0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Вливания на имуновенин - къде?
« Отговор #20 -: Септември 26, 2007, 16:08:14 pm »
Напълно възможно е цената на вливането да е включена в цената на процедурата ИКСИ.
Mary, не мога да ти отговоря на въпроса. Може би трябва на място с д-р Стаменов или с имунолозите да се говори, но защо да не може да се влее, нямам представа.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Вливания на имуновенин - къде?
« Отговор #21 -: Септември 27, 2007, 09:05:21 am »
Каси, кажи просто на теб колко ти е излязло - колко ампули по колко лева, колко пъти и колко е самото вливане , за да разберем и да не се налага да разправям "глупости" както ти го нарече.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Вливания на имуновенин - къде?
« Отговор #22 -: Септември 27, 2007, 09:39:07 am »
Аз правих вливания в клиника "Надежда" миналата седмица-56 ампули, вляха ги на два пъти. Платих само цената на ампулите.Пациент съм на клиниката. Вчера си плати ИКСИ-то, не са ми вземали допълнително пари за вливанията.
*
Re: Вливания на имуновенин - къде?
« Отговор #23 -: Септември 27, 2007, 10:17:22 am »
Явно има значение ако си техен пациент и ако не си, може и да има логика в това.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Вливания на имуновенин - къде?
« Отговор #24 -: Септември 27, 2007, 17:47:04 pm »
Каси, кажи просто на теб колко ти е излязло - колко ампули по колко лева, колко пъти и колко е самото вливане , за да разберем и да не се налага да разправям "глупости" както ти го нарече.

Веднага давам отчет :wink:. Сега проверих в една по-стара тема, пусната от мен тогава. Влели са ми 40 ампули, защото си спомням, че платих само цената на ампулите, ако пак не бъркам 11.80-90 е една ампула. Някъде към 480лв. мисля, че беше общата сума. После разбрах, че това е цената на едро. И Марина15, не се сърди, но това, което написа наистина не е вярно.
« Последна редакция: Септември 27, 2007, 17:50:58 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Вливания на имуновенин - къде?
« Отговор #25 -: Септември 27, 2007, 18:51:04 pm »
Каси, как 11.80-11.90 ще е цена на едро? Онзи ден попитах в една аптека тук в Пирдоп и жената ми кажа 12 лв. за ампула. Абе мисълта ми беше, не е ли било скъпо тази цена, която си платила за цена на едро. Аз сега след като вече разполагам със сумата, мисля да потърся от някъде да ги закупя на ЦЕ.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Вливания на имуновенин - къде?
« Отговор #26 -: Септември 27, 2007, 19:53:50 pm »
Каси, как 11.80-11.90 ще е цена на едро? Онзи ден попитах в една аптека тук в Пирдоп и жената ми кажа 12 лв. за ампула. Абе мисълта ми беше, не е ли било скъпо тази цена, която си платила за цена на едро. Аз сега след като вече разполагам със сумата, мисля да потърся от някъде да ги закупя на ЦЕ.

Мари, не те разбирам. Как ще е скъпо за цена на едро 11.80 за една ампула? Просто в клиниката не слагат надценка, това имам предвид, защото проверих откъде ги взимат и наистина е така. Извинявай, ама нещо не мога да те разбера.  :oops:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Вливания на имуновенин - къде?
« Отговор #27 -: Септември 27, 2007, 20:16:06 pm »
Мислех че вие като пациенти, ползвате лекарства на по-ниски цени, казваш, че си си ги взела на 11-80. А тук в търговката мрежа са 12. С две думи мислех, че след като ползвате преференциални цени или лекарствата без отстъпка, ще са поне 2-3 лв. по -ниски от колкото тук в аптеката. Скъпа, това не е болка за умиране, важен е крайния резултат.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Вливания на имуновенин - къде?
« Отговор #28 -: Септември 27, 2007, 21:31:42 pm »
Скъпа, това не е болка за умиране, важен е крайния резултат.


Да, и от сърце ти желая крайния резултат при теб да е положителен и много скоро! Парите и разходите като цяло се преживяват, важно е да има желания ефект!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Вливания на имуновенин - къде?
« Отговор #29 -: Септември 28, 2007, 09:03:26 am »
имуновенина, се прави в института по паразитология, това му е цената на едро - 11,80
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Вливания на имуновенин - къде?
« Отговор #30 -: Септември 28, 2007, 09:23:59 am »
имуновенина, се прави в института по паразитология, това му е цената на едро - 11,80

Бубата, благодаря за пояснението, аз не можех да се сетя как точно се казваше Института, иначе щях да го цитирам. Явно на повечето им е странно как клиниката няма да сложи надценка за ампулите.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Вливания на имуновенин - къде?
« Отговор #31 -: Септември 28, 2007, 10:18:00 am »
  Марина, наистина си писала неверни цени. В клиника "Надежада" 1 ампула имуновенин е 12лв. 50 лв. се плаща за самото вливане, което се прави в реанимацията на Клиника "Малинов". Всеки сам може да си направи сметка колко ще му излезе, в зависимост от това, колко ампули са му предписани и колко вливания ще прави.
*

    Crystal

Re: Вливания на имуновенин - къде?
« Отговор #32 -: Септември 28, 2007, 11:49:20 am »
Искам да попитам 40 ампули имуновенин могат ли да се влеят наведнъж?
*
Re: Вливания на имуновенин - къде?
« Отговор #33 -: Септември 28, 2007, 11:52:03 am »
Кристал, вече два пъти вливам по 40 наведнъж и се чувствам отлично. Просто първите две спринцовки ми ги вливат по-бавно.
Стискам ти всички палци, които притежаваме с бебо. Дано това е Твоят опит.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Crystal

Re: Вливания на имуновенин - къде?
« Отговор #34 -: Септември 28, 2007, 12:17:24 pm »
Благодаря ти White
*
Re: Вливания на имуновенин - къде?
« Отговор #35 -: Ноември 30, 2007, 15:13:06 pm »
За Варна искам да кажа, че звънях на доцент Балев да питам правят ли вливания. Отговора му беше че при тях не, защото няма леглова база, но във всяка една клиника с легла, където може да се осигури няколкочасовия престой за вливане, правят. Сега направих запитване в Майчин дом,нали и те са клиника, дали правят такова, и отговора беше -ДА. Така че момичетата от Варна и около Варна да имат предвид това.Но лекарствата си ги носим ние.
« Последна редакция: Ноември 30, 2007, 15:36:41 pm от Pukanka »
*
Re: Вливания на имуновенин - къде?
« Отговор #36 -: Януари 09, 2008, 16:13:52 pm »
Здравейте момичета, да използвам темата и да попитам - някой правил ли е вливания в Св. Панталеймон в София и как стои въпроса там? По скоро ме вълнува как става самата уговорка кога да идеш, дали да си нося аз ампулите или те ще ги осигурят предварително. Предстои ми вливане другата седмица и ще ходя да питам де, но ако някой знае  :)
*
Re: Вливания на имуновенин - къде?
« Отговор #37 -: Януари 11, 2008, 14:10:37 pm »
имуновенина, се прави в института по паразитология, това му е цената на едро - 11,80
А може ли от там да се купи имуновенин и къде са намира този институт?
Ако не може въпрос към всички - къде в Кофия може да се взима на най-ниска цена?Изключваме клиниките, които правят вливания - за това има човек.
*
Re: Вливания на имуновенин - къде?
« Отговор #38 -: Януари 11, 2008, 14:17:06 pm »
Ара, принципно е възможно да си ги купиш от Института за заразни и паразитни болести, но за по-сигурно се обади преди това по тел. Ще ти го пусна на лични.
На мен в клиниката ми го даваха на доставна цена.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Вливания на имуновенин - къде?
« Отговор #39 -: Януари 11, 2008, 14:35:19 pm »
Благодаря ти White,

директор: 944 НЦЗПБ - основна сграда:


София 1504

бул. “Янко Сакъзов” 26


номератор: (02) 94 46 999/
директор: 944 28 75,  94 46 999/ 341, 344;
факс 943 30 75
ncipd@ncipd.org

зам. директор: 843 21 75;


гл. счетоводител: 843 55 76; 94 46 999/ 352



това намерих в нета - дали ще ми свърши работа?
От проба глава не боли.
Ако се добера до инфо ще ви кажа.
« Последна редакция: Януари 11, 2008, 14:50:22 pm от ara »