0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Системата в България е просто трагична
« Отговор #20 -: Август 12, 2007, 19:18:01 pm »
За първи път влизам в този подфорум,защото ми беше някакси резервен.Думи нямам,може ли такова нещо?Исках само нещо да споделя с вас:преди доста години моята свекърва е работила в дом за изоставени деца(преди още да се познаваме).Разказвала ми е много,но това,което винаги ще си представям е как 20 бебета плачат и протягат към теб ръчички,а ако вземеш едно или две плачът на другите преминава в писък.Тя се е прибирала в къщи и часове наред мъжът и неможел да я успокои.Само 1 месец е издържала да работи там и толкова години неможе да го прогони от съзнанието си.
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Системата в България е просто трагична
« Отговор #21 -: Август 13, 2007, 08:50:51 am »
Съшо така обявиха че в България има поне 9 000 деца чакащи за осиновяване,ноооо,който иска да си осинови трябва да си плати :? Сумата заедно с делата, адвоката и "дарението" за дома варирала между 5 000 и 10 000 евра. 8O.

Iliyanas,
Не зная къде си чула цитираните от теб думи, но те звучат обидно към всички момичета в този подфорум, които са решили да осиновят, подали са документи и вече чакат....
Имаме доста примери тук на осиновили семейства, които са заплатили САМО държавна такса от 6 лв. за делото.

Мисля, че това което представяш като плащане на определени суми за да осиновиш в България се отася за българи, живеещи в чужбина, които искат да осиновят дете от България. Там наистина има заплащане и то е напълно регламентирано, защото минава като международно осиновяване, което пък от своя страна става само чрез посреднически агенции (специално сертифицирани за това от държавата). Пълна информация за тези агенции, както и за процедурата на проучване, вписване и самото осиновяване можеш да намериш на страницата на Министерството на труда и социалната политика, където има и списък на агенциите.

Моля те да не всяваш смут и да не насърчаваш търговията с деца с изказвания от рода:

Ами то с извинение ще е много по-лесно да намериш някоя бременна ,преди да си остави детето и да го вземеш-поне няма чакане ,оправяш се с адвоката(минаваш през делата и т.н.) и доктора-посредник и всичко е наред.Дори има и такъв вариант да мъжа ти да каже,че детето е от него и така си го получавате безпроблемно.

Да, за да осиновиш се чака, но колко дълго ще чакаш зависи от това какви изиствания си вписал за дете, в колко дирекции си вписан и т.н.
« Последна редакция: Август 13, 2007, 08:58:24 am от peti_pati »
Намерихме нашето синче.
Re: Системата в България е просто трагична
« Отговор #22 -: Август 13, 2007, 11:25:35 am »
Първо за съжаление не мога да ти кажа по коя програма точно беше,но заглавието мисля че беше "Питомните зайци".Второ филма бе направен със журналисти,с хора които са минали по тоя път и с шефовете на някои от домовете.Ето изводите до които те стигнаха:
Първо чака се много,нe заради изискванията на семейството,а заради ЗАКОНЪТ!!!
Значи след като го оставят детето в дома,чакат 6 месеца дали майката ще го потърси ,пък било то и по телефона.След това се започва "процедурата"дали да се даде детето за осиновяване,като през това време привикват евентуалните родители.Там стават още 6 месеца.И им се праща последна 3та призовка и тогава ако не се явят детето се дава на новите си родители.
А иначе разговаряха с няколко от служителките,които казаха,че са много щастливи ,че голяма част от "клиентите"им,са богати и оставят много добри дарения за домовете.
Re: Системата в България е просто трагична
« Отговор #23 -: Август 13, 2007, 11:35:18 am »
iliyanas не всичко, което дават по телевизията е истина  :D
Ако не си гледала филма "Да разлаем кучетата", горещо ти го препоръчвам.
Ако искаш информация, как наистина стават нещата в България, попитай хора, които са минали по този път  :D.
Успех ти желая във всичките ти начинания.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Системата в България е просто трагична
« Отговор #24 -: Август 13, 2007, 12:55:58 pm »
Приказките "В България не става без да си платиш", "Няма да осиновеш, ако нямаш връзки", идват точно от хора, които се занимават с това!

Моята истина е тази:
Аз осинових Никола 9 месеца след като ни вписаха в регистрите. Детето е от бг произход, беше на 7 месеца, здраво. НЕ СЪМ ПЛАТИЛА И СТОТИНКА. Нито евроцент междувпрочем. Не съм ползавала никакви връзки, подбутвания и пр.
В очакване ....
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Системата в България е просто трагична
« Отговор #25 -: Август 13, 2007, 13:43:29 pm »
Мила Iliyanas,

Не искам да влизам в излишен спор - няма смисъл :?. Просто не искам да се остава с грешното впечатление, че осиновяванията в България стават само по "втория начин".

Едно е докато посещаваш предложеното ти дете в дома да видиш мизерията и многото други чакащи дечица и да искаш да помогнеш и на останалите с каквото можеш (правейки по собствена воля дарение) - съвсем друго е определена сума да ти бъде поискана .

Подкуп можеш да получиш само от човек, който е готов да ти го даде!

А колкото до ЗАКОНЪТ - едва ли някой взел решение за осиновяване не е чел закона и не е наясно със сроковете в него. Че не е съвършен - не е, но действа, а ние които разчитаме на него, трябва да намерим търпението, за да се сдобием с така желана рожба по законния начин, а не с припознавания и пари под масата.

Но всеки сам избира пътя си в живота - щом за теб по-лесния, но незаконен начин те устройва, няма да те разубеждавам, но не създавай грешни впечатления и нагласи у други потребители посещаващи форума.



Намерихме нашето синче.
Re: Системата в България е просто трагична
« Отговор #26 -: Август 13, 2007, 15:15:21 pm »
НЕ СЪМ ПЛАТИЛА И СТОТИНКА.
А аз платих - 6 лева държавна такса и 15 лева за обнародване на поканата в държавен вестник

Освен това няма 9 000 деца чакащи за осиновяване - само за пример - в дома на Исак от двайсетина деца в групите от 1,6 до 3 годишна възраст (не съм ги броила), без отказ са 23 и родителите им се интересуват от тях поне веднъж на 6 месеца, т.е. те няма да бъдат осиновени!
Да, законът не е добър, но това е законът и добър или лош действа.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Системата в България е просто трагична
« Отговор #27 -: Август 13, 2007, 15:18:04 pm »
Добре де!
Признавам си за 6те лева държавна такса

Имах предвид, че не съм платила никъде подкуп
В очакване ....
Re: Системата в България е просто трагична
« Отговор #28 -: Август 13, 2007, 16:25:23 pm »
Имах предвид, че не съм платила никъде подкуп
Знам, аз само се шегувах  :oops:
И все пак - вие сте по-надалавера с 15 лева.
Пак се шегувам.
А иначе сериозно - човек сам избира пътя в живота си, дали ще си купи дете или ще действа по законния начин... това може да реши само собствената му съвест.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Системата в България е просто трагична
« Отговор #29 -: Август 14, 2007, 12:05:11 pm »
Цитат
И все пак - вие сте по-надалавера с 15 лева.

На, на на наааа наааа  :balk_70:

В очакване ....
*
Re: Системата в България е просто трагична
« Отговор #30 -: Август 19, 2007, 19:31:19 pm »
като прочета за лесно и безпроблемно осиновяване направо не ми се вярва
и го казвам от личен опит, защото на мен скоро ще ми изтече годността... почти 2 години чакам, изпратила съм си доклада във всички регионални дирекции в страната и отникъде не ми предлагат дете. не че изискванията са ми големи, не поставям изискване за етническа принадлежност..
обаждала съм се - няма деца - ха
аз работя с детски домове виждам колко много деца има
къде е проблема?
Re: Системата в България е просто трагична
« Отговор #31 -: Август 20, 2007, 12:04:32 pm »
Мил, сигурна ли си, че не са ти объркали изискванията - имаше такъв случай. Друго не ми идва на ума...
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.