рошко! Много се радвам за теб и за бебока! Все така добре да се развива, за да не те тревожи и да се радваш на бременността си.
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #281 -: Юли 26, 2007, 09:35:33 am »
Рошко, много се радвам за Вас  :D
Дано това да са били последните ти притеснения. Желая ти лека бременност.

lb2f
*
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #282 -: Юли 26, 2007, 10:09:32 am »
браво Рошко, добри новини! Важното е, че бебето се развива добре. пък още едно по-нататък :wink:

Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #283 -: Юли 26, 2007, 10:23:57 am »
Рошко, желая ти много да нямаш повече притеснения и накрая прекрасно бебе! :babyflips:
mim4o, много е вълнуващо  :D
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #284 -: Юли 26, 2007, 11:46:14 am »
Рошко, радвам се за теб. Лека бременност! mim4o, много хубави снимки  :D!
Аз как мога да си сваля от диска цветните снимки на моите мъже, да ви ги покажа?  :oops:

И друго да ви питам, има ли седмица, в която бебето заема положението, в което се очаква да излезе при нормално раждане? Тоест повече да не се обръща. Надявам се не звучи глупаво въпроса ми.  :oops: И ако има някой инфо специално за близнаците как е? Че нещо се замислям за нормално раждане, ако е възможно. Благодаря ви!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #285 -: Юли 26, 2007, 11:52:26 am »
Ти пък "нормално" за близнаци  8O Мисля, че рискуваш доста... Но естествено всеки сам решава за себе си.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #286 -: Юли 26, 2007, 12:06:33 pm »
Ти пък "нормално" за близнаци  8O Мисля, че рискуваш доста... Но естествено всеки сам решава за себе си.

Като чета бгмамата, те там почти всички раждат нормално. Ама не знам дали това трябва да ми е критерий. Д-р Стаменов казва, че аз мога да родя нормално, стига и бебетата така да искат  :wink:. Но ще видим, има бая време...


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #287 -: Юли 26, 2007, 12:12:29 pm »
Цитат
Като чета бгмамата, те там почти всички раждат нормално.

ми не чети в бгмамата :lol:

Каси, май ти е рано още за тези "терзания" :kiss:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #288 -: Юли 26, 2007, 12:31:00 pm »
Цитат
Като чета бгмамата, те там почти всички раждат нормално.

ми не чети в бгмамата :lol:

Каси, май ти е рано още за тези "терзания" :kiss:

Абе, да ви кажа честно доста неща научавам оттам за близнаците. Хайде, дано повече близнашки майки в нашия форум.
Иначе, рано-рано, ама като знам, че има случаи на близнаци родени в 7-и месец  :(


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #289 -: Юли 26, 2007, 12:45:35 pm »

Абе, да ви кажа честно доста неща научавам оттам за близнаците. Хайде, дано повече близнашки майки в нашия форум.
Иначе, рано-рано, ама като знам, че има случаи на близнаци родени в 7-и месец  :(

Спокойно, Каси:)
Гледай положително и се наслаждавай! :butterfly:
*
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #290 -: Юли 26, 2007, 12:54:12 pm »
Каси, на мен док ми каза, че ако искам нормално раждане сега ми е момента да реша, защото в оставащите месеци трябва да се подготвям, физически (упражнения), дишане и най-вече психически, защото страха от раждането се увеличава с наближаването на термина. Ама аз с мойте вени и щитовидната жлеза май няма да имам много избор, пък и психически не знам дали ще понеса още стрес, то не ми стига досега....
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #291 -: Юли 26, 2007, 12:56:55 pm »
пък и психически не знам дали ще понеса още стрес, то не ми стига досега....

Не знаеш на какво още сме способни?!!! Колко сме преживели! Това да ти е проблема. Важно е да няма риск за бебето и за теб естествено. А в моя случай  :(


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #292 -: Юли 26, 2007, 13:00:07 pm »
Роби, а какво отношение има щитовидната жлеза към раждането? Аз искам да раждам нормално, ама надали ще ми се случи :(
Първо, има голяма вероятност да не се обърне девойката и да си остане седалищно.
Второ, имам миомен възел, който макар и малък, може да попречи по някакъв начин.

Иначе тазът бая ми се разшири, така че няма да му е трудно на джудженцето да излезе. Ама последната дума има док. Аз й вярвам за всичко. Досега няма грешка :D
*
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #293 -: Юли 26, 2007, 13:00:19 pm »
Цитат
Като чета бгмамата, те там почти всички раждат нормално.

ми не чети в бгмамата :lol:

Каси, май ти е рано още за тези "терзания" :kiss:

Абе, да ви кажа честно доста неща научавам оттам за близнаците. Хайде, дано повече близнашки майки в нашия форум.
Иначе, рано-рано, ама като знам, че има случаи на близнаци родени в 7-и месец  :(


Каси, и аз чета в БГ мама - та, въпреки че там доста се разводняват темите и има доста лиготии, но все пак се научават и някой неща. Във форума "Раждащи октомври" , защото попадам сред тях, та там има 2 мами, очакващи близнаци. Доколкото имам наблюдения, и двете бяха под по - специални лекарски наблюдения. Наистина при близнаците по- често се наблюдава преждевременно раждане, но това не е тенденция, и зависи и от организма на човек. Затова е хубаво да бъдем подготвени за всичко, като информация. За обръщането доколкото знам няма конкретна седмица, но става към края., тоест 8ми, 9 ти месец. Една приятелка ми каза че  е усетила много силно обръщането точно в дена в който са и изтекли водите и след това е родила. Но тя също не е с близнаци. МИсля че всичко е индивидуално. Желая ти успех и мноооого положителни емоции.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #294 -: Юли 26, 2007, 13:09:02 pm »
Габи, много ти благодаря за подкрепата. Дано всичко бъде наред докрая, а и след това. Наистина е индивидуално, и в крайна сметка преценката е на наблюдаващия лекар. той ще реши кое ще бъде най-добре за нас.  :bighug:
« Последна редакция: Юли 26, 2007, 13:10:36 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #295 -: Юли 26, 2007, 13:18:09 pm »
Аз доколкото разбирам до един момент бебета май се въртят непрекъснато и както си искат, но като  станат по-големи, т.е. като нарастне плода вече е по-сложно обръщането май.
 Чувала съм за случаи, в които бебето се обръща в последния момент, ами то сигурно не е много удобно да се носиш 9 месеца с главата надолу  :lol:
при нас например до онзи ден бяхме с дупето надолу, а сега сме с краката надолу и  рита яко точно в пикочния мехур.

Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #296 -: Юли 26, 2007, 13:41:06 pm »
Каси, не го мисли от сега точно как ще е раждането. Имаш предполагам достатъчно други грижи. Мисля, че е добре всичко да става по естествен път, но не винаги е възможно и както казваш най-важното е бебетата да са добре, както и майката. Затова докторът ще ти помогне да вземеш правилното решение как да родиш юначагите. Само спокойно, всичко ще се подреди по възможно най-добрият начин.  yahoo_17
*
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #297 -: Юли 26, 2007, 14:03:30 pm »
Каси, аз не съм особено подготвена по темата, но попрочетах някои неща за близначетата из италианските сайтове. Незнам дали има точна седмица, в която се обръщат, но понеже им е `по-тясно`, явно по-отрано `заемат позиция`, т.е възможността им да се обръщат свободно е ограничена в последните месеци. За естественото раждане на близнаците е нужно освен да няма усложнения в хода на самата бременност, бебето, което е разположено по-близо до изхода да е с главата надолу и още по-добре ако то е по-голямото. Другото, дори и седалищно разположено да е, не е проблем. От значение е и теглото на бебетата. При нискотегловните нормалното раждане е мн. рисковано.
мисля, че добре правиш да мислиш отсега, за да можеш да се подготвиш с евентуални предродилни курсове и т.н. и имайки пред вид, че е възможно раждане досто по-рано от изчисления термин, често срещано при двуплодната бременност.
Прочетох също , че пълно разкритие при двуплодната бременност настъпва в по-кратко време всравнение с едноплодната, както и изгонването на плода. Втората фаза се удължава само заради факта, че човечетата са две. Обаче не са и рядкост случаите, когато след раждането на първото бебе, второто заема неблагоприятна позиция.
Каквото и да решиш, поздравявам те за куража! Да си гушнеш здрави бебчета и късмет!
*
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #298 -: Юли 26, 2007, 15:56:40 pm »
Роби, а какво отношение има щитовидната жлеза към раждането? Аз искам да раждам нормално, ама надали ще ми се случи :(

Сия, мисля, че напъните не са добре за щитовидната жлеза (аз имам Хашимото), поне така съм чувала (и други ужасии, които ако не се потвърдени не мисля да ги пиша). Утре съм на преглед при моята ендокреноложка и ще я питам изрично дали са верни.

Касси, мисля, че в България повечето раждания на близнаци са със секцио, защо не знам, док със сигурност ще ти обясни по-добре, отново се връщаме към старата тема кое е по-добре и по-малко рисково за бебето и за майката...
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #299 -: Юли 26, 2007, 16:25:10 pm »
Аз пък от известно време се питам, след като сме решили/доктора и аз/, че ще раждам секцио и да кажем определим ДАТАТА, какво би станало ако Не дай Боже, бебето тръгне да идва по рано от тази дата, тоест в такъв случай може ли пак да си родя секцио въпреки контракции, изтичащи води и каквото там предшества този процес  8O