0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Естрофем и главоболие.
« -: Ноември 03, 2008, 12:42:06 pm »
Здравейте момичета!
От както приемам естрофем и то откак ми увеличиха дозата на 3х1 страдам от главоболие придружено с безсъние.Пия го от месец.От 16 ден на цикъла пия и дуфастон.
Сабуждам се към 3 или 4 сутринта и не мога да заспя и на сутринта съм със страшно главоболие или се сабуждам към 3 ч от главоболие.И не само главата боли ами и очите и болката я усещам някъде дълбоко в очите.
В листовката на естрофема пише като старнична реакция мигренозна болка,безсъние и разни подобни.А не мога да се свържа с лекарката си да се консултирам.
Вие как сте като приемате естрофем?Ще бъда благодарна да споделите.
Така съм се притеснила,че днес ще ходя на личната да ми пуска изследване за минингит.
Ще очаквам да се включи някой!

Re: Естрофем и главоболие.
« Отговор #1 -: Ноември 03, 2008, 15:08:11 pm »
е, ти си добре, след като За менингит си се притеснила :? аЗ като вЗимах хормони исках да ми правят томография, ЗаЩото бях сигурна че имам тумор в главата 8)

с две думи искам да ти кажа, че не е необичайно да имаш главоболие. не сьм вЗимала точно естрофем, но всички теЗи лекарства имат странични действия и си Зависи от органиЗма как ги понася. обаче мигреноЗната болка ми е поЗната, да, и мен ме болят очните кухини при пристьп на мигрена. поискай да ти сменят лекарството, понякога има Заместители, които не са така непоносими.
*
Re: Естрофем и главоболие.
« Отговор #2 -: Ноември 03, 2008, 15:47:44 pm »
Как да ходя до София само за това.А и лекарката не си вдига телефона.
Мисля да се консултирам с някой гениколог тук в провинцията , но се питам при кого да отида като тук наяма един който да ти даде подобна консултация.
Няма ли някой друг да се включи?Не ми се вярва само аз да съм на естрофем.
*
Re: Естрофем и главоболие.
« Отговор #3 -: Ноември 03, 2008, 16:01:40 pm »
аз го пия отскоро, след трансфер, 2х1
нямам такива екстри като главоболие, но не бих сменила или спряла лекарство предписано от един лекар по препоръка на друг.
звъни по - настоятелно по телефона,сутрин между 8-8:30 и вечер след 7 успявам да се свържа почти винаги
*
Re: Естрофем и главоболие.
« Отговор #4 -: Ноември 03, 2008, 20:56:41 pm »
Май няма да се включат други.Аз се свързах с лекарката си и й казах в какво състояние съм.Каза да ги спирам и да си изчакам цикъла и на 10 ден от МЦ на преглед.
Дано има някакво хапче което ми понася по-добре.
На всички желая успех с бебеправенрто. :)
Re: Естрофем и главоболие.
« Отговор #5 -: Ноември 04, 2008, 06:50:52 am »
geko аз пия естрофем(от пръвия ден на МЦ-7 дни 2*1,9 дни 3*1,10 дни 2*1) вече 6 месец и нямам такива странични ефекти. Мисля че леко напълнях но незнам даи точно е от лекарството или нещо от храната :D.
Е ти вече си се свързала със лекарката и ти е казала да го спреш!
*
Re: Естрофем и главоболие.
« Отговор #6 -: Ноември 04, 2008, 09:33:22 am »
Блазе на всички които понасят хормонална терапия. Миналата година почнах подготовка за инвитро и пих 3 месеца Логест.От него получих силно сърцебиене и имах задържан фоликул,който така и не изчезна с Логеста.До Инвитро не стигнах ,щото започнах да лекувам сърце.
Тази година с Естрофема пък имам силно главоболие.Незнам какво хапче ще ми предпишат.Явно съм доста чувствителна към хормоналните.
Надявам се на Коледно чудо и вярвам в това!
На всички го пожелавам!!!
Re: Естрофем и главоболие.
« Отговор #7 -: Януари 10, 2011, 18:56:18 pm »
Здравейте момичета,подготвям се за ЗЕТ,от 5 дена съм на естрофем 3х1 и клемара 4/за 5 дена,обаче ме боли главата от два дни.Притеснена съм защото преди 2месеца пак бях на подготовка със същите лекарства и симптоми и 2дена преди трансфера се разболях,надявам се този път главоболието да е само от лекарствата но съм притеснена.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Естрофем и главоболие.
« Отговор #8 -: Януари 10, 2011, 20:30:43 pm »
geko,аз след трансфера също много ме болеше глава,но после отмина след 3-4 дена