0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Проблемите на ТА
« -: Юни 25, 2007, 21:14:30 pm »
Такааа... аз все си мислех, че този подфорум ще го пропусна, (започнах от Опити за забременяване, през стерилитет при жената, после при АРТ, не пропуснах и хормоналните)ама не било писано. На последък си мисля, че какъвто и доктор да посетя винаги улучвам 10-ката. Та моите изследвания от Плевен явно са много странни, щом доцент Конова не пожела да ми ги изпрати по пощата, а се налага отново да отида там, ама този път да си взема и час при генетик. Някой имал ли е подобна развръзка? Много ми е притеснено. Ходя като баба с една торба лекарства и имам чувството, че тази одисея няма край.
А колкото до клиниката в Плевен - очарована съм от топлата атмосфера и лично от Доцент Конова.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #1 -: Юни 25, 2007, 23:29:53 pm »
ти какво точно пусна в Плевен?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #2 -: Юни 25, 2007, 23:33:15 pm »
Ами генетични за тромбо...(нещо си) и каквито имунологични ми бесхе написала д-р Тодорова.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #3 -: Юни 25, 2007, 23:37:19 pm »
малко по-конкретно ако може
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #4 -: Юни 25, 2007, 23:45:10 pm »
абе то и аз не знах какво точно ми бяха пуснали, и това е един от пропуските там, не остава фиш за пациента какво точно се изследва, колко точно струва и кога ще е готов резултата. ТА щом сте пуснали и за тромбофилия и ти препоръчват час за генетик, вероятно имаш някаква мутация, имай търпение, сигурно ще пиеш повечко фолиева!
Стикам палци за теб!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #5 -: Юни 26, 2007, 07:28:29 am »
Ама предполагам, че вашите резултати са ги пуснали по пощата. Направо не зная какво да очаквам. Не зная в рода ми да има нещо генно като проблем, не е имало и автоимунни заболявания. Чувствам се като някакъв новатор за всякакви гадости. Аз съм писала в други теми за моето Хашимото с хипер функция. Д-р Тодорова поиска антифосфолипидни, анти В2 имунопротеин, NK клетки, но Конова пусна и още нещо. Още не съм подготвена теоретично по тази тема. В петък ще имам конкретните стойности. А сега съм само притеснена до полудяване.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #6 -: Юни 26, 2007, 10:06:48 am »
не се шашкай, това което пускат там, като "генет. изсл.", са свързани с предразположения към тромбофилични състояния:

Фактор V Лайден
Мутация G20210А
Генет. вариант С677Т
Генет. вариант в гена на Тромбоцитен гликопротеин ІІb/ІІІа

на мен ми ги изпратиха по мейла и по куриер, щото нямах отклонения. най-вероятно ще пиеш повечко фолиева.
устискай още мъничко и не бързай да се паникьосваш! :hug2:



Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #7 -: Юни 26, 2007, 10:14:44 am »
Генетичните в Плевен са свързани с изследване за мутации в гените, отговарящи за усвояване на фолиевата киселина и тромбофилия.
При отклонения в различните случаи се приема повече фолиева или се назначава аспирин и фраксипарин след овулация/трансфер.
Не се притеснявай излишно. Спокойно изчакай срещата в Плевен и насоките за лечение.
Във всеки случай има решение, а това е най-важното.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #8 -: Юни 26, 2007, 10:22:37 am »
О, не се шашкай, аз съм с 4 мутации, свързани с тромбофилия плюс хашимото (също беше с хиперфункция в началото на годината, сега съм отново с хипофункция) и завишени НК-клетки. В началото и аз се чувствах зле, мутант и т.н., сега се поуспокоих.
Ако се окаже някоя от въпросните мутации, се прилагат доказано успешни терапии с нискомолекулярен хепарин. Пиши какво е излязло при теб и тогава ще му мислим.
*
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #9 -: Юни 26, 2007, 10:40:09 am »
ТА, не се паникьосвай излишно, и аз имам 2 генни мутации, едната свързана с тромбофилия, имах завишени НК клетки, АФА и Хашимото и след правилна терапия, назначена от доц. Конова и д-р Тодорова забременях. Всичко е поправимо мила и може да бъде сложено под контрол. По-важното, е че са те изследвали, знае се за тях и се взимат мерки, първо за да стане бебето и после да се развива добре!

Успех и не унивай предварително!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #10 -: Юни 26, 2007, 15:22:32 pm »
Много ви благодаря за топлите думи. Опитвам се да мисля за друго, но само това ми е в главицата. Разбира се, че ще докладвам какво се е случило в петък.
Евро  :hug2:
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #11 -: Юни 26, 2007, 16:12:17 pm »
Няма начин да не ти е в главицата  :lol: Като ти пратят и заключението и стойностите ти вече ще си изчела повечко неща и ще си по-спокойна. Няма страшно, успех!
*
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #12 -: Юни 26, 2007, 17:23:57 pm »
Мен точно факта, че не ми ги пращат, а искат лично да ме видят ме тревожи. Явно много съм мутирала. В петък пак ще съм в Плевен.
Успех и на теб!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #13 -: Юни 26, 2007, 20:25:34 pm »
Явно много съм мутирала.

ми прати една снимка да те видим :wink:
ТА, не викат само теб, и за други знам да са викани. причината е, че не може да ти се назначи лечението по телефона, защото може да не се обясни и разбере правилно.
то тук всички сме мутирали, бе мила, ама знеш ли какви хубави бебета си раждаме :D
не се тревожи, всичко ще е ОК :bighug:
*
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #14 -: Юни 27, 2007, 11:15:22 am »
manhattan, аз за теб зная, че много хубави ги раждаш.  :welcome: Поуспокои ме с това, че не само мен викат на место.
Успех от мен и да ти е жив и здрав потомъка!
*
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #15 -: Юни 27, 2007, 13:15:25 pm »
ТА, определено не викат само теб. Генетичните изследвания на никого не ги изпращат ако не са в норма. И на мен ми беше интересно защо е така, но е факт. Споко. Не може да е чак толкова страшно, колкото си мислиш. 
:bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #16 -: Юни 27, 2007, 13:59:40 pm »
Значи аз не съм мутирала самичка! :) Обещавам да не го мисля до петък!
marmi :bighug: и леко бременеене!
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #17 -: Юни 28, 2007, 13:33:45 pm »
Успех, ТА!
Чакаме новини от теб!

Сори, за отклонението.
Jul4e, как 4, свързани с тромбофилията бе? 8O То няма толкова изследвания.Аз съм с три хомозиготни+ една с фолиевата и незнам за други.
*
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #18 -: Юни 28, 2007, 14:06:13 pm »
Jul4e, как 4, свързани с тромбофилията бе? 8O То няма толкова изследвания.Аз съм с три хомозиготни+ една с фолиевата и незнам за други.

Ами да, то не е съвсем коректно четвъртото да се нарича мутация, но
1. Фактор V Лайден
2. на Фактор 2, Prothrombin 20210GA мисля се нарича
3. PAI 4G/5G
4. Недостиг на фактор XII, вероятно вроден, това ми е четвъртият генетичен проблем, свързан с тромбофилия.

Значи за 2. и 3. не съм сигурна как точно се казват, а недостигът на фактор XII не е мутация, аз се изразих лошо, но е вероятно наследствено и в комбинация с останалите фактори увеличава риска от тромбофилия.
« Последна редакция: Юни 28, 2007, 15:31:36 pm от jul4e »
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #19 -: Юни 28, 2007, 14:16:24 pm »
Олеле, Jul4e, обърках се нещо, да...а какво е това, не разбрах...
4. Недостиг на фактор XII, вероятно вроден, това ми е четвъртият генетичен проблем, свързан с тромбофилия.
Значи за 2. и 3. не съм сигурна как точно се казват, а недостигът на фактор XII не е мутация, аз се изразих лошо, но е вероятно наследствено и в комбинация с останалите фактори увеличава риска от тромбофилия.
Ако искаш пиши на лични, да не разводняваме темата на ТА.
*
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #20 -: Юни 28, 2007, 19:02:32 pm »
А, по-добре тук, че и ТА има много още какво да чете по темата. А утре ще пиша и аз колко точно съм мутирала. Не ми е ясно тази тромбофилия има ли отношение към имунологичния проблем? Започвам да си водя записки с въпроси за утре. Само дано не съм много уплашена в кабината, че ще ги забравя... :?
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #21 -: Юни 28, 2007, 21:25:37 pm »
та, успокой се :D. страшно е когато не се знае за мутациите и част от имунологичните проблеми.
пп и аз съм мутант :lol:
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #22 -: Юни 29, 2007, 11:32:19 am »
Дайте да си пуснем вътрешен конкурс за мутанти "кой е по- по- най-... мутант"  :D

Та, доколкото съм запозната генетичните изменения, свързани с тромбофилия нямат нещо общо с имунологичните проблеми.

А въпросът на Данидан отговорих на лични, но ако изникнат въпроси при теб след резултатите ти, ще ти пиша подробно тук всичко, което съм научила.

Хайде късмет и да си с нулеви шансове за участие в конкурса  :)
*
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #23 -: Юни 29, 2007, 17:25:07 pm »
Ами върнах се от Плевен. Оказа се, че нощта не е толкова черна. От генетичните се оказа, че има единствено Фактор V Лайден - хетерохромозомен. Препоръчаха ми да спра цигарите, ама това е една друга тема  :?. От имунологичните - НК клетките са в норма, ама само те.Т-лимфоцитите са на горната си граница. Останалите - положителни антинуклерани антитела и положителни (ама с много) антикардиолипин IgM и анти-бета2-гликопротеин 1 антитела. Ще ми вливат Имуновенин и трябва да изследвам още анти-гладкомускулни и анти ЛКМ антитела. Допълнителните заради имунозависим Хепатит (имах положителен маркер за хепатит С). Доц. Конова ме поуспокои, че нещата може да са под контрол с вливания. Ако някой може да коментира, нека помага!
Благодаря, и аз май на първо четене отпадам от конкурса за по-по-най.  :wink:
Ама за конкурс "проблеми между две инвитро" май ще заема челна позиция!  :D
 :bighug: на всички!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #24 -: Юни 29, 2007, 17:29:13 pm »
Ами върнах се от Плевен. Оказа се, че нощта не е толкова черна. От генетичните се оказа, че има единствено Фактор V Лайден - хетерохромозомен. Препоръчаха ми да спра цигарите, ама това е една друга тема  :?. От имунологичните - НК клетките са в норма, ама само те.Т-лимфоцитите са на горната си граница. Останалите - положителни антинуклерани антитела и положителни (ама с много) антикардиолипин IgM и анти-бета2-гликопротеин 1 антитела. Ще ми вливат Имуновенин и трябва да изследвам още анти-гладкомускулни и анти ЛКМ антитела. Допълнителните заради имунозависим Хепатит (имах положителен маркер за хепатит С). Доц. Конова ме поуспокои, че нещата може да са под контрол с вливания. Ако някой може да коментира, нека помага!
Благодаря, и аз май на първо четене отпадам от конкурса за по-по-най.  :wink:
Ама за конкурс "проблеми между две инвитро" май ще заема челна позиция!  :D
 :bighug: на всички!


ТА, радвам се че си по-спокойна вече и че нещата за които пишеш са преодолими!
Желая ти успех при втората процедура! :kiss:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #25 -: Юни 29, 2007, 18:13:23 pm »
Успех, ТА!Дано след всички вливания, нещата се наредят!
И не се ослушвай за цигарите, ама хич. :wink:
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #26 -: Юни 30, 2007, 00:02:29 am »
само вливания ли ти предписа. ами хепарин. или аспирин. имаш си нужда от кръворазреждащо според мен на всяка цена с мутация на фактор V лайден и анитфосфолипиден синдром
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #27 -: Юни 30, 2007, 07:59:46 am »
Успех ТА!
И спирай цигарите  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #28 -: Юни 30, 2007, 08:34:54 am »
само вливания ли ти предписа. ами хепарин. или аспирин. имаш си нужда от кръворазреждащо според мен на всяка цена с мутация на фактор V лайден и анитфосфолипиден синдром
Лили, аз аспирин си пия още след консултацията с д-р Тодорова. Всъщност тя поиска тези изследвания. Ще пия хепарин, ама след ембриотрансфера. Всъщност Доц. Конова каза, че от гледна точка на имунологията проблема ще се реши с вливания малко преди трансфер и допълнителни в първия стадий на евентуална бъдеща бременност. Обаче ако д-р Тодорова препоръча и сега хепарин - няма начин, ще го пия. В понеделник ще се обадя да си запазя час при нея.
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #29 -: Юни 30, 2007, 11:54:15 am »
ТА, ако си запазиш час за събота, може и да се видим. И аз ще имам час за консултация с д-р Тодорова. Моите изследвания ги взех миналата седмица, и при мен проблеми -
Хашимото, ТАТ - над нормата и МАТ - до небесата. В резултат на повишените антитела са ми повишени общите Т-лимфоцити и инхибин Б ми е под нормата. Според доц. Конова това има връзка с антителата тат и мат, но препоръча консултация с д-р Тодорова. Поне антифосфолипидните и NK клетките са ми в норма.
При генетичните за тромбофилия нещата са уж добре, но С677Т ще го повторят, защото има някакви съмнения за него. Нещо пробата не била добре оцветена и резултатът не е категоричен.
Така че и аз май ще се включа в конкурса. Формуляр за кандидатстване има ли  :D
*
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #30 -: Юни 30, 2007, 13:24:19 pm »
А аз съм с много шантаво Хашимото. С хиперфункция съм, ама съм качила МНОГО килограми (няма да кажа колко точно  :oops:) и то за 3 години. В активен стадий е тази гад и може би за това са такива и изследванията. Дай боже с помощта на д-р Тодорова поне Хашимотото да се вкара в пътя, че Доктора не иска да правим нищо докато не нормализирам ТСХ-то. За генетичните не се притеснявам. Явно си е така и нищо не мога да променя. Имунологичните могат да се коригират и това не ме притеснява много. Ама Хашимотото го мисля вече 9 месеца...
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #31 -: Юни 30, 2007, 23:30:01 pm »
споко. тодорова знае какво прави :D

пп хепарина, т.е фраксипарин или клексан са инжекции. сори...ама е по-добре от сега да си подготвена ако ти дойдат до главата :(
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #32 -: Юли 01, 2007, 00:14:47 am »
сори, ТА, отпадаш от конкурса :D
не разбрах, обаче, защо Хашимотото го мислиш толкова време? колко е ТСХ? аз го нормализирах за 10ина дни.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #33 -: Юли 01, 2007, 00:25:10 am »
ПП Аз само да вметна де, като гледам тук мутиралите от форума какви готини бебета имат, ми то да ти е кеф да си мутант бе :lol:
ТА, ще се оправите и ще си имате най-хубавото бебе/та! Само трябва да вярваш!!!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #34 -: Юли 01, 2007, 13:16:33 pm »
За Хашимотото: Първо ми поставиха диагноза Безедова болест (голям фен съм на първата ендокриноложка  :x). Пих по 6 таблетки метизол и от стартови стойности на ТСХ 0,004 за 2 месеца станаха 14,8  :( . Най-после ме прати на еходрафия и ми спря лекарствата. Един месец по-късно (даже не пълен месец) при самоинициатива от моя страна стойностите на ТСХ отново бяха около 0. Започнах по 2 таблетки Метизол, ама много бавно се вдига. Междувременно се преместих в София и посетих д-р Тодорова. Тя посъветва още месец на 2 таблетки и после месец на 1. Следващата събота ще правя изследване пак и ще пиша стойностите. Ама много го мразя този Метизол. Незная дали е от него, но получавам отоци по краката и не мога 3 етажа да кача, а преди съм спортувала.
До колкото разбрах от д-р Тодорова Хашимотото при мен е в активен стадий. Много лесно се корегира при хипофункция, но при хипер нещата са по-сложни. Имам два варианта - или да изчакам жлезата да се успокои и трайно да премине в хипофункция (а аз нямам време, че съм на 36 а и се надявам следващата ми процедура да е с лекарства от ланската програма на НЗОК с трайност септември) или да продължавам опита да я нормализирам с малки дози Метизол.
*
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #35 -: Юли 01, 2007, 13:17:45 pm »
пп хепарина, т.е фраксипарин или клексан са инжекции. сори...ама е по-добре от сега да си подготвена ако ти дойдат до главата :(
Лили, много ли болят?
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #36 -: Юли 01, 2007, 15:23:04 pm »
ни нам. още не съм се бола с тях въпреки че имам известно количество в гардероба... :lol:
всъщност какво значение има. сигурна съм че си минала през достатъчно процедури и бодене до момента, така че и да боли да не ти прави особено впечатление
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #37 -: Юли 01, 2007, 16:16:30 pm »
Здравей,ТА!
Не, не болят. Понякога попадам на по-тъпи игли, но и те влизат без болка :).
Аз си ги бия сама, нищо особено не е. Ако се наложи и ти ще се справиш!
Успех!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #38 -: Юли 01, 2007, 18:03:06 pm »
ТА, фраксипарина изобщо не го мисли. Същото е като при стимулацията, в корема, подкожно. Хич беля не е философия, аз каквото съм шубе сама се боцках. М/у другото, аз се образовах от темата за фраксипарина, за което благодаря на девойките дали съвети.  :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Проблемите на ТА
« Отговор #39 -: Юли 02, 2007, 13:02:09 pm »
Та, сега виждам новостите и че нещата не а толкова страшни. Радвам се за теб. Иначе за хепарина виждам са ти казали другите. Само да допълня. По-проблемно мисля, че ще се окаже хашимотото. Пиши като излезе нещо ново при теб.