0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Добре дошла на новата седмица от нас със Стефи.
Уйкенда ще пътуваме с преспиване в Малко Търново- свекър ми е от там и за първи път Стефи ще спи на друго място- дано й понесе добре.
Иначе нещо напоследък много повръщаше- за сега уж нищо притеснително. Живот и здраве след 2-3 седмици започваме да се захранваме и ще почвам да ви тормозя  :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Весела и не много гореща седмица на всички!
И ние след 2-3 седмици започваме захранването, сега съм в трескаво четене и образоване ( сърдечно благодаря на всички ви, че сте споделили толкова много информация), имам чувството, че скоро ще съм подготвена за нов държавен изпит :D
*
Лека и успешна седмица и от мен.
Аз рядко пиша вечюе, защото започнах работа. Надниквам от времем на време, но не успявам да следя всички новости.
Александър навърши годинка. Още не ходи, но прави геройски оптити.
На захранващите мами желая кураж. Спомням и мен какви трески ме тресяха преди да захраня. :oops: :) :lol:
*
Страхотно, толкова се радвам за теб! Но най-хубавото ти предстои, аз съм вече в 32-ра седмица и да чувствам човечето с всичките му подскоци и подритвания. Велико изживяване! Мъките си струват момичета, само вяра трябва и мъъъъъъничко късмет!!!! :goodluck:
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*
Izvinete,ne6to ne natisnah kato horata, gornia posting e kam White v druga tema :oops:
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Здравейте и от нас. Хубава седмица на всички и само приятни емоции на пътешествениците. Успех със захранването на мъниците!

Вчера отидох за час до мола и като се прибрах, си намерих детето подстригано от тати първи номер с машинката. Много е сладък, имам си вече 2 абсолютно еднакви кратунки у нас, в различни размери :). Запазихме първите руси букли в бебешкия албум. Вече е доста стабилен, макар и да не ходи още съвсем сам, но явно скоро ще се престраши. От 2-3 дни си ползва и walker-a по предназначение, преди се фокусираше върху изучаване и облизване на ходовата част. На всяка въпросителна интонация отговаря с "Не", така че се забавляваме да го питаме разни неща. Спомням си, че Вени имаха същия епизод, ама с "Да".
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Хайде и от нас весела и щастлива седмица на всички.  :)

Ние вече имаме нарастнал апетит, но май само към АМ  8O. Странен е моят синковец, ама здраве да е.
Имам и едно въпросче, към майките на по големите дечица. Тони вече лази и стои прав в кошарата, като ясно ми показва, че иска да излезе от нея. Ясно е че от тук нататък, няма да имам и секунда спокойствие  :wink:, обаче искам да знам, вие какво правите, как свършвате домакинската работа, как се приготвяте за разходка, абе въобще как се справяте?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Перде моята лудетина още не стой права но мерака за ходене е ужасно голям. Направо в чудо съм се видяла. А как се приготвяме просто не питай.
1 варянт: Оставям я в леглото и през полвин минута тичам и и махам краката който с кеф си виси от решетката. Стягам багажа за излизане за около полвин час.
2 варянт: Оставям я в количката и докато събера багажа ни чуват през девет планини в десета. Иначе тук става за около 15 минути.
3 варянт: Монито ми виси като паяк на врата или в кенгурото и този варянт е тихичък, но докато стигнем до входната врата и аз вече нямам сили да продължа.
4 варянт: Оставям я на баща и да се хапят, скубят, щипат , пищят и след 5 минути баща и събира багажа а аз държа щерката.
Та така общо взето, с кеф да излезеш.
А за домакинска работа чакаме таткото или вечер когато малката спи. И ако с растежа става по зле просто....
Не ми обръщайте внимание днес не ми е ден.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Наде, аз си приготвям всичко от вечерта след като Деси заспи, даже и заготовката за попарата правя, само сиренето слагам сутринта и заливам с чая :)
Но Деси сутрин има един период от 30-40 мин. в които си седи, лази си, дърпа цветята и тем подобни забавления, но не иска внимание, така че насмогвам да досъбера багажа за навън :wink:
Хубавото при нея е, че не реве като не й обръщаме внимание, но мноооого крещи и ако успея да издържа 2-3 мин. пак е добре, бая работа се отхвърля :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
мармот, защо подстригахте детето? съображения некакви или просто таткото искаше да засили приликата? ;)

Перде, когато искаш да свършиш нещо - слагаш го в кошарата или в стола за хранене. всяко дете си има табиети и пинизи, така че няма смисъл да изпадам в подробности. за 5 минути приготовления, все ще поседи сам и арестуван. нали и до тоалетна трябва да ходиш, все пак...

колкото до сериозна домакинска работа - върша я когато той спи или вечер, когато се върне баща му. или отлагам за уикенда, който при нас вместо време за почивка, а време за яростно бъхтане и бачкане.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Здравейте.
Перде, когато искам да свърша нещо оставям Мия или на земята, или в проходилката, или в леглото. Тя не лази, така че нямам проблем да я оставя на земята. Е, намирам я понякога на другия край на стаята, но не е страшно. За разходка я слагам в количката -тя обича да си седи в новата количка. Сериозна домакинска работа -ох, болна тема, не ми остава време за такава. Аз нали ходя и на работа, та готвя когато Мия заспи, а тя вече заспива късно към 10 вечерта, пране основно в събота и неделя, чистене в промеждутъците когато баща й се занимава с нея или пак в събота и неделя по време на следобедния сън.
<br />[link=http:
*
А така, я сега аз да си задам въпросите, дето ме мъчат от известно време насам  :oops:

1. Николата още не ходи сам. Пуска се и стои прав без опора от време на време. Марширува ентусиазирано през цялото време, но трябва някой да го държи за едната ръчичка. Да се притеснявам ли?

2. Казва айде напълно осъзнато, но мама, тати, баба не съм сигурна, че ги свързва с конкретните личности  :lol:. Иначе не млъква през цялото време  ама отделни срички. Ся, не искам да държи речи, ама да се притеснявам ли?

Иначе, виждам, че почва да вдява все повече неща - реди едни кубчета, слага си сам черните ми очила, нанизва едни рингчета върху пръчка и пр.
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Да се притеснявам ли?

о, да, Фуси - притеснявай се. особено, ако имаш излишно време - притеснявай се на воля. :P
сериозно - защо реши, че когато едногодишното ти дете ходи с подкрепа, това е за притеснение? децата прохождат обикновено в периода 12-15 месеца, пише го у сички книги. рядко прохождат по-рано.

за бърборенето - и Мартин казва най-вече "айде". явно всички с това почват. притеснявай се и там :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Добре де, аз само питам да се ли или да не се... :oops:

Кат се възпаля по някой друг въпрос пак ще питам
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
за какво са приятелите, ако не да ти ливнат една кофа ладна вода на възпалението...  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
1. Николата още не ходи сам. Пуска се и стои прав без опора от време на време. Марширува ентусиазирано през цялото време, но трябва някой да го държи за едната ръчичка. Да се притеснявам ли?

2. Казва айде напълно осъзнато, но мама, тати, баба не съм сигурна, че ги свързва с конкретните личности  :lol:. Иначе не млъква през цялото време  ама отделни срички. Ся, не искам да държи речи, ама да се притеснявам ли?

Иначе, виждам, че почва да вдява все повече неща - реди едни кубчета, слага си сам черните ми очила, нанизва едни рингчета върху пръчка и пр.


И сега, какво, да не отложите есенния колеж за догодина. Как ще смогнете с абсолвентската вечер преди 10 г. :lol:
Аз съм проходила на 10 месеца в далечната 77 г. и съм била цяло чудо. Тогава до 1.5 г. почти никое дете не е практикувало този спорт.
Фуси, нямаш никакво място за притеснение. Никола е нормално дете (това само от лекарска гледна точка, иначе е неповторим) и няма да усетиш, кога е порастнал по-висок от баща си.
Наслаждавай се на всяка несъзнателна крачка и всяко одрано коляно.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

Фуси, нямаш никакво място за притеснение. Никола е нормално дете (това само от лекарска гледна точка, иначе е неповторим) и няма да усетиш, кога е порастнал по-висок от баща си.
Наслаждавай се на всяка несъзнателна крачка и всяко одрано коляно.


по-хубаво не може да се каже :wink:

ама ти пак си се притеснявай, щот инак ще ти е скучно :lol: :wink:
*
И сега, какво, да не отложите есенния колеж за догодина. Как ще смогнете с абсолвентската вечер преди 10 г. :lol:

Питаш ли ме??  :lol: Много съм луда аз, мноооого! Даже сериозно се бях размислила, че на Николата ще му е много трудно в у-ще, щото за 2006 година е отбелязан бейби бум и като кандидатства след 7ми клас ще има голяма конкуренция...
Обаче пък Стефуто ме успокои, че нашите деца така и така са си най-умните, та повод за тревога нямало  :lol: :lol:
В очакване ....
*
някой нещо да знае за нащо Лейди.днес я няма никъде.дали е станала пък мама  :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Фуси, ти ако се притесняваш, за мен какво ще остане?! Мия е на година и 2 месеца и още ходи само като я държим и за двете ръце. Ако пусна едната се закотвя на място и почва да мрънка от страх. И при нас основната дума е "айде". Има и разни срички, които обаче ги казва поведнъж, та докато осъзная какво е казала, то свършило вече... :D Казват, че няма непроходило дете. Така, че спокойно.
<br />[link=http: