0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    uni

Бързо втечняване
« -: Април 27, 2006, 15:29:12 pm »
Не съм чувала до сега някой да има проблем с бързото втечняване, но при моя мъж го има този проблем.  При него втечняватето става много бързо, да не кажа, че си излиза направо течна , почти като вода. Когато прави спермограма, материала се носеше от вкъщи и отчетоха време на втечняване 15мин. - защото за толкова сме стигнали до лабораторията. Всъщност се втечни и стана прозрачна с цвят на вода след около 2 минути. Предполагам, че това е причината за изтичането от мен. Става всеки път независимо от позата, само докато той излезе от мен, излиза и спермата. Болест ли е това и  дали има  лечение? На какво е признак според вас?
*

    uni

Бързо втечняване
« Отговор #1 -: Май 04, 2006, 12:30:39 pm »
Явно никой не се е сблъсквал с такова чудо. Все пак имате ли представа дали е признак на някаква болест и дали се налага лечение?
:00001754:
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Бързо втечняване
« Отговор #2 -: Май 04, 2006, 17:10:32 pm »
Uni, за съжаление не мога да отговоря на въпроса ти, но бих те посъветвала да направите нова спермограма в специализиран център и материала да бъде даден на място (а не да го носите от вкъщи). После си запишете час при специалист, който може да разтълкува резултатите и да ви насочи (ако е необходимо) към лечение.
Тук момичетата дават добри отзиви за д-р Кацаров (моят мъж също го е посещавал) - координатите му можеш да намериш в раздела Адреси на клиники, лаборатории и лекари.
Намерихме нашето синче.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Бързо втечняване
« Отговор #3 -: Май 04, 2006, 21:08:07 pm »
Сама не можеш да прецениш за колко време се втечнява. Нека отдели еякулата на място.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Бързо втечняване
« Отговор #4 -: Май 05, 2006, 10:27:25 am »
А по въпроса? Нашето втечняване е 5 мин, имали проблем и от какво естество е?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Бързо втечняване
« Отговор #5 -: Май 05, 2006, 12:11:47 pm »
Струва ми се, че бързото втечняване ен е проблем. Погледнете - нормата е "до 60 минути", което значи, че всичкото време до 60 минути е в норма. Ако ще и за 1 минута да се втечни ;)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Бързо втечняване
« Отговор #6 -: Май 05, 2006, 13:10:53 pm »
Цитат на: wassilena
А по въпроса? Нашето втечняване е 5 мин, имали проблем и от какво естество е?


Ако имаше проблем, щях да ти кажа. Пет минути е отлично време.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Бързо втечняване
« Отговор #7 -: Май 05, 2006, 13:46:07 pm »
Мели :kiss:
Стана ми интересно, защото наскоро някъде гледах референтни стойности за втечняване 10-60 мин.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Бързо втечняване
« Отговор #8 -: Май 06, 2006, 12:20:04 pm »
И аз да кажа, на всички спермограми е различно:
1. 30мин.
2. 60мин.
3. 1,30ч.
4. 25мин.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Бързо втечняване
« Отговор #9 -: Юли 15, 2006, 17:44:48 pm »
Ами зависи от няколко фактора според мен.
Така например съм забелязала при мъжа ми.Той е с олигоастенотератозооспермия.Ако правим секс от дъжд на вятър-веднъж седмично -еякулата му излиза като водичка.Обаче ако го правим на всеки 2 дена си има гъстота и цвят.
Спермограмите потвърдиха подозренията ми.При въздържание от 2 дена има 2 пъти по-малко еякулат,но 2 пъти повече сперматозоиди отколкото при въздържание 5 дена.Отделно че при 5 дневно въздържание я занесохме втечнена на 5тата минута,а при двудневното беше на 45минута.
Та затова въпроса ми е следният:Наистина ли при мъжки фактор по-честото еякулиране може да доведе до такова "подобряване на резултатите"?
« Последна редакция: Юли 15, 2006, 17:49:51 pm от iliyanas »
*
Re: Бързо втечняване
« Отговор #10 -: Юли 18, 2006, 00:00:57 am »
Здравей Илианас,
не сам спец.,но на нас ни обясниха,че при по чести "контакти"т.е. поне 3 пъти седмично е нормално и с-та е по-рядка,което е добре стига да не е като вода разбирасе.Когато секс.конт. са по нарядко е нормално с.та да е по гъста,дори може да промени цвета си.Но аз разбира се не сам док,казвам само това,което ни обясни ембриолог в клиника.
Що се отнасядо въпроса на Пети според мен и според това,което са ни казали в последната клиника,където правихме спермограма не савсем нормално да се втечнява толкова бързо.Според ембриолога там това означавало,че материала "много не го бива"-така се и оказа беше прав.
Как ви са вашите резултати?
Питам,зашото мисля,че така можеш да улесниш момичетата да ти дадат по точен отговор.-в случай че ембриол ни е бил прав
Усех!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Бързо втечняване
« Отговор #11 -: Юли 18, 2006, 00:03:13 am »
Та затова въпроса ми е следният:Наистина ли при мъжки фактор по-честото еякулиране може да доведе до такова "подобряване на резултатите"?
Да. Както и ред други фактори - хранене, боледуване, лекарства, пътуване, стрес ...


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу