0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #60 -: Юли 14, 2008, 08:28:46 am »
Момичета, след калните бани непременно се пазете от течение, климатик и т.н. Аз дори за всеки случай си носех някаква връхна дреха и ако усетя и най-малък хлад си я слагах на кръста. Трябва много да се пазите, защото ще има обратен ефект.
Миналото лято задължително се минаваше през доктора. Той мери кръвно и разговаря с вас. Не е необходимо да имате предварителен час за него, няма чак такава навалица,а и той не преглежда.
И след калните бани 1 час не трябва да се миете със сапун. По принцип не е необходимо да си носите каквото и да е. Там дават чаршав за подсушаване, пък ако искате си носете хавлия. Само може да си вземете чехли, с които да се предвижите от съблекалните до душовете и пейките за калните бани.
Но те ще ви предупредят за всичко това.
Още веднъж подкрепям за течението,ако може не ходете след това на работа,поне аз успях да се освободя следобедите,за достора не се тревожете действително не е опашка,даже аз отидах като беше от 13,30ч. и за 14ч.влязах на процедура,колкото до изсл.не ги носи ,а само ще му кажеш какъв е проблема,аз прецених да ги нося,че тия докторски термини не мога да ги запомня и да не се изложа,другото е не 1 час,а 2 часа след бани ми казаха да не се къпя със сапун,а морето го забравяш след бани,може само на слънце,както ви е казала Стелиана освен чехли друго нищо не е нужно,макар че аз първите дни си носих,но после карах боса,понеже отивах директно от работа и не ми се носеха,абе ходенето няма да е напразно каквото и да сте взели или не,при всички случаи няма да ви върнат,така че смело към калните бани,ще видите че и персонала са много готини.Колкото до ефекта все още не знам,казват че се разбира месец сед приключване на процед.а аз ги свърших преди 10 дни,и за този мес.ми дойде така че....Успех момичета,идете утре и чакам впечатления.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #61 -: Юли 14, 2008, 09:04:51 am »
  Сега се обадих да се запиша за другия понеделник,но гаспожата която ми вдигна каза ,че се обаждам много рано.Трябва да се обадя в събота или неделя.И каза,че от 14 и 16 часа е по-спокойно и няма проблем за час.Беше много любезна  :P .   

 Counterfeit ,ако искаш да ходиш от 9 се обади тия дни да ги предупредиш да те имат впредвид,защото сутринта било по-натоварено.
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #62 -: Юли 14, 2008, 11:01:39 am »
Момичета, питате за ефекта от калните бани.
Само искам да предупредя(това ще ви го каже и лекаря де),че по някое време на процедурите болките ще се усилят. (При мен лечението беше на хронично възпаление с болки). Щом се усилвали болките било добре, значи калта влияела. И повече от месец след калните бани при мен болките в по-болния яйчник се бяха утроили като,че ли. Но всичко това било нормално. Така,че ако се появи или засили болката изобщо не се безпокойте.
И момичета сега нещо по-разведряващо - ще забележите как кожата ви ще стане една хубава, гладичка.Освен лечебен ефект калта има и разкрасителен :P
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #63 -: Юли 14, 2008, 11:42:18 am »
И момичета сега нещо по-разведряващо - ще забележите как кожата ви ще стане една хубава, гладичка.Освен лечебен ефект калта има и разкрасителен :P
  Аз и за това се чудя дали да не правя цяло тяло  :wink: .Ама като знам,че ще излизам в отпуска и ще трябва да ходя и на зъболекар и на кожен лекар и лекарства да купувам....май ще ми се размине цялото тяло ,че доста ще се поохарча  :(  .
*
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #64 -: Юли 14, 2008, 20:28:59 pm »
А бе то да ти кажа Peroshinka - цяло лято,цяло лято ама то не остана много всъщност :D  Аз затова си мисля да направя този месец процедури,и след августовския ми цикъл още няколко и толкоз. Живот и здраве септември искаме да правим трето икси,та с калта си мисля да приключа през август :D 
Стели, да чукна на дърво нямам възпаление да лекувам,но пък силно се надявам калта да влияе и при болезнен цикъл - всеки път като ми идва първия ден си ме боли доста неприятно. :?  Както днеска например - 1ви ден - цял ден на работа бях като парцал... :?


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #65 -: Юли 14, 2008, 22:39:15 pm »
Стели, да чукна на дърво нямам възпаление да лекувам,но пък силно се надявам калта да влияе и при болезнен цикъл - всеки път като ми идва първия ден си ме боли доста неприятно. :?  Както днеска например - 1ви ден - цял ден на работа бях като парцал... :?
При много жени болките при идването на цикъл намаляват след калните бани.  Като цяло калните бани подобряват функцията на яйчниците и дори спомагали и за овулацията.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #66 -: Юли 15, 2008, 08:54:23 am »
Стели, да чукна на дърво нямам възпаление да лекувам,но пък силно се надявам калта да влияе и при болезнен цикъл - всеки път като ми идва първия ден си ме боли доста неприятно. :?  Както днеска например - 1ви ден - цял ден на работа бях като парцал... :?
При много жени болките при идването на цикъл намаляват след калните бани.  Като цяло калните бани подобряват функцията на яйчниците и дори спомагали и за овулацията.

И аз съм с много болезнен цикъл,но този месец ми е първи след баните и определено го изкарах без хапчета,болеше ме но поносимо и не съм се замисляла,че се дължи на калта,определено си права наистина болките намаляха.А колкото до няколкото бани преди цикъл и няколко след това,не е удачно,баните се правят минимум 10 без прекъсване,иначе си губи ефекта,а най-добре е да се направи пълен курс от 14,това го казва доктора.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #67 -: Юли 22, 2008, 21:02:10 pm »
Хайде най-после да се отчета с първото си посещение :D Днес в 9.00 ходих на кални бани - без малко да ми се размине всъщност,понеже като отидох токущо им беше спрял тока,представете си 8O (ние с Peroshinka сме големи каръци май - вчера имаха авария и не правеха процедури,днеска тока спрял...)
Изчаках малко и тъкмо реших да тръгвам за работа,че да не закъснея,и тока взе,че дойде! :D
Набързо ме поляха с кал,много приятно се затоплих след като ме увиха и с найлона и одеялото,постоях 15мин.(за първа процедура толкова било,следващите - по 20мин.),скочих в душа,после светкавично обличане и беж на работа.
Ей тва човек като бърза направо на чудеса е способен :wink: - успях за 25мин. да приключа и да се изстрелям оттам - накаляха ме в 9.20,и в 9.45 вече тръгвах към работа :D

Иначе леличките са наистина много мили там,доволна съм от обслужването и отношението.
« Последна редакция: Юли 22, 2008, 21:04:37 pm от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #68 -: Август 04, 2008, 19:53:24 pm »
Аз да се похваля - днес завърших курса процедури - направих максималния брой,който се препоръчва - 14(както са писали и другите момичета,препоръчват се между 10 и 14 за най-добър ефект).Първата половина от процедурите ходихме заедно с Peroshinka - определено е по-весело като имаш компания! :wink:
Сега чакам цикъл до една седмица,надявам се наистина калните бани да са повлияли и да не се превивам пак от болки,ами да не го усетя въобще първия ден на МЦ :D

А,да не забравя да ви споделя нещо важно,което мисля,че не е споменавано досега в темата - казаха ми,че трябва да има пауза от поне 2 месеца,преди да се правят пак кални бани - понеже аз се бях засилила да ходя и август(т.е. след августовския ми цикъл),за да подсиля и затвърдя ефекта върху яйчниците преди септемврийското ни ИКСИ :D  Но разбрах,че не трябва,а и нямало нужда - ефекта им траел поне 2 месеца! :wink:
« Последна редакция: Август 04, 2008, 19:55:08 pm от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #69 -: Септември 04, 2008, 10:34:11 am »
Здравейте момичета и на мен ми препоръчаха кални бани при Др. Димитрова в Санита.Курсът за 10дневно лечение бил 90лв.Дали си стува да ходя на такива бани?
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #70 -: Септември 04, 2008, 11:54:06 am »
Здравейте момичета и на мен ми препоръчаха кални бани при Др. Димитрова в Санита.Курсът за 10дневно лечение бил 90лв.Дали си стува да ходя на такива бани?

Зависи какви проблеми имаш и за какво точно са ти назначени.
При мен имаше ефект - лентичката ми по-долу.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #71 -: Септември 04, 2008, 15:47:29 pm »
Здравейте момичета и на мен ми препоръчаха кални бани при Др. Димитрова в Санита.Курсът за 10дневно лечение бил 90лв.Дали си стува да ходя на такива бани?
В коя Санита правят кални бани,че не съм чувала.Колкото това дали има смисъл да ги правиш,ами разбира се направи ги,ако не помогнат със сигурност няма да ти навредят,пък е и някак си отпускащо,абе хубаво е.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #72 -: Септември 04, 2008, 20:05:32 pm »
В Санита до у-ще "Гео Милев"
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #73 -: Септември 05, 2008, 07:55:17 am »
Ако имаш възможност според мен де,по-добре иди на плажа на баните.Казват,че калта им е хубава,пък и цяла статия имаше във вестика,че калта им лекувала безплодие.Това е лично мнение разбира се,ти прецени,пък ако отидеш в Санита ще споделиш мнение и за там.Успех ти желая,където и да ги правиш дано да има резултат.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #74 -: Септември 05, 2008, 07:57:38 am »
И аз за първи път чувам,че в САНИТА правят кални бани. 8O
А иначе както са казали и другите момичета,определено е хубаво да се направят и си струва - дори да нямаш никакви проблеми пак е хубаво профилактично да си ги направиш - както при мен например - отидох за профилактика и единствено се надявах евентуално да повлияят и на болезнения ми цикъл - действително болките значително намаляха след калните бани - вече не ми се налага дори 1 хапче да взема на 1-ви ден! :D


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*

    audifen

  • **
  • 99
  • Обичам да обичам!
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #75 -: Септември 05, 2008, 12:16:54 pm »
И аз съм много доволна от ефекта на калолечението. Нямах никакви болки по време на цикъл, даже не разбрах кога ми дойде и кога ми свърши - не съм пила нито едно хапче.
Единствения проблем беше, че получих силни болки около седмата процедура от старо възпаление на, което сега долекувам с глобули. Лекарят ми, ми препоръча да направя още един цикъл процедури след лечението.
Цената в Саните е добра, 10 процедури на калните бани на плажа струват 80 лв..
Знаете ли кога ще ги затварят, бях чула че ще е през октомври, някой знае ли нещо?
*
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #76 -: Септември 08, 2008, 11:42:24 am »
В "Санита" - кв. Младост наистина правят кални бани.
Моя приятелка ходи там преди 2 месеца.

През август двете ходихме пък в Кюстендил.
При нас обаче се получи проблем - на 8-мия ден прокървихме и двете. Лекарят каза, че сме се претоплили. А на другия цикълът ни дойде. Бяхме на Дуфастон цял месец, уж трябваше да отложи цикъла - ама не. Спряха ни процедурите. На нея й закъсня с няколко дни, а аз цъфнах по график. Цикълът ми беше по-слаб в сравнение с предишните.
Още не мога да кажа дали има ефект от процедурите. Ще пиша по-нататък.
*

    vilich66

Re: Кални бани - Варна
« Отговор #77 -: Април 04, 2009, 14:17:27 pm »
Благодарение на калните бани във Варна имам две деца.
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #78 -: Август 10, 2009, 08:33:14 am »
Аз искам да попитам някой има ли престава дали калните бани в Варна на плажа работят сега,и колко парички излизат 10 процедури ?  :D
 Знам че е стра темичката ама нейскам да пускам нова, дано ми отговори някой  :oops:
 А също така ако някой знае друго място на което правят кални бани освен на плажа да каже  :lol:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #79 -: Август 12, 2009, 14:53:34 pm »
Искре,аз ходих миналото лято.Най-добре е да се направят 14 бани последователно.Струваше 8 лв.на баня.Щяха октомври да затварят за ремонт,мисля че работят вече.Ето тел. 63-20-69.
« Последна редакция: Август 12, 2009, 14:57:02 pm от Марина75 »

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"