0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Температура след инвитро и имуновенин?
« Отговор #20 -: Юли 03, 2007, 15:40:32 pm »
38 градуса , подържана температура , е проблем! :(
Логично разсъждавайки си мисля,че освен кратковременна реакция след вливането , тъй като тези препарати са имуносупресори, т.е. подтискат имунната система , много по-лесно би могъл човек да се разболее , а като прибавим и пункцията , организма ти е бил доста натоварен.
А всеки организъм си е различен и има различно поведение.
Затова си мисля ,че ти е нужна консултация от лекар .
Аз лично бих ти препоръчала в допълнение, нещо стимулиращо имунитета - пчелно млечице + жен шен ,много мед , плодове и течности.
Скорошно оздравяване , ти пожелавам!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Температура след инвитро и имуновенин?
« Отговор #21 -: Юли 03, 2007, 16:12:49 pm »
shoshkata, съжалявам за неуспеха.  :(

Пожелавам ти да си щастлива скоро!  :pink_dust_1:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    shoshkata

  • **
  • 50
  • Пусть всегда будет солнце!
Re: Температура след инвитро и имуновенин?
« Отговор #22 -: Юли 03, 2007, 17:06:25 pm »
Много сте мили, момичета! Как да не се оправи човек след такива пожелания!  :D
Re: Температура след инвитро и имуновенин?
« Отговор #23 -: Юли 03, 2007, 17:46:38 pm »
38 градуса , подържана температура , е проблем! :(
Логично разсъждавайки си мисля,че освен кратковременна реакция след вливането , тъй като тези препарати са имуносупресори, т.е. подтискат имунната система , много по-лесно би могъл човек да се разболее 

Искам само да уточня, че имуновенинът не е имуносупресор (както да речем кортикостероидите), а е имуномодулатор. Теоритично даже би трябвало да ти повиши имунитета.

Аз като вливах втория път вдигнах температура и получих нещо като лека треска, която мина след антиалергична инжекция и течен аналгин, мисля. После след вливанията обаче пък въобще не боледувах и даже си казвах, ей този имуновенин какви работи прави.

Най-вероятно просто си се разболяла. Може да си се поизтощила от емоции и нещо да се спаднал имунитетът все пак.

Бързо оздравяване! :D

Благодаря ти, Бени!







*

    shoshkata

  • **
  • 50
  • Пусть всегда будет солнце!
Re: Температура след инвитро и имуновенин?
« Отговор #24 -: Юли 03, 2007, 20:59:23 pm »
Най-вероятно просто си се разболяла. Може да си се поизтощила от емоции и нещо да се спаднал имунитетът все пак.
Да, с мъжа ми се шегуваме, че тъй като в събота отидохме до клиниката да се видим с док. и да говорим какво ще правим по-нататък и разбрахме, че го няма и аз съм се разболяла  :wink:
Re: Температура след инвитро и имуновенин?
« Отговор #25 -: Юли 04, 2007, 10:27:21 am »
Искам само да уточня, че имуновенинът не е имуносупресор (както да речем кортикостероидите), а е имуномодулатор. Теоритично даже би трябвало да ти повиши имунитета.
Така е, и аз като вливах първия път бях в контакт с много болни от грип, а не се разболях.
Даже реанимационната сестра ми каза, че имуновенин се влива при раковоболни, за да се посъвземат след терапията.
И аз след ин-витрото боледувах цяла зима от какво ли не  :? Явно от психическото изтощение имунитета пада много  :?
Бързо оздравяване Шоши  :bighug: и дано да не е нещо сериозно все пак, че 38 градуса не е малко  :?
*
Re: Температура след инвитро и имуновенин?
« Отговор #26 -: Юли 04, 2007, 10:46:12 am »
Логично разсъждавайки си мисля,че освен кратковременна реакция след вливането , тъй като тези препарати са имуносупресори, т.е. подтискат имунната система , много по-лесно би могъл човек да се разболее

Първо - Имуновенина не е имуносупресор, т.е. не подтиска имунната система, а напротив това са имуноглоболини, който въведени венозно позволяват антителата да се внасят в организма веднага и в големи количества. Този препарат повишава имунитета, а в този случай моделира и контролира имунният отговор.


Шоши, Съжалявам за неуспехът ти  :( Бързо оздравяване  :bighug:
« Последна редакция: Юли 04, 2007, 10:47:58 am от missy »
Re: Температура след инвитро и имуновенин?
« Отговор #27 -: Юли 04, 2007, 11:13:22 am »
Мислех си ,че е имуносупресор!? 8O
Благодаря ви за корекцията!

Но пък от друга страна , всяка намеса във финната структура на имунната система , може да я разклати , дори и с внасяне на имуноглоболини.
*
Re: Температура след инвитро и имуновенин?
« Отговор #28 -: Юли 04, 2007, 11:43:44 am »
Но пък от друга страна , всяка намеса във финната структура на имунната система , може да я разклати , дори и с внасяне на имуноглоболини.

Да, така е, но разклащането е в положителна насока  :lol:
Да не забравяме, че има заболявания при които той е животоспасяващ медикамент  :)
*

    shoshkata

  • **
  • 50
  • Пусть всегда будет солнце!
Re: Температура след инвитро и имуновенин?
« Отговор #29 -: Юли 04, 2007, 14:13:18 pm »
Аз също благодаря за корекцията, защото също смятах, че е имуносупресор. През цялата зима, както и през пролетта, въпреки многото вируси не се разболях нито веднъж, а сега след трансфера - 2 пъти. Затова си мислех, че може да е свързано по някакъв начин с приема на имуновенинин.
Вече съм по-добре. Странно как човек като не се чувства добре и всичко му изглежда доста по-черно и почва да търси под вола теле.   :)