0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте. След близо година и половина "ходене по мъките", какви ли не изследвания, едно неуспешно икси и една инсеминация остана да изследваме имунологичните и генетичните изследвания. Причината беше инвитрото което сега ми предстои и това, че в семейството ми има близък с автоимунно заболяване. Отидох до Плевен и направих консултация с доц. Конова. Беше много любезна и се отнесе сериозно към нашия проблем. По нейна преценка пуснахме имунологични и генетични изследвания. В деня, когато ми биха диферелина, получих част от готовите резултати/по мое настояване/ и се оказа, че имам отклонения в антифосфолипидните антитела. Обадих се в Плевен, за да помоля да ми изпратят стойностите на тези антифосфолипидни антитела, на които има отклонения. Говорих с една лаборантка, която ми обясни, че това било "много голяма играчка" и ако и останело време щяла да го направи, но не обещавала нищо. И така - до днес нищо. А започвам стимулацията другата седмица, а докторът ще иска конкретните стойности. Не ми се ще да притеснявам доц.Конова. Какво ще ме посъветвате? При отклонения в резултата дали са ви давали конкретната стойност? Трябва ли да безпокоя доц. Конова?
« Последна редакция: Юни 06, 2007, 23:29:31 pm от Zvezdichka »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Zvezdichka, аз минах по същия път, голямо чакане падна. също си поисках количествения анализ, също имам наличие на антитела, получих си резултатите по мое настояване по куриер с голям зор, изпратиха ми и колич. анализ който представляваше една огромна разпечатка от която изобщо не ми стана ясно кое какво е. не се притеснявай на Док му е достатъчно като види че имаш АФА, той ще ти предложи адекватно решение, бъди рахат! :D
само да не забравиш да му оставиш копие от изследванията си.
Желая ти успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Sunshine_

Говорих с една лаборантка, която ми обясни, че това било "много голяма играчка" и ако и останело време щяла да го направи, но не обещавала нищо. Трябва ли да безпокоя доц. Конова?

Много ме съмнява това нещо  8O Пациент съм на доц. Конова от дълги години и много ме съмнява, че можеш да получиш този отговор от персонала на клиниката. Аз когато си получих резултатите бяха в прикачен файл със фиша от изследвания и имаше референтни стойности. Аз също съм със отклонения в резултата и нямах проблем със интерпретацията на резултатите. Мойте лично станаха за около седмица. Ти какво точно получи? Обади се отново във клиниката в Плевен и си търси изследванията.
Желая ти успех!
аз съм пресен случай от преди 2 дни.проверявах постоянно за резултата.когато се обадих за пореден път момичето на информация каза че са готови,но няма право да ми каже резултата още по-малко по телефона.първо много се ядосах,но до вечерта доц.Конова ми беше изпратила мейл с рез.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
аз съм пресен случай от преди 2 дни.проверявах постоянно за резултата.когато се обадих за пореден път момичето на информация каза че са готови,но няма право да ми каже резултата още по-малко по телефона.първо много се ядосах,но до вечерта доц.Конова ми беше изпратила мейл с рез.

Извинявам се ,че разводнявам малко темата :oops:,но искам да питам след колко време си получихте резултатите от Плевен????Благодаря. :D
първия път ходихме на место,имахме доста изследвания-резултат и препоръки след 10 дни.миналата седмица в сряда изпратих кръв за НК-клетки,във вторник ми изпратиха мейла,но звънях сто пъти
Аз също си получих резултатите по мейла, но нямат стойности и реф.граници. Затова се обадих да помоля да ми изпратят стойностите на тези антитела, на които имам отклонения.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
нали ви казвам, в новата клиника изследванията се правят на разл. машина, няма количесвен анализ /реф. граници/, а само качествен /имаш - нямаш антитела/. за да съм по-точна всъщност имат, но не се вписват във фиша, както преди. при мое настояване ми направиха някаква разпечатка от 12-15 стр. от които нищо не разбирам. НК-бяха готови за 2-3 дни, имунлог. за 10-тина дни, генет. за 3 седмици.
Успех на всички! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Тази седмица свърши,надявам се другата да си получа вече резултатите :D
дано ади,и дано са добри резултатите.много е изнервящо това чакане
На 25.05 бях при доц.Конова на изследвания и тя каза че ще ми ги прати на и-мейл след една седмица.Понеже на 10-тия ден ми ги нямаше и изпратих и-мейл с молба за готовите резултати като с две думи и обясних коя съм.Само след 40 до 60 мин. си получих резултатите,така че няма проблем да и пишете на и-мейла и всичко ще е наред.Поне при мен беше така.
/img][/url]