0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моля за съвет
« -: Октомври 06, 2010, 11:09:21 am »
Моля да ми помогнете, защото незнам към кого да се обърна. От 4 месеца правим опити за зачеване. От 3 месеца използвам тестове за овулация. Първите 2 теста,т.е. месеца си ми показа нормална овулация, но нищо не се случи. Последният месец ми закъсня овулацията, според теста с около 8 дни. Дотук добре, обаче ето го и проблема. 10 дена след предполагаемото зачеване си направих тест за бременност, който беше отрицателен, знам прекалено рано е. На 14я ден от закаснението бях на лекар и той каза че нищо не се вижда и че не съм бременна, и вероятно става въпрос за хормонални смущения. Каза да изчакам още 14 дни и да повторя теста. Вече 17 дни ми закъснява, като през последните години съм като часовник - винаги на 31я ден. Нямам никакви признаци, че ще ми дойде, като болки в гърдите, напротивчувствам се уморена и много напълнях през последните 3 седмици, въпреки че се храня както обикновено. Възможно ли е да е извънматочна, тя вижда ли се на ехограф или чрез тест. Незнам какво да мисля вече, а това чакане ме скапва. Благодаря предварително.
*
Re: Моля за съвет
« Отговор #1 -: Октомври 06, 2010, 11:18:37 am »
Направи кръвен тест за бременност.      
Хормонът на бременността - ЧХГ (hCG)


Ако има съмнения за хормонални смущения, пусни си хормонални изследвания. Повече информация: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=20084.0
Re: Моля за съвет
« Отговор #2 -: Октомври 06, 2010, 11:59:11 am »
Благодаря за бързината. За съжаление трябва да изчакам да ми дойде, за да мога да проведа хормоналните изследвания, а за кръвен тест пак ще трябва да изчакам около 10 дни.  :?Няма светлина в тунела и така. Пропуснах да кажа че направих спонтанен аборт преди около година. Лек ден.
*
Re: Моля за съвет
« Отговор #3 -: Октомври 06, 2010, 12:07:42 pm »
Благодаря за бързината. За съжаление трябва да изчакам да ми дойде, за да мога да проведа хормоналните изследвания, а за кръвен тест пак ще трябва да изчакам около 10 дни.  :?Няма светлина в тунела и така. Пропуснах да кажа че направих спонтанен аборт преди около година. Лек ден.
И защо да чакаш 10 дни,след като вече имаш 17 дни закъснение... 8O
Re: Моля за съвет
« Отговор #4 -: Октомври 06, 2010, 22:03:12 pm »
 :DИ аз незнам, защото доктора ми каза да из4акам 14 дена от прегледа и да повторя теста. Малко ми е неудобно защото вече 2 пъти ходя през последния 1 месец, първият път, понеже нямах овулация, вторият път на 14я ден от закъснението и трябва да изчакам, че той ще откачи с мен. Просто исках да знам дали извънматочната бременност се вижда при обикновен преглед. Възможно е и от стрес да ми се е случило нещо, кой ли знае. Поздрави.
*
Re: Моля за съвет
« Отговор #5 -: Октомври 06, 2010, 23:45:28 pm »
Нарния, направи си кръвен тест за бременност и ще разбереш дали си бременна или не си. Прочети  първия линк посочен от Елфи - ще ти е от полза  :wink:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Моля за съвет
« Отговор #6 -: Октомври 07, 2010, 00:00:53 am »
Не е нужно да чакаш 14 дни за кръвен тест. Лекарят ти е имал предвид уринен, макар че при 17 дни закъснение, няма какво да се чака. Пусни си един кръвен, там няма как да не покаже точно.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Моля за съвет
« Отговор #7 -: Октомври 11, 2010, 11:24:14 am »
Няма смисъл - дойде ми и днес ще ми взимат проба за хормонални изследвания. Тепърва се започва. Все пак ви благодаря на всички. Дано не е толкова лошо положението и бързо да се оправя. Поздрави и лек ден.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Моля за съвет
« Отговор #8 -: Октомври 11, 2010, 19:42:26 pm »
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Моля за съвет
« Отговор #9 -: Януари 11, 2011, 15:40:36 pm »
Здравейте, искам да попитам дали тестовете за бременност отчитат извънматочната бременност ?
Re: Моля за съвет
« Отговор #10 -: Януари 11, 2011, 15:52:40 pm »
Тестовете отчитат хормона ЧХГ, той се повишива при наличието на бременност ( и маточна и извънматочна).
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Моля за съвет
« Отговор #11 -: Януари 12, 2011, 01:43:41 am »
Благодаря, а може ли да ми кажете възможните начини за прекратяване на извънматочна бременност?
Re: Моля за съвет
« Отговор #12 -: Януари 12, 2011, 06:56:11 am »
sssssiii, единствената причина за прекратяването й е това, че е извънматочна.
Ембриончето се намира в маточните тръби, там бременността е убречена на неуспех.
То няма как да продължи да се развива, а здравето на жената е застрашено.

Обясни защо питаш, какво те притеснява, за да получиш по конкретни отговори.

Ето една тема, в която момичетата са обсъждали конкретно това  :?
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=38740.0
« Последна редакция: Януари 12, 2011, 07:19:49 am от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Моля за съвет
« Отговор #13 -: Януари 12, 2011, 11:09:27 am »
Радост, момичето за начини пита, не за причина  :lol:

sssssiii, най-често се прекратява с лапароскопия. Понякога изписват метотрексат, за да спре да се развива ембриона и да не се налочи хирургическа намеса.

Сподели защо се притесняваш за извънматочна? Ходила ли си на лекар?
Re: Моля за съвет
« Отговор #14 -: Януари 12, 2011, 11:26:06 am »
Радост, момичето за начини пита, не за причина  :lol:

:lol: ами като не си бях изпила кафето още :lol: и на мен ми се стори странен въпроса  :oops: :lol:, ама защо да го прочета два пъти  :bonk:
« Последна редакция: Януари 12, 2011, 11:46:25 am от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!