0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #100 -: Юли 16, 2007, 16:41:51 pm »
и аз напоследък си мисля кога ще усетя бебето и как най-вече.
чета че повечето от вас са го усетили като лежат по гръб. дали тярбва да се полежи малко на спокойствие и да чакаш да го усетиш или ще си стане от само себе си?

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #101 -: Юли 16, 2007, 16:53:12 pm »
Коки  :(,дано с увеличения магнерод се размине болницата!
А за килограмите аз също се опитвам се храня по-малко...
При мен е аналогично с разлика 5 седмици,
аз съм с почти 13-14кг отгоре само за 20 седмици!
Имам почти 4 месеца още, а съм 160 см висока!
Забременях 56-57 кг, а сега съм  8O 70!
Естетически хич не ме е еня, обаче здравословно....
Тези килограми могат да навредят и на бебето!
Разликата в храненето е че закусвам, преди не го правех!
Другото е повече плодове, то е обяснимо добавям витамини!
От два дни направо започвам да се плаша....

Килограмите от години са ми проблем...
Незнам какво щеше да е, ако бях започнала от 64 както бях миналата зима...

П:П:А движенията на бебо усетих някъде там към 17 седмица!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #102 -: Юли 16, 2007, 16:54:54 pm »
  Здравейте момичета, най-сетне да се добера до компа  :balk_121:, че с този ремонт до сега беше невъзможно.
 Диди ,White , честито и на двете ви много се радвам, че се преместихте при нас. Пожелавам ви една лека и безпроблемна бременност preggo. Стискам Ви палци  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17всичко ще е наред.

  На всички, които са на финала леко раждане!
 
 

 
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #103 -: Юли 16, 2007, 16:55:45 pm »
Аз съм качила само 5-6кг.  :( да не изоставам нещо. Като чета за близнашките майки, които качват по 20-30кг.... :? Относно ритничетата, моите бебоци са много буйни.
« Последна редакция: Юли 16, 2007, 16:57:34 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #104 -: Юли 16, 2007, 16:59:31 pm »
Коки, стискам палци да не се стига до болница!
А иначе що се касае до килограмите, стига да не вредят на бебето и на нас, не са опасни.
На мен засега килограмите единствено ми пречат заради болките в кръста и в краката, тъй като имам смъкнат напречен свод на краката. А аз съм качила само 8 килограма до сега. Да се надявам само това да са ми оплакванията и до края.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #105 -: Юли 16, 2007, 17:06:26 pm »

[/quote]
Еленор,за бъбреците трябва да приемаш много течности,мин.2-3л.на ден.Аз скоро имах бъбречна криза и от тогава,здраво се наливам.
 :) :) :)
[/quote]
Благодаря ти , мила Поли_м за съветите.
Аз пия по 1,5л. вода и сигурно към 1л. сокове, надявам се вси4ко да се оправи скоро. На теб късмет и дано по_ве4е да нямаШ кризи.

Касинка, и аз ве4е съм в 14 седмица и само 1,5 съм ка4ила.
Важното е, ти и малките мъже да са добре :P

За ритни4етата, ами аз имам приятелки който са запо4нали да усеЩат кам 15 седмица, но май вси4ко е индивидуално.

Поздрави на вси4ки



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #106 -: Юли 16, 2007, 17:07:01 pm »
Касита :babydust: :babydust:, качването на много килограми не е признак за здраве!
Бебковците ти нека са добре колкото и да са килограмите,а и сигурна съм че си БЕЛИСИМА :balk_102:!

Аз до преди дни се шегувах, че всички ще видят в мое лице метаморфоза "Мишка-Слонче",
но вече взе да не ми е толко весело и свежо!Май, май така ще стане!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #107 -: Юли 16, 2007, 17:14:34 pm »
и аз съм качила 5-6 килца, което ми се струва множко за 16-та седмица. но не смея да се ограничавам и си хапвам повечко отколкото обикновено.
и аз като мишанта от както се помня си имам проблеми с килограмите, и почти винаги съм на диета и се ограничавам, ама сега си хапвам от време на време неща като пици и спагети и им се радвам :)
като разбрах че съм бременна бях свалила 5-6 кг от диета. не знам дали многото качване не е и част от йо-йо ефекта, щото спрях диетата доста рязко. иначе и аз почнах от 56-57, 160 см :wink:

*
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #108 -: Юли 16, 2007, 17:15:03 pm »
И аз да се разпиша след всичките морета и многото работа...

Първо Диана, честито, желая ти лека и безпроблемна бременност и само положителни емоции! :)

Коки, дано ти се размине болницата и всичко да се оправи!

За килограмите, като ви слушам излиза, че аз почти нищо не съм качила с моите 6-7 килограма, но гърба, кръста а от там и единия крак си ме наболяват сериозно. На всичкото отгоре от 2 седмици насам нощем ми се схваща или единия или другия прасец и се чудя на какво може да се дължи, но след 2 дена съм на ЖК и ще питам. Друг страничен ефект който ми е от няколко дена е че на моменти ме боли гръдната кост за това пък изобщо нямам обяснение. В общи линии имам чуството, че се разпадам, но от днес вече си работя от вкъщи и ще си почивам повече.

А бебето някъде в 18 седмица го усетих или по скоро тогава бях сигурна, че е то, преди това имах съмнения по въпроса.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #109 -: Юли 16, 2007, 17:20:36 pm »
Аз ям в пъти по-здравословно от преди. Не ям хляб, мазно, сладко. Не пия газирано, натурални сокове, млека. И качвам. За мен причината е в обездвижването. До 16та седмица бях на легло и най-дългата ми разходка беше до банята. Хич не се тревожа за външния си вид, обаче от килограмите ме боли гърба, а колкото по-силно ме боли гърба, толкова повече контракции имам :(.
В сряда съм на изследване за гестационен диабет.
« Последна редакция: Юли 16, 2007, 17:28:19 pm от коки »
*
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #110 -: Юли 16, 2007, 17:38:38 pm »
 За килограмитеи аз да се отчета досега съм качила  12 , но от от два три дни имам чувството ,че отслабвам и как няма да е така като от една седмица повръщам, незнам какво е това чудо   :balk_87:, но все едно се върнах първите три месеца сутрин се будя с гадене, постоянно ми повръща абе ужас, дано скоро да спре. Ако някой има някакъв съвет моля да каже. :balk_83:

 По повод първото усещане, аз усетих моята кукла в 17 седмица, от тогава насам е като каратиска, много е жизнена. :kickgirl:  :balk_102:
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #111 -: Юли 16, 2007, 17:49:11 pm »
Bora мила, добре дошла в отбора на мамите, които ще раждат скоро в Тина Киркова ... ееех каква хубава групичка се заформяме, ако и се засечем всички там направо ще бъде върхът.  :D :D :D


*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #112 -: Юли 16, 2007, 17:59:08 pm »
Колко много сте изписали за кратко време. :D И аз приветствам Дидето в тая темичка и ти пожелавам само хубави емоции за напред. Коки и аз силно се надявам да не се стигне до болница и до тука да са били неприятните моменти. И аз да се оплача инъче да не остана по-назад  :wink: от известно време ме боли гърба и то като се застоя в едно положение известно време или като ходя повечко, много неприятно и не минава ако не си полегна :?. Инъче не съм качила според мен много само 3кг. Пада се по килце за месец  8). Исках да ви питам дали е нормално все още да не усещам твърдина отдолу на коремчето? Като лежа по гръб все едно нямам корем, е като съм права или седнала си личи от километри, че става нещо  :lol:
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #113 -: Юли 16, 2007, 18:34:38 pm »
На всичкото отгоре от 2 седмици насам нощем ми се схваща или единия или другия прасец и се чудя на какво може да се дължи, но след 2 дена съм на ЖК и ще питам.

Гери, и на мен ми се схващат, особено като се протягам.
Доколкото разбрах, това се дължи на нисък магнезий, но
ти все пак питай лекаря си.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #114 -: Юли 16, 2007, 18:37:00 pm »
Исках да ви питам дали е нормално все още да не усещам твърдина отдолу на коремчето? Като лежа по гръб все едно нямам корем, е като съм права или седнала си личи от километри, че става нещо  :lol:

Нормално е!!! И моя корем щръкна, когато съм в легнало положение едва преди няма и два месеца. Иначе ставането и лягането вече е трудничко.  :wink: :D 


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #115 -: Юли 16, 2007, 18:51:18 pm »
Благодаря на всички за пожеланията!

На всичкото отгоре от 2 седмици насам нощем ми се схваща или единия или другия прасец и се чудя на какво може да се дължи, но след 2 дена съм на ЖК и ще питам.

Гери, и на мен ми се схващат, особено като се протягам.
Доколкото разбрах, това се дължи на нисък магнезий, но
ти все пак питай лекаря си.

На мен също ми се схваща единия прасец и това е още от стимулацията.
*
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #116 -: Юли 16, 2007, 19:33:08 pm »
   Тези схващания на ръцете и краката се наричат крампи и есе дължат, на нисък магнезй. При схващане на прасеца е добре да се разтрие и после да се разтъпче човек, даже ако може да се разходи десет минути. На мен ми се хващат ръцете зверски през ноща, прасеца ми се е случвало няколко пъти е много болезнено.
*
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #117 -: Юли 16, 2007, 19:50:41 pm »
Момичета сега като ходих на ЖК се надявах поне един път лекарката да ми пусне изследване и за разните му там бактерии и знам ли разни други паразити, обаче тя си знае едно и също ПКК и урина за белтък, моля ви да ми кажете какво точно да си поискам да ми изследват в лабораторията /тоест че искам освен за белтък да ми пуснат урината и за  бактериологично изследване и седимент ли?  - не знам точно как се казват тези иследвания// и урината стерилна ли трябва да бъде или не е задължително?
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #118 -: Юли 16, 2007, 20:13:25 pm »
Виолет, аз съм боса в тези неща, не мога да ти помогна мога. Питай я все пак самата лекарка, какви други неща ти се полагат или какви може тя да ти пусне.

Относно схващането и болките в ставите, и аз да се оплача. Болят ме краката, прасците, стъпалата. Вярно е че ходя с много ниски сандали и чехли, почти равни. Патешкото ходете го преглътнах, ама болките, едвам качвам стълбите. Дори вече се уморявам да се гримирам, болят ме ръцете, също и като си суша косата със сешоар, нормално ли е? Имате ли вие такива проблеми?  :(


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Темата на бременните - 6 част
« Отговор #119 -: Юли 16, 2007, 20:16:20 pm »
Момичета сега като ходих на ЖК се надявах поне един път лекарката да ми пусне изследване и за разните му там бактерии и знам ли разни други паразити, обаче тя си знае едно и също ПКК и урина за белтък, моля ви да ми кажете какво точно да си поискам да ми изследват в лабораторията /тоест че искам освен за белтък да ми пуснат урината и за  бактериологично изследване и седимент ли?  - не знам точно как се казват тези иследвания// и урината стерилна ли трябва да бъде или не е задължително?
Щом ти е дала за урина - изследва се и седимент, и левкоцити и белтък, така че споко. Ако има някакво завишение, тогава се пуска стерилна урина, за да се види дали не се изолират някакви бактерии. Ако се притесняваш, просто си купи стерилно контейнерче от аптеката и с първа сутрешна урина след като си се измила добре с вода отиваш в някоя лаборатория и си я пускаш, като им казваш, че е стерилна!