0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: историята на alia_alia
« Отговор #60 -: Март 06, 2007, 16:55:33 pm »
Аля, предполагам схемата ти е от д-р Конова?

И аз много му се чудя на този интралипид, ще ни свърши ли някаква работа. Исках този месец да влея, но нещо организационно не остана време.

Аля, четох в една книга, че ако по имунологични причини не се осъществява имплантация, жената усещала леки бодежи и пр. в корема. Стана ми интересно, защото аз след 2-та ми трансфера определено имах такива усещания още 4-5 дни след трансфер, и после спираха. След инсеминациите не помня така ли е било, а след домашен секс нямам такива наблюдения. Ти усещала ли си такива симптоми?
Благодаря ти, Бени!







Re: историята на alia_alia
« Отговор #61 -: Март 06, 2007, 17:29:45 pm »
Бодежи... мисля, че съм усещала подобни неща, но това е прекалено субективен симптом.
Схемата е от едно любимо лекарско семейство от Пловдив :D
И какво му се чудиш на Интралипида?  Няма нищо за чудене- 4мл-влива се за 1 час, не е особено скъпо, не може да навреди, след като го ползват за венозно хранене на болни след операции.
Ти няма ли да си повдигнеш темата, да направим рекапитулация? :D
Re: историята на alia_alia
« Отговор #62 -: Март 07, 2007, 09:39:17 am »
Ми чудя се, щото нямам много вяра, че ще помогне, но пък дето казваш, няма да навреди :D Всъщност мислех този месец да пробвам, но Док е на семинар и ще мога да отида на преглед чак към 10-ти ден и ще е късно за вливане.

Аля, тази имуностимулираща схема да не ти е предписана заради занижен хуморален имунитет, защото знам, че Конова препоръчва нещо подобно?

Нямам с какво да ъпдейтна, обаче писахме най-накрая имейл на д-р Райхел в Германия да я питаме за LIT /АИ/, и дано ни отговори, да направим малко раздвижване :D При мен иначе са много отчетливи тези усещания след трансфер - все едно нещо се мести или пък се развива - а бе някакво сериозно раздвиждване в областта на матката. Ако това е така, може би пък при естествени условия не настъпва оплождане, защото тогава нямам? Знам ли и аз. Иначе този месец мислим да направим още един опит, ама този път ми се иска да пробваме ин-витро, а не икси, но да видим как ще се развият нещата.
Благодаря ти, Бени!







Re: историята на alia_alia
« Отговор #63 -: Март 07, 2007, 09:54:06 am »
Борбата ми с него се състои от имуномодулация по схема, включваща Есберитокс, Изопринозин и Бронховаксом;

Интересна терапия. За да се предпазя от гриповете, на няколко пъти си правих курсове с Есберитокс и всеки ден пия масло от акула. Дали пък по този начин не съм си вкарала НК клетките в норма?  8O
Re: историята на alia_alia
« Отговор #64 -: Март 07, 2007, 11:42:26 am »
Аля, тази имуностимулираща схема да не ти е предписана заради занижен хуморален имунитет, защото знам, че Конова препоръчва нещо подобно?

Предполагам, че върху хуморалния имунитет въздейства.
А такива усещания, каквито ти описваш, нямам.
Не си спомням да съм усещала подобно нещо и  в месеца, когато забременях.
Не знам какво да ти кажа. Само мога ти стискам палци.
Re: историята на alia_alia
« Отговор #65 -: Март 07, 2007, 16:01:48 pm »
четох в една книга, че ако по имунологични причини не се осъществява имплантация, жената усещала леки бодежи и пр. в корема. Стана ми интересно, защото аз след 2-та ми трансфера определено имах такива усещания още 4-5 дни след трансфер, и после спираха. След инсеминациите не помня така ли е било, а след домашен секс нямам такива наблюдения. Ти усещала ли си такива симптоми?
Фреши, сега като си го написала, аз определено мога да кажа, че съм имала такива усещания нееднократно - и след домашен секс, и след едното инсе май (не помня точно кое  :?). След ин-витрото не знам  :? (тогава бях под пара заради тромбофлебита и го бях отписала  :(). При мен определено е точно в периода, когато трябва да стане имплантацията. Интересно ми е къде го прочете това. Преди все си мислех, че е от прекалено вглеждане в себе си в очакване на чудото. Но пък не мога да кажа, че в било всеки цикъл.
Re: историята на alia_alia
« Отговор #66 -: Март 07, 2007, 16:21:43 pm »
Прочетох го в една книга на д-р Беър и последователите му. Там, където се описваше агресивен имунен отговор срещу ембриона, пишеше, че жените усещали това и това :?
Благодаря ти, Бени!







*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: историята на alia_alia
« Отговор #67 -: Март 07, 2007, 18:33:40 pm »
Иначе този месец мислим да направим още един опит, ама този път ми се иска да пробваме ин-витро, а не икси, но да видим как ще се развият нещата.


Дано нещата се развият благополучно и дано този път е последния ти опит, скъпа Фреши!  :balk_602: :balk_21:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: историята на alia_alia
« Отговор #68 -: Март 08, 2007, 12:53:52 pm »
Прочетох го в една книга на д-р Беър и последователите му. Там, където се описваше агресивен имунен отговор срещу ембриона, пишеше, че жените усещали това и това :?
Благодаря Фреши, а можеш ли да дадеш точен цитат? Любопитно ми е.
Re: историята на alia_alia
« Отговор #69 -: Март 13, 2007, 10:35:38 am »
Ох, ами някъде из книгата го прочетох и сега едва ли лесно ще го открия. Обаче, ако ми остане повече време, ще препрочета това-онова и ако открия цитата, непременно ще го постна.
Благодаря ти, Бени!







Re: историята на alia_alia
« Отговор #70 -: Юли 05, 2007, 15:30:33 pm »
Ще добавя нови щрихи към картинката.
Общи Т-лимфоцити - СD3+    63.84%   реф. (67 - 76)
NK-клетки  CD3-/CD16+56+ 16.51%   реф. (2 - 11)

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: историята на alia_alia
« Отговор #71 -: Юли 05, 2007, 15:54:04 pm »
ха, честито :(

за НК-то ясно, ще се влива, ама тия дето са под нормата?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: историята на alia_alia
« Отговор #72 -: Юли 05, 2007, 16:02:00 pm »
Аз от доста време им се каня, ама нали провеждах терапия, която уж да ги неутрализира/Инталипид/ Е, не ги е неутрализирала достатъчно, щом не съм забременяла досега. 4 месеца вливах. :(
А за първия показател - лимфоцитите са много видове. В някаква статия бчх чела нещо, но не мога да я намеря сега.
Re: историята на alia_alia
« Отговор #73 -: Юли 05, 2007, 16:14:59 pm »
Съжалявам мила  :( Само интралипид ли влива? Може пък да трябва и нещо друго да направиш  :? Какво казват имунолозите?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: историята на alia_alia
« Отговор #74 -: Юли 05, 2007, 16:17:42 pm »
Цитат
А за първия показател - лимфоцитите са много видове. В някаква статия бчх чела нещо, но не мога да я намеря сега.

знам, дори Конова ми препоръча да ги изсл. по задълбочено. На мен също ми бяха пуснати само тези двете, но бяха добре при мен.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: историята на alia_alia
« Отговор #75 -: Юли 05, 2007, 16:20:45 pm »
Съжалявам мила  :( Само интралипид ли влива? Може пък да трябва и нещо друго да направиш  :? Какво казват имунолозите?
Интралипид вливах тази зима.
Иначе, преди години съм вливала и Имуновенин, но заради Антифосфолипидни. Тогава, не се изследваха НК-клетки.
Нямам още коментар от имунолог.