0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моля, ако има момичета с такъв проблем да обменим информация!
При мен са значително завишени PLA CD41a+ CD11b
Доц. Конова ми е обяснила подробно,че засилената активност на тромбоцитно-левкоцитните агрегати води до повишена съсирваемост на кръвта и последващо нарушение на плацентарната микроциркулация,което е причина за аборти.
Назначен ми е аспирин протект от 15 до 28 ден от цикъла,антиоксидант и фолиева киселина.А по време на следваща бременност(дай Боже),аспирин протект,Fraxiparin,i Imunovenin през 25-28 дни.Надявам се това да е била причината за 3-те ми аборта в 16,6,10гс. И следващият път това лечение да ми помогне да износя и родя живо и здраво бебче :bori_002:
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: PLA-повишени тромбоцитно лвкоцитни агрегати!
« Отговор #1 -: Май 17, 2008, 19:19:49 pm »
http://old.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=195
ВАЖНА ИНФОРМАЦИЯ!!!
Има ли добър специалист във Варна, който да се занимава с проблемни бременности?
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: PLA-повишени тромбоцитно лвкоцитни агрегати!
« Отговор #2 -: Май 18, 2008, 13:53:32 pm »
 Аз имам назначена същата терапия след 1 миссед. Този месец направих вливането на Интралипида и започнахме опитите засега по естествен път.Надявам се да имаме успех! Ако те интерисува нещо - питай!
Re: PLA-повишени тромбоцитно лвкоцитни агрегати!
« Отговор #3 -: Май 18, 2008, 14:31:56 pm »
Fatalwoman, прчетох дневника ти,имаме сходен проблем.Добре е че си взела нещата в свои ръце веднага след първия аборт.Аз имах глупостта да чакам до 3-тия.
За какво ти е назначен Интралипид,аз нямам такова лекарство?Но при теб май имаше антифосфолипидни.С такова лечение като нащо и с такъв проблем каква е вероятността да се износи бременността до края?Трябва ли да се лежи през цялата бременност?
Последният ми мисед беше на 25.03.2008. но имам назначена имунотерапия 5 месеца поради понижен имуноглобулин и Т-цитотоксични лимфоцити.Смятам към края на лятото да се ориентирам към нови опити.
Желая ти успех! :ballons:
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: PLA-повишени тромбоцитно лвкоцитни агрегати!
« Отговор #4 -: Май 18, 2008, 17:05:29 pm »
Цитат
За какво ти е назначен Интралипид
Предполагам й е назначен за NK клетките.
И моят проблем е сходен и надявам скоро да разбера дали е решен. И аз започнах изследванията след аборта /19.01.2008г./ и се установиха силно повишени тромбоцитно-левкоцитни агрегати + повишен анти бета 2 гликопротеин + мутация на фактор V Лайден/от ДНК изследването за тромбофилия/. Терапията ми е аспирин протект х1т. от деня на трансфера, Вливане на Имуновенин 40амп. 7-8 дена преди трансфер и при положителен тест още 3 вливания през 28 дни, Фраксипарин 0.3мл х1 всеки ден от деня на трансфера до 7 дена преди термин.
Казват, че при спазване на терапията и чести наблюдения на плода и периодични изследвания се изноват такива бремености без спънки. Дано е така.
Успех в края на лятото
*
Re: PLA-повишени тромбоцитно лвкоцитни агрегати!
« Отговор #5 -: Юни 01, 2008, 17:00:17 pm »
И в трите теми на Рая пишат едни и същи момичета, със сходни проблеми, терпии... Имам чувството, че има някаква връзка между трите теми  :ask: Оплаквам си се, че трябва да следя и трите, като мога да влизам само в една... Нищо де, след като имам интерес, ще го правя. Нищо чудно да се засечем в края на лятото в Плевен... Извинявам се за спама. Просто тези 5 месеца чакане, хич не ми се отразяват добре. Силно се надявам, че ще има полза...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: PLA-повишени тромбоцитно лвкоцитни агрегати!
« Отговор #6 -: Юни 02, 2008, 10:37:40 am »
Чудех се дали след имунотерапията и преди следваща бременност трябва да ходя пак в Плевен, или мога да пусна същите изследвания и тук във Варна.разбрах че в Света Марина също ги правят,даже и генетични има.
Разчитам на мнението на доц.Конова,но ми е малко трудно да пътувам до Плевен.
Пък и кой ще ме наблюдава по време на самата бременност?
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: PLA-повишени тромбоцитно лвкоцитни агрегати!
« Отговор #7 -: Юни 02, 2008, 11:31:57 am »
 Моя съвет е щом си започнала имунотерапията в Плевен , да си правиш контролите и при следваща бременност там. А естествено , че може да те наблюдава и лекар във Варна , паралелно.
Re: PLA-повишени тромбоцитно лвкоцитни агрегати!
« Отговор #8 -: Юни 02, 2008, 12:18:38 pm »
Да,най добре е в началото на бременността да отида и да си пусна всички изследвания,които тя ми препоръча.А относно лекаря във Варна,незнам от къде ще го намеря! Толкова съм си патила от некадърни и неуведомени лекари! как може дори едни хормонални изследвания да не могат да разчетат като хората!
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: PLA-повишени тромбоцитно лвкоцитни агрегати!
« Отговор #9 -: Юни 03, 2008, 00:22:31 am »
А дали във Варна има имунолог от такова високо ниво като доц. Конова, който да е тясноспециализиран и работи в репродуктивното здраве?... При генетиците е друго, те работят от десетилетия, докато имунологията в репродуктивното здраве е област, която е нова, поне така ми се струва..., за в България имам предвид.
И на мен пътуването ми е проблем, но съм започнала терапия при нея и ми се иска да я завърша при нея, т.е. моят съвет е да продължиш да се консултираш с доц. Конова и да не търсиш други. Освен това ми се струва, че ти доста добре контактуваш с нея. Това е предимство, което е хубаво да се запази. А и нали целта оправдава жертвите?!
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: PLA-повишени тромбоцитно лвкоцитни агрегати!
« Отговор #10 -: Юни 03, 2008, 17:33:14 pm »
Освен това не във всички лаборатории където правят имунологични изследвания се правят всички показатели, както в центъра на доц. Конова. Например при мен е повишен анти бета 2 гликопротеин и се оказа, че в клиника Малинов този показател все още не се изследва. Възможно е и на други места да е така. Аз бих продължила с доц. Конова.