0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #260 -: Март 03, 2008, 11:44:08 am »
и аз съм си самоназначавала ципрофлоксацин, защото болките ми бяха нетърпими, ама наистина, а беше точно на 24.12 вечерта...попринцип избягвам да го правя и не съветвам някой да го прави без да се консултира с док, но ако наистина знаеш, че това ще ти помогне и не можеш да идеш на док веднага... иначе..аз съм забелязала, че тая гад (цистита) обикновено ми се появява след като прекалим с  :bed: и предполагам, че поне при мене се дължи на някакви бактерии, които успяват да влязат :?
Мимче, дано по-бързо се оправиш!!! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
п.с. Катеее  :bighug:
разбира се, че си искала да помогнеш!!!
« Последна редакция: Март 03, 2008, 11:46:02 am от dianka »
*
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #261 -: Март 03, 2008, 11:45:46 am »
МОМИЧЕТАААА,ЛЮБОПИТКА Е НАЙ-ГОЛЯМОТО СЪКРОВИЩЕ НА ТАЗИ ЗЕМЯ,А АКО ЗНАЕТЕ КОЛКО МНОГО МИСЛИ И ИСКА ДА ПОМОГНЕ НА ВСЕКИ,НАПРАВО ЩЕ СЕ УЧУДИТЕ...

Въпреки че съм сигурна че никой не мисли нищо лошо и за нея...  :wink:
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #262 -: Март 03, 2008, 11:46:55 am »
любопитка, аз не те мисля за лош човек, просто не искам заради моя проблем да си говорите остро  :bighug: всички сме тук за да си помагаме, за което ти благодаря и на теб и на всички ,които са тук  :thankyousign:
url=http://www.sestrenka.ru/lines/][/url]

Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #263 -: Март 03, 2008, 11:54:18 am »
благодаря ви момичета :bighug:!аз не мисля,че съм говорила остро,но явно така са прозвучали думите ми.. :(
сега след като ме оправдахте в очите на останалите :wink: ще напиша малко информация за цистита..немога да се сдържа :lol:!/да вметна,че майка ми работи в урология :wink:/-та,ципрофлаксацина е много остарял метод при лечение на цистит,изписват го обикновено джипитата/не всички разбира се/...правилното поведение от медицинска гледна точнка е да се пусне стерилна урина за изследване,след това ако има наличие на бактериии и т.н. се преценява конкретния вид гадинка на какво се повлиява...ако се взима ципрофлаксацин без изследване/дори да го е изписал лекар/ се рискува при наличие на евентуални бактерии,те да станат резистентни и лечението след това да се удължи и затрудни..всичко това е защото самия ципрофлоксацин е слаб,а и не влияе на всички гадинки и затова е толкова важно да се знае има ли и какви!!аз лично най-искрено ви съветвам-всяка от вас която го пие без изследвания-да не го прави повече..
а и още нещо..не е задължително при определени симптоми да има цистит :wink:
надявам се,че мимчето няма цистит и ще се оправи бързо!как си мимче?
« Последна редакция: Март 03, 2008, 12:07:27 pm от любопитка »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #264 -: Март 03, 2008, 11:59:05 am »
Мисля,че предположението ми за песачинки е било правилно.Сега пия много вода взех си и Neorenal и съм добре.Болката почти изчезна,но утре съм на изследвания и се надявам съвсем да се оправя.Много ти благодаря за инфото за цистита любопитка :bighug:
url=http://www.sestrenka.ru/lines/][/url]

Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #265 -: Март 03, 2008, 12:03:37 pm »
Мисля,че предположението ми за песачинки е било правилно.Сега пия много вода взех си и Neorenal и съм добре.Болката почти изчезна,но утре съм на изследвания и се надявам съвсем да се оправя.Много ти благодаря за инфото за цистита любопитка :bighug:
и аз мисля,че е възможно да са песъчинки..симптомите са подобни,но при изкарване на песъчинки не е задължително да има бактерии и да се пие антибиотик..както и при настинка..и както дианка е споменала след повечеко кекс :wink:!затова и се пуска урина :wink:.. :crossfingers: утре всичко да ок,като идеш на док..
съчуствам ти мимче и аз съм имала цистит..много е гадно..
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #266 -: Март 03, 2008, 14:38:59 pm »
Ей момичета не си говорете така.Всички сме тук за да се подкрепяме, да споделяме опита си и да се съветваме една друга.Прегръщам ви  :bighug:
ама как говорим..?! :oops:аз май наистина не схващам...не съм казала нищо лошо..даже се извиних ако съм обидила някой..опитах се да обясня малко повече за цистита и за забременяването в дните на М...а какво стана излезе,че съм лоша.. :?
liubaboiko и аз теб :bighug: !моля те кажи им,че не съм такава за каквато явно са ме помислили..само исках да помогна :lol:
не съм написала нищо с лоши намерения или с намерение да засегна накого! ИЗВИНЯВАМ СЕ ако съм засегнала някого! любопитка  :bighug:
*
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #267 -: Март 03, 2008, 14:49:08 pm »
такааа :)
много се радвам, че всичко тука е ок
като казахте стерилна урина-
искам да ви питам - GP-то може ли да даде направление за стерилна урина, и ако да, какви са изскванията - да е първа сутрешна, да се даде в лабораторията в спец. съд и т.н. и дали може да се прави по всяко време (е, освен ако не си в цикъл). защото аз от много време искам да си направя, но все нещо става и не отивам. а, и още нещо - стерилната урина може ли да покаже проблеми с бъбреците?
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #268 -: Март 03, 2008, 15:09:49 pm »
такааа :)
много се радвам, че всичко тука е ок
като казахте стерилна урина-
искам да ви питам - GP-то може ли да даде направление за стерилна урина, и ако да, какви са изскванията - да е първа сутрешна, да се даде в лабораторията в спец. съд и т.н. и дали може да се прави по всяко време (е, освен ако не си в цикъл). защото аз от много време искам да си направя, но все нещо става и не отивам. а, и още нещо - стерилната урина може ли да покаже проблеми с бъбреците?
дано не изпусна нещо,но ако стане така допълвайте ме..
1-да,джипито може да даде талон за изследване на урина,мисля,че не е проблем,но какво пише в талончето непомня(по-малки са от тези за направление за лекар)
2-мисля,че трябва да е първа сутрешна(но под това се има впредвид,като се събудиш да се изпишкаш-това е нощната урина-и следващото пишкане вече се смята за първа сутрешна..за по-сигурно мога да звънна на майка и да я питам..
3-не съм убедена,че трябва да се отдели в лабораторията,но ако я отделяш вкъщи вероятно трябва да се занесе до определено време/с това не съм много наясно,защото аз съм давала само на място/!а за съда-ДА трябва да е стерилен,можеш от всяка аптека да си купиш..но би трябвало и от лабораторията да ти дадат..
4- и накрая..но не на последно по важност място-незнам честно казано дали може да покаже проблем,но е логично отговорът да е да/при наличие на левкоцити,еритроцити../,като дори да има някакви отклонения от нормалния състав на урината естествено се правят и допълнителни изследвания..дианка,какво по-конкретно имаш впредвид под проблеми с бъбреците..
п.п. мисля,че може и по време на цикъл да се дава проба,но трябва много да се внимава,да не попадне и микроскопична капчица кръв в съдчето,защото в резултат после ще излязат еритроцити,а и други елементи..и ще подведат лекаря..
« Последна редакция: Март 03, 2008, 15:15:14 pm от любопитка »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #269 -: Март 03, 2008, 15:27:55 pm »
кате, за да не спамим темата, писала съм ти на лични.
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #270 -: Март 03, 2008, 16:05:08 pm »
Да попитам, някой знае ли дали проблем с щитовидната жлеза пречи на забременяване? Аз съм с хипотироидизъм /намалена функция - високи TSH и антитела/, скоро ми го откриха, пия си лекарствата редовно. Искам да разбера дали този месец мога да забременея, при положение, че хормона ми вече трябва да е в нормата?
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #271 -: Март 03, 2008, 16:28:34 pm »
Да попитам, някой знае ли дали проблем с щитовидната жлеза пречи на забременяване? Аз съм с хипотироидизъм /намалена функция - високи TSH и антитела/, скоро ми го откриха, пия си лекарствата редовно. Искам да разбера дали този месец мога да забременея, при положение, че хормона ми вече трябва да е в нормата?
бисерче,не съм много запозната..имаше доста теми в "хормонални.." дано намериш подходяща и ти отговори някаоя мацка,която е на ТИ с щитовидните..
това,което знам,е че когато се цели забременяване е добре ТСХ да е до 2/но непомня къде точно го бях чела :?/!логиката е,че ако с лекарствата са го вкарали в нормата би трябвало да се забременее,но най-добре питай ендокринолога ти!не ти помогнах много,но..само толкова знам,съжалявам..дано се включат и други..УСПЕХ
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #272 -: Март 03, 2008, 22:37:49 pm »
И аз имам питанка :oops:Мога ли да си изследвам хормоните ей така без да ме праща доки.Тъй като съм по средата на цикъла си ,мога да изследвам само прогестерона,но няма да ходя на УЗИ,така че от къде ще знам на кой ден да го изследвам ,т.е. няма да знам кога ми е било овуто?През ноември изследвах пролактин,дали да си направя нов или този все още има давност :DМай много станаха моите въпроси :lol:
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #273 -: Март 04, 2008, 08:44:49 am »
И аз имам питанка :oops:Мога ли да си изследвам хормоните ей така без да ме праща доки.Тъй като съм по средата на цикъла си ,мога да изследвам само прогестерона,но няма да ходя на УЗИ,така че от къде ще знам на кой ден да го изследвам ,т.е. няма да знам кога ми е било овуто?През ноември изследвах пролактин,дали да си направя нов или този все още има давност :DМай много станаха моите въпроси :lol:
здрасти rouzi-ana  :D
да,можеш да си изследваш хормпните,когато искаш и без доктор,но в определените дни и т.н. ..отиваш в някоя лаборатория/взависимост от кой град си разпитай за лаборатория която има добро име/
няма смисъл дори да ти е доказана О. да изследваш прогестерон..всички хормони е добре да се изследват в един цикъл,защото си влияят  много един на друг и да може послед вярно да се интерпретират резултатите!ако иследваш сега Прог.,защото си посредата на МЦ,а като ти дойде-останалите,реално те ща са изследвани от следващият МЦ ..
иначе прогестерон,аз мога и без да съм ходила на УЗ да си изследвам,защото вече доста точно се ориентирам кога ми е О...,но с помощта на денис и доста месеци наблюдение + УЗ горе-долу съм наясно вече!
за пролактина-по-принцип знаеш,че за всеки хормон минали ли са повече от 6 месеца губи давност изследването..а реално за да ги пуснеш всичките в един МЦ,трябва да го направиш другия месец,който ще се падне 7 /ако съм сметнала правилно от октомври  :oops:/
ако имаш други въпроси питай  :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #274 -: Март 04, 2008, 11:42:25 am »
и аз мисля да си направя едни хормонални изследвания и по - скоро на щитовидната жлеза (за мое успокоение)! някой може ли да ми каже дали трябва да имам направление от JP -то или гениколкога назначава такива изследвания?
*
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #275 -: Март 04, 2008, 11:52:46 am »
Личния лекар трябва да ти даде направление за ендокринолог а той ще ти даде ноправление за 2 от хормоните-TSH i FT4 -те се поемат от касата. ТАТ  МАТ и FT3-трябва да си ги платиш-те не се поемат от касата.
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #276 -: Март 04, 2008, 13:51:47 pm »
любопитка,благодаря мила.Но все пак не разбрах кога да изследвам прогестерона ,на кой ден,без да е доказана ову :oops:
*
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #277 -: Март 04, 2008, 13:54:20 pm »
любопитка,благодаря мила.Но все пак не разбрах кога да изследвам прогестерона ,на кой ден,без да е доказана ову :oops:

Изследвай го 4/5 дена преди датата на МЦ..
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #278 -: Март 04, 2008, 14:01:28 pm »
Благодаря lubaboiko,така и ще направя.
Re: HELP - опити за забременяване
« Отговор #279 -: Март 04, 2008, 14:09:32 pm »
любопитка,благодаря мила.Но все пак не разбрах кога да изследвам прогестерона ,на кой ден,без да е доказана ову :oops:

Изследвай го 4/5 дена преди датата на МЦ..
не според мен това не достоверен ориентир!liubaboiko съжалявам,че ти опонирам,но наистина мисля,че не е ориентир отзад напред да взимаш ден в който да го изследваш..
rouzi-ana прогестерона не го иследвай този месец,ок?няма смисъл без другите хормони...ще ти даде много малка информация самостоятелно...
изчакай да ти дойде М и си изследвай както си му е реда-на 3 ден ЛХ,ФСХ,Е2,ПРОЛАКТИН,ТЕСТОСТЕРОН;ТСХ,Т3,Т4,ТАТ,МАТ/може и да не точно на 3 ден за щитовидните,но ако имаш паричките по-добре в един ден да ти взимат кръв ,за да не те бодат по 100 пъти../!;прави си тестове за О.и мери БТ,ще помолиш denis да ти помогне за разчитането на графиката ще определите О.и ще преброиш 7 дни след О. ,за да пуснеш кръв за прогестерон,ок?аз така с помощта на denis при разчитането на БТ+тестовете за О. си определих няколко месеца много точно О./и съвпадаше с това,което ми казваха при ФМ/..
П.П. АКО ПРОПУСКАМ НЕЩО ДОПЪЛВАЙТЕ МЕ :oops:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!